Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobry marketing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Jeszcze parę słów na temat opisów... jak nóż jest raczej delikatny i trzeba uważać, to piszę (Ascent, Delica, Chive), jak mam zastrzeżenia do pewności chwytu także (niektóre wersje LCC). Jeżeli coś limituje zastosowania użytkowe (np. chisel grind w Emerson SpecWar) czy powoduje, że nóż nie zawsze leży dobrze w dłoni (Hornet) to też nie zbywam tego milczeniem. Idąc dalej... jeżeli w pewnych zastosowaniach jakiś aspekt noża może być kłopotliwy, także wspomnę (np. UT6 i system D/A OTF, klips tip-up w SOCOMie i linka "pomocnicza" na drugim końcu noża). Mógłbym wyszukać więcej, ale nie o to chodzi.

Generalnie oceniam noże TAKŻE przez pryzmat ceny i zastosowań. Dla tego uważam, że zarówno Sebenza jak i BM Ares i Spyderco Dragonfly są bardzo dobrymi nożami. Ale nie walę w każdym z opisów czy testów, że "ten oto nóż z jest idealny do wszystkiego". Bynajmniej. Dla każdego noża staram się znaleźć zakres stosowalności, w którym to sprawdza się najlepiej. Dla jednych noży to spektrum zastosowań jest szersze, dla drugich węższe. To nie sztuka powiedzieć, że Delica jest do dupy na nóż taktyczny, czy że Cold Steel R1 nie sprawdzi sie jako EDC... bo to przecież oczywiste. Mógłbym znajdować całą kupę minusów np. że Spyderco Dragonfly jest za mały do pokrojenia chleba, lub też że Kershaw Vapor za szybko sie tępi przy rąbaniu dębowych desek... tylko po co? Ja staram się znaleźć trochę przykładów pokazujących do czego dany nóż jest dobry, a nawet bardzo dobry. I tak właśnie należy odczytywać opisy noży, które są na mojej stronie, a przynajmniej taki był "zamysł autora" :D
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Chodzi mi o istotne minusy, takie jak np przy OTF'ach kwestia zacinania sie noza w wyniku zabrudzen, podobnie przy Amphibianie o czym pisal jeden z forumowiczy po tym jak noz ten wpadl mu do piasku. Dla ludzi ktorzy zaczynaja sie dopiero interesowac nozami nie jest to wcale takie oczywiste. Po przeczytaniu Twojego artykulu na temat MT OTF bylem sklonny uwierzyc ze sa to niemalze najlepsze noze, po przeczytaniu paru innych postow zmienilem zdanie. Nie odbieraj tego jako krytyki tylko jako prosbe ze strony czytelnika o precyzowanie pewnych zagadnien.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Najpierw myslalem ze sobie Razor zartujesz, ale nie..

Obojetne czy czlowiek jest laikiem czy nie, oczywiste jest chyba ze noze automatyczne beda sie zacinaly jesli sie zabrudzi mechanizm a takze w innych przypadkowych sytuacjach, obojetnie czy kosztuja $10 czy $500.

Ja tam bym nie wymagal od recenzentow samochodow zeby przy kazdym artykule wyliczali liste rzeczy ktore sie moga zepsuc.
Inna sprawa to slabe punkty charakterystyczne dla konkretnych modeli, ale to juz zupelnie inna para kaloszy.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Nic nie działa tak dobrze jak konstruktywna krytyka! Być może za dużo się skupiam na zastosowaniach, "które autor noża miał na myśli", a za mało na zwykłym, chamskim, codziennym traktowaniu do wszystkiego i wszędzie (bo takie są nieraz realia, szczególnie u nas). Postaram się skupiać więcej także na minusach. Zgadzam się, że jest to ważne. Nie wszystko jest zawsze tak oczywiste jak się może niejednemu z nas wydawać, to fakt.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Znaczy, bedziesz pisal przy kazdym recenzowanym automacie "Uwaga! Moze sie zacinac albo zepsuc!" ? No co Ty...
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

Najpierw myslalem ze sobie Razor zartujesz, ale nie..

