Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rodney "The Chico" King i jego Street boxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
No i wreszcie doczekalem sie. Wlasnie dzisiaj przyszly dwie kasety szkoleniowe z Poludniowej Afryki. Pochodza ze "stajni" Straight Blast Gym znanego bardziej (na swiecie) lub mniej (u nas) Matt'a Thornton'a. Rodney jest fenomenalnym trenerem "stojki" tzn thaiboxu i klinczu. Thaia uczyl sie u legendarnego juz Apidej'a...
Pierwsza z kaset jest zatytuowana "Street Boxing" i tak jak po tytule mozna sadzic jest poswiecona boksowi jednak cwiczonego pod katem ulicy i starc MMA. Poprzez taktyke obronna nazwana przemilo "Crazy Monkey" co specyficznych czysto ulicznie wyprowadzanych uderzen nazywanych rowniez przeminlo: bumerang czy caveman. Co na tej kasecie jest takiego szczegolnego? Nikomu nie trzeba tlumaczyc, ze aby byc dobrym bokserem trzeba miec dobra obrone. Jednak nie kazdy jest urodzonym bokserem i czasem bledy w obronie potrafia zabolec :twisted:
"Crazy Monkey" jest wlasnie dla tych przecietnych. Metoda ta jest bardzo pomocna w wyksztalceniu w sobie odruchow obronnych przeciw bokserowi duzo lepszemu niz my. Jak dla mnie jest to rewelka.
Druga kaseta nazywa sie "Clinch Boxing" i jest poswiecona, znowu jak nazwa wskazuje, boksowi w zwarciu. Na ringu bokserskim cos takiego nie istnieje, poniewaz zaraz wkracza sedzia. Jednak na ulicy czy na turnieju MMA wg mnie jest to podstawowy dystans walki. Rodney pokazuje jak zwiazac przeciwnika w tym dystansie i jak "ustawic" go na kolana i lokcie.
Kasety te sa dla mnie przedsmakiem tego co czeka mnie w grudniu. Wtedy bowiem spedze dwa dni z Rodneyem i na wlasnej skorze poczuje jego umiejetnosci.
Pozdrawiam i zachecam do wiekszego zainteresowania tym co oferuje Straight Blast Gym i instruktorzy go tworzacy...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Oto strona Rodneya: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A oto link do czolowki tychze kaset: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6mega slabsza jakosc

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
20 mega dobra jakosc

Milego ogladania
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
A gdzie mozna kupic te kasety? Bo nie usmiecha mi sie czekac na przesyłke z Południowej Afryki... Mozna je dostac w inny sposob np od Ciebie?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Przesylka od Rodneya szlad 7 dni...
NIe ode mnie nie mozna. Ja jeste tylko klientem nie dystrybutorem :wink:
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
a ile kosztuja te dwie kasety łącznie z przesyłka???
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Nie pamietam dokladnie. Zadaj sobie chociaz troche trudu i wejdz na strone - link przeciez podalem - i sprawdz...
Jakies 35 USD za jedna chyba...
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Kochany...żeby mi sie chciała otworzyc to juz bym je sobie zamowił...
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
No i jak ta kaseta? Czym to sie roznic od normlanego boksy te cale monkey?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Jak dla mnie to jest to fenomenalna taktyka (metoda) obronna przed dobrym bokserem. Mozna przezyc i wejsc do zwarcia nie obrywajac za mocno po pysku...Zaczynam powoli sie w to wdrazac. W grudniu bede cwiczyl z Rodneyem wiec wtedy cos wiecej napisze...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Nie wiem jak te kasety... Ale film na mnie nie zrobil wiekszego wrazenia... Ot, niemaly facet, z jakimis tam umiejetnosciami bokserskimi (trudno ocenic na tle amatorow-przeciwnikow), kasuje mniejszych od siebie sparingpartnerow. Nie widze tu nic intrygujacego. Jakby wazyl 70 kg, to i owszem, zaimponowalby mi.
A jakbym sie chcial dowalic, to bym sie spytal: dlaczego, skoro taki dobry, ja go jeszcze nie widzialem w czolowce najlepszych bokserow wagi ciezkiej?
K_P
PS. A niby co moze byc nowego w skrcaniu dystansu i przechodzeniu do klinczu z bokserami? Kenjiro jakaz to taktyka? (Pytam Cie, bo dales sie poznac na forum jako jako rozsadny facet, wiec licze na merytoryczna odpowiedz).
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Nie chodzi tylko o skracanie dystansu...
CM to specyficzne trzymanie gardy i poruszanie, troche zblizona do podwojnej gardy w boksie. Nie wszyscy maja ten dar bycia dobrym bokserem. Jest to twardy kawalek chleba i podczas sparingow niejeden z nas tego doswiadczyl. Nie kazdy umie wytrzymac presje dobrego boksera. CM umozliwia prowadzenie w miare wyrownanej walki z lepszym bokserem niz my jestesmy. Ciezko jest to opisac. Na tym klipie pokazowym nie bylo elementow CM a tylko li sparingi treningowe. CM najlepiej dziala w rekawicach do MMA albo bez rekawic no i w walkach gdzie laczone sa dystanse. Tradycyjna garda bokserska bez duzej powierzchni jaka stanowia rekawice moze byc troche dziurawa bez dobrego poziomu technicznego. Nikt nie powiedzial ze Rodney jest wybitnym zawodnikiem (chociaz zly nie jest, tak jak kazdy instruktor SBG posiada duze umiejetnosci praktyczne). Z tego co mowia ludzie ktorzy mieli z nim kontakt, to jest fenomenalnym trenerem stojki (wlasnie zmodyfikowany boks i thai - cwiczy thaia z Apideyem, pod katem MMA) i zwarcia. Jaki jest w realu przekonam sie w grudniu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Troche sie zagalopowalem. Trener nie musi byc wybitnym fajterem. A kiedy to seminarium, gdzie i za ile?
K_P
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
To nie jest seminarium. Moj przyjaciel i instruktor Kalis Ilustrisimo - Radek Sefcik, zaprosil Rodneya do siebie na tydzien i trenuje z nim prywatnie. Jednak dwa dni w ciagu tego treningu sa poswiecone na polprywatne zajecia (6 osob). Udalo mi sie zalapac do tej grupy. Takze dwa z dni z Rodneyem a potem dwa dni kontynuowania mojego treningu w Ilustrisimo z Radkiem 8)
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Juz kiedys ten filmik widizlaem koles jest niezly ale na czym plega ze bniby idize zalatwic lepszego odd siebei boxera?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Nie zalatwic, tylko wytrzymac jego presje...
sorry, ale nie da sie tego opisac ...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Ja mysle, ze to nie jest znowu jakas wiedza tajemna, jak wytrzymac presje boksera, pokazywal m.in. juz w pierwszych walkach Royce Gracie.
K_P
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Pewnie ze nie wiedza tajemna. To nie zadne nowe techniki tylko dobre METODY TRENINGOWE...
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Jakich kodeków trzeba by otworzyć ten filmik ?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing
Ja otwieram QuicTime'em
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rodney "The Chico" King i jego Street boxing

Przesylka od Rodneya szlad 7 dni...
NIe ode mnie nie mozna. Ja jeste tylko klientem nie dystrybutorem :wink:


E ? :) A zrobiles juz kopie bezpieczenstwa... ? :wink: Tylko twardziele nie robia backup'ow 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024