Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
Wiecej informacji w dziale Co, Gdzie, Kiedy: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W razie pytan... smialo strzelajcie :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
Krotkie info o kogo chodzi

Shihan Paul Coleman związany jest ze sztukami walk od przeszło 30 lat, Będąc członkiem JKF, jest również zarejestrowany w WKF.
Shihan Paul nauczał i walczył na całym świecie, w tym dwa razy na Okinawie, miejscu narodzin Karate – Do.
Swoje treningi rozpoczął w wieku 11 lat, od judo i boksu. Zwieńczeniem następnych 11 lat ćwiczeń, był zdobyty czarny pas w judo. Mając 17 lat zainteresował się karate. W 1974 r. rozpoczęła się jego droga do Okinawa Goju – Ryu.
Przez lata Shihan Paul Coleman podróżował po świecie walcząc, nauczając i trenując. Był w USA, w Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szkocji, Dani, Szwecji, w Japonii, w Niemczech, we Francji, Słowacji i w Portugalii.
Nauczanie rozpoczął w 1976 r. a od 1992 zajmuje się nim w pełnym wymiarze. Jego zaangażowanie zaowocowało stworzeniem dojo, w którym liczba członków przekracza 200 osób. Wspomniane dojo gościło wielu znakomitych mistrzów karate, jak Sensei Higaonna, Yamazaki, Wayne Otto, Willie Thomas czy Keinosuke Enoeda.
Paul Coleman uczy 24 klasy tygodniowo, na różnych poziomach zaawansowania.

Osiągnięcia sportowe:
1980 Leopoldsburg Belgium Silver Team WUKO kumite
1981 IOGKF World Championships Okinawa Japan Silver Team WUKO kumite (dyskwalifikacja w finale)
1981 EKF Championships at Aston Villa Silver Team Kata
1982 Italia Coppa Internazionale Miyagi Chojun Italy Silver Team WUKO kumite
1982 All Styles Open Tournament Gold individual Kata
1982 B.K.K. (Kyokushinkai) Knockdown Crystal Palace Competitors medal
1983 Campionato Europeo Karate Goju-Ryu Italy Bronze Team WUKO kumite
1984 Coupe Miyagi France Gold Team WUKO kumite
1984 All Styles Open Tournament Gold individual Kata
1989 Miyagi Chojun Festival San Diego California USA Gold individual Iri-Kumi
1990 Miyagi Chojun Festival San Diego California USA Gold individual Iri-Kumi
1990 Miyagi Chojun Festival San Diego California USA Silver Team Iri-Kumi (wygrał wszystkie walki)
1991 Mid-West Karate Tournament Bronze Team Kata
1991 Mid-West Karate Tournament Gold Team WUKO kumite
1991 IOGKF World Championships Okinawa Japan Gold individual Iri-Kumi
1992 IOGKF European Championships, France. Silver Team Iri-Kumi (wygrał wszystkie walki)
1992 IOGKF European Championships France, Bronze individual Iri-Kumi

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
No i juz po seminarium. Moze kogos zainteresuje pare slow.

Pierwszy trening w piatek, ok 25-30 osob na sali (Szczecin, Ścinawa, Wrocław, Lubin, Piotrkow). No i zaczynamu rozgrzewka: pare fajnych, nowych cwiczen, rozciaganko i zaczyna sie trening... i tu juz rozwialy sie moje obawy co do "tradycyjnosci" sesneia Colemana. Ten trening byl przeznaczony na boserska prace rak, przejscia i wyluzowania w technikach. Sobota i niedziela to juz kombinacje i cwiczenia z partnerem. W skrocie: rece typowo bokserskie, kopniecia z charakterystycznym dla thai'a przeskokiem i wyprostem nogi. Zajecia byly skierowane glownie na walke w pol dystansie, prace blisko przeciwnika, przchwyty itp.
Oficjalnie seminarium zakonczylo sie w niedziele, ale sesnei Coleman prowadzil jeszcze zajecia dla naszego klubu do srody 8)

Podsumowujac, Paul Coleman to SUPER trener i doskonaly zawodnik. Na seminarium byla swietna atmosfera, naprawde duzo sie dowiedzelismy a wiekszosci z cwiczacych, podejscie Colemana do treningu na pewno zmieniło spojrzenie na karate.

To tyle
Zadowolony i zmotywowany
wesley :twisted:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
no, czyli robił coś podobnego do tego co robi mój trener, zero gimnastyki tylko rączki jak w boxie, kopnięcia na ciało itp...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
Marcin!

Z całym szacunkiem dla twojego nauczyciela (którego chyba kojarzę), to aby ocenić, czy było to podobne, to musiałbys najpierw być na seminarium...
:wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
no nie wiem czy kojarzysz, jesteśmy mało znani w Szczecinie, ale to się powoli zmienia, jak kojarzysz to naopisz na priva kto to byśmy obaj wiedzieli na czym stoimy. :?

Nasz trening wygląda podobnie, musiałbyś przyjść to byś zobaczył i poczuł :-) :D :twisted:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
A ile osob było z Lubina na tym seminarium. Pytam bo kiedys to trenowałem , prawdopodobnie to moi starzy trenerzy.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata

no, czyli robił coś podobnego do tego co robi mój trener, zero gimnastyki tylko rączki jak w boxie, kopnięcia na ciało itp...


