Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Heh, to z wyskokiem musi zajebiscie wygladac... Tylko ze podejrzewam ze zle wykonane musi byc bolesne... Bede musial sprobowac. :)
A moj najwiekszy problem z padami jest taki, ze czasem / na szczescie coraz rzadziej / podpieram sie z przodu na nadgarstkach... moj kumpel raz tak zlamal reke... i to tak drastycznie :?
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
No cóż nie oszukujmy się. zanim się człowiek trochę nauczy i "obije" z matą to swoje przy padach trzeba wycierpieć, ale za to jak potem przyjemnie jest trzasnąć z hukiem i nic sobie nie zrobić :D

Martius napisał:
Ja w kazym razie wiem jedno - jak bym nie byl zaawansowany zawsze bede na kazdym treningu przynajmniej kila padow wykonywal - a potem bede sie zastanawial czy je zmieniac czy nie


I to mi się podoba i popieram.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów


Aikido ogranicza natomiast pady twarde na rzecz miekkich i rolowan.

Nie wiem z jaką szkołą aikido się zetknąłeś Martius, ale w naszej liczba twardych padów jest wystarczająca :) , nawet za bardzo, patrz moja ostatnia relacja ze stażu w Bourg Argental...


Nie napisalem ze nie ma.
Tak jak piszesz sa rozne odmiany.
Ale w porownaniu z judo kiedy to lecisz z partnerem ktory Ci wgniata klate w mate to jeszcze jeszcze tego typu padow fakt zze nie spotkalem w aikido ale nie przecze ze nie ma po prostu za malo aikido znam.
dlatego bardziej chcialem to przedstawic od strony judo i jujitsu.
Ale dobrze zeby ktos przedstawil to od strony aikido ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów

Heh, to z wyskokiem musi zajebiscie wygladac... Tylko ze podejrzewam ze zle wykonane musi byc bolesne... Bede musial sprobowac. :)


tu masz zdjecie jak wyglada twardy pad do tylu kiedy najpierw beda szly rece o ile pamietam choc mozliwe ze to bylo rece i bark rownoczesne

Dołączona grafika

tu inne

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Takie pady wykonuje sie albo stojac na przeszkodzie albo wyskakujac ponad metr w gore

A tutaj zamortyzowanie upadku reka po rzucie - jesli sie tego niezrobi mozna w walce pluca stracic ;)
Dołączona grafika[/img]
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Fajne fotki... dobry fotograf musial byc. Dzieki.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów

Fajne fotki... dobry fotograf musial byc. Dzieki.


Eee.. tam robie starym olympusem cyfrakiem (Camedia 1400 XL) ale ze robie nieraz duzo to zawsze sie cos wybierze ;)

