Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_pierre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Natknąłem się na interesujacą stronę tejże organizacji a szczególnie zaciekawił mnie fakt, iż zrzeszena jest w International Budo Federation.
Tym tropem wysłałem zapytanie do IBF ponieważ mam kontakt z prezydentem niemieckim i mistrzami europejskimi, którzy są zrzeszeni.
Zaniepokoiło mnie zdziwienie powyższych w reakcji na ogrom wysokich stopni mistrzowskich w sekcjach Pszczyńskiej Akademii.
Kazda sekcja a jest ich kilkanascie ma 7, 9 dany.
Nawet w Japoni nie ma tylu wybitności w obrębie jednego dojo!? :)
Proszę pomóżcie zrozumieć to 8O
Samnie wiem co się dzieje w Rzeczypospolitej :?: Może tracą enargię i pieniądze Ci co uczą się od Wielkich uznanych gdyż pomysłowoś polska nadal ponad wszystkich :)
Liczę na zrozumienie szanownych Vortalowiczów :-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal

Natknąłem się na interesujacą stronę tejże organizacji a szczególnie zaciekawił mnie fakt, iż zrzeszena jest w International Budo Federation.
Tym tropem wysłałem zapytanie do IBF ponieważ mam kontakt z prezydentem niemieckim i mistrzami europejskimi, którzy są zrzeszeni.
Zaniepokoiło mnie zdziwienie powyższych w reakcji na ogrom wysokich stopni mistrzowskich w sekcjach Pszczyńskiej Akademii.
Kazda sekcja a jest ich kilkanascie ma 7, 9 dany.
Nawet w Japoni nie ma tylu wybitności w obrębie jednego dojo!? :)
Proszę pomóżcie zrozumieć to 8O
Samnie wiem co się dzieje w Rzeczypospolitej :?: Może tracą enargię i pieniądze Ci co uczą się od Wielkich uznanych gdyż pomysłowoś polska nadal ponad wszystkich :)
Liczę na zrozumienie szanownych Vortalowiczów :-)


Akademia ta nalezy do Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportow Walki ;) - to Ci powinno wytlumaczyc ogrom wysokich stopni w tej Akademii
Nadmieniam ze PFDSiSW to SOKE MURAT, SOKE KONDRATOWICZ & Company ;)
Ale co do tego co robia w Pszczynskeij akademi to jest to mix oparty na wielu systemach ale maja tam spporo bardzo sprawnych ludzi choc niepotrzebnie sie podpieraja nieraz tradycja bo z tradycja to niewiele ma wspolnego.
Co do IBF to tez znam troche instruktorow z tamtad i oni czesto sami nie wiedza kto komu nadawal stopnie i kto komu nadal jaki stopien i to we wlasnej organizacji ;)
Druga sprawa sa dwie albo tzy organizacje o tej samej.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
co do tej sprawności to moge potwierdzić, są tam jakieś dobre osoby w tym co robia, parę lat temu spotkałem gościa na obozie u Jacka Wysockiego, który dał mi niezły wycisk :-)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Już kilkanaście lat temu słyszałem o akademii braci Brudnych (czyli PASzW), zwłaszcza przy omawianiu ośrodków krajowych nauczających kung-fu. Ale jakiś czas temu wszedłem na ich stronę i nieco się zdziwiłem. Czemu?

Oto cytaty z tejże:

"Mistrzowie naszej Akademii zawsze postrzegali człowieka całościowo, czyli składającego się z trzech struktur: ducha, ciała i intelektu. Trening ducha to przede wszystkim medytacja chrześcijaństwa czyli "poznanie" tajemnic Bożych i rozmyślanie nad sensem własnego istnienia. Mówiąc jednym słowem orientacja na Chrystocentryzm"


"Całością wiążącą ten szeroki zakres szkolenia jest Tai-chi i psychodelik. (...) Psychodelik to oddziaływanie za pomocą kolorów, dźwięku i obrazu na podświadomość ucząc pewnych zachowań w warunkach ekstremalnych."


"Zgłębiamy również wiedzę o religiach i kulturze Dalekiego Wschodu, m.in. o taoizmie, konfucjonizmie, zen'ie, a także o Sokratesie i Platonie twórcach filozofii europejskiej. Również psychologia i socjologia jest zgłębiana w naszej Akademii, by rozwój fizyczny szedł w parze z rozwojem duchowym i intelektualnym. Tylko w ten sposób poprzez sztuki walki można stać się pełnym i wartościowym człowiekiem. Wykłady prowadzą profesorowie z KUL-u i Uniwersytetu Śląskiego."


