Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ten pierwsz...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ten pierwsz...
Każdy z Was kiedyś zaczynał i zastanawial się na zakupem pierwszego "prawdziwego" noża. Cóż ten moment przyszedł teraz dla mnie... Szukam czegoś na początek, w cenie przystępnej :-) rzekłbym nawet studenckiej. Przede wszytkim ma to być nóż do walki, umożliwiający swobodne, nie rzucające się w oczy, noszenie do stroju codziennego.
Co moglibyście polecić...
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
dla mnie odpowiedź jest jedna: Columbia River Knife & Tool
a co z nich sobie wybierzesz, to już twoja decyzja
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Ja tradycyjnie zaproponowalbym balisong ale po pierwsze cena (130$ za markowy), po drugie trzeba nieco praktyki zeby opanowac szybkie otwieranie...

A az innej beczki: moze mod razorback albo jakis neck : la griffe cieszy sie tutaj chyba w miare dobra opinia, z innych neckow podoba mi sie scorpion, ale to moja opinia :)
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Razorek czy inne MOD nie sa w studenckich cenach. Przynajmniej takich jakie ja pamietam jako studenckie :)

Wydaje mi sie, ze wybierac mozesz pomiedzy CRKT i Kopromedem. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu znajdziesz najlepsza oferte na CRKT a tu na Kopromed - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
CRKT Companion
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Chyba sobie w końcu sprawię tego CRKT Companion. Taki pierwszy nożyk. Potem to już poleci.... :wink: 8)
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Nooo... To nie jest zadne cudo nad cudami ale za ta cene...
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
A gdzie ty bys walczyl tym nozem?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...

Wydaje mi sie, ze wybierac mozesz pomiedzy CRKT i Kopromedem. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu znajdziesz najlepsza oferte na CRKT a tu na Kopromed - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].


jeśli wybierzesz kopromed to od razu zapomnij o najtańszych modelach składaków. niewarte nawet tych trzydziestu kilku zł (+ przesyłka). ale mają jakiegoś backlocka powyżej setki, ten jest niezły. nawet zastanawiałem się nad zakupem, ale mam podobny eka swede 82.
no dobra. to nie są noże do walki.

myślisz że znajdziesz kogoś z kim będziesz mógł sparować z prawdziwymi nożami?
a jak chcesz kogoś zadźgać to kup coś naprawdę taniego, potem najlepiej wyrzucić... :)

może zastanowisz się nad EDC? przyda się o wiele, wiele częściej.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Nóż do walki? Polecam (cholera, nie znam się dobrze na terminologii) taką ćwierćcalową rurkę z tworzywa + pasującą rozmiarem otulinę z pianki + taśmę klejącą. Ucinasz z tego kawałek taki 35cm, wkładasz rurkę w otulinę, okręcasz to wszystko taśmą klejącą - i nóż do walki idealny po prostu.

Po pół roku intensywnego korzystania z takiego noża należy rzucić okiem na zdjęcia, któe można znaleźć tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A potem się kupuje EDC :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Dzięki za wszytkie rady, również te mniej poważne.
Zdaję sobie sprawę, że pytanie może wydawać się mniej lub bardziej naiwne, ale jeszcze nie osiągnałem takiego zasobu wiedzy by swobodnie dyskutować o rodzajach stali, wpływie krystalizacji na jakość ostrza itp. Dlatego pytam, licząć, że Ci "mądrzy" i doświadczeni odpowiedzą...
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
To ja tu tradycyjnie ( :wink: ) polece camillusa:

KUP SOBIE CUDE EDC-to takze moj pierwszy noz i musze powiedziec ze za ta cene to jest to inwestycja o niebo lepsza niz crkt(dostajesz framelocka i 154cm).Nozyk jest elegancki,twardy,bezobslugowy,sam trzyma sie reki-po prostu idealny na edc...no i oczywiscie ta cena-ok 300pln i fakt ze jak zamowisz w polskim sklepie (jakies 340 zl) to masz go na drugi dzien...a jesli masz zamiar kogos nozykiem wypatroszyc to kup se bk7 :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Asaroth wrote:

a jesli masz zamiar kogos nozykiem wypatroszyc to kup se bk7


A ja po ostatniej edukacji z produktow Cold Steel dam Ci lepsza rade: jak chcesz kogos wypatroszyc to kup sobie CS Recon Tanto! Wydlubiesz tym przeciwnika nawet z furgonetki :) I tani jest (stosunkowo).
Tylko zajaca nie da sie nim wypatroszyc :(
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...

To ja tu tradycyjnie ( :wink: ) polece camillusa:

KUP SOBIE CUDE EDC-to takze moj pierwszy noz i musze powiedziec ze za ta cene to jest to inwestycja o niebo lepsza niz crkt(dostajesz framelocka i 154cm).Nozyk jest elegancki,twardy,bezobslugowy,sam trzyma sie reki-po prostu idealny na edc...no i oczywiscie ta cena-ok 300pln i fakt ze jak zamowisz w polskim sklepie (jakies 340 zl) to masz go na drugi dzien...a jesli masz zamiar kogos nozykiem wypatroszyc to kup se bk7 :)


Ja moze mniej tradycyjnie... ale CUDA EDC rowniez byl jednym z pierwszych (a pierwszym EDC) nozy, ktory zakupilem - nie ma sie jak na nim zawiesc ... ... ... chyba, ze masz niecne zamiary :twisted:
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Jacu$ wrote:

Tylko zajaca nie da sie nim wypatroszyc


Hmm, do patroszenia zajęcy to ja używam "zwykłego kuchennego" :) A tak gwoli ciekawości czym patroszysz byka?
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...

Ja moze mniej tradycyjnie... ale CUDA EDC rowniez byl jednym z pierwszych (a pierwszym EDC) nozy, ktory zakupilem - nie ma sie jak na nim zawiesc


Kilku z Was chwaliło ostatnio CUDA EDC. Czytałem kiedyś angielski opis tego noża, w którym autor stwierdzał, że położenie kołka do otwierania wyklucza zastosowanie w samoobronie. Czy tak jest faktycznie? Chodzi mi o łatwość otwierania jedną ręką.

P.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...

Hmm, do patroszenia zajęcy to ja używam "zwykłego kuchennego" A tak gwoli ciekawości czym patroszysz byka?


Moze cs kukri ? :)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Wiko, latwo. Ale co wy z ta samoobrona? Chcecie ludzi chlastac? Opamietajcie sie.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Zli ludzie sie powinni opamietywac.
Jak jest potrzeba to ja mowie: chlastac!
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ten pierwsz...
Vince wrote:

Moze cs kukri ?


Ech, ja mowiłem o patroszeniu a nie o ćwiartowaniu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024