Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_model
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z miasta

Napisano Ponad rok temu

co wybrać?
Witam!
od września chciałbym zacząc trenować, mam do wyboru bjj i krav maga, zupełnie nie wiem na co się zdecydować. wiem na czym polega bjj i podoba mi się to, ale słyszałem też wiele dobrych opinii o krav maga. w związku z tym mam pytanie: co wybrać??? chciałbym nauczyć się walki na ulicy. nigdy wcześniej nie trenowałem żadnej sztuki walki i jestem dośc szczupły. błagam pomóżcie . z góry dzięki.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Poszukaj w archiwum, były już takie tematy
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Idź na BJJ.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
idz na to i na to :) i bedziesz mial combat BJJ :D

a tak na serrio to przejdz sie na trening i sam zobacz co Ci bedzie bardziej pasowalo :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Jesli nic wczesniej nie ćwiczyłeś to chyba bjj będzie lepszym rozwiązaniem. Na Kravce raczej ciężko nauczyc sie podstaw, a jak sienie ma podstaw to niewiele da sie zrobić. No, ale to tylko moje zdanie :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
A ja bym radził się zastanowić czy na ulicę to BJJ, a może raczej vale tudo? :) Albo BJJ + ... (i tu coś z dobrych styli uderzanych jak boks, thai, kick, TKD - z tym ostatnim to różnie bywa :wink: )

A KM - hmm - może, może - ale ile czasu I KASY zje KM, a za ile (i w jakim czasie) nauczysz się porządnej stójki?
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Musisz zobaczyć ci to za Kravka i na jakim poziomie. Ponieważ jeśli jest mizerny poziom to szkoda kasy i czasu. Zastanów sie czy jest ci to potrzebne dla sportu czy na ulice. Ja chętnie bym spróbował bjj, ale nie mam teraz na to czasu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_model
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z miasta

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Słyszałem że krav maga przygotowuje takze psychicznie do walki a to jest bardzo przydatne. zastanawiam się takze czy moze rozejrzec się za czyms zupełnie innym niz bjj czy krav maga. jeśli macie jakieś rady to chętnie ich wysłucham. myślę że do września zdążę sie zdecydować. wielke dzięki za rady.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?

Słyszałem że krav maga przygotowuje takze psychicznie do walki a to jest bardzo przydatne.


Rany - wszystko przygotowuje :) (co jest dobrze prowadzone!)

zastanawiam się takze czy moze rozejrzec się za czyms zupełnie innym niz bjj czy krav maga. jeśli macie jakieś rady to chętnie ich wysłucham. myślę że do września zdążę sie zdecydować. wielke dzięki za rady.
Pozdrawiam.


Radzę style uderzane, vale tudo lub walkę jakąś bronią - jak nie ma to trudno...
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
No ciężko ci nie radzić kravki - sam na nią chodzę. Ale to nie jest lekarstwo na wszystko. Trzeba być otwarty na różne style i rozwiązania, a przedewszystkim być zaangażowany, pracować samemu, doskonalić sie i dawać z siebie dużo, bo inaczej to żaden styl ci nie pomoże.
Pozdr.
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
wszystko zależy czy chcesz ćwiczyć sportowo czy na ulice..... czy masz zamiar ćwiczyć latami czy chcesz podłapać coś szybciej ja bym ci radził na początek spróbować kickboxingu lub boxu tajskiego (podłapiesz porządną stójke) chociaz z rok. potem spróbuj bjj przez jakiś czas a potem na krav mage to jeśli chodzi o ulice wydaje mi sie dość dobre rozwiązanie a jesli sportowo to napewno nie kravka hehehe to jest sposób mojego kumpla ja mam doświadczenie tylko z kickboxingu i kravki a jeszcze bjj by mi sie przydało ale brak kasy i czasu............ to jest moje zdanie ale moze ktoś bardziej doświadczony lepiej ci doradzi . pozdrawiam
  • 0

budo_ubi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Witam.
Jestem nowy i nie zabardzo kumam to wszystko ale mam pytanie.
Raz u znajmego widziałem na ścianie katane - i zastanawiam się czy istnieją jakies sporty gdzie ćwiczy się katanami lub czymś podobnym.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Sportów to nie ma... ale sa sztuki walki....
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
ubi:


Ja moze troche rozwine poprzednia wypowiedz... SW, ktore ucza poslugiwania sie katana (czy tez czyms, co ja imituje), to przede wszystkim:

kendo - szermierka z uzyciem bambusowych mieczy - shinai, walka odbywa sie w specjalnych zbrojach,

iaido - sztuka blyskawicznego dobywania i uzywania miecza w roznych sytuacjach, cwiczy sie ostrym mieczem, lub metalowa atrapa - iaito

kenjutsu - tradycyjne szkoly japonskiego miecza,

poza tym, techniki miecza (choc w mniejszej ilosci) wystepuja takze w aikido i tradycyjnych szkolach ju-jitsu

Zazanaczam, ze to baaardzo powierzchowne opisy, ale to tak w celu wstepnej orientacji. Poczytaj forum "Bron i walka bronia", poszukaj po sieci.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?

A ja bym radził się zastanowić czy na ulicę to BJJ, a może raczej vale tudo? :) Albo BJJ + ... (i tu coś z dobrych styli uderzanych jak boks, thai, kick, TKD - z tym ostatnim to różnie bywa :wink: )

A KM - hmm - może, może - ale ile czasu I KASY zje KM, a za ile (i w jakim czasie) nauczysz się porządnej stójki?

w wielu klubach nie cwiczy sie czystego bjj a najczesciej bjj w polaczeniu z boksem lub kb/thai(raczej z tkd nie lacza ale czemu to nie wiem)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?

w wielu klubach nie cwiczy sie czystego bjj a najczesciej bjj w polaczeniu z boksem lub kb/thai(raczej z tkd nie lacza ale czemu to nie wiem)


No i dobrze- czyli raczej valetudowo - a nie czyste BJJ... :) 8)
O tym pisałem właśnie... Jeśli tak - TYM LEPIEJ.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?

A ja bym radził się zastanowić czy na ulicę to BJJ, a może raczej vale tudo? :) Albo BJJ + ... (i tu coś z dobrych styli uderzanych jak boks, thai, kick, TKD - z tym ostatnim to różnie bywa :wink: )

A KM - hmm - może, może - ale ile czasu I KASY zje KM, a za ile (i w jakim czasie) nauczysz się porządnej stójki?

w wielu klubach nie cwiczy sie czystego bjj a najczesciej bjj w polaczeniu z boksem lub kb/thai(raczej z tkd nie lacza ale czemu to nie wiem)
  • 0

budo_model
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z miasta

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
hmm... doce pares, coś może mi sie obilo o uszy ale nie wiem czy nauczają tego u mnie w Gdańsku. wydaje mi sie że dobry będzie jakiś styl uderzany (najlepiej w połączeniu z bjj ale nie mam tyle kasy).
Pozdrawiam
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
fajnie, bo autor tematu na samym początku zaznacza, że ma do wyboru bjj i krav-magę...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrać?
Przyjdz we wrzesniu do mnie do YMCA w Gdyni. Zaczynamy JKD. Poznasz kazdy dystans walki plus bron typu noz, palka.
Jesli nie wiesz co to JKD to wejdz sobie na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo wpisz w wyszukiwarce "JKD' albo "Jeet Kune Do".
Zapraszam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024