Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła a aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

Szczepan,
Aż mnie pod lewą nerą rozbolało jak przeczytałem jaki to byłeś delikatny i wrażliwy :) :)
Za dużo tu jest świadków więc nie wciskaj ludziom ciemnot :wink: :) .
A te przekleństwa podczas randori pamiętasz? :) :) :)

Pancer


AAAAAAAaaaaa......... :twisted: :twisted: przeciez to sa najbardziej strzezone tajemnice naszej szkoly aikido, a ty tak publicznie, jawnie, bez wahania i za darmoche je ujawniasz calemu swiatu, bezwstydniku!!!! :twisted: :twisted:

Poza tym, technicznie rzecz ujmujac to bylo KIAI , tylko na tamtym poziomie rozwoju nie mogles jeszcze tego dokladnie zrozumiec :lol:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

I nie pekaj ze smiechu :wink: ,tylko napisz cos madrego,przyjmuje dobre rady :)


Ok.
Pierwsza rada: wzmacniaj miesnie nienerwowo.
Druga rada: Idz do miejscowego dojo judo, i popros tamtejszego mistrza zeby ci zrobil plan treningowy na silownie.
Trzecia rada: na kazda godzine pakowania rob dwie godziny rozciagania - idz do miejscowego mistrza gimnastyki artystycznej(czy cos w tym rodzaju) zeby ci zrobil plan rozciagania.
Czwarta rada: Wytrzymaj taki rezim treningowy co najmniej 3 lata.

Mam nadzieje ze ci moje rady pomoga 8)


Brzmi logicznie :)
czy takie rzeczy nie powinny wynikac z treningow aikido?
Mam isc do mistrza judo? Mistrz aikido mi nie pomoze?
czy u Ciebie ktos dba o caloksztalt Twojego rozwoju,czy sam musiales sie o to martwic?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido
Jak dla mnie brzmi kompletnie nielogicznie, bo żaden z ww trenerów nie będzie do końca chciał wiedzieć, co dokładnie chce Paskuda uzyskać. Pomijając już to, że każdy z nich będzie się nastawiał pod własną dyscyplinę i rady mogą być sprzeczne. Ja bym sugerował kogoś, kto ma blade pojęcie o treningu siły pod kątem sztuk walki, czyli wie, jak zwiększyć siłę nie tracąc na koordynacji i elastyczności.
Nie wspominając już o tym, że jakiś czas należałoby ćwiczyć pod nadzorem takiej osoby, żeby na bieżąco kontrolowała czy wszystko jest ok. Paskuda, a może po prostu zapytaj swojego trenera?

K.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

Brzmi logicznie :)
czy takie rzeczy nie powinny wynikac z treningow aikido?
Mam isc do mistrza judo? Mistrz aikido mi nie pomoze?
czy u Ciebie ktos dba o caloksztalt Twojego rozwoju,czy sam musiales sie o to martwic?


Znakomita wiekszosc mistrzow aikido nie ma zielonego pojecia o metodyce szkolenia nie mowiac juz o metodyce pakowania pod wzgl swojej dyscypliny. Nie mam pojecia czy twoj mistrz (Hi MrSmile) ma takowe pojecie. :)
Sam sie musze martwic do tej pory.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

Jak dla mnie brzmi kompletnie nielogicznie, bo żaden z ww trenerów nie będzie do końca chciał wiedzieć, co dokładnie chce Paskuda uzyskać. Pomijając już to, że każdy z nich będzie się nastawiał pod własną dyscyplinę i rady mogą być sprzeczne. Ja bym sugerował kogoś, kto ma blade pojęcie o treningu siły pod kątem sztuk walki, czyli wie, jak zwiększyć siłę nie tracąc na koordynacji i elastyczności.
Nie wspominając już o tym, że jakiś czas należałoby ćwiczyć pod nadzorem takiej osoby, żeby na bieżąco kontrolowała czy wszystko jest ok. Paskuda, a może po prostu zapytaj swojego trenera?

K.


Tak przedtem sadzilam,pomyslalam,ze pochodze na silownie i na joge.
Ale fajnie by bylo miec jakis madry plan. Dobrze sie czuje jak mam plan ,jasno okreslony cel i rezultaty.
Niestety , obsluga silowni czesto ogranicza sie do ladnego kolesia,typu Ken,ktory zna urzadzenia i sciemnia ,ze wie jakie zmiany nastapia,po okreslonych cwiczeniach.
Znajdz tu fachowca,pod ktorego nadzorem pocwiczysz na silowni i za jakie pieniadze.
A trenera zapytam :)
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

Ja bym sugerował kogoś, kto ma blade pojęcie o treningu siły pod kątem sztuk walki, czyli wie, jak zwiększyć siłę nie tracąc na koordynacji i elastyczności.
Nie wspominając już o tym, że jakiś czas należałoby ćwiczyć pod nadzorem takiej osoby, żeby na bieżąco kontrolowała czy wszystko jest ok. Paskuda, a może po prostu zapytaj swojego trenera?

K.


