Skocz do zawartości


Zdjęcie

W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Pokłony dla Szczepana raz jeszcze,
oto jest bowiem człowiek Aikdo,
który nie mitologizuje i bajek nie prawi,
dokładnie zna wartość zasady i cele Aikido.
Bardzo mądre wypowiedzi, widac że poparte wiedzą,
doświadczeniami i długoletnimi przemyśleniami.

Starczy tego lukrowania, mam tylko pytanie do Szczepana, (z ciekawości) czy ćwiczysz coś jeszcze, coś co nie ma na celu szukania harmonii z Kosmosem itd.., coś co stawia sobie za zadanie po pierwsze i pod drugie skuteczność na ulicy, taką samoobornę powiedzmy. Nie ma w tym pytaniu żadnej ironii, szanuję ludzi którzy pokochali swoją sztukę walki za to co ona im może zaoferować tzn. rozwój duchowy, psycho-fizyczny, czy po prostu rekreacyjnie. Ale czy robisz coś jeszcze, coś co jest bezpośrednio nastawione na konfrontacje uliczną i stawia sobie wyraźne cel: zwycięstwo w tej konfrontacji.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Pokłony dla Szczepana raz jeszcze,
oto jest bowiem człowiek Aikdo,
który nie mitologizuje i bajek nie prawi,
dokładnie zna wartość zasady i cele Aikido.
Bardzo mądre wypowiedzi, widac że poparte wiedzą,
doświadczeniami i długoletnimi przemyśleniami.

Starczy tego lukrowania, mam tylko pytanie do Szczepana, (z ciekawości) czy ćwiczysz coś jeszcze, coś co nie ma na celu szukania harmonii z Kosmosem itd.., coś co stawia sobie za zadanie po pierwsze i pod drugie skuteczność na ulicy, taką samoobornę powiedzmy. Nie ma w tym pytaniu żadnej ironii, szanuję ludzi którzy pokochali swoją sztukę walki za to co ona im może zaoferować tzn. rozwój duchowy, psycho-fizyczny, czy po prostu rekreacyjnie. Ale czy robisz coś jeszcze, coś co jest bezpośrednio nastawione na konfrontacje uliczną i stawia sobie wyraźne cel: zwycięstwo w tej konfrontacji.


Szczepcio czy Ty załozyłes drugie konto na vortalu?? :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Pokłony dla Szczepana raz jeszcze,
.


Ach, wiec wybierasz sie do Montrealu, Obronca, czy co? :lol: Powiedz wprost co ode mnie chcesz :) mnie nie mozna wziac na zadne pochlebstwa.... 8)

Jesli chodzi o trenowanie samoobrony, to oczywiscie, jak kazdy szanujacy sie atleta w SW, mam swoj osobisty trening, ze tak powiem, poza normalnymi treningami w dojo.

Nie moge zdradzac wszystkich sekretow, moze tylko uchyle rabka tajmnicy: jest u nas taka dzielnica co nazywa sie Hochelaga(wymowa: hoszelaga). Jest tam pelno roznych barow gdzie tancza nago dziewczyny, automaty do grania na pieniadze oraz narkotyki i nieletnia prostytucja....sa to bary opanowane przez bikersow(albo Hells Angels albo Banditos).
Zwykle tam cwiczymy(znaczy ci ktorych to interesuje) czesc wojenna aikido(bo jak wiesz aikido sklada sie z 2 czesci, wojennej i duchowej). Konkretnie mowiac, cwiczymy tam spontanicznosc technik przeciwko kilku napastnikom, oraz rozne techniki z bronia i przeciwko broni. Niestety ostatnio coraz gorzej z partnerami do cwiczenia, chociaz zawsze staramy sie jak najmniej uszkadzac napastnikow(filozofia aikido zobowiazuje!!!). Po prostu wolno dochodza do siebie, oni przewaznie sa w wieku kiedy kontuzje goja sie powoli :?
W zwiazku z tym od jesieni przerzucamy sie na dzielnice wloska. Obiecujemy sobie po tym powazny postep w jakosci naszych technik, choc Wlosi nie sa znani ze swej wytrzymalosci na dluzsza mete. No ale wiesz jak jest, cwiczysz z takim materialem jak masz pod reka.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Ach, wiec wybierasz sie do Montrealu, Obronca, czy co? :lol: Powiedz wprost co ode mnie chcesz :) mnie nie mozna wziac na zadne pochlebstwa.... 8)
.


