Skocz do zawartości


Zdjęcie

W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
eeeeeeeeee tam fajjjjjjtera zainteresowało by mnostwo innych rzeczy, takich jak:
- dlaczego ci goście chodzą na kolanach?
- dlaczego ubieraja do tego spodnice?
- dlaczego w glupawy sposob probuja sie bic wygietymi, drewnianymi kijkami tak, zeby sie nie daj boze sie nie trafic?
- dlaczego wiekszosc czasu spedzaja na piwie gadajac o biciu sie tymi kijkami zamiast w koncu pieprznac jeden drugiego...?
- czy atak ushiro ryote napewno nie ma korzeni homoseksualnych?
- dlaczego oni uwazaja ze shomen jest atakiem
i ostatecznie - czy zdaja sabie sprawe, jak debilnie wygląda dorosły, ubrany w spodnice facet na kolanach z wygiętym kijkiem, robiący durne miny, do zachodzacego go od tyłu w celach być może lubierznych drugiego....
  • 0

budo_pablozoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P - ń

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

eeeeeeeeee tam fajjjjjjtera zainteresowało by mnostwo innych rzeczy, takich jak:
- dlaczego ci goście chodzą na kolanach?
- dlaczego ubieraja do tego spodnice?
- dlaczego w glupawy sposob probuja sie bic wygietymi, drewnianymi kijkami tak, zeby sie nie daj boze sie nie trafic?
- dlaczego wiekszosc czasu spedzaja na piwie gadajac o biciu sie tymi kijkami zamiast w koncu pieprznac jeden drugiego...?
- czy atak ushiro ryote napewno nie ma korzeni homoseksualnych?
- dlaczego oni uwazaja ze shomen jest atakiem
i ostatecznie - czy zdaja sabie sprawe, jak debilnie wygląda dorosły, ubrany w spodnice facet na kolanach z wygiętym kijkiem, robiący durne miny, do zachodzacego go od tyłu w celach być może lubierznych drugiego....


To cieszy, że są na tym forum jeszcze jakieś poważne osoby. Dziękujemy pmaszu za rzeczową odpowiedź. poklon
:rofl:
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
1. umiejętność zejścia z lini ataku
2. wykorzystanie siły przeciwnika
3. wykorzystanie energii wewnętrznej
4. umiejętność zmiany pozycji przy ataku więcej niż jednej osoby

Jak myślicie?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

1. umiejętność zejścia z lini ataku

O, to przydatne w walkach kibiców - tylko oni chyba atakują z kilku metrów krzycząc "aaaaaaaa".

2. wykorzystanie siły przeciwnika

Znaczy, że jak kopie cię kolanem, to twój brzuch oddaje energię?

3. wykorzystanie energii wewnętrznej

A cóż to takiego?

4. umiejętność zmiany pozycji przy ataku więcej niż jednej osoby

Oczywiście przy założeniu, że napastnicy czekają grzecznie aż jeden skończy?

Przepraszam, ale nie zdzierżyłem...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Przepraszam, ale nie zdzierżyłem...


Slaszysz sie nie znasz sie nie wypowiadaj, grrrrr....

Przepraszam, ale nie zdzierżyłem... :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Co jakiś czas pojawiają się na forum pytania o warstwę techniczną aikido i za każdym razem autor jest "wbijany w glebę". Nie uważacie, że takie podejście to chowanie głowy w piasek i generalnie szkodzi aikido? Nie wiem czy wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że sukcesy kontaktowych sportów walki (box, judo, zapasy) biorą się z pieniędzy przeznaczanych na sport, co za tym idzie z większego zaangażowania ćwiczących, trening po 6 godzin dziennie, a nie 4 godziny w tygodniu. Pracy trenerów biomechaników itp. Omjanie tematu "techniki skuteczne w aikido", odbieram czasem jako omijanie trudnego tematu przez ludzi którzy nie ćwiczą z takim natężeniem, mają czasem niższą sprawność ogólną niż choćby przeciętny zawodnik boksu amatorskiego biorący udział w zawodach. Mam podejrzenie, że gdy aikido trenują "na serio" ludzie starający się walczyć "realne" to można by poklasyfikować techniki, niektóre prawdopodobnie okazały by się całkiem przydatne w samoobronie. Na przykład taki Roy Harrison, który w Szczecinie na tekst o "kiepskim Aikido", pokonał jednego z tamtejszych chłopaków techniką z Aikido. (Było opisane na forum).
Nikogo nie kusi sprawdzić czemu Dziadek był taki sprawny, czemu epoka "doyo storm" nie była jednym ciągiem porażek i poobijanych facjat tamtejszych uczniów Dziadka? Ja stwaiam na to, że taki Prince (ten sławny bokser) gdyby ćwiczył Aikido tak intensywnie jak box, to rzucał by ludźmi na prawo i lewo.

