Skocz do zawartości


Zdjęcie

kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)
Hm... w duzej mierze zgadzam sie z twoimi pogladami gdyz widac, ze sa one przemyslane i poparte doswiadczeniem. Aczkolwiek moje motywy treningu capoeiry sa inne niz tylko samoobrona badz chec zwyciestwa i tego typu rzeczy, robie to bo lubie. Tak jak wczesniej powiedzialem nie uwazam iz capoeira wystarczy mi do kazdego typu walki ani, ze jest ona niezastapiona moze wydawac ci sie to dziwne, ale kazdy ma swojego konika i jak dla mnie tym konikiem jest capo. Moze jeszcze mi sie odmieni czas pokaze ewentualnie przejde sie na vale tudo i rownolegle bede cwiczyl capo. Co nie zmienia faktu, ze twoj punkt widzenia jest ciekawy tyle tylko, ze szanse w walce z uzbrojonym przeciwnikiem badz kilkoma niezaleznie od stylu sa niewielkie. A z tego wynika w moim przekonaniu, ze lepiej robic cos co lubie co mnie odpreza, daje staysfakcje i co moge robic bedac nawet starszym czlowiekiem...... Chociaz jedno nie wyklucza drugiego nawet twoje rozpiski pokazaly, ze na nauke samoobrony nie musze tracic calego zycia. Nie wiem czas pokaze moze uda mi sie pogodzic jedno z drugim zobaczymy.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)

tyle tylko, ze szanse w walce z uzbrojonym przeciwnikiem badz kilkoma niezaleznie od stylu sa niewielkie.


Zależy BARDZO DUZO od tego jak szybko wyeliminujesz pierwszego - a potem możesz uciec. Jak zajmie Ci to dużo czasu - to do widzenia...

A poza tym weź pod uwagę na ulicę ZALECAM MOCNO walkę bronią... I z nunchako, teleskopem czy nożem - daję sobie duże szanse. Jedno uderzenie teleskopa - gość ma złamaną nogę czy rozwalony ryj :evil: . A nożem to już w ogóle.

A z tego wynika w moim przekonaniu, ze lepiej robic cos co lubie co mnie odpreza, daje staysfakcje i co moge robic bedac nawet starszym czlowiekiem......


A to w sumie też ciekawe 8) :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)

Jest tyle grup i tylu capoeirstow, ze nie wiem czy akurat tych z zakopanego tutaj znajdziesz. Moze opisz czy ci sie podobalo bo po tym badziewiaki mozna wnioskowac, ze nie bardzo.

badziewiaki to tak juz mam ze tak nazywam;)
a po prostu nic nadzwyczajnego nie bylo, bylo to czego sie spodziewalem i dobrze. Troszke za krotko, ale tez dobrze :) bo musialem isc dalej.
no wlasnie myslalem, ze capoeiritas znaja sie wszyscy;) i tu tez sa
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)
A wracajac do naszej dyskusji. Dzisiaj ide na Shidokan a w sobote i niedziele mam zamiar odwiedzic Huntera w Wawie. Oba kluby ucza formuly MMA. I teraz juz wiem i po twoich wyjasnieniach Combat jak i po tym co przeczytalem, ze combat rzeczywiscie sie przyda do nauki taktyki, walki bronia itd. Wielkie dzieki za rady.
Btw: Capoeiry i tak nie zostawie hyhy ;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)

A wracajac do naszej dyskusji. Dzisiaj ide na Shidokan a w sobote i niedziele mam zamiar odwiedzic Huntera w Wawie. Oba kluby ucza formuly MMA.


Cool :) Zawsze warto przejść się zobaczyć coś nowego.

I teraz juz wiem i po twoich wyjasnieniach Combat jak i po tym co przeczytalem, ze combat rzeczywiscie sie przyda do nauki taktyki, walki bronia itd. Wielkie dzieki za rady.


Tylko pamiętaj, że jedyne combaty u nas to krav-maga, combat 56 (a to właściwie jest "combat" - więcej JJ niż combatu, a do tego polski wynalazek) i sambo (wawa i chyba tyle). Wyżej cenię Defendo i systemy Marines (Defendu) -są znacznie skuteczniejsze od wielu w.w.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Btw: Capoeiry i tak nie zostawie hyhy ;)


Hehe i słusznie :wink: Jak możesz pogodzić - to w porządku
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: kto z was byl w Zakopcu w Niedziele z pokazem ? (Krupowki)

1# Judo + BJJ (równolegle prowadzone treningi) lub 3 lata BJJ i 3 lata judo - całość najlepiej uzupełnić stylem uderzanym,

2# ... (najlepiej 2-3 lata),

3# ... 1-2 lata,

4# ... 2 lata ... + 2 lata ... + ... - co najmniej rok,

5# 2-3 lata ... + 1-2 lata ... + ... co najmniej rok.

6# 2 lata ... + 2-3 lata ...

7# 2 lata ... + 2 lata ... + 2 lata ...

8# 4 lata ...

Sorry, ze wracam do starego tematu, ale mi sie taki cytat z Pratchetta przypomnial (niestety po polsku nie znalazlem:

"You spend twenty years learning the spell that makes nude virgins appear in your bedroom, and then you’re so poisoned by quicksilver fumes and half-blind from reading old grimoires that you can’t remember what happens next."

AXE
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024