Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszty spedycji z USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_stary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Koszty spedycji z USA
Witam wszystkich,
Rozpoczęty niedawno wątek "Noże w internecie" gromadzi wiele cennych informacji na temat sklepów on-line, lecz większość z nich odmawia wysyłki poza teren Stanów lub podaje zaporowe (np USD 90,00 za 2 noże !) koszty spedycji. Zdecydowałem sie zainicjować nowy wątek prosząc o sprawdzone empirycznie adresy sklepów realizujących "international orders" z podaniem przykładowych kosztów spedycji.
Jako przykład z własnego doświadczenia podaję :
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , który za wysyłkę 2 noży policzył USD 10,85 (co, jak dotychczas, jest rekordem !) , oraz
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] który zażądał raz USD 23,00, raz USD 25,00 za pośrednictwo USPS
Z pozdrowieniami
Stary
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Ale za tą dychę nie było ubezpieczenia, czyż nie?
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zadałem im pytanie o SRK i odpowiedzieli że:
Shipping to Poland for the Cold Steel SRK will be
$18.00 - Uninsured
$20.00 - Insured
Więc nie tak drogo... Ale i tak koniec końców sprowadziłem przez WAR'a :lol:

Pozdrawiam
  • 0

budo_stary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Zaiste, za tę dychę nie było ubezpieczenia.
Stary
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Azali powiadam wam, ubezpieczajcie paczki, bo nie wiadomo, co się celnikom spodoba.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA

Azali powiadam wam, ubezpieczajcie paczki, bo nie wiadomo, co się celnikom spodoba.

Cóż za zaufanie do służb mundurowych 8O :roll: :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Co do tanich przesylek.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shakal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA

Azali powiadam wam, ubezpieczajcie paczki, bo nie wiadomo, co się celnikom spodoba.


...niestety :( , ale to absolutnie ŚWIĘTA prawda :!:

pozdr,
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Zastanawiam się jak działa takie ubezpieczenie?
Czy mieliści już do czynienia z takimi przykrymi sztuczkami jak nagłe zniknięcie zamówionego i wyczekiwanego niecierpliwie noża?
Jakie jest postępowanie w takich przypadkach i jak długo trzeba czekać na zwrot pieniędzy?


Może za dużo pytań na jeden post - ale właśnie niedawo dowiedziałem się od WAR-a, że Ares, którego zamówiłem u niego razem z ostrzałką Spyderco Tri Angle, rozpłynął się w powietrzu przestraszony ... :evil: :evil: :evil:
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Ja kupowalem w knifeworks fajny sklepik za przesylke zaplacilem $23 , polecam sklepik

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Właśnie, Piter lub War, napiszcie, jak działa ubezpieczenie.
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zadałem im pytanie o SRK i odpowiedzieli że:
Shipping to Poland for the Cold Steel SRK will be
$18.00 - Uninsured
$20.00 - Insured
Więc nie tak drogo... Ale i tak koniec końców sprowadziłem przez WAR'a :lol:

Pozdrawiam

co to jest ten war ????????? tylko bez śmiechu prosze mam prawo niewiedzieć..
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA

Może za dużo pytań na jeden post - ale właśnie niedawo dowiedziałem się (...), że Ares, którego zamówiłem u niego razem z ostrzałką Spyderco Tri Angle, rozpłynął się w powietrzu przestraszony


Kupujesz u nieautoryzowanego sprzedawcy - czekasz kilka tygodni lub sprzęt rozpływa się w powietrzu.
Kupujesz u oficjalnego dystrybutora, masz go za 2 dni.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Zdaje sie, ze ktos personalnie mnie do odpowiedzi wyrwal ...
Na poczatek jedna uwaga Tatoine, zwracaj sie bezposrednio do mnie, bo pisanie o nieautoryzowanych dystrybutorach na tym forum, nie ukrywajmy i tak wszyscy wiedza o kogo chodzi. Wiec nie krepuj sie, bo to nieladnie wyglada pozniej.
Kwestia przesylek. Krotka historia z innej branzy. Zamowienie w Cisco, partner jak najbardziej legalny, wartosc zamowienia 250000 usd, wyslane oczywiscie firma kurierska. Przesylka zaginela. Mimo calej cud techniki pozwalajacej sledzic droge przesylki, po prostu zniknela.
To dopiero drugi taki przypadek u mnie w ciagu 2 lat, pokazcie mi firme, ktora w ciagu 2 lat nie miala ZADNEGO przypadku zaginiecia przesylki ?
Teraz kilka obserwacji z naszego swiatka autoryzowanych dealerow. Z ciekawosci podzwonilem po kilku z nich, ot normalna praktyka. I coz, okazalo sie, ze na stanie sa tylko noze z "fast movers", reszta "musialby pan poczekac 2-3 tyg, sprowadzimy je przy nastepnym zamowieniu". I jest to normalna praktyka handlowa, 3/4 sklepow internetowych w Stanach dziala na tej samej zasadzie, Twja firma robi dokladnie tak samo. Utrzymywanie pelnego stanu magazynu, jest po prostu bezsensem z punktu widzenia prowadzacego firme. A, i tak juz lekko zlosliwie, czy mi sie przywidzialo, czy na sprowadzenie CQD Twoja firma przewiduje czas 3 tygodni ? :wink:
I na koniec, sprzedawca autoryzowany i nieautoryzowany podlega takim samym rezimom prawnym w polsce... jedyna roznica, to to, ze autoryzowany dystrybutor, ktory kupuje hurtem i u producenta, powinien miec DUZO tansze produkty niz nieautoryzowany dealer.
tak wiec, drogi Tatoine, zanim rzucisz nastepnym razem kilka komunalow z "Business for Dummies", pomysl ze nie wszyscy czytajacy identyfikuja sie z Dummies :wink: .
Wojtek
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA


