Skocz do zawartości


Zdjęcie

A co z brzytwami ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

A co z brzytwami ?
Jak wiecie "starożytni" capoeiristas używali róznych narzędzi do nieczystej walki na ulicach Brazyli. Ostatnio zainteresowały mnie brzytwy.
Wiem że sztuka błyskawicznego używania ostrza już dawno temu wymarła, ale może macie jakieś info abo linki na temat technik z użyciem brzytw ?
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
utrzymujesz dystans jezeli masz wiekszy zasieg

poldystans - lapiesz goscia lewa reka, a prawa robisz zamieszanie w jego zoladku

parter - pilnujesz sie, zeby nie przebic sie wlasna brzytwa

A jezeli nie zaliczasz sie do starozytnych kapuerzystow to lepiej odloz niebezpieczne zabawki i idz bawic sie do piaskownicy :)
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
no wiec ja mam swietny pomysl na uzywanie brzytwy. bierzesz ja w prawa reke i stajesz przed lustrem. nastepnie dlugimi powolnymi ruchami zaczynasz golic zarost z twarzy. wspominalem ze wczesniej czeba sie namydlic albo napienic? to wspominam. po zakonczonej operacji przykladasz kawalki papieru do wszystkich krwawiacych punktow na twarzy. jesli chcesz mozesz wykorzystac ta przerazajaca bron starozytnych capoeiristas do golenia innych plaszczyzn twego ciala :D

pozdro
  • 0

budo_madmatt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
Jeśli nie umiesz się golić brzytwą to cała twarz może być krwawiącym miejscem, nie wspominając już o skutwach machania ją w ginga. Ja polecam troche mniejszy "hardkor" na początek ... ginga z 70 cm pałką w ręce, na początku można się poobijac ale szybko się człowiek uczy, poza tym lepsze to niż się pociąć

pozdrawiam
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
ja np lubie robic ginge z minigunem albo stac na rekach z mopem w zebach ale wiadomo kazdy robi to co lubi :lol:
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
HAHAH..Mat ostatnio opowiadales mi o tym jak kolesie kiedys trzymali brzytwy \ noze , zamocowane w okolicach stopy. Dzialaly jak pazury. Wypowiedz sie cos o tym.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
IMO kropelka(ewentualnie superglu) i juz mamy w miare stabilne urzadzenie zamontowane na naszej stopie :)
  • 0

budo_madmatt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
WEDLE ŻYCZENIA...o brzytwach i naprawdę "hardkorowej" capoeira carioca można troche poczytać na: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam (szczególnie tańczących z miniganami :) )
  • 0

budo_groszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
poszukaj stary informacji na temat Maculele.... Tam powinno tez o tym być, chociaż przeważa walka na maczete :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: A co z brzytwami ?
AFAIK brzytwy, Navalhas, owszem, ale w dloni, a nie jakies tam legendy o trzymanych miedzy palcami stop. Nie potrafie sobie tego wyobrazic i nie wiem, kto takie rzeczy wymysla.

Moze to plotka, ale widzialem u Mestre Nem sznyty na plecach. Ma je po Santa Maria wlasnie. Ale zaloze sie ze nie trzymal brzytwy palcami stop.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024