Na obozach robie srednio ponad 1000 zdjec :)
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
O bardzo konkretna, rzeczowa wypowiedz Martius (to lubię) Co do dostosowania padów do anatomii danego człowieka to chodzi mi o to czy np. dla chudego, dryblasa lepsze są pady z pacnięciem a czy np. dla niskiego, kulkowatego, przetoczenia.(ma tu namyśli sytuację gdy można wybrać) Dalej ja może z przyzwyczajenia a może z tego ze mam długie nogi , po upadku (W WALCE a nie po POKAZOWJ technice) prawie zawsze przetaczałem się przez bark Dalej a może rozbudowane mięśnie też coś dają ?
Co do wojskowych to może jakiś KravMag albo Combatant( hehe) by się jeszcze wypowiedział ?
Co do pacania to na pewno dla większości ludzi jest pomocne ale jakby szybkie ono nie było to i tak odsłania na atak, szczególnie jeśli przeciwnik nie liczy na ko po rzucie tylko uderza, dosiada czy chwyta (choćby coś na łokieć) Jak pisałem może i ja hehe mutant jestem ale jeśli spadam PIONOWO w duł to od razu z gardą i żyję płuc nie tracę ale powtarzam morze mutant jestem hehe(może to dzięki wystającym łopatką ;) ) .
Taka umiejętność się przydaje nawet (a morze przede wszystkim) przeciw doświadczonym przeciwnikom przykładowo ; podczas prezentacji na mnie obrony przed kopnięciem oczywiście trener Majcher podciął mnie i walną mną w matę i już chciał pokazać, że po czymś takim to od razu tubę w mordę trzeba, a tu figę bo ja już sobie z gardą boxserską leże, chwilę musiał pomyśleć zanim doszedł do wniosku że jak koleś zasłonięty to można jakieś kopary na duł zakładać ; a człowiek sądze mocno doświadczony jako Judoka i wieloletni Rzeszowski wykidajło. I tu jeszcze jedna ciekawostka - częściej płucami pluje wykonując klasyczne pady niż lądując po swojemu. Jeśli nikomu jeszcze to się nie zdarza ???? to zmienię sobie ksywke na Mutant hehe.
Z tą pomocą przy wstawaniu szybkim to ja zanim szybko bym wstał to bym się z deka choć zastanowił. Naprawdę sporo KO na turniejach NHB zaliczają kolesie podczas wstawania zbyt hehe szybkiego. W łapani w gardę i zasłanianiu się nogami coś jest i nie sądzę, żeby na ulicy było zdecydowanie inaczej (hehe i mam tu namyśli raczej solówki a nie kocioły i inne poga bo wtedy sprawa pionu jest sprawą hehe priorytetową)
A i szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi jak to pacanie wygląda na turniejach NHB ale wkrótce to naprawie.
No i żeby broń Boże nikt nie pomyślał, że próbuję na siłę tworzyć jakieś techniczne dziwolągi. Ale te ćwiczenia nie zmieniły się od wiiiieeeluuu lat ; co morze świadczyć równie dobrze na ich korzyść lub niekorzyść. A WŁAŚNIE może ktoś się wypowie jak to w BJJ jest? (ale podejrzewam, że nic nowego nie powie co z pewnością dobrze zaświadczy o klasycznych padach ;)
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Ja jeszcze tylko powiem od siebie, ze wydaje mi sie, ze bardzo dobrym rozwiazaniem jest przetoczenie... ladowanie dobre i b szybko sie wstaje... no i jak ktos sie szybko odturla to i kopnac go na ziemi trudno...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
BJJ ma pady jak w judo zreszta jako ze czesciej sa tam sprowadzenia do parteru niz rzuty az tak nie ma dla nich pad znaczenia jak np w judo.

Zreszta na ulicy rzadko ktos wykona czysty rzut wiec i az taka znajomosc padow nie jest potrzebna.

Pady wydaja sie czyms nienaturalnym dopoki ich sie nie pozna wtedy sa rzecza naturalna a jesli satja sei rzecza naturalna to kazdy czlowiek moze sobie pad do siebie dopasowac.

Dopasowywanie do siebie zanim cos stalo sie naturalne to jest tak samo jakby zaczac zmieniac slowa w jezyku angielskim na inne ktore latwiej wypowiedziec. Ja wiem ze to by bylo latwiejsze ale czy by nasz angielski byl zrozumialy ? ;)

W prawdziwej walce nie ma czasu na wybieranie a jest tylko odruch.