Do Montrealu raczej nie, ale do Marsylii i Paryża na seminarium z R. Douiebem.
Co do pokłonów, no cóż wyrażam szacunek tylko kiedy uważam że warto, poczytałem sobie wypowiedzi i uznałem że warto.
Chcesz mi powiedzieć Szczepan że stosujesz Aikido na ulicy?, czy to aby nie ociera się o samobójstwo?.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
a to nie jest tak ,ze oni tam mają spluwy? w usa mi mówili, ze juz nie ma jak sie napażac na ulicy bo jaki bys dobry nie był - każdy szczaw ma spluwę i koniec bajki... tam trzeba pozwolenia?
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Oj Obrońco! Najpierw budujesz wilczy dół, z kórego wystają pale na kilometr, a potem sam w niego wpadasz :) Czyżbyś na siłę usiłował udowodnić, że aikido się nie nadaje do samoobrony :?: Czy robisz to na podstawie historii Twojego kolegi-instruktora z Aikido z Lublina :?: Czy też na podstawie opowieści Twojego nauczyciela o sambo wyciągasz podobne wnioski :?:
Nie należy lekceważyć żadnej sztuki walki, są dobrzy, średni, słabi i wybitni judocy, bjj, bokserzy, etc...to samo tyczy się również do Twojej krav magi. To że aikido ma inne cele, nie oznacza że żaden aikidoka nie umie sprzedać haka na wątrobę :) Znam kolegów, co skutecznie bronili się za pomocą aikido wcale nie będąc dużysz rozmiarów, ale mieli za to niezłego ducha :lol: Ja też broniłem się za pomocą aikido przed kilkoma typami na raz (jakoś nigdy nie była to walka 1:1, może dlatego że jestem wyzywających rozmiarów, całe metr siedemdziesiąt :) ). I co :?: Żyję i nadal ćwiczę. I sprawia to mi radochę, bo ciagle się rozwijam...
Ale z pewnością jeśli kogoś interesuje tylko aspekt samoobrony, to niech się na aikido nie zapisuje, lepsza będzie krav maga :idea: :wink: Aczkolwiek osobiście sugerowałbym najpierw parę latek czegoś innego, np. judo, boksu, kick boxingu....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Do Montrealu raczej nie, ale do Marsylii i Paryża na seminarium z R. Douiebem.
Co do pokłonów, no cóż wyrażam szacunek tylko kiedy uważam że warto, poczytałem sobie wypowiedzi i uznałem że warto.


Bardzo mi milo, wiesz nie jestem przyzwyczajony specjalnie do tego, stad taka moja reakcja, powiedzmy.... zartobliwa... :oops:

Chcesz mi powiedzieć Szczepan że stosujesz Aikido na ulicy?, czy to aby nie ociera się o samobójstwo?.


Ten text o Hochelaga to byl tylko maly zart. My tu na forum aikido to raczej luzik, wiesz, nienerwowo dyskutujemy :)

Montreal to spoko miasto, niezwykle bezpieczne. Poza tym ten styl aikido co ja robie nie ma nic wspolnego z tancujacym aikikai jakie mozesz zobaczyc w Polsce czy gdzie indziej w Europie. Robimy techniki z wejsciami dosc liniowo i uke od momentu kontaktu z tori leci w dol. Poza tym, nasz instruktor tak prowadzi treningi w dojo ze wyksztalca znakomitego ducha, po anglisku - martial spirit. Ogolnie jestesmy niezle obici fizycznie, co nie znaczy ze mam jakiekolwiek zludzienia co do skutecznosci wlasnych technik na ulicy.
No coz, robie jak moge najlepiej.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
No na siłe udowadniać że Aikido nie nadaje sie do Samoobrony to ja nie chcę, ale czytam wypowiedźi Szczepana w konfrontacji z najróźniejszymi specami z internetu i mam wrażenie że on jest podobnego zdania.
Broń Boże nie lekceważe żadnej sztuki walki z tymże zgodzimy się wszyscy że jednak Aikido za bardzo do tej samoobrony się nie nadaje, stawiając sobie po prostu inne cele:
-rozwój duchowy
-rozwój psycho-fizyczny
-rekreacyja

