Skocz do zawartości


Zdjęcie

Equilibrium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Equilibrium
Co sądzicie o tym filmie?
Byłem na przedpremierowym pokazie (film zdecydowanie do oglądania w kinie) i bardzo mi się podobał 8) Już dawno nie widziałem tak dobrego filmu z Hollywood :wink:
Film ma ciekawą fabułe i klimat, niesamowite dekoracje (inspirowane wizjami Alberta Speera - niemieckiego architekta III Rzeszy 8O ), świetne sceny walki z użyciem broni (gun kata!), ciekawe postacie (bardzo dobra rola Christiana Bale).
Nie wiem czemu wielu porównuje ten film do Matrixa, przecież fabuła jak i same walki były tutaj zupełnie inne :roll:
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Film rewelacja, choć widziałem go na kompie (w połowie lutego :) ). Sceny walki imponująco dopracowane i ciekawy pomysł na fabułę filmu.
Coś ala "1984" Orwela. No bo w sumie na tym film bazuje.
Walki na miecze - WOW!!!

Polecam i pozdrawiam
Zekiet
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Troszke sie zawiodlem fabula dosc ciekawa sceny walki ciekawe ale przez wiekszosc filmu sie nudzilem i co wazne brak extra babek
  • 0

budo_hey lan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
mnie się film podobał, niegłupi pomysł na nowy styl :-), finałowa walka zaskakująca, ale to mi się właśnie w niej podobało, rach ciach i po wszystkim. ogólnie dobrze pocięte i doskonale zmontowane. moi znajomi maniacy "fachowcy" obejrzeniu 16 razy filmu i 32 powtórkach samych walk autorytatywnie stwierdzili, ze walki to niedoróbka. myślę, że w takim razie należy pogratulować autorom zdjęć i choreografii, że inni musieli włożyć "taki wysiłek" żeby to odkryć :-).

poza tym film jest taki i do myślenia i do oglądania. nie tylko bezmyślna kopanina, z której nic nie wynika.
  • 0

budo_soldat
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Film ogląda się świetnie...ale żeby z powodu kobiety wywołać krwawą rewolucję po tylu latach " pokoju" 8O :) :wink: ???
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
A mi sie nie podobal :> Nie lubie filmow z ciezkim klimatem. Wole jak jest duzo fajnych babeczek i kurde na wesolo troche chociasz :> A ten film jakis zdolowany. No ale ogladac idzie. Ale to tylko moje zdanie :>
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Ja obejrzałem kawałek i skasowałem. Kiepski :) :lol: W ogóle mi nie podpadł...
  • 0

budo_hey lan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium

Film ogląda się świetnie...ale żeby z powodu kobiety wywołać krwawą rewolucję po tylu latach " pokoju" 8O :) :wink: ???


to nie było z powodu kobiety... ona była raczej jak katalizator. może nawet w całkiem wyrachowany sposób podanym na tacy naszemu panu klerykowi? to film do myślenia... jak się już odpuści wszelką kopaninę ;-)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Ja terz ten film ogladałem dobrych kilka miesiecy temu na cd w szkole.
Szczególnie na pocz. film troche dziwny ale fabóła nawiazujacy do 1984, 345 stopni celsjusza (niepamietam ile tego dokladnie było) i matriksa. Dlaczego matriksa - i tu i tam ludzi sa zniewoleni i uzywanie jako mrówki, agenci walczacy z buntownikami noi swiat dookola nas to fikcja.

Walki świetne, ale dlaczego do licha uznali ze odpowiednio opracowane kata jest najlepszym i uniwersalnym sposobem nauki walki wrecz.