Wszystko ladnie jak przeciwnik rzuca klasycznie pokazowo to wtedy sobie mozemy kombinowac i zmieniac pad na dowolny.
Jesli rzuca z cofaniem bioder i pociagnieciem lub schodzi nisko to sie nie ma czasu czlowiek nawet odwrocic tylko wali calymi plecami o mate. Nie mowie juz o rzutach odwrotnych gdzie prawde mowiac nie ma jak padac ;)

To co mozna wykonac na macie i sie nie polamac nie wykona sie na ulicy gdzie podloze nie ma amortyzacji.
Budowa czlowieka nie zmienila sie od wiekszej ilosci lat niz pady wiec przypuszczam ze jeszcze troche pobeda takie ;)

Pady dostosowuje sie do anatomi kiedy juz klasyczny jest odruchem zreszta mozan zauwazyc ze kazda osoba wykonuje je inaczej i to jest wlasnie samoistne dopasowanie do anatomii - wazne zeby wykonywala je bezpiecznie ;)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów

Ale w porownaniu z judo kiedy to lecisz z partnerem ktory Ci wgniata klate w mate to jeszcze jeszcze tego typu padow fakt zze nie spotkalem w aikido ale nie przecze ze nie ma po prostu za malo aikido znam...

Na klatę to jeszcze się da znieść, gorzej jak ląduje Ci na żebrach i jest sporo cięższy :wink:
Cóż Martius, w swojej poprzedniej wypowiedzi nie rozróżniłeś padów twardych z lądującym na Tobie partnerem od twardych, kiedy rzucający na Tobie nie ląduje :) Takich rzutów kiedy, znajdujemy się na partnerze w parterze po rzucie w aikido raczej nie ma, bo w założeniu albo przez rzut uwalniamy się od partnera i idziemy do drugiego, albo kontrolujemy go poprzez unieruchomienie, aczkolwiek sami nie jesteśmy w parterze...Choć szkół aikido, jak i jj jest tyle, że pewnie gdzieś takie rzeczy można by znaleźć...
Natomiast z pewnością w aikido jest mnóstwo różnych padów: twardych, miękkich, rolowań, etc...
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Moje przemyślenie takie
- w mojej szkole(jujitsu) wogóle nie używa sie dłoni przy padach co ćwiczymy na parkiecie
-częste są pady w tył z lekką kołyskągdy ręce chronią głowę
-pady są naprawde odruchowe
-pady miękkie były przemyślane dla żołnierzy między innymi w zbrojach i z dużą ilością żelastwa więc są skuteczne w tych wypadkach co potwierdzam sam
-jeśli robisz pad twardy to różni się on tylko sposobem usztywniania i rozluźniania co jest warunkowane fizyką. Człowiek może zamortyzować niesamowite wręcz siły kurcząc i rozluźniając w odpowiedni sposób swe ciało co prowadzi do rozkładu siły powiedzmy 1000N na naprężenia rąk rzędu 300N każda i klatki 400N ( do wytrzymania na sekunde ale możliwe dla każdego), co jest dosyć uproszczone, wystarczy jednak spojrzeć jak robi to kręgosłup ludzki po zeskoku z np. 3 m
-zawsze ważne jest oddychanie, a w zasadzie wydech
-jeśli wychwycisz przeciwnika przy rzucie ( dobrze mieć ten odruch i go kontrolować) choć jedną ręką to nie musisz pacnąć ale trzeba się liczyć z bólem barku(zależy od oklepania i umięsnienia)
:) :) :) to tyle 8) 8)
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów

Moje przemyślenie takie
- w mojej szkole(jujitsu) wogóle nie używa sie dłoni przy padach co ćwiczymy na parkiecie

Co chciales przez to powiedziec? Ze nie robicie pacniecia, czy co?

Ps. Dzisiaj walczylem z kumplem i wybralem sposob pt przeturlanie, tzn. poslizgnalem sie i zrobilem fikolka... i mnie nie kopnal...
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Myślę, że do tego powinien wypowiedzieć się jakiś ZAPAŚNIK i ktoś z jakiś bardziej egzotycznych styli też mile widziany by był .

