Skocz do zawartości


Zdjęcie

Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

ylko jest to moje spostrzezenie.jak by ITF nie stal w miejscu to by sie ni rozpadal na kilka częsci


Hehe - a która sztuka walki / system jest niepodzielony? (Hint: karate, krav-maga, kung-fu, ju-jitsu). A postęp jest - JEST. Taekwon-do od początku pełne jest podziałów... To tyle - moim zdaniem...
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
na olimpiadzie byl jezeli sie niepomylilem 88 wtedy zrobiono pierwsze zawody na olipadzie,gdzi dostal tarcze z inicjalami od samego Samarancza, misrtzem korei byl 87-90.w tym samym czasie byl kadrowiczem i zdobywal MŚ.potem wojsko w wojsku nastepny tytul mistrza na zawodach wojskowych po woju wystapil raz na zawodach gdzie zdobyl srebrny medal. i skonczyl kariere zawodnika, trenerem technicznym kadry jest gdzies od 2 lat moze troszke mniej. nie pytalem
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie



Hehe - a która sztuka walki / system jest niepodzielony?


International Kartedingo Organization jest niepodzielony od dnia powstania do dzisiaj. :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
rustam, jak on ma 32 lata, to może i ma doświadczenie w startach. Ale to sie nijak ma do prowadzenia zajęć. To zupełnie coś innego. Dobry trener nie musi być fighterem. Musi byc przede wszystkim bardzo dobrym obserwatorem + umiejętność wyciągania wniosków z obserwacji. A to mało który zawodnik potrafi.
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
ITF zaczał z 1.6 roku temu po Smierci Generala.i teraz polic ile jest odlamow samego ITF-u. I ile bylo zawodnikow na MŚ w Wa-wie
i ile bylo w Grecji.Taekwondo ITF zaczyna sie powoli zatracac jak karate
a docodzą do tego chore wladze PZTKD ITF_u.ktory wklada klody pod nogi jak zawodnikom jak i treneram.
A WTF jak jest tak i będzie WTF-em bo jak powiedzialem jest to dyscyplina olimpijska, i narodowy sport .
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

na olimpiadzie byl jezeli sie niepomylilem 88 wtedy zrobiono pierwsze zawody na olipadzie,gdzi dostal tarcze z inicjalami od samego Samarancza, misrtzem korei byl 87-90.w tym samym czasie byl kadrowiczem i zdobywal MŚ.potem wojsko w wojsku nastepny tytul mistrza na zawodach wojskowych


Ciekawe, dlaczego nie ma jego nazwiska w wynikach mistrzostw świata - także tych wojskowych, które - podpowiadam - są ogólnie dostępne w necie. Ciekawe również, dlaczego telefon do człowieka z Polskiego Związku Taekwondo WTF, który wykonałem przed chwilą, z pytaniem, czy Cheol In Kang jest trenerem - bodaj współpracującym - kadry Polski, wzbudził u niego sporą wesołość... :)

Daj spokój. Z tego, co słyszałem od ludzi, którzy znają Cheol In Kanga osobiście, a także od tych, którzy mieli okazję uczestniczyć w prowadzonych przezeń treningach, jest bardzo sympatycznym człowiekiem i niezłym trenerem, choć o ile wiem specjalizuje się raczej w klasycznym aspekcie taekwondo, a nie w walce (a przynajmniej tak mi mówiono). Nie musisz robić mu takiej pseudo-reklamy, bo w dzisiejszych czasach wszystko można łatwo sprawdzić i potem sie jakoś głupio robi, a cień pada nie tylko na ciebie, ale i na twojego mistrza.

Pozdrawiam i życzę trochę więcej dystansu do tego, co się robi ;) .

Gizmo
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
IRA. dlatego wlasnie napisalem ze podchodzi do ciebie indywidualnie,a nie tak ze jest full ludzi i trener mowi dobra robimy tora yop chagi i wszyscy robia nawet jak nie maja pojecia jak to wyglada,tylko wezmie cie na bok i bedzie cie uczyl az do skutku az zalapiesz o co chodzi.Jak przyszedlem na 1 trening to myslalem ze robie wszysko cacy.a tu sie okazuje ze wcale nie
ze nachylenie w jedna lub w druga strone pomaga mocniej kopnac .itd
mozecie sami sie o tym przekonac o tym na treningu jeden trening nie zobowiązuje do niczego.ale po kilku treningach sami dojdziecie do tego kopie sie latwiej i szybciej poprawia sie dynamika.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

i teraz polic ile jest odlamow samego ITF-u.


zdaje się, że wszystko co ma taekwon-do w nazwie jest odłamem itf'u. :-) .

pozdro
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

zdaje się, że wszystko co ma taekwon-do w nazwie jest odłamem itf'u. :-) .


