Skocz do zawartości


Zdjęcie

ksiazka dla kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ksiazka dla kyokushin
Witam!

Od niedawna cwicze karate kyokushin i chcialbym podszkolic sie podstaw teoretycznych, tzn podstawowe uderzenia, jakis slowniczek itp. Przeczytalem ze Dynamiczne Karate Nakayamy jest godne polecenia, czy ktos mial stycznosc z ta ksiazka ? Czy informacje w niej zawarte przydaja sie `adeptowi` kyokushin ?

Pozdrawiam!
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
Pogadaj z senseiem,może ma Informator Budo Karate-rewelacja to nie jest,ale słowniczek,wymagania i kilka przkrojowych informacji na temat KK tam znajdziesz.
Poza starą książką Arneila to w Polsce jest nędza jeżeli chodzi o literaturę do KK :(
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
najlepsze opracowanie do kyokushin z jakim się zetknąłem to książka Cook'a w dwóch językach po ang. i szwedzku obecnie raczej nie do dostania jakieś 10 lat wstecz krążyła w postaci kserówek może dłużej ćwiczący ją mają
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
Mimo że trenowałem shotokan i że książka Nakayamy jest świetna, to nie nadaje się za bardzo dla początkującego adepta kyokushin. Zaawansowany będzie potrafił ją wykorzystać, ale trzeba mieć trochę wiedzy...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
kto to może przetłumaczyć :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
mozesz sobie choc troche przetlumaczyc na angielski przez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;) nie wiem czy pomoze ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
Artykuł mówi o pozwie uczniów Masutatsu Oyama przeciwko Matsui, którzy zanegowali prawo do posiadania przez Niego wyłączności na używanie symboliki Kyokushin Kai, z jednoczesnym zablokowaniem przez Niego umieszczania przez nich reklam swoich organizacji w lokalnych środkach masowego przekazu. Proces dotyczył nazwy i symboli w sumie 8 elementów. Później jest opisany proces rejestracji symboli. Na końcu wyrok orzeka, że Matsui nie ma prawa blokować innym uczniom M.Oyamy praw do używania nazwy i symboliki Kyokushin. Jest tam też uzasadnienie wyroku ale mój russkij nie jest doskonały.

To jest górny artykuł.
Nie jest to zbyt dokładnie ale chyba oddaje sedno sprawy.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
oj zeszlismy z tematu :)

A ja tylko chcialem spytac, czy podstawy zawarte w `dynamicznym karate` beda adekwatne do tego, co ucza mnie na kyoku - zalezy mi na opisie poszczegolnych technik i postaw... Ksiazka wydaje mi sie bardziej powiazana z tradycyjnym, czy techniki w kyoku roznia sie znaczaco ?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin
Vince
rożnią się znacząco zwłaszcza jeśli chodzi o kopnięcia.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin

Artykuł mówi o pozwie uczniów Masutatsu Oyama przeciwko Matsui, którzy zanegowali prawo do posiadania przez Niego wyłączności na używanie symboliki Kyokushin Kai, z jednoczesnym zablokowaniem przez Niego umieszczania przez nich reklam swoich organizacji w lokalnych środkach masowego przekazu. Proces dotyczył nazwy i symboli w sumie 8 elementów. Później jest opisany proces rejestracji symboli. Na końcu wyrok orzeka, że Matsui nie ma prawa blokować innym uczniom M.Oyamy praw do używania nazwy i symboliki Kyokushin. Jest tam też uzasadnienie wyroku ale mój russkij nie jest doskonały.

To jest górny artykuł.
Nie jest to zbyt dokładnie ale chyba oddaje sedno sprawy.


Dzieki za tłumaczenie !! może ktos przetłumaczy wszystko ? z góry dzieki.

Co do ksiązek to daj sobie spokój ,gdyz tylko na zajęciach możesz sie nauczyć wszystkiego porządnie. 8)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ksiazka dla kyokushin

Dzieki za tłumaczenie !! może ktos przetłumaczy wszystko ? z góry dzieki.

Co do ksiązek to daj sobie spokój ,gdyz tylko na zajęciach możesz sie nauczyć wszystkiego porządnie.


Jedno nie wyklucza drugiego, jednak niekiedy nazwa umknie itp... no ale jak mowicie ze kopniecia sie roznia wiec chyba sobie daruje zakup tej ksiazki, szkoda ... :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024