Skocz do zawartości


Zdjęcie

parter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_littedragon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

parter
mam pytanie u nas nie ucza praktycznie wogole parteru a szkoda ale nic taki styl, szanuje to bo swoje techniki ma jest skuteczny i w sumie nie mam co narzekac ale przydalo by sie troche rozszerzyc wiadomosci bo dobrze jest sie przeciez rozwijac wiec:

1. poszukuje jakis stronek o walce w parterze (poszedl bym na trening ale u nas tylko tekwondo i karate)
2. moze jakas ksiazka w pdf do zassania
i tyle pozdrawiam

a i co sadzicie o gosciu ktory umie tylko jeden styl moze i dobrze ale zamknol sie na niego i nie trenuje niczego wiecej bo uwarza ze to co umie mu wystarczy? bo u nas sa np tacy instruktorzy ktorzy sa otwarci na nowosci na inne style i dobrze bo od czasu do czasu cos fajnego pokarza ale malo mi tego:) ale czy znowu to jest dozwolone bo to ingeruje w czystosc formy jedego stylu a potem robi sie z tego mix jak uwarzacie?
  • 0

budo_sven
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
kazdy trenujacy powinien doazyc do osiagniecia maximum swoich umiejetnosci. wchodzac stopien wyzej powinien stawiac sobei kolejne cele, daja ce mozliwosc poszerzania umiejetnosci. jezeli ktos sie zamyka swiadomie w okreslonym kregu, bez checi poznania technik innych nie nadaje sie chyba na instruktora.

dazac do doskonalenia, pokazujemy jako instruktorzy ze i sami sie szkolimy
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
Linki do fajnych materialow o parterze:
strona szkoly Martiusa- http:\\www.budokan.pl (dzial techniki-parter)
poszukaj w dziale combat linka do fm3-25.150 (program walki wrecz dla amerykanskiej armii)
Obejrzyj kilka filmikow vale tudo i bjj. Jak nie masz w poblizu klubu z parterem to dobre i to.
  • 0

budo_littedragon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
dzieki na pewno sie przyda widze duzo informacji wszystko przejrzyscie zeby chociaz poglad zalapac i bedzie juz cos (jest nawet kurs jedzenia paleczkami tez sie przyda a co:P )

a co do svena to wlasnie mialem takie samo zdanie tylko czy w takim wypadku nie lepiej bylo by zrobic jeden styl? w ktorym bylo by wszystkiego po trochu wiem ze sa juz takie proby roznych mixów

a i co myslicie o judo bylem na pokazie niby fajnie wyglada ale kolega co to cwiczyl powiedzial mi ze tylko fajnie bo techniki ciezkie do zastosowania na realu i wogole trzeba miec do tego mase a przy moich 180cm i 65kg to troche cienko to widze:)
  • 0

budo_littedragon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
a i jeszcze jedno:

to troche glupie ale: jak przytyć? bo ja chyba niejeste stworzony bo wiekszej masy:) za duzo spalam niewiem jem juz co 2h i nadal malo macie jakies pomysly tylko zaznaczam ze odrzywki tez wcinalem, tasiemca nie mam itd:)
a w domu przed tv siedziec niema zamiaru
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: parter

a i jeszcze jedno:

to troche glupie ale: jak przytyć? bo ja chyba niejeste stworzony bo wiekszej masy:) za duzo spalam niewiem jem juz co 2h i nadal malo macie jakies pomysly tylko zaznaczam ze odrzywki tez wcinalem, tasiemca nie mam itd:)
a w domu przed tv siedziec niema zamiaru

Masa ciała zależy od tego, jaką masz budowę ciała, ile lat i innych czynników. Po co tyć "na siłę"? Jeśli masz jeszcze "naście" lat, to nie bój się - za parę lat raczej przytyjesz. :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: parter

a i jeszcze jedno:

to troche glupie ale: jak przytyć? bo ja chyba niejeste stworzony bo wiekszej masy:) za duzo spalam niewiem jem juz co 2h i nadal malo macie jakies pomysly tylko zaznaczam ze odrzywki tez wcinalem, tasiemca nie mam itd:)
a w domu przed tv siedziec niema zamiaru

czlowieku,jesli chcesz przytyc,to odwiedzaj czesto fast foody.jesli natomiast chcesz zdobyc mase,to polecam ostry trening na silce plus odzywki itd (abstrahuje juz od szkodliwosci itd. odzywek)..co prawda ja trenuje silowo,ale we wlasnym zakresie na wlasnym sprzecie i to bardziej dla ogolnej sprawnosci,ale to nie jest sposob na przyladowanie.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
Co ten temat robi w Ulicy? Cross budo
  • 0

budo_littedragon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
mam 19 lat 65 kilo chociaz wszyscy mysla ze iwecej ale te puste kosci i brak tluszczu :) to przez to a przytyc chcialem o jakies 5 10 kg niewiecej i tyle
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
Przede wszystkim musisz jesc wiecej niz spalasz. Staraj sie zachowywac jakas diete, np. 40-30-30. Na poczatku nie musisz cwiczyc na silowni na mase, zachowaj tylko odpowiednia dieta i proporcje. Ale w tej sprawie najbardziej pomoga Ci na "drugim forum".
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
Nie bede tutaj sie rozwijal nad sensem parteru, bo jest wiele argumentow za i przeciw, a chcialem mowic o czyms innym.
Jezeli twoj styl jest typowo uderzany, z rzutami itd, ale bez parteru, to chyba nie ma sensu uczyc sie go pobieznie, bo bedziesz umial znokautowac pacjenta na ulicy, za to jezeli bedziesz probowal zchodzenia do parteru i trafisz na bjj, czy zapasy, nie masz szansy. Trzymajmy sie tego co umiemy najlepiej.
Oczywiscie warto wiedziec cokolwiek o walce w parterze, bo a nuz sie zdarzy i co wtedy...
Ja bardzo lubie pokotlowac sie czasem z kumplami... meczace ale zabawne. Ale nasz trener zawsze mowil: bedziesz walczyl z zapasnikiem czy specem od parteru, nie mozesz mu pozwolic na to, zeby cie sprowadzil na ziemie. I wtedy to ze znasz podstawy parteru nic ci nie da, bo on sie na tym zna lepiej.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: parter

(...)Ale nasz trener zawsze mowil: bedziesz walczyl z zapasnikiem czy specem od parteru, nie mozesz mu pozwolic na to, zeby cie sprowadzil na ziemie. I wtedy to ze znasz podstawy parteru nic ci nie da, bo on sie na tym zna lepiej.

I wtedy to, ze znasz podstawy parteru pomoze w tym, zeby sie nie dac do niego sciagnac albo zeby szybko wrocic do stojki...
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
Moze i racja...
Totez zdarzaja nam sie pojedyncze treningi na ktorych podczas walk jest tez parter, ale rzadko...
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: parter
ciekawa stronka z parterem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024