Skocz do zawartości


Zdjęcie

CS SRK - kilka fotek i txt-ów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

CS SRK - kilka fotek i txt-ów
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu zdjęcia w lepszej jakości (w sumie ok. 1,8MB):

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
P.S. Napiszę coś wkrótce, ale na razie strasznie zarobiony jestem - w każdym razie będą to raczej uwagi lamera :) - to mój pierwszy pożądny nóż :twisted: .
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CS SRK - kilka fotek i txt-ów
a więc teraz kilka słów lamerskiego opisu:
Pierwsze wrażenia:
- nóż ciężki i gruby (wiem, wiem, on i tak jest lekki np. w porównaniu do BKT7) - kawał łomu
- rękojeść jest miękka i elastyczna - taka twarda guma :D - bardzo dobrze się to trzyma
- nóż golił włosy na przedramieniu 8)
Pierwsze testy:
- kartki papieru, kartony, taśmy klejące - miodzio
- chleb, pomidory, jabłka - bez rewelacji, jednak grube ostrze przeszkadza
- styropian - też bez rewelacji - podobnie jak z jedzeniem
Po pierwszych testach:
- nóż przestał golić :(

Testy w terenie:
Postanowiłem że nie będę go oszczędzał, jak ma wytrzymać to wytrzyma, a powłoka antykorozyjna - też trzeba przetestować.
- rąbanie drzew i gałęzi - rewelacja!!!
- rozłupywanie fragmentów drewna (łom) - mimo pewnych obaw - lekkie wygięcie w trakcie - ale bez najmniejszych deformacji
- ostrzenie kijków - miodzio
- rzucanie w ziemie - zajebisty fun, ale muszę jeszcze opanować technikę
Po testach w terenie:
- nóż zaczął być tępy (w porównaniu do stanu wyjściowego i np. Victorinoxa)
- stracił trochę powłoki antykorozyjnej (wiadać na zdjęciach) - ale rzucałem w ziemie i wbijałem w skały :) - więc to i tak niewiele jej zeszło.
- gdzieniegdzie pojawiła się rdza na ostrzu - ale to dlatego że trzymałem go w pochwie (w instrukcji jest napisane żeby przechowwać go osobno) - wyczyściłem szmatką i wodą - jest OK

To tyle na temat noża, teraz coś o pochwie:
- rewelacja - w sumie to podoba mi się równie bardzo jak nóż - ale to chyba dla tego że nie miałem nigdy do czynienia z Kydexem
- nóż można nosić rekojęscią w górę lub w dół - nie wypada mimo nie zapięcia zatrzasku - u mnie pasek z zatrzaskiem jest za mały (o jakieś 3-5 mm) - strasznie się muszę namęczyć żeby to zapiąć - ale skoro nie jest potrzebny żeby nóż się trzymał to 8)
- przez 3 dni nosiłem go jak EDC - nawet całkiem wygodnie - przyzwyczaiłem się :) - ale żona powiedziała żebym się nie wygłupiał :?

Teraz mój główny problme polega na naostrzeniu SRK - mam Gatco Tri-Seps ceramiczną medium. Ale ni ch..a nie mogę go naostrzyć do razor-sharp. Chyba jeszcze długa droga nauki przede mną. Jak mi dalej nie będzie wychodzić to będę liczył na Waszą pomoc :idea: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CS SRK - kilka fotek i txt-ów
Witam
Fajnie popatrzeć jak ktoś katuje swój nożyk, bo potem wiadomo co się przy pasku nosi i nie trzeba samemu zamęczać aby poznać możliwości i wytrzymałość :) .
Dzięki.
Miałem już kilka SRK ale zawsze szły z lekkim przebiegiem do ludzi a ja sobie odkupywałem nowy zanim swój zdążyłem dobrze wymęczyć :) .

Znajomy dodatkowo zrzucał go w pochwie z balkonu i stawał na położonym płasko na pieńkach (czubek i koniec rękojeści miały oparcie a reszta kilkanaście centymetrów nad ziemą jak most wisiała). Stawał centralnie na przejściu głownia-rękojeść. SRK wyginał się ale też to przetrwał bez trwałych odkształceń.
Zatrzaski w pochwie do SRK faktycznie robią teraz za krótkie :( .
Rdzewieć na ostrzu będzie (rdza powierzchniowa) nawet po niedługim czasie jak nie wytrzesz z soczku po jabłku albo marchewie). Carbon V już tak ma. Trzeba wycierać, smarować ... no ogólnie pamiętać o tym i dbać.
Lekka niewygoda za większą od nierdzewnych wysokostopowych stali wytrzymałość i lepsze trzymanie ostrza.
Co do ostrzenia, to ceramiczny Tri-Seps jest zdecydowaie za delikatny. Służy raczej do podostrzania po jakiś drobniejszych robotach, jeszcze przed porządnym stepieniem ostrza. Osobiście nie bardzo lubię nim zabierać się za coś większego od 4" składaka.
Chyba musisz nabyć większą ostrzałkę typu opisywany i chwalony Spyderco Tri Angle Sharpener [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wiem, że to wydatek ale zakup czegoś większego tej klasy to spokój na kilka-kilkanaście latek (zależy ile masz noży i jak często ostrzysz).
(Opinia zasłyszana, bo sam mam jeszcze zestawik Gatco 10005 z imadełkiem do kontroli kąta ostrzenia. Narazie brak mi funduszy na Spyderco).
Pozdrawiam
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CS SRK - kilka fotek i txt-ów
8O o Maaamo - usunąć sadystę z forum!!!!!
Gratuluję bezkompromisowego podejścia do noża :twisted:
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CS SRK - kilka fotek i txt-ów
Piteros777 wrote:

- rzucanie w ziemie - zajebisty fun, ale muszę jeszcze opanować technikę


Rzucanie w ziemie to jedna z tych rzeczy, jakich nie wolno robic z nozem. To po prostu odwrotnosc ostrzenia.
Co do tekstu i testow to przeczytalem z zainteresowaniem i wezme pod uwage przy ewentualnych planach zakupow na nalblizsze 10 lat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024