No to chyba przykład trenera judo wymieniony przez Szczepana jest OK?
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

Ja bym sugerował kogoś, kto ma blade pojęcie o treningu siły pod kątem sztuk walki, czyli wie, jak zwiększyć siłę nie tracąc na koordynacji i elastyczności.
Nie wspominając już o tym, że jakiś czas należałoby ćwiczyć pod nadzorem takiej osoby, żeby na bieżąco kontrolowała czy wszystko jest ok. Paskuda, a może po prostu zapytaj swojego trenera?

K.


No to chyba przykład trenera judo wymieniony przez Szczepana jest OK?


hehe :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido
Hi Szczepcio!

cps tam wiem ale zebym byl specjalista w tej dziedzinie, to nie powiem.
P.s. jak ostatnio robilem kurs instruktora sportu, to nakladli mi jakiej wiedzy do glowy... tylko jeszcze nie wiem po co to wszystko... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

P.s. jak ostatnio robilem kurs instruktora sportu, to nakladli mi jakiej wiedzy do glowy.


.....bedac mlodym kursantem na placowce przyszedl do mej przychodni pacjent... :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido
Na silownie bede chodzic dopiero we wrzesniu.
Na razie sobie poszlam na dwa treningi Jujutsu w stylu jakims tam :) (zapomnialam :roll: ,moze dokladnie nie powiedzieli,nie wazne,chyba :twisted: )
Oni sie tam normalnie bija :twisted: ,ale bylo to niezle przezycie.
Bez maty,ale za to duzo mocnego atemi 8O ,jestem w slicznych siniakach.
U mnie z atemi cienko,bo jakos mi ciezko kogos uderzyc jak sie do mnie usmiecha i jest mily.
Co do atemi,to zauwazylam,ze po uderzeniach Eryka Murlowskiego (co za Facet 8) ) najbardziej mnie bolalo,ale nie zostaty siniaki,pozostali mistrzunie robili je w nadmiarze :twisted: .
Silne chlopaki,ale coz ja jeszcze pocwicze,pochodze na silownie ,poprawie techniki,refleks..

Na koncu treningu byl sparing.
Ja bym to nazwala ,ze kazdy z kazdym sie bil (nie naraz :wink: )
Przyszlo mi powalczyc z takim sympatycznym brazowym pasem,moze byl czarny(ten pas :wink: ) i on postanowil mi dac fory i nie atakowal mnie i mowi ,no Ania atakuj.No i bylo mi dziwnie,to bylo dla mnie glupie,bo jak ja pierwsza zaatakuje,to ja mu daje moja energie ,wlasciewie sie wystawiam.
Bylam w gosciach,wiec go probowalam wywalic,skonczylo sie,ze zrobilam szybkie joko na parkiecie i reka mi zretwiala.heheh.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

i reka mi zretwiala


jak dobre drewno to se jo wystrugaj
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido
cos pokrecilem - mialo byc tak:

i reka mi zdrewiala


jak dobre drewno to se jo wystrugaj


  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido

Na koncu treningu byl sparing.
Ja bym to nazwala ,ze kazdy z kazdym sie bil (nie naraz :wink: )
Przyszlo mi powalczyc z takim sympatycznym brazowym pasem,moze byl czarny(ten pas :wink: ) i on postanowil mi dac fory i nie atakowal mnie i mowi ,no Ania atakuj.No i bylo mi dziwnie,to bylo dla mnie glupie,bo jak ja pierwsza zaatakuje,to ja mu daje moja energie ,wlasciewie sie wystawiam.
Bylam w gosciach,wiec go probowalam wywalic,skonczylo sie,ze zrobilam szybkie joko na parkiecie i reka mi zretwiala.heheh.


jeeeeeeezu, no do czego to dochodzi......Paskuda, ty sie uczysz jak bic slabszych :roll: :o :o :o 8O no ladnie.....
ps. A propos ataku....tak atakuj, zeby sie nie wystawiac :wink:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a aikido
To Szczepan: najslabsza to bylam wlasnie ja :) ,z reguly nie bije sie z silniejszymi,bo to glupie :wink: i na dodatek z takimi,co cwicza sw przez wiele lat.
ale oni calkiem fajni,pokazali mi pare fajnych dzwigni,niby takich samych jak w aikido :twisted:
no i z tym atemi w sumie bylo fajnie,bo choc bylam bita,to sama tez moglam to robic :twisted: ,oni sa przyzwyczajeni na odbieranie ciosow :) ,uke to jak worek treningowy :wink:
Uslyszalam takie haslo:stoj prosto,nie chowaj glowy,musisz widziec przeciwnika,nawet jak przyjmiesz ze dwa ciosy,trzeci moze byc twoj-ten wlasciwy(to nie bylo do mnie :wink: ) i wogole to byla walka na "plaskacze" w twarz i co sie da :wink:

To Smail: jak mi ta ręka by zdrewniała,to może bym mogla cosik sobie wystrugać ,ale mi tylko zdrętwiała :twisted: i tylko na chwile,o czym raczej wiesz :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024