Skocz do zawartości


Zdjęcie

_wymachy kijem_


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

_wymachy kijem_
czesc
nie wiem ja to sie dokladnie nazywa ani kij ani cala sztuka, ale mysle ze zrozumiecie. Nie znacie moze jakis stron na ktorych jest pokazane jak wymachiwac kijem (tak mniej wiecej 1.5 m)? Kiedys ktos podal fajna strone do nauki wymachiwania i trickow motylkiem, spodobalo mi sie i teraz chcialbym poprobowac troche kijem. Fajnie jeszcze jakby ktos znal jakies filmiki przedstawiajace poszczegolne obroty itp w praniu... Z gory dzieki
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
Jeśli chodzi Ci o bo - kij długi na 6 stóp [182 cm] to w wątku:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
podawałem odnośniki do stron z technikami kija z Okinawa Kobudo.

Niestety nie mam namiarów na filmy z kata ....

Pozdr.
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
raczej nie chodzi mi o uderzenia i bloki tylko hmm ja bym to ujol jak "wiatraczki" :) Czyli zwego rodzaju "palcowke" i tego rodzaju obroty tj. chodzi mi o efekty bardziej wizualne niz obronne/ofensywne.
  • 0

budo_newash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
Czyli tzw ósemki jedną i dwoma rękami wraz z obrotem ciała wokol własnej i szerokie koliste horyzontalne ruchy kijkiem 180 -185 cm. (Bo). Takie coś to prawdziwy kąsek w necie. Ogólnie muszę powiedzieć że panuje chroniczny niedobór materiałów pokazowych jak i treninggowych do bo-jutsu klasycznego - Yamane-ryu który to cechuje się największą dynamiką i pięknem. Wszystkie pseudo lekcje które możesz znaleść nie dadzą ci satyswakcji - pokazują tylko praktyczne ciosy, nudne kata na raz dwa trzy cztery i zdjecia spasionych japończykow z polskimi trenerami. PEWNIE - kaseta 49.90$ dla odważnych. Osobiście nadziałem się na jedną z Warszawy za 40 pln. i nie znalazłem tam żadnej ósmemki w ciągu 60 minut. Ponadto jest nieporozumieniem nie popularyzowanie ślicznych pięknych kata długim kijem, proponując w zamian techniki rodem z karate na jeden kontakt. Cóż więc nam pozostaje gdy mamy prawie żaden dostęp do trenerów? Odpowiedź jest tragikomiczna! - Kata Kilika na automacie gry Soul Calibur 1 (trzeba troche postać przed niegranym automatem), Kilik w akcji Soul Calibur 2, oraz najnowsze combo Neo znakiem "zakaz zatrzymywania (kija)". Mimo nie ustajęcej nigdy niepewności co do w ogóle możliwości wykonania jakiejś kombinacji z wyżej wymienionych źródeł polecam nagrać u kumpla z Playstation odpowiedni stuff na Video i śledzić w domu klatka po klatce w nieskończoność i tak pare razy... Pora zakończyć ten nostalgiczny, praktycznie niemy protest przeciwko... niewiadomo czemu. Prosze o odpowiedzi i żywą dyskucję nad pogrzebanym tuż obok psa temacie. Dziękuję
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_

Czyli tzw ósemki jedną i dwoma rękami wraz z obrotem ciała wokol własnej i szerokie koliste horyzontalne ruchy kijkiem 180 -185 cm. (Bo). Takie coś to prawdziwy kąsek w necie. Ogólnie muszę powiedzieć że panuje chroniczny niedobór materiałów pokazowych jak i treninggowych do bo-jutsu klasycznego - Yamane-ryu który to cechuje się największą dynamiką i pięknem. Wszystkie pseudo lekcje które możesz znaleść nie dadzą ci satyswakcji - pokazują tylko praktyczne ciosy, nudne kata na raz dwa trzy cztery i zdjecia spasionych japończykow z polskimi trenerami. PEWNIE - kaseta 49.90$ dla odważnych. Osobiście nadziałem się na jedną z Warszawy za 40 pln. i nie znalazłem tam żadnej ósmemki w ciągu 60 minut. Ponadto jest nieporozumieniem nie popularyzowanie ślicznych pięknych kata długim kijem, proponując w zamian techniki rodem z karate na jeden kontakt. Cóż więc nam pozostaje gdy mamy prawie żaden dostęp do trenerów?

No cóż... trzeba wiedzieć, gdzie ćwiczyć i gdzie na seminaria jeździć. :)
Zresztą pisałem tu o seminariach - kto chciał mógł przyjechać.

Kasety są:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (ups, koniec zapasów)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
to moze ktos by podal wlasciwe nazwy tych osemek oraz innych technik albo jeszcze szkoly i seminaria gdzie moze tego rzeczy potrenowac.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
A po co ci nazwy? Zresztą ja ich nawet nie znam. :-D
A elementy Yamaneryu są ćwiczone na seminariach Koryu Uchinadi. Najbliższe... no za jakiś czas będzie.
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
poszukaj (jak chcesz tylko wizualnie)pod katam stron o ogniomistrzach - teatry ognia itp...
nie moge teraz znalezc w moich ulubionych konkretnego adresu ale na stronie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

powinno gdzies byc odnosnik do stronki z zabawami z ogniem (niestety nie pamietam slowa kluczowego in english zeby podac ci do googla...)

pozdro
ptysiu
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
jeszcze jedno

na vrazwedce byla walka karabinem z bagnetem - to jak kij metr czydziesci dlugosci...

pozdro
ptysiu
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
Ave
Jeśli chodzi o widowiskowe machanie kijem - to z kazyy można ściągnąć filmik pt. Wushu - Kung fu - 2000 Nationals - Felicia Sze - staff rozmiar 7,68 mb minuta 35 sek dynamicznego machania kijkiem przez dziewczynkę w różowym ubranku :wink: :wink: jakość - no cóz - ale jeśli chodzi o widowiskowość to jak w sam raz - a i jeszcze z tyłu widac rozgrzewke kilku innych :)
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
aaaaaa i jeszcze
Shaolin Temple- Ing Shou Gun
5,21 mb "klasyczne " :) wywijanie kijem przez gostka w stroju mnicha :) :) :)


Martial Arts - Wushu - Kung Fu - 2000 Berkeley - Monkey Staff 20 mega- 2 minuty - kij nieco krótszy i zakończony z obu stron czymś jak sądzę w celu stabilniejszego oparcia - gostek hmm "wskakuje " na niego (trodno to określić) robi tez gwiadę opierając sie na czubku kija i coś niby yop w górę - również stojąc na kijku :) :) :) :) mniej kręcenia kijka w łapkach
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_
hehe nie ma jak zrobić kiedy porządek na dysku :wink: :wink: :
Wushu Staff Fight
4,25 mb 55 sek walki kija z "potrójnym cepem" :oops: znowu zapomniałam jak sie nazywa :oops: jakość że sie można załamać , ale naprawdę fajny kawałek :)
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: _wymachy kijem_

4,25 mb 55 sek walki kija z "potrójnym cepem" :oops: znowu zapomniałam jak sie


W Kobudo taka broń nazywa się SanSetsuKun, a w Chińskiej terminologii to nie wiem.

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024