Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wzbudzac strach w ludziach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Jak wzbudzac strach w ludziach?
Przypomniala mi sie historia o Musashim Miyamoto. Medytowal on wraz z mnichem Takuan, kiedy w poblizu pojawil sie waz. Waz zobaczyl Musashiego i odskoczyl z wielkim przerazeniem. Potem przesunal sie w kierunku Takuan i przesuwajac sie po jego ciele powedrowal dalej nie zwracajac kompletnie na niego uwagi. Musashi byl niezwykle zawiedziony. Takuan go zapytal – dlaczego sie martwisz? Twoj duch jest tak mocny, ze waz uciekl od ciebie, ani ty, ani zwierze nie jestescie ranni. Jednak Musashi byl niepocieszony mowiac – waz uwazal cie za tak niegroznego, ze utozsamil cie z czescia naturalnego otoczenia. W ten sposob nie nylo ani strachu, ani konfliktu. Musashi powiedzial, ze chcialby byc wlasnie takim, zamiast wzbudzac wylacznie przerazenie w ludziach, lub przyciagac ludzi ktorzy chca sie z nim pojedynkowac.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Fajna historia.... ale sam nei wiem jak ja skomentowac... zastanowie sie co sam bym chcial....
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?

Przypomniala mi sie historia o Musashim Miyamoto. Medytowal on wraz z mnichem Takuan, kiedy w poblizu pojawil sie waz. Waz zobaczyl Musashiego i odskoczyl z wielkim przerazeniem. Potem .


A dlaczego wąż miałby atakować mnicha, który go nie atakował?
A jaki to był wąż?
A czy Musashi wykonywał jakieś gwałtowne ruchy?
A jak byli ubrani?
A co jedli przed tym medytowaniem?
A jak u węża można rozpoznać, że jest przerażony?
Silvio
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?

Przypomniala mi sie historia o Musashim Miyamoto. Medytowal on wraz z mnichem Takuan, kiedy w poblizu pojawil sie waz. Waz zobaczyl Musashiego i odskoczyl z wielkim przerazeniem. Potem .


A dlaczego wąż miałby atakować mnicha, który go nie atakował?
A jaki to był wąż?
A czy Musashi wykonywał jakieś gwałtowne ruchy?
A jak byli ubrani?
A co jedli przed tym medytowaniem?
A jak u węża można rozpoznać, że jest przerażony?
Silvio


:rofl: :peace:
Silvio you are the man :!:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Co mi sie zdaje ze Silvio dazy do tego z pytaniem "Co jedli przed medytowaniem", czy przypadkiem Musashi nie mial wiatrow i dlatego waz uciekl... :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
nic sie na historii nie znacie :D
Musashi znany byl szeroko z luznego podejscia do higieny, np nigdy caly sie nie myl bo sie bal ze zostanie zaatakowany z zaskoczenia:) Pytanie brzmi, jaka sile ducha musial miec Takuan zeby kolo niego wysiedziec?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Ukyo78, dobre, usmialem sie.
  • 0

budo_peedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
a u mnie na treningach gdzie cwiczymy swoje praktyczne umiejetnosci kladzie sie takze nacisk na mimike i glos.. wygladajac jak dziewczynka sprzedajaca zapalki i odpowiadajac lobuzowi piskliwym zalamujacym sie glosikiem mozemy uniknac walki wzbudzajac jedynie wspolczucie.. :wink: ..
co innego majac facjate jak glodny tygrys a jak sie ryknie to szyby w oknach drgaja i 3 przecznice dalej zalaczaja sie alarmy tanich, polskich samochodow.. :lol:
sa np cwiczenia typu.. stoi sie naprzeciwko partnera i proboje sie tak napiac miesnie twarzy i oczy zeby partner poczul twoja przewage.. najczesciej na sali jest masa smiechu jak sie zobaczy kogos komu zylki wychodza na czole.. no ale cwiczenie w sam raz na ten topic! u nas sie to robi na powaznie.. mimika, stanowczosc i pewny siebie glos jest waznym elementem wg mnie..

pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
taaaaa...ton glosu to jest jakas mysl....ale z tym napinaniem oczu to uwazaj, zeby ci nie wypadly :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?

taaaaa...ton glosu to jest jakas mysl....ale z tym napinaniem oczu to uwazaj, zeby ci nie wypadly :)


hehe Szczeopciu taki trening ja Peedro proponuje to sobie na kiblu można zafundować.. rotfl Po dobrym zlocie np :wink:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Naszczekać na nich, może się przestraszą? (he he)
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
jak wzbudzić strach? najprościej to wyjmij zza pazuchy obrzyna i przystaw gościowi do oka . z tej odległości lufa będzie wyglądała jak wlot tunelu kolejowego ........zapewniam cie ze sie przestraszy :) :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Albo spytaj:
-Wiesz co to krótki spust. Nie?
Wyjmij beretę przyłóż do oka odciagając kurek i powiedz:"To jest właśnie krótki spust". Mój kumpel mi tak zrobił straszakiem - niezapomniane uczucie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?