No to tyle wsadzania kija w mrowisko :)

A
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
ostatnio na obozie Jacek Wysocki wspomniał, że aikido dobrze uczy oddychania i prawidłowego poruszania się, co na pewno może być przydatne w walce. Jako przykład podał gości z bjj, którzy ćwiczyli aikido, teraz ćwiczą bjj i odnoiszą sukcesy, a takich jest wszak niemało.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Co jakiś czas pojawiają się na forum pytania o warstwę techniczną aikido i za każdym razem autor jest "wbijany w glebę".


A ja bym się zastanowił dlaczego ludzie zadaja takie pytania? 8O A jak bym juz do tego doszedł, to bym się zapytał dlaczego? 8O

No.. a teraz się zastanowię.. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Co jakiś czas pojawiają się na forum pytania o warstwę techniczną aikido i za każdym razem autor jest "wbijany w glebę". Nie uważacie, że takie podejście to chowanie głowy w piasek i generalnie szkodzi aikido?
A


Nie nie uwazam tak. Aikido juz i tak nie mozna zaszkodzic rotfl A tak na powaznie, to te pytanie to nie bylo pytanie techniczne, tylko tzw troll. Popatrz ze jego autor nigdzie indziej sie nie wypowiadal a takze nie odpowiedzial ani razu do wlasnego topicu ;-(
Po drugie, jakiegokolwiek pytania o "skuteczne" techniki pokazuje kompletna niedojrzalosc pytajacego, bo jak ktos jest niewycwiczony to i najbardziej deadly technika mu nic nie pomoze,z aikido czy nie, nieprawdaz.

Zalozyc skutecznie technike, w obojetnie jakiej SW, jak sie juz doszlo do odpowiedniej pozycji, to nie zadna sztuka. W aikido, specyfika jest taka, ze samo dojscie do tej pozycji nie jest rozwazane z punktu widzenia walki, przeciwko komus kto kontruje, i samemu stara sie cos zrobic. Od samego poczatku atakujacy wspolpracuje i nie ma zadnych sparringow. czy innych cwiczen pozwalajacych to wycwiczyc. Dlatego zadne rozwazania o skutecznosci w tym sensie nie maja sensu. Aikido nie bylo tworzone w tym celu. Zarowno Dziadek, jak i cala 1 generacja jego uczniow to byli wycwiczeni i zaprawieni w walkach(i sportowych i poza sportowych) ludzie ktorzy szukali cos "poza" zwykla fizyka dzwigni czy uderzen. Szukali sublimacji i przekroczenia wlasnych umiejetnosci, i wspiecia sie na niebotyczne wyzyny perfekcyjnych, w tym sensie "boskich" technik.

Majac taka swiadomosc, jak czytam takie pytanie jak skutecznie powalic fightera za pomoca technik aikido, to mnie samo pytanie powala na kolana...

Jesli kogos interesuje aspekt wprowadznia technik aikido do sparringow, stworzenia jakiejs MMA z aikido, to musi sam sie meczyc, nikt normalny na swiecie tego nie uczy.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

A ja bym się zastanowił dlaczego ludzie zadaja takie pytania? 8O A jak bym juz do tego doszedł, to bym się zapytał dlaczego? 8O
No.. a teraz się zastanowię.. :wink:


Taaa.. od tego myślenia mi się zamieszało.. :oops:

Miało być .."A ja bym się zastanowił dlaczego ludzie zadaja takie pytania? 8O A jak bym juz do tego doszedł, to bym się zapytał,kto te pytania zadaje.."

