Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pływanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Co waszym zdaniem lepiej uzupełnia treningi SW (BJJ/MMA) - basen czy siłownia? Czy można utrzymać masę zbudowaną na siłowni chodząc na basen, czy z czasem wszystko się spali? Jeszcze jedno, czy ktoś zna może jakies źródła opisujące techniki pływania poszczególnymi stylami?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
problem z plywaniem jest taki, ze nie ma tam zadnych obciazen. wszystko jest w wodzie, w "zawieszeniu". sam plywam co ~3 dni, robie 50-100 dlugosci (18m basen), zalezy jak sie czuje. plywam zazwayczaj na zmiane zabka i kraulem (np. 1-1, 2-2, 1-2 etc). staram sie plywac non stop. jestem beznadziejny w kraulu, nie zrobie wiecej niz 10 basenow bez odpoczynku, padaja mi rece (bo prawie wcale nog nie uzywam). za to zabka moge (moglem) 60+ min plywac bez zadych przerw, i zrobic 120+ basenow.
na bjj/mma zdecydowanie lepsza silowania, a basen tylko jako relaks, rozruszanie zmeczonych stawow i miesni.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
No tak, na basenie się masy ani siły specjalnie nie zrobi. Słyszałem za to, że pływanie jest bardzo dobre na kondycję i wytrzymałość... Ciekaw jestem co inni myślą.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
kupcie sobie pletwy i takie lapki do plywania na dlonie wtedy bardzo miesnie pracuja ale to bardziej wyrobisz mimo wszystko kondycje i wytrzymalosc miesniowa niz nabierzesz masy.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

kupcie sobie pletwy i takie lapki do plywania na dlonie wtedy bardzo miesnie pracuja ale to bardziej wyrobisz mimo wszystko kondycje i wytrzymalosc miesniowa niz nabierzesz masy.

No offense man, ale nie będę w płetwach pływał na krytym basenie, a poza tym juz pisałem o kondycji i wytrzymałości a masie i sile, TO już wiemy. Widzę, że nikt tu nie pływa za często :roll: .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
mam pytanie: co to znaczy pracować tułowiem przy pływaniu na plecach?
i jak sie nauczyć od podstaw pływać delfinem?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

mam pytanie: co to znaczy pracować tułowiem przy pływaniu na plecach?
i jak sie nauczyć od podstaw pływać delfinem?

delfin to tylko czesc ruchu motylka, ta w ktorej ruch jest calym cialem - jak delfin. delfin + rece = motylek. na poczatku trzeba nauczyc sie delfina, co nie jest zbyt trudne, a potem dolozyc rece. ja mialem z motylkiem problemy, dopoki nie zaczalem chodzic na silke i wyciskac stojac; moje rece nagle "wyrwaly sie" z wody do gory, teraz moge luzem zrobic dwie dlugosci :wink:
najlepiej poogladaj filmy na youtube, a potem znajdz kogos, kto potrafi plywac ;) pochwale sie, ze dwa tygodnie temu nauczylem deejay'a plywac klasycznym 8)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

No offense man, ale nie będę w płetwach pływał na krytym basenie, a poza tym juz pisałem o kondycji i wytrzymałości a masie i sile, TO już wiemy. Widzę, że nikt tu nie pływa za często :roll: .


Czesto widuje ludzi na krytym basenie ktorzy plywaja w pletwach i lapkach, jak dla mnie to zaden obciach pod warunkiem ze umie sie dobrze plywac. Ja plywam 2-3 razy w tygodniu a od wrzesnia planuje zaczac 4-5. Co do wytrzymalosci to zwieksza sie ale nie na tyle zeby odczuc znaczaca roznice w bieganiu czy walce. Dla mnie plywanie to najlepsze cwiczenie bo rownomiernie rozwija miesnie glebokie i powierzchowne, ogolnie same zalety jezeli wykluczy sie mozliwosc zlapania jakiegos grzyba.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Zachęcam do pływania, głównie poprawia kondycję, ale wpływa też np nz pojemność płuc i "uczy" oddechu. Oprócz tego, podczas pływania pracuje więcej mięśni niż przy czymkolwiek innym, często też te na codzień nieużywane. Ja 1-2 razy w tygodniu pływam od małego i sobie chwalę, jestem już uzależniony :)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
pływacy trenują w krótkich, sztywnych płetwach, rozwija to siłę specjalną nóg, pomaga przy ćwiczeniach technicznych na rękach. można robić bardzo obciążające zadania za pomocą płetw
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Ale mowa o takich płetwach?