Może za dużo pytań na jeden post - ale właśnie niedawo dowiedziałem się (...), że Ares, którego zamówiłem u niego razem z ostrzałką Spyderco Tri Angle, rozpłynął się w powietrzu przestraszony


Kupujesz u nieautoryzowanego sprzedawcy - czekasz kilka tygodni lub sprzęt rozpływa się w powietrzu.
Kupujesz u oficjalnego dystrybutora, masz go za 2 dni.



Rany, ale pietrowa bzdura... Tatoine, porozmawiaj z ludzmi, ktorzy zajmuja sie importem artykulow, ktore oplaca sprowadzac sie kurierem zza oceanu a najlepiej z Azji... Zagubienie przesylek to juz prawie standard i szczerze mowiac nie spotkalem nikogo, kto by sie z tym nie zetknal... Z mojej parafii - paczka za 60K$, ubezpieczona. Ostatni skan przed zaladowaniem paczki do samolotu w Paryzu. Na trasie Paryz - Warszawa paczka ujawnia spadochron i wyskakuje, bo do Wawy nie doleciala... Ale to pryszcz - porozmawiaj z kims, kto dziala w charakterze bieglego w klasyfikacji wartosci niematerialnych - glownie prawa autorskie, prawa petentowe itd. Przyjete jest, ze takie materialy wysyla sie do nich w przesylce o statusie secured - otwarcie jej na cle czy gdziekolwiek jest mozliwe tylko przy udziale uprawionego pracownika firmy przewozowej. I TAKIE PRZESYLKI TEZ GINA, choc firme kosztuje to CHOLERNIE duzo...
Jesli nigdy nie zginela Ci przesylka to sie po prostu ciesz i modl zeby nigdy tak sie nie stalo, ale co to ma wspolnego z autoryzacja sprzedazy danego produktu lub nie... Autoryzacja to pewnien prestiz. Producent na ogol narzuca jakies wymagania dotyczace jakosci obslugi, serwisu - zalezy od branzy... Natomiast dystrybucja jest na ogol pojeciem oddzielnym od autoryzacji i nie nalezy ich mieszac... Dystrybuja to kesz i nic wiecej - dostaja ja na ogol firma, ktora potrafi zapewnic najwieksze zyski... Z dystrybucja wiaze sie wylacznosc lub jej brak a nie oficjalnosc (jak moze byc NIEOFICJALNY dystrybutor), autoryzacja (atrybut przypisany do dealera a nie dystrybutora) itd itp...
moje spostrzezenia sa takie: walczysz z konkurencja, co jest zupelnie normalne. jednak rob to normalnie - zbierz sie w sobie i sprzedaj jej porzadnego strzala miedzy oczy wykorzystujac caly wachlarz mozliwosci jakie daje Ci wolny rynek i sam fakt dystrybucji sprzetu. teraz bawisz sie po prostu w podszczypywanie owej konkurencji w jaja... ani to meskie, ani skuteczne....
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Nie wiem czy się wypowiadać bo obawiam się do zejścia do poziomu co poniektórych.

Dodam tylko, że żaden dealer samochodowy, choćby nie wiem jak autoryzowany nie ma na stock'u kompletu części zamiennych do wszystkich modeli. Mógłby pewnie mieć, ale musiałby być debilem, na dodatek bardzo zamożnym - choc sądzę, że to drugie szybko by się zmieniło.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
Zgadzam sie z przedmowcami, dodam cos od siebie:
Tatoine.. reklama dzwignia handlu, ale uprawianie reklamy tzw negatywnej, gdzie pograzasz poruwnywanego szkodzi a nie pomaga, taka rada.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA

Kupujesz u nieautoryzowanego sprzedawcy - czekasz kilka tygodni lub sprzęt rozpływa się w powietrzu.
Kupujesz u oficjalnego dystrybutora, masz go za 2 dni.


Zaraz czegos tutaj nie rozumiem

Raz ze negatywnej reklamy nie lubie, a reklamy prownawczej tutaj nie ma.

Dwa skoro masz wylacznosc na sprzedaz w PL to jakim cudem inni sobie spokojnie sprowadzaja i kupuja produkty tej samej firmy?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
I czemu masz takie wysokie ceny?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszty spedycji z USA
mam tutaj skojarzenia z autoryzowana firma serwisujaca markowe samochody, spieprzyli mi auto za duze pieniadze a pozniej nieautoryzowany mechanik doprowadzil go do porzadku...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024