Oj, nie wszystko, nie wszystko... ale to raczej inny temat :)

Gizmo
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
Gizmo a mozesz dokladnie powiedziec do kogo dzwonileś.Moze zadzwonisz do Pana Lee Sukanga a nie do podrzednego wlasnie tego Pana
i mam pytanie od kogo mogles slyszec o nim skoro dopiero zaczal prowadzic treningi jako klub.i czy moglbys podac mi adres strony gdzie widziales wyniki zawodow z przed 12 lat?
a tak z ciekawosci moge sie zapytac ile trenujesz i jaki masz stopien?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
The Games of The 24th Olympiad

Date: Sept. 17th - Oct. 2nd 1988

Place: Seoul, Korea


Results

Ekhm - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
rustam, co ma piernik do witraka. Co ma ilość odłamów w ITF-ie do fachowości trenera WTF-u? Czyżby liczba podziałów w jednej federacji była jakaś proporcjonalna do umiejętności trenerskich w federacji drugiej? Kręcisz kolego. Mozemy zaczekać i zobaczymy jakie będą wyniki jego zawodników. Czas pokaże.
P.S. Jak Gizmo pisze że nie figuruje na listach MŚ to tak jest. A reklamę dałeś kiepską :->
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
Sorry. Faktycznie macie racje niema go tam jako zawodnika.jest napisane ze byl olimpijczykiem a nie to ze wygral.mogl tak samo byc w grupie pokazowej na olimpiadzie. tego nie wiem nawet ja bo ciezko jest z nim sie dogadac po angl. nie mowiac juz polskim.Ale napewno byl na tej olimpiadzie bo widzialem na wlasne oczy tą tace od Samarancza.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
To w koncu co jest z tym trenerem ?!?

>Rustam: obrazasz swojego mistrza stawianiem w zlym swietle innych federacji, mistrzow, adeptow tkd.
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
Ludzie zdejmijcie klapki z oczu.A jak sie domyslam Gizmo dopiero zaczyna stawiac swoje krocki taekwondo. jezeli ITF jest taki swietny to czemy Idzikowski nagle zaczyna trenowac WTF i to z marnym skutkiem,teraz wrocil tam gdzie nie ma konkurencji czyli do ITF.
A jezeli Gizmo trenuje w klubie w Warszawie to zapewno jest super jako zawodnik czego mu zycze

Bardzo cenie to czego sie nauczulem na ITF-ie.jest to zajebi..ta sztuka walki.
ale jak powiedzialem itf zaczyna sie rozpadac to nie jest juz International Taekwondo Fedaration. tylko jakis odlam czegos co bylo kiedys wspaniale.
teraz mistrz swiata nie jest mistrzem swiata tylko 1/4 swiata
a pozatym w polskim pztkd liczą sie tylko uklady z wladza.
jak ktorys z was zacnie byc przekrecany na zawodach to skojarzycie o co mi chodzi.

a do mojego trenera,jezeli by byl kiepski albo cos w tym stylu to nie prawadzil by treningi w jednostkach specjalnych.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

a do mojego trenera,jezeli by byl kiepski albo cos w tym stylu to nie prawadzil by treningi w jednostkach specjalnych.


A można zapytać w jakich i kiedy? Jakiego typu szkolenie?
Aha odpowiedź TOP SECRET - nie satysfakcjonuje.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

Gizmo , niezalezny, 4Dan, 16 lat, 31 lat.


To : xywa, federacja, stopien, staz treningowy, wiek.

Mnie tez interesuje to co Combata.

Pozdrawiam i szacunek dla all.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie

Ludzie zdejmijcie klapki z oczu.



ok :-)

A jak sie domyslam Gizmo dopiero zaczyna stawiac swoje krocki taekwondo.


jest taki wątek: Taekwon-Do team - proponuję poczytać :-)

jezeli ITF jest taki swietny to czemy Idzikowski nagle zaczyna trenowac WTF i to z marnym skutkiem,


to chyba Idzikowskiego trzeba zapytać

A jezeli Gizmo trenuje w klubie w Warszawie to zapewno jest super jako zawodnik czego mu zycze

bład. hint wspomniany wątek :-)
BTW: masz błąd logiczny w wypowiedzi. Jeżeli zaczyna stawiać kroki w tkd, to nie może chyba być zawodnikiem, za wcześnie :)

Bardzo cenie to czego sie nauczulem na ITF-ie.jest to zajebi..ta sztuka walki.
ale jak powiedzialem itf zaczyna sie rozpadac to nie jest juz International Taekwondo Fedaration. tylko jakis odlam czegos co bylo kiedys wspaniale.


Moim skromnym zdaniem o sile sztuki walki nie świadczy jej organizacja

a poza tym w polskim pztkd liczą sie tylko uklady z wladza.


taaaak?
coś takiego.

jak ktorys z was zacnie byc przekrecany na zawodach to skojarzycie o co mi chodzi.


dobra. poczekam

a do mojego trenera,jezeli by byl kiepski albo cos w tym stylu to nie prawadzil by treningi w jednostkach specjalnych.


Wiesz co rustam, to mi zaczyna przypominać zabawy przedszkolaków:
"A mój trener, to by Twojego trenera pobił jedną nogą prowadząc jednocześnie zajęcia", itd. itd.

Cieszę się, że jesteś zadowolony ze sposobu prowadzenia treningów, z pewnością Twój Mistrz zasługuje na posiadany stopień i może skończmy dyskusję.

pozdro

ja

ps. a ja zostanęw ITF, bo Prezes Łoboda zna fajne historyjki. :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
:D :)
Coraz ciekawiej, coraz ciekawiej...
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Super Treningi Taekwondo na Światowym Poziomie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Widzialem kiedys trening prowadzony przez Jerzego Jeduta i od tamtej pory go podziwiam. Te teksty o polskich trenerach mnie draznia, mimo ze z TKD nic mnie nie laczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024