Ten film jest godny polecenia, a jego najwiekszym plusem sa świetne walki.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
rowniez ogladalem ten film
porownuja go z matrixem mimo ze matrix to film kultowy i zaden inny z nim szans nie ma
ale w equilibrium sa na prawde niezle efekty sztuk walki

glowny bohater filmu ma naprawde dobrze wyszkolona walke mieczem,bronia palna (niezla scena co z 2 sploowami rozwala gosci) i sama walka wrecz
ten film jesli chodzi o sceny walki przewyzsza inne
polecam wszystkim ktorzy nie widzieli film equilibrium!
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium

film troche dziwny ale fabóła nawiazujacy do 1984, 345 stopni celsjusza (niepamietam ile tego dokladnie było) i matriksa


chodzi nie o stopnie celsjusza, a o farenheita - temperatura zapłonu papieru, był taki film nakręcony na podstawie powieści Raya Bradburego.
Też mi się z tamtym filmem skojarzyło.

Różnica była taka, że w Farenheicie, w przyszłości straż pożarna paliła książki i główny bohater był bezwzględnym strażakiem, przekonanym o słusznaści tego co robi - reszta podobnie, podziemie, zakazane książki itd.
Nie było sztuk walki, ale było na pewno ciekawiej pod względem reżyserii, budowania napięcia, psychologii postaci itd.

Pomysł kata z bronią palną był fajny, ale poza tym nie miałam wrażenia, że oglądam coś nowego lub odkrywczego.
Film nie wciągnął mnie do tego stopnia, że sama czułam się, jakbym zażyła prozjum i była pozbawiona wszelkich emocji. Finałowa scena, w której jeden bohater drugiemu odcina twarz wręcz mnie rozbawiła.

W każdym razie zachęcam do powrotu do klasyki, a zwłaszcza do lektury Bradburego i Haxleya - czysta poezja SF

pozdro
nana
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Żenada.
Kto to wymyślił ?! Świat bez emocji - takie motywy przechodziły może w filmach SF z lat '70 kiedy nawet najdziwaczniejsze wizje były "chwytane" przez publiczność, zle dzisiaj trzeba sie już trochę wysilić.
Pomijam fakt, że w tym "świecie bez emocji" zarówno czarnoskóry partner naszego głównego bohatera jak i jego szef mieli chwile gdy wyraźnie wpadali w gniew - za tą emocję jakoś nikt ich nie spalił.

Pomysł gun kata- ciekawe, ale można było z tego zrobić coś więcej, coś w czym było by więcej efeku a mniej efekciarstwa.
Seny walk - naprawdę niezłe. I to chyba jedyny plus tego filmu.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
fabula tez byla niezla ( powtarzam niezła ale nie doskonała) temu filmowi duzo brakuje ale moze doczekamy sie lepszej czesci 2 ?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium

fabula tez byla niezla ( powtarzam niezła ale nie doskonała) temu filmowi duzo brakuje ale moze doczekamy sie lepszej czesci 2 ?

Uchowaj Boze... :)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium

Co sądzicie o tym filmie?


Nie podobal mi sie za bardzo, ale nie zaluje (dzieki walkom - gdyby nie one to nie chcialo by mi sie tego filmu ogladac).

Fabula nie wnosi nic nowego - jest nierealna, nieprzekonywujaca i nudna. Nie ma w niej nic oryginalnego.

Daje plusa za to, ze glowny bohater nie miel zdolnosci paranormalnych.

Walki - OK. Pomysl na nowy styl oparty na naukowej wiedzy - bardzo dobry, tyle ze nie sadze by taki styl w ten sposob wygladal i tak byl praktykowany.

Walka finalowa - plus za szybkosc i brak udziwnien.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Film mi sie podobał ale czasami przynudzał...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
A mnie się szczególnie podobało gun-kata. Fajnie by było być tak zgranym z bronią - praktycznie przedłużenie dłoni i to jażke śmiertelne! :D 8)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Film swietny, rewelacyjny pomysl z tą sztuką walki gunami gun kata. Moim zdaniem fabuła przewyzsza Matrixa o duzo. Niezle chory mieli ustroj :D Polecam
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Equilibrium
Zajebisty film, scenby walki tez spoko, szczegolnie lamanie rak i walka wrecz przy pomocy pistoletow 8O Pomysl tez ciekawy, i nawet ma klimat

widzialem w kinie, i nie zaluje :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024