Obojetne czy czlowiek jest laikiem czy nie, oczywiste jest chyba ze noze automatyczne beda sie zacinaly jesli sie zabrudzi mechanizm a takze w innych przypadkowych sytuacjach, obojetnie czy kosztuja $10 czy $500.

Ja tam bym nie wymagal od recenzentow samochodow zeby przy kazdym artykule wyliczali liste rzeczy ktore sie moga zepsuc.
Inna sprawa to slabe punkty charakterystyczne dla konkretnych modeli, ale to juz zupelnie inna para kaloszy.


Idac tym tropem mozna by dojsc do wnioskow ze skoro samochody sa zbudowane z czesci mechanicznych po zabrudzeniu tez powinny przestac jezdzic, zegarki podobnie czy tez po zanurzeniu w wodzie powinny przestac dzialac a przeciez sa rozne konstrukcje wodoszczelne itp tid.
Skoro ktos jest laikiem to skad ma wiedziec czy taki noz jak OTF w ktorego wnetrze bez rozkrecania przeciez nie zajzymy nie posiada jakichs uszczelek czy innych rzeczy majacych na celu chronienie noza przed czynnikami zewnetrznymi? Dla Ciebie to jest smieszne a dla kogos innego jest to niewiadoma.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

Znaczy, bedziesz pisal przy kazdym recenzowanym automacie "Uwaga! Moze sie zacinac albo zepsuc!" ? No co Ty...


To wcale nie bylby glupi pomysl ,oczywiscie inaczej sformulowany. Nie wiem czy zauwazyles wiele osob pisze ze nozami zaczelo sie interesowac poprzez strone Pitera (ja rowniez) a to oznacza ze zanim przeczytali te artykuly byli laikami.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
No to sie zgadzamy, wyzej napisalem o slabych punktach konkretnych modeli i w takim razie Tobie tez o to chodzi.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

Obojetne czy czlowiek jest laikiem czy nie, oczywiste jest chyba ze noze automatyczne beda sie zacinaly jesli sie zabrudzi mechanizm a takze w innych przypadkowych sytuacjach, obojetnie czy kosztuja $10 czy $500.

.

a m16 sie zacina w piachu a kałasznikow nie....
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

a m16 sie zacina w piachu a kałasznikow nie....


I jest tez z slynny glownie z tego powodu.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

Nic nie działa tak dobrze jak konstruktywna krytyka! Być może za dużo się skupiam na zastosowaniach, "które autor noża miał na myśli", a za mało na zwykłym, chamskim, codziennym traktowaniu do wszystkiego i wszędzie (bo takie są nieraz realia, szczególnie u nas).

Wprowadzisz "test kałasza" - rzucasz folder w piach, sikasz na niego, a potem sprawdzasz czy działa :roll:
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
:lol:

Proponuje zaczac od Microholics.com HALO...
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Uhhh.. .org...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Może jutro rano... w piach i... gorzej, jak samoczynnie odpali podczas tego drugiego testu w zbyt dużym zbliżeniu :lol:
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Tu muszę zgodzić się z Razorem. Czytając stronę Pitera odniosłem podobne wrażenie. Ta strona jest bardzo marketingowa. Noże sa głównie wychwalane, a wady są pomijane. Mam również wrażenie, iż Piter kilku opisanych noży nie używał przez dłuższy czas tylko po kilkudniowwej zabawie odłożył do szuflady. A warto byłoby wspomnieć, iż np w takim modelu liners bardzo szybko się wyciera i przechodzi na drugą stronę, warto by było wspomnieć iż szlif jednostronny jest do d*** dla osób praworęcznych, okładziny z tytanu się bardzo łatwo rysują, a w danym folderze klinga tak chodzi na boki że aż strach, a taki typ blokady jest do bani.

