Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co nosicie??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
CQC7 jest dla mnie nie tyle 'EDC utility knife' co 'EDC you-never-know knife'. Czyli: do cięcia, przebijania i wyważania wszystkiego co zagraża życiu i zdrowiu, jako ostateczny argument w konfrontacji z niepoczciwym zimokiem lub nieprzyjaznym zwierzęciem - słowem dla uratowania skóry mnie lub komuś bliskiemu. Jest więc idealnie wyostrzony, delikatnie naoliwiony, często praktykuję wyjęcie i otwarcie. Poprzedni Emerson lekko się napracował :wink: jako utility i 1. nie jest do tego najwygodniejszy 2. przecinał wszystko co miał do przecięcia :D (np. zatrzaśnięte drzwi do łazienki, w środku płaczące dziecko; drut z wnyku w lesie; wybicie szyby samochodowej; wycięcie tyczek do poniesienia połamanego w górach kolegi). I tyle.
Jako 'utility' używam obecnie zamiennie Spyderco Endura, Native, CUDA EDC i właśnie SAK Camper. Najwygodniejszy i najmniej rzucający się w oczy jest SAK.
W wolnych chwilach (czytaj: w lesie, na biwaku, w górach) dodaję Lapplandera (bardzo wygodny i długo-długo ostry jak cholera - stal Sandvik 12C27, cena 40$) lub SRK zamiennie z BKT Crewman (to raczej do dłuższych wypraw, coś na kształt survivalu).

citizen
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Jeszcze jeden pikczer (niech się uda :? ):

Dołączona grafika

Dopisek Lorda - ludzie, patrzcie na kuniec linku, ma być .jpg a nie .jpg.orig.jpg ile razy mamto poprawiać!!! I żeby zdjęcie się pojawiło to nie url tylko img stosujcie!!!
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Lord - dzięki Ci wielkie poklon , coś było nie tak i już wiem co! Siępoprawię!
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Tatoine - to na pewno RSG-1 (RSG-3 jest dla koncesjonowanych i umundurowanych jeno, a ja nie jestem z tej bajki ...). Ale o ile się orientuję, zawartość jest równie zjadliwa :twisted: i różnica polega na innej obudowie. BTW - posiadłem 'flakon' legalnie.
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Ja nawet nie śmiem posądzać Ciebie, czy masz cokolwiek legalnie czy też nie. Nie wtykam nosa w nie swoje sprawy (zazwyczaj nie wtykam :wink: )
Byłem po prostu ciekaw, bo dotychczas na naszym rynku obecny był tylko RSG-3.
Tatoine
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
No więc wypadało by się dopisać do tego tematu
Kerhav Leek, sztylet Jakiejś chyba hiszpańskiej firmy CROWNING czy coś takiego, ciężarek 1,1 kg małej ale anatomicznej wielkości eryk T68i i sektorki (expander 130,500,750) lub tisocik PR200 zależy od pogody.
Pozdrawiam Wszystkich
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
No to ja tez wyciagam wszystko z kieszeni :
Dołączona grafika
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Witam wszystkich po raz pierwszy, a co noszę?

Zawsze i wszędzie CRKT Rollock :oops:

Jeśli trzeba to dodatkowo:
w mieście Cold Steel Spike(tanto) i/lub CRKT Polkowski/Kasper Companion
w dziczy Cold Steel Spike (tanto), Ontario RTAK i/lub fiskars 600 (siekiera)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
BACA88
Ale Ci fajnie masz UMSka?
Super naprawde super Folderek jaki widziałem.
Właśnie przygotowywuje się do niego
Powiedz mi tylko jak działa Ci blokada w nim?
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??

Powiedz mi tylko jak działa Ci blokada w nim?

Blokada dziala bez zarzutu, raczej nie zwolnisz jej przez przypadek, a po uzyciu bezpiecznika masz juz 100% pewnosci. No wlasnie jak dla mnie bezpiecznik ma jedna wadę, zablokowanie mechanizmu nastepuje po przesunieciu go w kierunku klingi i tu powstaje problem bo jezeli nosisz noz w kieszeni na klipie i chcesz go szybko wyjąć i otworzyc, czasami zdarza się ze bezpiecznik zahacza o krawędz kieszeni i blokuje plungelock'a, no i masz niespodzianke- wsadziles do kieszeni niezablokowany noz, chcesz go szybko otworzyc a tu :dupa: trzeba pamietac o bezpieczniku. Cale szescie ze juz mi sie to nieczesto zadza, praktyka czyni mistrza... :) :balisong:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Wreszcie troche czasu i aparatu w rekach .....tez sie tu wyloze ;)
Oto przedstawiciele pajeczakow:
96`Delica AUS-8 zintegrowany Clipit
03`Military S30V
jakis tam Victorinox ;)
lozyskowe Yo-yo ,Yo-Tech (wkoncu kiedys bron :P )
Simens S45 ;)
tytanowy Tissot