Gimnastyki bylo sporo :)
Coleman wlasciwie z kazdego dystansu wkladal mawache na leb.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata

Nasz trening wygląda podobnie, musiałbyś przyjść to byś zobaczył i poczuł :-) :D :twisted:

Marcin nie chce mi się już tłumaczyć, ale spróbuję raz jeszcze:
1) widziałem Twojego trenera w akcji
2) widziałem Paula C.
=>mogę ich porównać (oczywiście subiektywnie)
3) Nie widziałeś Paula C.
=> jak możesz ich porównać: :?: z opisu w necie :lol:
PS. Nie zaprzeczam, że Wasz trening zawiera te elementy o których pisałeś, ale co to tego, jak są przedstawiane, to trzeba najpierw naocznie porównac obie metody treningowe.
ITND (I To Należało Dowieść)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata

Marcin nie chce mi się już tłumaczyć, ale spróbuję raz jeszcze:
1) widziałem Twojego trenera w akcji
2) widziałem Paula C.
=>mogę ich porównać (oczywiście subiektywnie)
3) Nie widziałeś Paula C.
=> jak możesz ich porównać: :?: z opisu w necie :lol:
PS. Nie zaprzeczam, że Wasz trening zawiera te elementy o których pisałeś, ale co to tego, jak są przedstawiane, to trzeba najpierw naocznie porównac obie metody treningowe.
ITND (I To Należało Dowieść)


to napisz kim jest mój trener skoro go widziałeś w akcji :-) a nie pisz że nie chce ci się tego wyjaśniać, porównuję na bazie opisu wesleya, mam do tego prawo
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
Jasne, że masz prawo, ale jak dla mnie to jest intrenetowe porównywanie...w ten sposób każdy, kto prowadzi treningi karate i robi ręce 'bokserksie' (co to znaczy dokładnie bóg jeden raczy wiedzieć), ćwiczy z kontaktem, to robi podobnie. Nie interesuje mnie 'internetowe' porównywanie i nie będę pisał o innym nauczycielu, czy jest lepszy czy gorszy :lol: Wolę naocznie to sprawdzać.
Powiem o tym, którego widziałem:
P.Coleman to nauczyciel wysokiej klasy, jak ktoś będzie miał okazję poćwiczyć pod jego okiem, polecam.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
no to zrobisz te porównanie czy nie? bo coś mi wydaje że ta cała twoja gadanina jest nie warta funta kłaków, porównaj mojego trenera i pana Colemana, jak trenują itp... podobno widziałeś mojego trenear w akcji, jak widziałeś to powinieneś wiedzieć jak sie nazywa, gdzie trenuje i co trenuje, a mam wrażenie że nie wiesz tylko wciskasz mi ściemę i czepiasz się mnie jak rzecz psiego ogona, czekam aż napiszesz to o czym sam mówiłeś, kim jest mój trener i co trenuje :-) :D
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
Marcin mało mnie obchodzi, co ty sądzisz, a co nie... Piszesz: ćwiczymy podobnie, a w życiu gościa (przepraszam panie Coleman) nie widziałeś. Więc na podstawie czego tak twierdzisz: telepatii :) :rofl: Ja widziałem i ćwiczyłem. I to jest cała różnica między nami. Dalszymi nazwiskami nie mam zamiaru rzucać, bo i tak mało kogo obchodzi taka internetowa pogadanka. Temat tyczył P.Colemana.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
już co powiedziałem, dalcaego tak napisałem, zawsze mogę pogląd zmienić, czepiasz jak rzep psiej dupy :-)

ty z kolei powiedziałeś że wiesz jak trenuje mój trener a pewnie go na oczy nie widziałeś i nie wiesz nawet kto to, a mówisz że ja nie mogę porównywać metod treningowych tych panów, ty też nie bo też widziałeś tylko jednego z nich, przestan bajerować
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
No zobacz, obraziłeś się i rozrzucasz zabawki :lol: Cóż sam sobie wystawiłeś tym tekstem określoną opinię. Nie rozśmieszaj mnie :rofl: , nie zamierzam Ci się spowiadać. Jak będę potrzebował jakiejś kolejnej internetowej oceny, to poproszę Ciebie o pomoc :roll: , bo zdaje się, że rzeczywistej, rzeczowej oceny nie można po Tobie oczekiwać.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
W pierwszej chwili nawet chciałem podać nazwisko rzeczonego trenera, ale odpuściłem sobie...po kiego grzyba tłumaczyć coś komuś, kto zgrywa znawcę i nie potrafi zrozumieć rzeczowej uwagi, aby nie mówić o czymś czego się nie widziało :?: Drogi Marcinie, światek szczecińskiego shotokanu, acz rozległy, ma jednak ograniczone rozmiary...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
A gdybyście sobie pogadali gdzie indziej? Może nie powstałby kolejny temat - śmietnik na prywatne wycieczki i bzdetne teksty. Spróbujcie, a nóż się uda.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
Popieram przedmówcę. A ten temat tak ładnie się zaczął :nie:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
no pewnie, piszn ie żałuj sobie, rozmowa z błaznem każdego rozweseli.
  • 0

budo_panmaster
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnośląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Goju Ryu z Mistrzem Świata
A w Ścinawie wszystkim się podobało
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024