Z całym szacunkiem mądrze gadasz ale chyba trochę przesadziłeś Martius w paru sprawach. Zdziwiłbyś się jak na ulicy często ludzie latają wysoko szczególnie jak jakiś 2 metrowy steryd zacznie szarpać jakimś studentem niedożywionym ;) ale kurde na betonie to se można krzywdę zrobić po potknięciu (wymuszonym lub nie) i wcale nie musi być wysoki rzut ; wnioski z tego same wynikają.
Nie wiem czy kogoś takie opowieści hehe nie drażnią ale tu anegdota- przechodząc kiedyś koło mojej ulubionej mordowni zauważyłem obok 2 wściekle kłócące się panienki . W pewnym momencie doszło do rękoczynów i jak jedna niepoleci w górę i nieglebnie na asfalt to aż mnie zatkało hehe tym bardziej, że zaraz wstała i nic jej chyba niebyło ; doszedłem do wniosku, że musiały być mocno nawalone bo hyhy wykluczam raczej żeby to były adeptki Aikido ( ? ) Skojarzenie takie bo hehe one to właściwie za ręce się tylko ciągły.

Co do wybierania podczas walki to tylko gra słów może ale ---- powiem tak, że oczywistym faktem jest, że gdy właściwe odruchy są automatyczne to wtedy można wybrać taktykę jaką się zastosuje, w obronie lub ataku a ponieważ nie dopowiedziałem o co dokładnie mi chodzi w odniesieniu do padów to chodziło mi o np. taką sytuacje ---- po ataku przeciwnika tracę równowagę i zaczynam upadać do tyłu i teraz np. mogę się przeturlać w tył przez bark lub po padzie w tył, łapać przeciwnika w gardę ----aczkolwiek właśnie zdałem sobie sprawę że trzeba przy tym uwzględnić tyle zmiennych, że ciężko by było wyróżnić jakiś ogólne zasady ułatwiające wybór danej strategii .

Oczywiste jest też, że po szybkim ataku niema czasu na takie kombinowanie więc tym bardziej ważna jest odruchowa umiejętność - uniwersalnego ; bezpiecznego sposobu łagodzenia upadku i to niezależnie od tego czy ląduje na matę, beton i czy akurat niosłem namiot na plecach czy browary w reklamówce hehe(o tu ktoś morze się wypowie jak zrobić żeby głowa i butelki były całe ;) ) Ja wiem że takiego ideału niema i że środki do celów trzeba i tak dalej blabla ...ale zastanawiam się po prostu co jest do tego ideału najbardziej zbliżone ? (z deka może nie właściwe i prowokujące pytanie , ale liczę na jakąś konstruktywną dyskusje tym bardziej, że w literaturze ciężko coś na ten temat znaleść(?) O mort bardzo ciekawie pisze też.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
I jeszcze jak to (moim zdaniem) wygląda w walkach typu( tzw).NHB
Walki z turniejów UFC.

Pardoel(JJ) vs Weit --- Par. łapie rękę Weita. I po niskim rzucie wgniata go w podłoże. Weit nie bawi się w pacanie tylko od razu próbuje się zasłonić przed ewentualnymi łokciami i słusznie tyle że na swoje nieszczęście robi to nieskutecznie.

R.Gracie vs Kimo ----Po szamotaninie upadają trzymając się nawzajem Gracie podpiera się ręką. (ktoś skomentuje ? ) I jeszcze jeden upadek Kimo robi Graciemu niskie podcięcie powiedzmy ale Gracie zamiast jakieś pacania robić, już próbuje zakładać dzwignie ;(ja wiem że tu są panie ale Prze Hu... z tych Gracie ;)co nie? )

Son vs Hackney(kenpo) ---- Son powala Hackneya na plecy w momencie gdy ten objął go za głowę---mowy o pacaniu niema ale po jego minie widać (i słychać ;) ) że się Hackneyowi płuca odbiły. Puzniej Hackney podcina
Sona w podobnej sytuacji tyle, że Hackney !!!podpiera się przy tym ręką i Sonowi nic się nie dzieje.