No.. teraz będzie chyba dobrze.. :roll: :)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Pokłony dla Szczepana

Bardzo mądrze i intyligentnie sprawę naświetla. Zresztą tak jak jego wcześniejsze posty.
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Przypuszczam, że odpowiedź na pytanie: W czym Aikido może być przydatne dla fightera?, w dużej mierze zależy od tego czego dana osoba
( ćwicząca lub prowadząca zajęcia ) szuka.

Wobec tego, że temat zmierza ku konkretnym technikom to chciałbym ropocząć dyskusje czysto techniczną.

Jakie techniki lub elementy waszym zdaniem z aikido są przydatne w walce na ringu ( np. turnieje shootfightingu )?
  • 0

budo_daro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Witam.

Cóz chyba brakło mi odwagi aby napisać to co wyskrobał A.
Własciwie może nie odwagi a czasu i cierpliwości aby przestudiować cały dział poswięcony aikido w poszukiwaniu odpowiedzi na podobne pytania które byc moze zostały juz kiedys udzielone.
Nie chciałem w zwiazku z tym narazić sie na zmycie głowy w stylu:wez chłopie i poszukaj w archiwum".
No,ale skoro juz wyciągnieto te kasztany z ognia i to nie moimi rekoma to moge wyszczekiwac się dalej :wink: :D

Popierałem to co napisał A ze szczególnym uwzględnieniem:
Co jakiś czas pojawiają się na forum pytania o warstwę techniczną aikido i za każdym razem autor jest "wbijany w glebę". Nie uważacie, że takie podejście to chowanie głowy w piasek i generalnie szkodzi aikido?

Własnie brakowało mi konkretnych odpowiedzi.
Zdaje sobie sprawe że możecie być znużeni(mam na mysli stałych bywalców forum) ciagłym powtarzaniem sie,ale z całym szacunkiem niektóre posty trąciły protekcjonalizmem.
Wydaje mi się że skoro ktoś pyta należy mu poważnie odpowiedzieć.
Moze nie do końca mam tu na mysli pytanie zadane przez KrzysieK'a.
Ten fighter w pytaniu jest dość smieszny :-)
Ale pojawiaja sie czasem posty które poruszaja "problem" skuteczności aikido.
Żeby nie było niejasności nie jestem zawodnikiem bjj,karate czy innych im podobnych sportów,gdzie jak mniemam wielka wagę przywiazuje sie do skuteczności(jeżeli sie myle to przepraszam)
Pare lat cwiczyłem boks a potem przez kilka kolejnych własnie aikido.
I w ani jednym ani w drugim nie szukałem panaceum na uliczne kłopoty.
Ot,przyjemne spędzenie czasu,relaks,fajni ludzie itp.
Z tym ze w aikido znalazłem tego wiecej :-)
I jeżeli ktos(laik) pytał mnie o skuteczność,starałem sie nie zbywać go pobłażliwym czy przesmiewczym tekstem.
Nie było oczywiście mowy o filozofowaniu ale z przekroju moich ponad 10 letnich doswiadczeń z w/w "dyscyplinami" cos tam "bąknąć" chyba mogłem :wink:
Reasumując(zapomniałem o co mi wogóle chodziło kiedy zaczynałem pisac ten post :D )
dziękuje Szczepanowi za merytoryczne wyjaśnienie.
Można sie z nim zgodzic albo nie(jak o mnie chodzi to raczej,tak) ale przynajmniej nikogo nie zbył i zadał sobie trud rzeczowej odpowiedzi.
Inna sprawa że było to generalnie odpowiedz na post A który jest bardzie "przemyslany" niż ten inicjujący ten wątek :D

Pozdrawiam

Darek
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Po drugie, jakiegokolwiek pytania o "skuteczne" techniki pokazuje kompletna niedojrzalosc pytajacego, bo jak ktos jest niewycwiczony to i najbardziej deadly technika mu nic nie pomoze,z aikido czy nie, nieprawdaz.