Dołączona grafika

I o takich łapkach?

Dołączona grafika
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
łapki ok, płetwy takie
Dołączona grafika
krótkie i sztywne, jak się mocno pracuje nogami to rzeźbią łydy aż miło
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
Dzięks, jeszcze tylko dopiszę się do pytania salliego. Czy można jakoś samodzielnie nauczyć się pływania delfinem lub motylem?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

Dzięks, jeszcze tylko dopiszę się do pytania salliego. Czy można jakoś samodzielnie nauczyć się pływania delfinem lub motylem?


Podejrzewam, że podobnie jak z pytaniami o sztuki walki- a mogę się nauczyć kung-fu samemu oglądając filmiki z jutuba? :P
Spróbuj, ale mi się uczyło ciężko nawet pod okiem trenera ;]
Zawsze możesz wziąć np roczny kurs doskonalenia pływania z delfinem w programie...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

Podejrzewam, że podobnie jak z pytaniami o sztuki walki- a mogę się nauczyć kung-fu samemu oglądając filmiki z jutuba? :P

jest pewna drobna różnica mdz. kungfu (lub inne sw) a pływaniem: do walki trzeba mieć partnera a pływa się samemu. Wiadomo ze zawsze lepiej z trenerem bo nie tylko powie jak ma być ale też zauważy jakie błędy poprawić, z tym że ja nie znam nikogo w Krakowie kto by umiał tym stylem pływać a na jakieś zorganizowane zajęcia pływania nie mam czasu.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
pływanie jest sportem technicznym
robię amatorsko triathlon i tam jest tak - biegać można zacząć samemu, ale żeby mieć postępy powyżej pewnego poziomu watro mieć trenera, a z pływaniem odwrotnie - na początku trener żeby nauczyć się techniki a potem żeby robić wydolność to kilometry można tłuc samemu.
co do delfina - mój trener twierdzi że to techniczne dość prosty styl, tyle że wymaga dużej wydolności.
Samemu - można próbować, ale z instruktorem będzie dużo szybciej.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

co do delfina - mój trener twierdzi że to techniczne dość prosty styl, tyle że wymaga dużej wydolności.

Ten styl ma tez branżową nazwę: koń. Żeby pływać delfinem potrzebna jest siła i wydolność konia.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
to znaczy ze tym stylem można sobie poprawić wydolność, to się fajnie składa, tylko jak się tego nauczyć samemu..
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie
ogolnie powiem tak, ze delfinem nauczylem sie sam (oczywiscie nie byl to technicznie doskonaly, ale jako tako delfinem plywalem) jednak dopiero gdy w ramach wf zapisalem sie na basen, i po wskazowkach trenera, jakichs tam fajnych cwiczeniach uczacych cialo odpowiedniego luzu i spiecia i ogolnie ruchu, dopiero wtedy poczulem ze ten delfin jest u mnie w miare wydajny.

reasumujac, zakladajac ze uzytkownicy forum to nie jakies wymoczki, tylko zdrowe buchaje, moga sami tego delfina pociagnac, ale bedzie to bardzo silowe i sztywne wioslowanie rekami, wiec radze przynajmniej moze ratownika na basenie podpytac, poprosic o wskazowki i tak dalej

pzdr
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pływanie

to znaczy ze tym stylem można sobie poprawić wydolność

Pływanie w ogóle poprawia wydolność. Delfin nie jest tu wyjątkiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024