Dołączona grafika

pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
to codziennie:
Dołączona grafika
to do lasu :
Dołączona grafika
to często:
Dołączona grafika
to codziennie na pasie :
Dołączona grafika
to też codziennie na pasie (ale nie inox):
Dołączona grafika
na to czekam :
Dołączona grafika
Dołączona grafika

jeszcze dochodzi : kubotan , victorinox (czasami) , zegarek , kupa kluczy i kajdanki (plastiki).
jak ja tego nie pogubię to sam nie wiem....konkretnie swoje rzeczy zrobię pózniej i zamieszczę.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Gacman, co to te yo-yo? O co z nimi chodzi??
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Lo-Han do tego powinien byc jeszcze sznurek ;) taka zabawka starozytnie sie tym bawili a na poczatku sluzyla jako bron ...zawsze mozesz komus na zasieg sznurka przyfasolic w twarz ;) ...a pozatym swietne urzadzenie to wytracania czasu ....jak juz totalnie nie ma co robic to to jest the best ;)
btw. yoya maja swoje odpowiedniki microtechow np ProYo ...Cold Fusion ....cena jedyne 400$ ;) zalezy za jaka wersje


pozdrawiam
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Acha, nie mialem pojecia ze yo-yo moze byc niebezpieczne..
Juz nigdy nie spojrze w ten sam sposob na dziektorych chlopaczkow z mojego podworka.. 8O

A serio mowiac to to chyba musi byc ekwilibrystyka. Chyba setki albo tysiace godzin treningu zeby takie yo-yo bylo skuteczna i celna bronia. Czy moze sie myle??
Byloby fajnie gdybym sie mylil, bo z posiadania czegos takiego zawsze sie mozna wytlumaczyc..
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
No wiesz ;) nie zaprzecze ze z ta bronia to wymowka bo nigdy nie myslalem o uzywaniu yoyo w ten sposob jak kiedys chciales stracic 3 butelki naraz to mi to niezle czasu zajelo ;) .....fakt faktem machanie yoyem sprawia mi frajde i cwiczy reflex ;) ....podkreslam ...moj sposob na nude...jedni graja na telefonach w gierki ...itd ja se pomacham ;)
  • 0

budo_dr who?
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
Gacman_c co fakt to fakt nic tak nie odpreza i nie zabija nudy jak pomachac sobie :) ja sobie macham Pro Yo II (ale takim za 50 pln nie za 400$ :cry: ) ALE ZARAZ KTOS MNIE TU ZBESZTA ZE TO NIE TEMAT NA TO FORUM :oops:
no chba zeby tak cos w stylu "obrona: Yo-Yo vs. noz " albo "wlasciwasci defensywne poszczegolnych modeli Yo-Yo" :) :) :) Pozdr.
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
"Ja nawet nie śmiem ..."

Tatoine ... nie przyszło mi to do głowy 8O . Chciałem odnieść się do kilku wątków ba Budo (Jaki najsilniejszy żel, etc) mówiąc: można legalnie nabyć 'miotacz' z substancją analogiczną do tej używanej (ponoć ...) przez niektóre służby. W/g producenta - IDC - można ten żel porównać z produktami Fox Labs o 'mocy' 3 milionów SHU. Cholerum!
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??
a ja mam wytoczone stalowe yo-yo i butelki nim r ozbijam :twisted: nooo ale ja jestem walnięty :twisted: :twisted: :twisted:
kooniu
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co nosicie??

W/g producenta - IDC - można ten żel porównać z produktami Fox Labs o 'mocy' 3 milionów SHU. Cholerum!


Tak naprawdę to w Europie jest tylko 2 producentów substancji obezwładniających oraz xx-dziesiąt konfekcjonerów. Kupują oni cysternę od producenta, a później wlewają to do swoich opakowań twierdząc: "nasz gaz QX jest lepszy od konkurencyjnego XQ, bo ma 3 tryliony czegośtam, a konkurencyjny tylko 2 tryliony". A najczęściej to ta sama substancja :?

Cougar - teraz Twój nick jest dla mnie jasny. Zawsze podobał mi się sposób ryglowania tej Beretty.

Tatoine

p.s.
IDC jest zdaje się jedyną firmą, która nie sprzedaje swoich substancji konfekcjonerom.
To tak "offtopic" aby zamknąć temat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024