"Musashi powiedzial, ze chcialby byc wlasnie takim, zamiast wzbudzac wylacznie przerazenie w ludziach, lub przyciagac ludzi ktorzy chca sie z nim pojedynkowac."


Co za bzdura :) :wink:

No cóż - mi (po prostu) byłoby szkoda czasu, pojedynkować się z każdym popaprańcem który chciałby coś sprawdzić :)

cwiczenia typu.. stoi sie naprzeciwko partnera i proboje sie tak napiac miesnie twarzy i oczy zeby partner poczul twoja przewage.. najczesciej na sali jest masa smiechu jak sie zobaczy kogos komu zylki wychodza na czole.. no ale cwiczenie w sam raz na ten topic! u nas sie to robi na powaznie.. mimika, stanowczosc i pewny siebie glos jest waznym elementem wg mnie..


:roll: :lol:

1) Hehe - wystarczy mieć odpowiednią sylwetkę (siłownia robi swoje) -np. jeden menel którego potrąciłem "ooo, przepraszam pana bardzo!!" :wink: :lol:

2) Odpowiednią mimikę, poruszanie i wyraz twarzy - dokładnie tak!

3) Do tego sztuczki socjologiczno - psychologiczne, odpowiednie nastawienie + dużo walki - robi swoje :)
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?

"Musashi powiedzial, ze chcialby byc wlasnie takim, zamiast wzbudzac wylacznie przerazenie w ludziach, lub przyciagac ludzi ktorzy chca sie z nim pojedynkowac."


Co za bzdura :) :wink:

No cóż - mi (po prostu) byłoby szkoda czasu, pojedynkować się z każdym popaprańcem który chciałby coś sprawdzić :)


Nie no, jednak nie zdzierżę... Muszę. Przepraszam wszystkich.

Błąd logiczny.
Czytaj ze zrozumieniem.

To żadna bzdura, Musashiemu też było szkoda czasu i sił i właśnie to wyraził w tym zdaniu.

"zamiast [...] przyciagac ludzi ktorzy chca sie z nim pojedynkowac "
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?

Błąd logiczny.
Czytaj ze zrozumieniem.

To żadna bzdura, Musashiemu też było szkoda czasu i sił i właśnie to wyraził w tym zdaniu.


Ok. Racja! :)

Czyli jednak do Musashiego coś przyciągało różnych kolesi :) Czyli nie był taki jak chciał być :lol: Filozofia rulez :wink: :roll:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Ja jednak pozostanę przy szczekaniu.
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
można np napiąć wszystkie partie mięśni, wywalic oczy do góry, puscić troszkę piany z ust i zacząć wyć.
serio, to na prawdę działa.
nikt nie lubi szaleńców.
a jak jesteście we dwóch to niech cię kolega powstrzymuje, a ty sie wyrywaj w kierunku przeciwnika i "kłap szczękami".
niezapomniane przeżycie, ludzie maja bardzo głupie miny.
( próbowałem tego kiedyś na mprezie, koleś miał jakis problem, ale skończyło się na tym, że wycofał się z szeroko otwartymi oczami. bał się odwrócic do mnie plecami :D ) :twisted:
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
:rofl: :rofl: :rofl: buahahhahaahhahaaha sie usmialem WYROK dobre tez kiedys sprobuje :) :) :) tylko zeby nie zadzwonili gdzie trzeba i w kaftanik nie ubrali :roll:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wzbudzac strach w ludziach?
Jak wzbudzac strach?
Najlepiej miec na sobie podarty kaftan dezpieczenstwa caly zakrwawiony i siekiere w rece :wink: . Oczywiscie pdpowiedni wyraz twarzy - najlepiej cwiczyc z kolegami na treningu stajac naprzciw siebie i smarkajac nos " po marynarsku". Jak sie poleja w potrki z obrzydzenia to mozna przejsc do lekcji plucia w twarz podczas rozmowy i deptania po sznurowkach pasazerom mpk. Przydatny jest znaczny wytrzeszcz oczu ,martwica golnej wargi i grzybica jezyka.

Przypomina mi sie taka historyjka.
Mistrz kulinarnych rozkoszy Hi Di Bi przygotowywal swoj specjalny napoj. W pewnym momencie jego uczen na sali posilkow przyjmoje skarge klijenta, ze w jego zupie plywa mucha. Slyszac to mistrz mowi:
-Prosze nie mowic tak glosno bo wszyscy beda chcieli wklad miesny.

Niezwykly zaiste byl ten mistrz.

Ale glupi topic :shocked!:

A jak wzbudzac w ludziach ufnosc???
A jak sprzedac gluchemu najnowszego mp3 redera z ultra bass system???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024