Skocz do zawartości


Zdjęcie

Machanie kijem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Machanie kijem.
Umiecie tak ?? :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeżeli macie jakieś linki do podobnych filmików to wklejajcie je tutaj.
Chodzi mi głownie o takie efektowne numery, najlepiej jakby pokazane były dokładnie chwyty przy poszczególnych ruchach.
Z chęcią bym się czegoś takiego pouczył.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
linków poszukam, ale co do sensu tego co te dzieciaki robią to mam duże wątpliwości. Jak dla mnie to była gimnastyka, w walce nie utrzymali by kija w rękach, wyleciał by im z rączek bo go nie trzymają tylko nim machają. Machanina moze mieć sens jak trzeba typa odganić lub nie dać dojśćdo siebie. Po za tym szybkie wykonanie techniki przysłania błedy i detale. Fajne było ale nic ciekawego dla mnie.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
a ja nic nie widzę ale powiem, ż etak zwane machanie sens ma, może nie w walce ale ma.
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
Bynajmniej nie chodzi mi o samoobrone czy skuteczność, kija nie nosi się przeciez ze sobą na codzień. Chodzi mi tylko i wyłacznie o efektowność. Czasem gdy gdzies w lesie dorwe jakiegos dragala to mam zawsze tendencje do wymachiwania nim i fajnie byłoby się nauczyć takich sztuczek tylko dla satysfakcji. :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
No cóż, mają bardzo dobrze opanowane manewrowanie kijem. Teraz tylko nauczyć ich czegoś konkretnego. :-)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
a dlaczego ja nic nie widzę oprócz cyferek 123 ?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
Bo to linki człowieku :lol:
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.

Bynajmniej nie chodzi mi o samoobrone czy skuteczność, kija nie nosi się przeciez ze sobą na codzień. Chodzi mi tylko i wyłacznie o efektowność. Czasem gdy gdzies w lesie dorwe jakiegos dragala to mam zawsze tendencje do wymachiwania nim i fajnie byłoby się nauczyć takich sztuczek tylko dla satysfakcji. :wink:


jak kupisz taki pusty w środku kijek, to Cię nauczę.. mogę Cię też nauczyć normalnym, ale nie bedzie tak szybko. To kije do form na zawody, puste w środku, lekkie do obłedu.
  • 0

budo_nagasz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
Cos jak kata artystyczne - pokazywali kiedys na Euro-sporcie... straszne...
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.

Bo to linki człowieku :lol:

hehe dziek iza wyjasnienie :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.

jak kupisz taki pusty w środku kijek, to Cię nauczę.. mogę Cię też nauczyć normalnym, ale nie bedzie tak szybko. To kije do form na zawody, puste w środku, lekkie do obłedu.


ha, jednak czegoś się dowiedziałem, nigdy nie sądziłem że te patyki sa w środku puste, to by sie zgadzało, bo jak sobie takim przydzwoni to nic mu nie będzie. po za tym lekkie to fakt.
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.



jak kupisz taki pusty w środku kijek, to Cię nauczę.. mogę Cię też nauczyć normalnym, ale nie bedzie tak szybko. To kije do form na zawody, puste w środku, lekkie do obłedu.


ha, jednak czegoś się dowiedziałem, nigdy nie sądziłem że te patyki sa w środku puste, to by sie zgadzało, bo jak sobie takim przydzwoni to nic mu nie będzie. po za tym lekkie to fakt.


są z takiej dziwnej sklejki, trzeba bardzo uważać, ja o jeden się kiedyś w Niemczech nieopatrznie oparłem i cała banda takich dzieciaków chciała mnie zlinczować za demolowan ie ich sprzętu;)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
Sztuka dla sztuki wygląda bardzo efektownie i w pierwszym momencie człowiek sam chciałby sie tego nauczyć ale później przychodzi opamiętanie. Bardziej przypomina mi to cyrkowe sztuczki, i tak jak napisali moii przedmówcy, waga kijka a co za tym idzie jego skutecznosc, hmmmmmmmm.. :)
  • 0

budo_sset
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elk

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
Ja sie ucze walki kijejm (inie tylko) na treningach. i w sumie ze dojsc do czegos takiego trzeba cwiczyc bardzoooooooo dluuuuuuuuuuugo.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
pytanie tylko jakim kijem Ty ćwiczysz a jakim oni i co ćwiczysz, może i ćwiczą długo to swoje układy ale czy to ma w ogóle sens?
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.

Ja sie ucze walki kijejm (inie tylko) na treningach. i w sumie ze dojsc do czegos takiego trzeba cwiczyc bardzoooooooo dluuuuuuuuuuugo.


a czego się uczysz, jesli można spytać? nie pytam o styl, ale co robicie?
  • 0

budo_newash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Machanie kijem.
Długo nie odwiedzałem Vortala i takie mam teraz tyły!...
Ide kiedyś na kyokushin. Pytam się senseia co może mi pokazać ... coś ŁADNEGO i pokazuje mu co potrafie - jeden młyniec, drugi , trzeci za plaecami, szybkość aż mnie przeraziła (a kijek pusty w środku nie był - jakieś pozory realności trzeba zachować, pusta w środku może być ew. rurka - ostatnio się nad tym zastanawiam, taka z tytanu 180cm, waga ze 2 kilo :) sup. sprawa, młyńce nabierają wartości :) ale na razie ma kilka kilo niedowagi więc... hehe, :) a koleś mówi - do cyrku z tym! Ja jako człowiek kyokushin uznaje tylko zwarcie i praktyczne aspekty. Ok mówie - pomyliłem adres. Ide do trenera mma z zabarwieniem ju-jitsu aikido - mówie mu że trenerów Bo jak na lekarstwo i pokazuje mu moje 6 młyńców. Koleś mówie- do cyrku z tym! Ja jako wojownik mma uznaje tylkko zwarcie i realne aspekty Bo. Powiedział też coś, że za dużo filmów... bo wspomniałem o kilku sztuczkach z matrixa...:) przecież one wszystkie SĄ realne! Widze że wy też wysyłacie ludzi z kijkiem do cyrku. Ja jako artysta bardziej niż wojownik uznaje estetyczne walory kija, co więcej - uważam że w dzisiejszych czasach umiejętnośc realnej walki kijem jest o wiele mniej praktyczna niż umiejętnośc takigo nim kręcenia, że szczena opada... :) tak mwłaśnie myślę. I szkoda oj jaka szkoda że te linki już nie działają... chciałbym się czegoś nowego nauczyć. Macham kijkiem rok cały ale dzień w dzień bo mam ogródek i nie potrafie znaleźć kogoś kto mógłby mnie nauczyć czegoś nowego. Dlatego prosze o odświerzenie tych linków okaoka?

ps. temat młynek w niedawnych archiwach walki bronią - tylko dla cyrkowców!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024