Zobaczcie dla porównania tą stronę: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

Noże sa głównie wychwalane, a wady są pomijane

Mapet, po części masz rację. Mianowicie masz zupełną rację, że podkreślam w czym dany nóż jest dobry (już z resztą pisałem o tym). Ale w każdym opisie (lub teście) noża jest też sporo opisu materiałów i mechaniki. Wymiarów, typów śrubek, wkładek... co z czego i jak. Fotka noża "luzem" oraz najczęściej także "w garści". Ale jeżeli w zakresie zastosowań noża coś jest nie tak, to o tym piszę (chyba, że coś przeoczę ale jestem tylko człowiekiem). Podajesz parę przykładów... może nie wszystkie trafione, bo ostrze Chisel Emersona (bo o tym pewnie piszesz) jest doskonałe dla osób zarówno prawo jak i lewo ręcznych. Ale nie do krojenia chleba czy cytryny, tylko do przebicia stalowej beczki, przecięcia kabla lub liny czy wreszcie zakończenia problemu z psem, który właśnie wczepił się w twoje udo. Żaden typ blokady nie jest do bani. Czy to Linerlock, czy Backlock, czy "cokolwiek-lock' jeśli tylko blokuje ostrze w sposób wystarczający dla danego noża. Jasne, że nie polecam wbijać gwoździ grzbietem Gerbera EZ-Out'a czy Dragonfly'a... ale to chyba wynika już z samych zastosowań noża jakie podaję i opisu danej blokady... a przynajmniej tak mi się wydawało (np. Nie jest to blokada taktyczna i nie pozwala na przenoszenie dużych obciążeń, ale Protege to nóż do pracy a nie do walki.). Ale czy to oznacza, że ta, konstrukcyjnie najsłabsza z blokad, jest do bani? W życiu! Można pisać, że Delica jest kiepska, bo czubek się połamie jak się nią zacznie wkręcać śruby... że SpecWar-B jest niezbyt udany, bo źle patyki struże... że trzeba uważać z Dominatorem czy Sebenzą, bo się może rękojeść z tytanu rysować (a jak to sexy po roku wygląda ;) )... że jak nóż z Zytelu wpadnie w ognisko to się nadtopi rękojeść... tylko czy to ma jakiś sens? Może jednak tak. Więc wracając jednak do jednego z moich poprzednich postów jeszcze raz piszę - będę się bardziej skupiał na szukaniu złych stron opisywanych noży, nieazleżnie do ich konstrukcji i materiałów oraz znaczenia tych spraw.

Mam również wrażenie, iż Piter kilku opisanych noży nie używał przez dłuższy czas tylko po kilkudniowwej zabawie odłożył do szuflady

No, wreszcie ktoś to zauważył. Tu właśnie dochodzimy do jednej ważnej rzeczy... a mianowicie trzeba rozgraniczyć dwa typy artykułów: opis i test noża... nie należy ich mylić. Opis noża powstaje po ogólnym zapoznaniu się z danym modelem, sprawdzeniu blokady, wykonania, konstrukcji i zrobieniu fotek. Do tego zwykle dochodzi opinia użytkownika po jakimś (często krótkim) czasie użytkowania (bo przecież sporo noży nie ląduje ani u mnie w kieszeni, ani nawet w szufladzie). Ale na stronie mam też sporo testów (w zakresie zastosowań przewidzianych dla noża). Dotyczy to noży, które albo sam dość często używam, albo po prostu dostałem od kogoś np. na miesiąc do używania i przetestowania w celu napisania recenzji. Tam piszę już konkretnie co robiłem z danym nożem. Ale ekstremalne testy zniszczeniowe raczej się jak na razie nie pojawią... chyba, że ktoś chce mi podesłać swój nóż jako obiekt tortur :) Bardzo bym chciał móc wziąć dziesięć folderów w cenie 150-250 USD i zrobić im taki przemiał, że na końcu tylko jeden zostanie w jednym kawałku, choć ciężko pokaleczony... ale niestety, nie stać mnie na to. Proste.