Severn(zapasy) vs Macias (Thaibox?) ----ładniutki suples Severna Macias podpiera się ręką ale i tak wali makówką w matę i ma za karę powtórkę, tym razem cudowny wysoki tylny suples --NO właśnie a jak padać po czymś takim ?? ---- Macias też niewiedział ;) i znowu walnął makówką ;)

Beneteau(Judo) vs Cancio(Wing Tsun) ---- Cancio idzie z klasyczną gardą Wintsun pod którą bez trudu nurkuje Ben wchodząc w nogi . Cancio próbuje się podpierać jedną ręką ;co mam wrażenie częściowo łagodzi mu lądowanie ale i tak mu to nie pomaga bo zostaje zbombardowany--- Żałosny pokaz nieskuteczności Wing Tsun w tej sytuacji.

Belfort vs Couture ---- Bel daje sobie wejść w nogi przy upadaniu zamiast pacać próbuje rozerwać uchwyt przeciwnika.

Dobra tyle bo i tak pewnie nikogo to już nie interesuje ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów

Z całym szacunkiem mądrze gadasz ale chyba trochę przesadziłeś Martius w paru sprawach. Zdziwiłbyś się jak na ulicy często ludzie latają wysoko szczególnie jak jakiś 2 metrowy steryd zacznie szarpać jakimś studentem niedożywionym ;) ale kurde na betonie to se można krzywdę zrobić po potknięciu (wymuszonym lub nie) i wcale nie musi być wysoki rzut ; wnioski z tego same wynikają.


Ludzie wysoko lataja ale nie sa wciskani rzutem w podloge a tylko odrzucani najczesciej, pchani, czy wyrzucani w gore. Po czyms takim czlowiek czesto leci jeszcze przebiarajac nogami i sobie moze pozwolic na przeturlania lub myslenie a po tym jak leci rowlolegle cialem do ziemi i jest do niej dociskany to spada na plecy a nie przetacza sie.

Wszystko zalezy od tego czy ktos chce sie nauczyc lagodzenia upadku czy lagodzenia padania.

Pad jak jest odruchowy to jest odruchowy i my przestajemy o nim decydowac a nasze cialo bez naszej swiadomosci go dopasowuje inaczej nie bylby odruchowy.

Najlepiej stanac na skrzyni o metrowej wysokosci i sobie potem cwiczyc pady w bok i w tyl na ponizsza podloge a samo wyjdzie jakie pady beda najlepsze ;)

Co do UFC no coz tam zawsze jest przynajmniech rowna amortyzowana powierzchnia do padania a to duzo daje.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
właśnie a w Polsce chodniki sa takie że każda płytka jest na innej wysokości
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Hehe to my chyba zdecydowanie po różnych ulicach chodzimy bo z tego co ja widziałem to jeśli wymiary przeciwników są choć trochę zbliżone to 85 % zejść do parteru wygląda tak, że podczas szarpaniny kolesie się wywracają i przeważnie jeden ląduje na drugim ( zresztą podobnie jest w walkach NHB )

Yyyy... to w takim razie jeśli podłoże jest twarde lub nierówne to pozostaje nam tylko podczas lotu modlić się ? ;) A tacy kaskaderzy to skubańcy potrafią ze schodów się po staczać .Nie -to nie są triki filmowe widziałem ;początkujący to ćwiczą na krótki schodach obitych czymś miękkim w miarę. Może przydałoby się takie cuś wprowadzić do ćwiczeń samoobrony . Przypominam schody możemy znaleść na klatkach, barach, stadionach itd. Myślę, że takie coś powinno dołączyć do ćwiczeń jak się obronić będąc zaatakowanym na krześle, w aucie, pod ścianą itd. Co niema tego u was ?! A to po h... Samoobrona ;) Ale tak na poważnie to ze schodami wcale nie jest takie głupie.
Hehe a już co najmniej tak mądre jak ćwiczenia padów z metrowej skrzyni ;)
No a jak upadki, i pady Kaskadersi ćwiczą? . Wiem ,że niektórzy coś tam wspólnego z Judo i JJ często maja.