Samoobrona jest chyba na szarym końcu zakładanych priorytetów Aikido.
Nie mam wątpliwości że są dobrzy ludzie którzy świetnie poradzą sobie używając Aikido, (ale na ten temat pisałem kiedyś w dziale combat, w temacie BSWW, na stronce 4, z lenistwa nie chce mi się powtarzać)

Moj znajomy, II dan Aikido pochodzi bodajże z Gdańska (ale to i tak bez znaczenia)[/url]
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
No jakoś nikt nie wspomiał, że elementy aikido (podkreślam :elementy, absolutnie nie cały system) wykorzystywane są (a przynajmniej były do czasu, aż wkroczyły na arenę combaty typu KM itp.) w przeszkoleniu policji np. do kontrolowania przeciwnika.
A fighterowi z klatki czy na ulicę rzeczywiście aikido mniej pomoże od innych SW (i są to fakty, a nie wyobrażenia) . Mniej to nie znaczy , że wcale - bo wierzę, że w razie potrzeby - aikidoka poradzi sobie ze zwykłymi opryszkami (nie jakimiś killerami, bo z tymi mało kto sobie nie poradzi, wyciągną swoją zabawkę i po zabawie) .
Jak widzę większość zgadza się z tym, że jest w aikido więcej sztuki niż walki i za to należy aikido cenić. Chociaż jedynie "liznąłem" aikido w porównaniu z takim Szczepanem (kolejny pochlebca :D ) to odnoszę wrażenie, że między aikido a np. takimi kombatami jest taka różnica jak między miłością francuską a zwykłym chędożeniem (także w odniesieniu do skuteczności :) ).

Co z aikido nadaje się dla fightera ? Może większa umiejętność uniknięcia konfrontacji ??? :-)
O kondycję powinien dbać każdy szanujący się adept MA :D
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

. Mniej to nie znaczy , że wcale - bo wierzę, że w razie potrzeby - aikidoka poradzi sobie ze zwykłymi opryszkami (nie jakimiś killerami, bo z tymi mało kto sobie nie poradzi, wyciągną swoją zabawkę i po zabawie) .


Miało być : ...bo z tymi mało kto sobie poradzi ... :oops:
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
W jakim sporcie walki umiejętności wyniesione z aikido mogą być najbardziej przydatne?

ps.czas odświeżyć temat ;)

pozdrowienia dla wszystkich :)
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Odróżniasz sport od sztuki - tu szukaj odpowiedzi :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Dla odświeżenia tematu stawiam inne pytanie.

Dlaczego aikidocy nie wygrywają turniejów Vale Tudo ?

- bo aikidocy walczą używając bolesnych technik, a zawodnicy VT są naćpani i nie czują bólu, dopóki nie zaczepią wnętrznościami o nierówności terenu ?

- bo aikidocy minimalizują wysiłek wykonując tenkany, a przeciwnicy z VT umierają podczas takich walk ze zmęczenia ?

- bo aikidoka, jako martial-artysta nie walczy sportowo i może niechcący zabić przeciwnika najprostszą techniką (np. ikkyo) ?

- albo nawet okrzykiem kiai ?!!

- bo aikidocy to zdrowe, jurne chłopaki (i zdrowe jurne dziewczyny), a zawodnicy VT to sterydziarze-impotenci ?

- bo podczas walki w klatce można sobie podrzeć hakamę ?

:lol:

Wybierz najwłaściwszą odpowiedź, albo dodaj własną.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

bo aikidocy to zdrowe, jurne chłopaki (i zdrowe jurne dziewczyny), a zawodnicy VT to sterydziarze-impotenci ?

Ta odpowiedź pasuje mi najbardziej :) :lol: :) .
Wiesz, aikidoka to taki japoński hipis działajacy w myśl hasła Make peace (love) not war :rofl: :rofl: :rofl:
A zresztą czyż nie przyjemniej posparować z koleżanka w parterze (lub z kolegą) - zaleznie od płci i preferencji - na odwiecznych znanych matce naturze zasadch :?: :wink: :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

[
Ta odpowiedź pasuje mi najbardziej :) :lol: :) .
Wiesz, aikidoka to taki japoński hipis działajacy w myśl hasła Make peace (love) not war

Nie Labedziu tu sie grubo mylisz!!! Haslo brzmi:
Make love, NOT children!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

[
Ta odpowiedź pasuje mi najbardziej :) :lol: :) .
Wiesz, aikidoka to taki japoński hipis działajacy w myśl hasła Make peace (love) not war

Nie Labedziu tu sie grubo mylisz!!! Haslo brzmi:
Make love, NOT children!


