Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dla kogo staże Iaido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Dla kogo staże Iaido?
Trenuję jujitsu i iaido znam tylko z tego co usłyszane lub przeczytane :cry: Na razie nie mam możliwości by się tym zająć.

Bywam jednak w Warszawie a są tam organizowane staże. Czy osoba, która nigdy nie robiła żadnych technik iaido miałaby czego szukać na takich stażach.Trochę byłoby to pewnie jak korespondencyjny kurs SW, ale może coś takiego ma sens.
Czy takie staże są tylko dla osób które potrafią już cokolwiek?
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla kogo staże Iaido?
Ja tam mysle ze tak... Osoby "zielone" spokojnie moga pryzjechac na staz. Wiadomo bedzie im trudnije i moze po jednym strazu niewiele zapamietaja. Ale poniewaz iaido nie jest w polsce zbyt popularne (co na szczescie powoli sie zmienia) i w niektorych miastach nie ma sekcji iaido, to jedyna szansa dla osob ktore chca zaczac jest wlasnie uczestnictwo w stazu.
Poza tym iaido cwiczy sie samemu (czasem z partnerem, ale to raczej w ramach odpowidniego zrozumienia po co sie dana forme robi) wiec mozna cwiczyc w domu to co sie zobaczylo, zapamietalo na stazu i na nastepnym zweryfikowac. Podstawa jest nauczenie sie 12 form kata Saitei Iai. A nawet jak sie je zapomni po stazu, zawsze mozna sie posilkowac jakimis zdjeciami lub filmikami. Jakby Cie to interesowalo to daj znac na priv.
A poza tym to zaprasza. I sledz forum. Marcin zawsze wrzuca aktualne info i stazach.
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla kogo staże Iaido?
Dziękuję.
Właśnie śledząc forum wpadłam na taki pomysł. :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla kogo staże Iaido?
potwierdzam to co mówi przedmówca, możesz ćwiczyć nawet jak miecza czy bokkena trzymać nie potrafisz, my też nie potrafimy w porównaniu z naszymi nauczycielami :-)

Jest kilka prostych zasad,: na stażach nie używa się shinkenów, czyli ostrych mieczy, osoby nie znające jeszcze podstawowych kata powinny raczej używać bokkena, tak jest przyjete i tak jest bezpieczniej. Na treningu się nie wrzeszczy, łazi byle gdzie, obowiązuje etykieta i kultura wobec innych ćwiczących. Klapki kładzie się przed wejściem na salę, sprzętu bojowego się nie stawia lecz kładzie się płasko, wszystkiego się dowiesz jak na jakiś staż przyjedziesz. :-)
Atmosfera zawsze jest fajna, ludzie normalni, nie jakies buce, którzy pokonali stosy przeciwników. :-)
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla kogo staże Iaido?
Dziękiję - Mam nadzieję spożytkować jakąś zbędną gotówkę właśnie na staż, bo jakieś dziwne ochoty mi na `iaido przychodzą. :-)

Na treningu się nie wrzeszczy, łazi byle gdzie, obowiązuje etykieta i kultura wobec innych ćwiczących. Klapki kładzie się przed wejściem na salę, sprzętu bojowego się nie stawia lecz kładzie się płasko, wszystkiego się dowiesz jak na jakiś staż przyjedziesz...


Trenuję na codzień jujitsu więc myślę,że jako tako zachować się potrafię. Ale tylko jako tako więc wszelkie uwagi przyjmuję :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla kogo staże Iaido?
no to zapraszam na staż, info będzie na forum w odpowiednim dziale :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024