Skocz do zawartości


Zdjęcie

pady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

pady
jak to jest u was koledzy i kolezanki forumowicze...ile czasu poswiecacie na treningu na pady ile poza treningiem...ja ze swojego doswiadczenia wiem ze niestety niezbyt powaznie traktuje sie pady w wielu klubach karate choc ostatnio zapewne sie to zmienia...powodow jest wiele a jednym z nich mysle sa zle warunki do treningu...brak maty...jak myslicie mozna sie dobrze nauczyc padow bez maty? na twardej powierzchni typu parkiet?
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Wszystkiego się można nauczyć np w Chorzowie jest sekcja Aikido w której instruktor padów uczy na parkiecie bo jak twierdzi mata uczy złych nawyków. Więc wszyscy jego uczniowie uczą sie padać na parkiecie. Parkiet nie jest taki zły wymaga jednak dużo większej ostrożności niż mata ale to się tyczy raczej już osoby rzucajacej. Zwykłej rolki w przód i w tył śmiało się można na parkiecie uczyć podobnie jak padu w przód bez przewrotu i padu w tył bez przewrotu. Inaczej sprawa wygląda gdy chcemy kogoś porzucać i nie zrobić mu krzywdy wtedy należałoby zacząć od bardzo delikatnego sprowadzania i stopniować szybkość i siłę rzutu, na to niestety potrzeba bardzo dużo czasu a z reguły karatecy na treningi rzutowe nie poświęcają dużo czasu, tak wiec podstawowych padów można jak wspominałem się nauczyć i to z bardzo dobrym rezultatem ale nie chciałbym być w skórze kogoś rzucanego z dużą mocą na parkiet np z Kata gurume czy ippon seoi
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
U nas to w sumie nie jest źle. Mniej więcej co czwart trening jest poświęcony na pady, rzuty itp. Nie ma maty. Ćwiczymy na materacach. Zdarza się też na parkiecie. Jak dla mnie w sam raz :)
  • 0

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

Wszystkiego się można nauczyć np w Chorzowie jest sekcja Aikido w której instruktor padów uczy na parkiecie bo jak twierdzi mata uczy złych nawyków.


szefie a gdzie dokładnie jest taka sekcja ? bardzo ciekawy gość ten instruktor . należy chyba też sądzić że zamiast bokena używa katany 8O
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Dąbrowskiego 53
Tak pryznjmniej było rok temu nie wiem czy jest tak samo ale sądzę że raczej tak jak masz możliwość to idz i sam się przekonaj. Fajne sa też sentencje instruktora i inne teksty no i podejście do technik :lol: Pozdrawiam
  • 0

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Akira nie chce się z tobą spierać na tym forum jak należy nauczać techniki ukemi . Jeśli miałeś okazje potrenować w tym dojo to napisz jak ci się podobało, jak prebiegał trening itp.
A czy masz świadomość żę w Chorzowie jest jeszcze jedno miejsce w którym możesz potrenować aikido :?: trochę inne niż opisywane przez ciebie .
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
W Chorzowie znam jeszcze dwa miejsca gdzie można potrenować Aikido zupełnie inaczej pierwsze to sekcja Aikido Yoshinkan a drugie to Sekcja Górnośląskiej Szkoły Aikido prowadzona przez senseia Wodarczyka bardzo fajna sekcja :) . Co do opisu treningów w sekcji na Dąbrowskiego to opiszę to jak wróce z treningu pozdrawiam
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Panowie, panowie.......... powoli.
Przewrotów i padów można uczyć się na parkiecie, na trawie, na betonie....
Wszystko do czasu. :?
Pozostaje do przemyślenia tylko czy planujecie trenowac z głową przez całe życie, czy być "twadym" przez 2 lata. :roll: i renta.
  • 0

budo_dziczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Akira, jakbyś mógł opisac treningi w tej sekcji to byłabym wdzięczna, bo trenuję tam w SP nr4 karate (tylko w inne dni), i chciałabym kiedyś się przejść zobaczyć jak jest na aikido, zwłaszcza, że podobno jest to w cenie treningów :D . Z góry dzięki
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

Panowie, panowie.......... powoli.
Przewrotów i padów można uczyć się na parkiecie, na trawie, na betonie....
Wszystko do czasu. :?
Pozostaje do przemyślenia tylko czy planujecie trenowac z głową przez całe życie, czy być "twadym" przez 2 lata. :roll: i renta.

do czasu?ja na traiwe i betonie/asflacie itp. uczylem sie,gdzie sa bledy w moich ukemi.inaczej w.g mnie sie nie da.po jakims czasie ( u mnie po ok.roku) wyszedlem na trawe.potem na asfalt itp. i spokojnie robilem pady.z czasem troche szybciej i mocniej,ale bez przesady.i tak robie do dzis.na trawie mozna bardziej pofolgowac,na twardej powiechni trzeba uwazac.i tyle
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
A ja bezskutecznie szukalem kogos, kto nauczy mnie dobrze padac.. Spadles mi z nieba :-)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
ty sobie tu jaj nie rob,bo zdradzilem jeden z wiekszych sekretow mojej zajebistej skutecznosci w MA :) docen ten fakt
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
eee u nas na treningu malo wlasnie padow jest
ja osobiscie czesto chodze na mate przed treningiem i pocwicze sobie pady

raz na padzie na treningu kontuzji reki sie nabawilem ale to na poczatku bylo ...hohohoho :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024