Hyhy wybacz mistrzu ale ja chyba jeszcze mało wiem gdyż myślałem że łagodzenie padania i łagodzenie upadku są ze sobą nierozerwalnie związane. Mój błąd ;)

Ja wiem, że pad hyhy jak jest odruchowy to jest odruchowy ;) , ale najpierw się trzeba poprawnych odruchów nauczyć ? Wydaje mi się, że u Morta2 chyba robią to tak jak ja to sobie wyobrażam i jest to moim zdaniem podejście właściwe, wyrabiające dobre odruchy nie tylko w walce. Śmiem nawet zaryzykować, że to MODERNPADY ;) w dobrym tego słowa znaczeniu. Nic tylko jechać poprzyglądać się i naśladować. Z tym że zobaczenie tego na własne oczy of curse jest konieczne bo kto wie ?? Może tam u Morta to same garbusy albo ludzie bez szyi jacyś, a może sekcje Morta2 już zamknęli bo wszyscy w szpitalu już leżą ;)

A no i ważne !! kto mi podpowie co robić jak już mnie ktoś na suplesa/y wyciągnął ?? .
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
To co mort2 nazywa padem to przypuszczam ze chodzilo mu o kolyskowy do tylu ale jest nei do zastosowania przy upadku z podwyzszenia i z wyskokiem. Znaczy inaczej zastosowac mozna ale skutki sa przykre :)
Drga sprawa nie wiem jak teraz ale kiedys Skarzysko mialo sekcje nastawiona na aikijutsu a tam tak jak i w aikido pady sa bardziej w kierunku przetoczen ktore sa mozliwe kiedy sie rzuca malo kontaktowo ;)

ale ja chyba jeszcze mało wiem gdyż myślałem że łagodzenie padania i łagodzenie upadku są ze sobą nierozerwalnie związane. Mój błąd


Zgadza sie wiec dlatego dalem przyklad wczesniej jak najlepiej sprawdzic ktora jak nalezy pad wykonywac 8)

Tak zeby sie nie polamac zeby bylo zgodne z biomechanika.

Kwestaia padu i jego wykonywania zalezy od tego czy padamy przez poknecie czy spadamy z wysokosci czy tez zostajemy rzuceni i na dodatek jaka technika.
Padow jest kilkanascie - ale wliczajac ich odmiany jest znacznie wiecej.

Jakos jeszcze nie widzialem aby ktos wykonywal pady nietypowe wszystkie mialy zawsze te sama zasade kwestia byla tylko umiejetnosci wykonywania.
No ale zawsze musi byc ten pierwszy raz :)

Kaskaderzy znaja dobrze pady judo, ju-jitsu, aikido plus maja opracowane swoje specjalne tricki oczywiscie Ci ktorzy specjalizuja sie w upadkach.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów

teakwondo.. oni chyba nie trenuja padow..

zdziwilbys sie, aczkolwiek sa to wlasnie pady rodem z judo (przynajmniej w moim przypadku)

p.s- pisze sie tAe a nie teA!!!
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Pady... czas na zmiany ?Porównanie padów
Co do padów,pozwole sobie zauważyć, że niektore systemy wypracowały rożne metody i tak np. Judo, jiu Jitsu, gdzie pady wykonywane są na tatami - specjalnej macie - głownie skupiaja się na zamortyzowaniu upadku poprzez uderzenie ręką o matę. Vide yoko, mae czy ushiro ukemi. Inaczej wygladaja pady, któtre stosują zapaśnicy, inna mata, techniki rzutów. W VVD techniki zapaśnicze ( miks technik tradycyjnych zapasów VAT + Judo ) wykonuje się na twardej glebie, tak wiec czesc padów, które stosuje się w Judo sa nie praktyczne . Cwiczymy jednak pady i z Judo i VVD.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024