Save art of love and peace rulez !!!!!

niezależnie czy myślimy o aikido czy o.... :) :) :)
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

W jakim sporcie walki umiejętności wyniesione z aikido mogą być najbardziej przydatne?

ps.czas odświeżyć temat ;)

pozdrowienia dla wszystkich :)


Cholera wie. Mówią że aikido jest takie kobiece więc może......

ZAPASY W KISIELU :D :D
:wink:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Dla odświeżenia tematu stawiam inne pytanie.

Dlaczego aikidocy nie wygrywają turniejów Vale Tudo ?

.

Długo mnie nie było w kraju, bo byłem parę lat w Japonii więc trochę nie rozumiem tematu tej dyskusji, ale jeśli chodzi turnieje typu Pride czy K-1 to często wygrywają je zawodnicy świetni w aikido. Rozmawiałem nawet na ten temat z Sakurabą vel Gracie Hunter, który powiedział, że wiele walk wygrał aikidem, mówił to jednak w tajemnicy żeby się przeciwnicy nie dowiedzieli. Ponieważ w Polsce nie ma godnych przeciwników to uchylam rąbka tajemnicy po polsku tylko proszę pod żadnym pozorem nie tłumaczyć tej informacji na języki znane jego przeciwnikom w szczególności brazylijski ops portugalski, angielski, japoński, chorwacki itp.
Osobiście zapewniam każdego,że jeśli tylko wygra turniej Pride to natychmiast zrozumie dlaczego aikido jest tak piekielnie skuteczne.
A dla prawdziwego fightera stanowi jedynie słuszne rozwiązanie.
Szkoda tylko ,że tak wielu fighterów jest okropnie zagubionych i błądzi wciąż po omacku. Wytrwałości to tylko kwestia czasu.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Dołączona grafika

Dowiedziałem sie bardzo ciekawych rzeczy
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Długo mnie nie było w kraju, bo byłem parę lat w Japonii więc trochę nie rozumiem tematu tej dyskusji, ale jeśli chodzi turnieje typu Pride czy K-1 to często wygrywają je zawodnicy świetni w aikido.


No właśnie, stwierdzasz tylko fakt. A postawione pytanie jest w jaki sposób aikido moze być pomocne.

Rozmawiałem nawet na ten temat z Sakurabą vel Gracie Hunter, który powiedział, że wiele walk wygrał aikidem, mówił to jednak w tajemnicy żeby się przeciwnicy nie dowiedzieli.


Zadna to tajemnica, na paru stronach o nim jest info ze zekomo zajmuje sie tez aikido jak i nin-jitsu.

Znam kilka osób zajmujących sie BJJ, które wczesniej ćwicząc aikido, korzystają czasem w trakcie sparingów z niektórych technik. Ale raczej tylko w formie nazwijmy to patentów. Sam na ostatnim zlocie np. cwicząc wyjscie z gilotyny zauwazylem ze kontynuacja tej techniki daje ogromne mozliwosci aikidoce. I cwicząc wtedy z brązowym pasem jujitsu (od Martiusa) zeby to sprawdzic wykonywalem na nim szereg technik od rzutów jak irimi-nage az po dzwignie np. sankyo. Wiemy jednak ze aikido to nie worek technik tylko nazwijmy to pewna metodyka, którą dość buńczucznie zwiemy uniweralnymi zasadami :). Ciekawe w jaki sposób sakuraba korzysta w trakcie walk z Aikido, to czy Jurku mogłbys nam zdradzic czy mówił coś moze na temat w jaki sposób, czy w formie patentów, czy raczej w formie pewnych zasad.

Ciekawi nas tez u kogo cwiczył Sakuraba? Bo jak narazie informacja o aikido Sakuraby traktowana jest na tutejszym forum jako żart. Bo podobno z niego straszny zartownis jest...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024