Nie kupuję tego :)
Tym tokiem rozumowania można by dojść, że jakakolwiek dyskusja o MA jest bez sensu. Przecież należy pójść i ćwiczyć. No więc nie. Życia Ci nie starczy. Nie będziesz potrafił rozróżnić własnego braku talentu, czy nieodpowiedniego trenera od sytuacji gdy dana technika generalnie "nie działa" w walce. Szczepan, nie nauczysz się low-kicka z internetu, ale jeśli jesteś laikiem, możesz dowiedzieć się, że znajomość lowa jest bardziej przydatna niż powiedzmy obrotówki i możesz się dowiedzieć które sekcje karate tego uczą.

Zalozyc skutecznie technike, w obojetnie jakiej SW, jak sie juz doszlo do odpowiedniej pozycji, to nie zadna sztuka. W aikido, specyfika jest taka, ze samo dojscie do tej pozycji nie jest rozwazane z punktu widzenia walki

A wiesz, że jest to największa wada aikido?

Zarowno Dziadek, jak i cala 1 generacja jego uczniow to byli wycwiczeni i zaprawieni w walkach(i sportowych i poza sportowych) ludzie ktorzy szukali cos "poza" zwykla fizyka dzwigni czy uderzen. Szukali sublimacji i przekroczenia wlasnych umiejetnosci, i wspiecia sie na niebotyczne wyzyny perfekcyjnych, w tym sensie "boskich" technik.

I żebyś wiedział, że to jest fascynujące w sztukach walki. Piszę to zdając sobie sprawę, że nie mam talentu by osiągnąć w MA mistrzostwo i owych "niebotycznych wyzyn perfekcji". Niemniej 100 razy bardziej wolę oglądać walkę wyżej wspomnianego Prince'a niż Tysona.

Jesli kogos interesuje aspekt wprowadznia technik aikido do sparringow, stworzenia jakiejs MMA z aikido, to musi sam sie meczyc, nikt normalny na swiecie tego nie uczy.

Ale właśnie wtedy MA osiągnęła by doskonałość. Co to za sztuka wykonywać techniki, o których wiadomo, że działają tylko w teorii, Na partnerze który nam pomaga. Sztuką jest założyć "latającą balachę" oporującemu olbrzymowi, albo trafić "w punkt" w głowę na turnieju kicka. Naprawdę, jeśli jest w MA magia, to jest nią pokonanie przeciwnika techniką która nie ma prawa zadziałać, techniką której praktycznie nikt się nie uczy bo i tak nie wyjdzie na zawodach. I jednak wychodzi.

BTW Jeśli dzisiejsi aikidocy starają się osiągnąć mistrzostwo takie jak Dziadek i 1 generacja uczniów to może należało by powtórzyć ich drogę?

A
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Rada tyczaca się podażania sladami bezposrednich uczniów (jakichkolwiek) Ueshiby w sumie jest praktykowana cały czas.. za wyjątkiem okultyzmu.. Inna sprawa, że ta droga współczesna, z takich a nie innych względów nie ma prawa poprowadzić nas tam gdzie uczniom dziadka się udalo dotrzec..
To jest już dyskusja na inny temat zresztą.. To tak gwoli przypomnienia..

Zainteresowała mnie natomiast wypowiedź A i Szczepana

Mogę się do ich postów ustosunkowac w następujący sposób.. :

Żadna z SW nie jes i nigdy nie będzie doskonałą.. Zasze znajdzie się ktoś kto potrafi znależć jakąś lukę w systemie w określonych warunkach.. Za to nikt (zaden mistrz) nie tworzy systemu, który miałby jakies luki.. przynajmniej świedomie.. połączenie styli tez nic dobrego nie przynosi, przynajmniej w Aikido.. trenowałem Hapkido, widziałem usilne pruby dostosowywania Aikido do ulicy, co nazywano Combat Aikido i uwazam że kazda z tych "dewiacji" jest wielkim nieporozumieniem, prubą stworzenia czegoś na siłe.

