Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polak mistrzem swiata w tajskim boksie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
Jak sie stalo,ze nikt na tym forum o tym nie napisal? 8O
No nic.


Polak mistrzem świata w tajskim boksie

Po raz pierwszy w historii polski zawodnik został mistrzem świata MuayThai (boksie tajskim)! Dokonał tego warszawianin Maciej Skupiński, który podczas MŚ w Ałma-Acie triumfował w kat. do 67 kg.


Krakowianin Rafał Simonides zdobył brązowy medal w kat. do 57 kg.

Maciej Skupiński w finale swojej kategorii pokonał Kamalowa Gafura (Kazachstan) na punkty. Przez cztery rundy znakomicie dysponowany Polak miał przewagę i ani na moment nie oddał inicjatywy w walce, zasłużenie zwyciężając. Wcześniej, w półfinale Polak wygrał także na punkty z Climodiganem (Papua Nowa Gwinea), prezentując równie znakomitą dyspozycję.

Rafał Simonides w półfinałowym pojedynku przegrał z Musajewem Asiloszem (Uzbekistan). Walka została przerwana w trzeciej rundzie z powodu kontuzji (pęknięty łuk brwiowy) Polaka.

Więcej - w "Dzienniku Polskim".


  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
To gratulacje dla polskiej ekipy :D
Wszelkie uznanie dla PZMT odpowiedzialnej za wylonienie kadry i rozwoju polskiego Muay Thai Amatorskiego
Moze sylwetki profile naszych zawodnikow linki foto filmy !!!!!!!!!!!
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
Brawo dla naszego reprezentanta oby tak dalej :-)
o o linki jakis fot czy filmikow tez bym prosil jesli jest cos takiego w necie . :-)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
Dołączona grafika


Dołączona grafika
Maciej Skupiński, ur. 20.11.1977r. Instruktor Muay Thai w K.S. Serafin Warszawa.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie, kierunek pedagogika o specjalności: pedegogika opiekuńczo -wchowawcza z wychowaniem fizycznym i rehabilitacją narządów ruchu.
Sporty walki trenować zacząłem w wieku 14 lat, zaczynając od karate kyokushinkai, następnie zauroczony Boksem Tajskim poświęciłem się tej dyscyplinie sportu którą uprawiam od blisko 6 lat.





Dołączona grafika
Rafał Simonides - instruktor Muay Thai PZ Muay Thai - Moja przygoda ze sztukami walki zaczęła się osiem lat temu. Zacząłem nauczać się w szkole prowadzonej przez Sifu Piotra Ochniowskiego. Miałem to szczęście , że trafiłem do człowieka z pasją i prawdziwego fachowca i od najmłodszych lat uczyłem sie realnego podejścia do walki. Równorzędnie ćwiczyłem dwa style San Da(Chiński system walki ringowej) i Muay Thai (Thai Boxing). Swoją karierę zawodniczą rozpocząłem jako szesnastoletni chłopak na zawodach w Warszawie. Pierwszą walkę musiałem stoczyć z zawodnikiem o dziesięć kilogramów cięższym ode mnie jak i wiekowo dużo starszym. Mimo porażki dostrzeżono mój talent , po końcowym gongu podszedł do mnie chiński mistrz Liu Peng (wielokrotny mistrz świata w walkach full contact) i pogratulował. Potem udało mi się sięgać po najwyższe trofea zajmując pierwsze miejsca (tytuły mistrza Polski w full contact San Da) i choć nie zawsze wygrywałem ,to za każdym razem zajmowałem pozycję medalową .W swojej karierze miałem zaszczyt reprezętowania barw Polski zagranicą. Sport to dla mnie pasja ruchu. Dzieki ruchowi stajemy się zdrowsi, dlatego zachęcam każdego do uprawiania sportu w tej (Thai Boxing) czy innej formie.
... A sam żyje według zasady In corpore sano,mens sana - w zdrowym ciele zdrowy duch.



wedle zyczenia...text i zdejcia pochodza ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
Maciej Skupiński uczy zaraz niedaleko mnie tajskiego boksu fajnie :D
THX Joannaz zawsze mozna na ciebei liczyc :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
wiecie nie chce sie czepiac ale wystarczy popatrzec na spis startujacych zeby zobaczyc ze jakies lewe te mistrzostwa...
gdzie Tajowie?????????????????????????

w Tajlandii co roku organizuje sie mistrzistwa amatorow a dwoch kategoriach poczatkujacy i zaawansowani (poczatkujacy maja pelne ochraniacze) i to sa prawdziwe mistrzostwa swiata i zapeniam ze ze wzgledow prestizowych nigdy nie odbyly sie one i nie odbeda poza granicami Tajlandii
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie

wiecie nie chce sie czepiac ale wystarczy popatrzec na spis startujacych zeby zobaczyc ze jakies lewe te mistrzostwa...
gdzie Tajowie?????????????????????????

w Tajlandii co roku organizuje sie mistrzistwa amatorow a dwoch kategoriach poczatkujacy i zaawansowani (poczatkujacy maja pelne ochraniacze) i to sa prawdziwe mistrzostwa swiata i zapeniam ze ze wzgledow prestizowych nigdy nie odbyly sie one i nie odbeda poza granicami Tajlandii


na stronie (po angielsku):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

znajdziecie opis tych zawodow i pare zdjec - relacjonuje uczestnik autor strony, chlopak z Singapuru ktory trenuje thai box, ktorego notabene znam osobiscie
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
STAAARY!!!! To były jak najbardziej "nie lewe"(!) mistrzostwa świata w Muay thai amatorskim organizowane przez JEDYNĄ organizacje Muay Thai Amatorskiego uznawaną przez rząd Tajlandi, a mianowicie IFMA i po raz PIERWSZY W HISTORI zostały one zorganizowane poza Tajlandią więc nie pieprz takich bzdur zanim się nie upewnisz do końca o co chodzi i swą ubogą wiedzą mylisz innych czytelników, a zrestą w razie wątpliwości macie tutaj stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam (mimo to :D )
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polak mistrzem swiata w tajskim boksie
bfree a chodzisz tam na thaia??ja chcialem zobaczyc jak to wyglada w piatek chyba ide looknac
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024