Cóż, wiadomo, że sztuki walki mają głębokie podłoże filozoficzne, i pominięcie tego aspektu zubaża SW, jeśli nawet nie wypacza ich. Ale powyższe pozycje programowe - medytacja chrześcijaństwa, psychodelik, Platon oraz profesorowie z KUL'u - nic nie ujmując z resztą takiej wiedzy, to jednak niekoniecznie to, czego oczekiwałbym od szkoły sztuk walki...

Jestem ciekawy, co na ten temat myślicie.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Watek juz poruszony w dziale kung fu.

Jako ze cwiczylem kiedys jak to sie mowi "pszczyne" to powiem ze faktem jest - bardzo wysoka sprawnosc, skutecznosc, widowiskowosc (rewelacyjne pokazy).
Petr
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
mnie za to zdziwiło (dawno temu) w pisemku pt czarny pas (kto to jeszcze pamięta - poza Martiusem ale on jest starszy od dinozaurów) jak bracia Brudny opowiadali że walki wręcz uczyli się podpatrujac walczące zwierzęta (jakie to były bestie i gdzie je podpatrywali?)
A zwłaszcza domowego kota...
sam mam kota i on jak walczy to się kładzie na grzbiecie i szarpie łapami (zwłaszcza tylnimi) czy Pszczyna to BJJ?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal

mnie za to zdziwiło (dawno temu) w pisemku pt czarny pas (kto to jeszcze pamięta - poza Martiusem ale on jest starszy od dinozaurów) jak bracia Brudny opowiadali że walki wręcz uczyli się podpatrujac walczące zwierzęta (jakie to były bestie i gdzie je podpatrywali?)
A zwłaszcza domowego kota...


Pamiętam ten tekst ;-D


R.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
pamiętasz? czyli nie tylko ja i Martius należymy do Ligi Geriatrycznej!! :) :) :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Od Martiusa to ja jestem niewiele młodszy ;-)


R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal

Od Martiusa to ja jestem niewiele młodszy ;-)


R.


No ale ja za to jestem duchem mlodszy :) ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
:)
Tak sobie tłumacz... :D

R.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Przecież życie zaczyna sie po trzydziestce i to jest stara sprawdzona maksyma, sam to wiem ;-)

A odnośnie obserwowania zwierząt przez współczesnych ludzi przy poznawaniu i kontemplacji technik walki, to zdecydowaną rewelacją była wydana ponad dziesięć lat temu książka niejakiego Dariusza Lermera o kung fu. Autor pisał, że regularnie udaje się w tym celu do ogrodu zoologicznego. Moim zdaniem lepsze są wizyty w dojo, no ale to już moja opinia ;-)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Ja tez pamietam. Bylem nawet na pierwszym Festiwalu zorganizowanym przez federacje. Ludzi bylo od groma. Teraz to juz nie te czasy. I chyba niechcialo by mi sie jechac pol polski na jakis tam pokaz (chyba zeby polykali miecze ).
Petr
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
hehe - ja nawet mam kasetę z tego festiwalu, ostatnio na Allegro kupiłem, żeby sobie stare czasy przypomnieć. A teksty z "CzP" też pamiętam...

Gizmo
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Mursi: czy to przypadkiem nie ta książka, gdzie bylo o wsadzaniu glowy do piekarnika, zeby poczuc techniki smoka?

Pozdrawiam,
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
pamiętam to!!! na jednym zdjęciu gościu wywijał piękną czerwoną robotniczą szturmówką!!!! :lol:
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
ale to chyba byla chinska robotnicza szturmowka. Ide szukac archiwalnych Czarnych Pasow.
A pamietacie taka gazete Budo??? To jakis przegla sportowy wydawal chyba? I jeszcze bylo takie akademicki pismo Karate.
Ale sie wkrecilem ide do piwnicy szukac :-)
Petr
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Kiedyś miałem wszystkie numery BUDO ;-)

R.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
Ja je dalej mam, podobnie jak wszystkie numery "Czarnego Pasa" i "Karateki". Kawałek historii polskich SW...

Gizmo
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś wie coś bliżej o Pszczyńskiej Akademii Sztuk Wal
no wychodzilo tego troche -
jeszcze - "Swiat Karate", Wojownik

ja pamietam jak kupowalem Kraj Rad dla Sambo, Zolnieza Polskiego dla karate i jujitsu, RAZEM dla roznych artykulow (byla calaseria)

Wtedy sie tego laknelo jak swiezych buleczek -a teraz no coz ... kupuje aby miec a malo interesujacych rzeczy sie trafia - przypuszzczam ze jakbym w tamtym okresie mial taki wybor i tyle artykulow to by oczy na wierzcz wychodzily i jezor tez ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024