Rozumiem natomiast newbie kiedy się pytaja o skuteczność.. bardzo chętnie im bym towytłumaczył.. niestety zawsze znajdzie się jakaś lama która spierdoli mi venę i klimat textem przyrównujacym Aikido do BJJ na ulicy..
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Żadna z SW nie jes i nigdy nie będzie doskonałą.
...
widziałem usilne pruby dostosowywania Aikido do ulicy, co nazywano Combat Aikido


Ależ Uchideshi, tu nie chodzi o żadne Combat Aikido, żadne zabójcze tajemnicze ciosy itp.
Każda MA ma jakąś gamę technik. Niektóre są sensowne, niektóre mniej.
Niektóre przydają się, nawet gdy zmienimy sekcję i sztukę walki, niektóre są tylko ciężarem i złym nawykiem z trudem wykorzenianym przez nowego trenera.
Dotyczy to judo, boxu, karate. Podejrzewam, że również Aikido.
Z czystej ciekawości pytam się, jak to jest z Aikido. I zdaje się nie tylko mnie to ciekawi.
Jak się spytasz o judo którego miałem 2 lata WF-u na studiach (czyli nic :) ) to Ci powiem, poznałem jedno zajebioza duszenie, trochę parteru, oraz pady. Też dobrze. Rzucać w warunkach walki nie będę, choć na treningu kilka z nich wykonam. Poza tym mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ludzie trenujący bardziej intensywnie niż ja, mogą "pizgać" ludzi jak piłkę lekarską i wiem, jaka stoi za tym metodyka treningu.
Możesz tak samo szczerze napisać o swoim aikido? Tylko tyle.

A
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Myślę, że dobrą techniką do zastosowanie jest shomen ate
( z Tomiki Aikido ) na low-kicka.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?

Każda MA ma jakąś gamę technik. Niektóre są sensowne, niektóre mniej.
Niektóre przydają się, nawet gdy zmienimy sekcję i sztukę walki, niektóre są tylko ciężarem i złym nawykiem z trudem wykorzenianym przez nowego trenera.
Dotyczy to judo, boxu, karate. Podejrzewam, że również Aikido.

Z czystej ciekawości pytam się, jak to jest z Aikido. I zdaje się nie tylko mnie to ciekawi.
A


Polsuchaj A, troche mnie to juz meczy tlumaczenie takich prostych rzeczy.

Jesli dla ciebie SW to zbior, worek mniej lub wiecej przypadkowych technik, to ja wysiadam.

Natomiast jesli rozumiesz ze Aikido(podobnie jak inne SW) to SYSTEM uczacy pewnych zasad ktore sluza do osiagniecie wytyczonego CELU(harmonia z Kosmosem czy tez porozumiewanie sie z wlasnym bogiem. obojetnie jak to nazwiesz - jak to jest w przypadku aikido) to jest oczywiste ze wyciagniecie kilku przypadkowych technik i wykorzystywanie ich do innego CELU(pokonanie walczacego napastnika) jest ............jakby to grzecznie powiedziec.....krancowym nieporozumieniem.

Aikido to nie jest JESZCZE JEDEN system JJ.

W Aikido sie kompletnie nie interesuje zeby zwyciezyc, byc lepszym, wywyzszac sie nad kogos, lezy to poza obszarem zainteresowan. Np brak taktyki zeby wejsc w jakas pozycje jest z punktu widzenia jakichs SW wada, ale z punktu widzenia aikido jest to obojetne i zupelnie niepotrzebne. Po prostu aikido ma inny cel wiec i srodki jakie stosuje aby ludzie mogli ten cel osiagnac sa INNE.

nie lepsze, nie gorsze - INNE.

Nie potrafie tego na razie lepiej wytlumaczyc.
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Myślę, że rozróżnienie, które techniki mają praktyczne zastosowanie, a które służą do nauki określonych zasad jest ważne.
Tak samo ważne jest porównywanie różnych sztuk walki.

Które techniki wg. was mają praktyczne zastosowanie, a które służą do nauki określonych zasad?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym konkretnie Aikido może być przydatne dla fightera?
Najbardziej praktyczne są te, które wychodzą Ci najlepiej :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024