Zobaczcie dla porównania tą stronę

Strona, którą tu podajesz, jest BEZ WĄTPIENIA najlepszą stroną na świecie jeśli chodzi o hardcore'owe, bezceremonialne, często zniszczeniowe testy noży. Szczerze mówiąc miło mi, że w ogóle proponujesz takie porównanie, niezależnie od jego wyniku :D

Mapet, wiem, że pewnie zaraz mi przywalisz z grubej rury... czuję to... ale mam stronę jaką mam i sorry, taka będzie jak chcę! Możesz jej co najwyżej nie czytać jak nie chcesz, gdyż uznajesz, że opisy i testy tam zawarte są nie takie jakbyś chciał :lol: Ale mam też (chyba niezłą) propozycję. Nie ma u mnie na stronie opisu/testu Spyderco Native'a. Tobie ten nóż się sprawdził... może byś coś napisał o nim i strzelił parę fotek. Powstanie pewnie ciekawy opis i niejednej osobie pomoże dokonać dobrego wyboru (na "tak", lub na "nie" oczywiście). Well? Co ty na to?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing

np w takim modelu liners bardzo szybko się wyciera i przechodzi na drugą stronę, warto by było wspomnieć iż szlif jednostronny jest do d*** dla osób praworęcznych, okładziny z tytanu się bardzo łatwo rysują, a w danym folderze klinga tak chodzi na boki że aż strach, a taki typ blokady jest do bani.

eee..jakieś smutne spotkanie z Emersonem?
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Nie powiedzialbym, ze wady sa wylacznie pomijane. Np. w opisie Emerson Spec War w wersji Tanto stoi napisane: "Jak ktoś chce moc Specwar'a wykorzystać "użytkowo" na co dzień powinien raczej wybrać wersję clip-point, nie chisel grind tanto. "

A w czesci Knife Glossary dotyczacej ostrza tanto: "Takie ostrze, wykonane z dobrej stali (np. 154CM) potrafi bez większego uszczerbku przebić drzwi samochodu czy wyważyć okno. Jednak ten typ ostrza zupełnie nie nadaje się do codziennych zastosowań użytkowych."
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
Piter,
Aby było jasne: uważam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] za najlepszą polską stronę o nożach. Fotki należą do jednych z lepszych na świecie. (Powinieneś robić katalogi). Jednak recenzje noży na twojej stronie są głównie nastawione na opis konstrukcyjny i po prostu brakuje mi obiektywnego podejścia do danego noża z punktu widzenia uzytkownika. Jeśli ktoś bedzie kierował się Twoim opisem przy kupnie noża to po pierwsze ma trudny wybór a po drugie może spotkać go rozczarowanie gdy okaże się, iż po 3 miesiącach uzytkowania wyjdą jakieś wady. Mnie na przykład chyba najbardziej denerwuje jak się wyrabia liners w nożu. W niektórych topowych nożach to zjawisko ma miejsce w innych nie. Ale aby to sprawdzić trzeba mieć nóż ze 2 miesiące.

A Spyderco Native mogę chętnie opisać i chociaż nożyk jest wg mnie świetny to ma jednak kilka wad: jednostronny szlif w wersji z ząbkami jest jedną z nich :-)

Tak przy okazji: jednostronny szlif to jest kolejne zwycięstwo marketingu nad zdrowym rozsądkiem- dlaczego TA strona jest ostrzona? Aby nóz ładnie się prezentował a gorzej ciął !!!!
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry marketing
A tak z innej beczki- czy wiecie ile topowych noży ma plastikowy spacer? Spacer taki bardzo łatwo jest połamać przy odrobinie szcześcia. A ma coś takiego większość drogich folderów.

I mały konkurs: czy znacie nóż, który ma spacer z g10?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024