Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Zrob eksperyment: kopnij w cos taka armada :P Jest nawet taki capoeirowy rzut, dzieki ktoremu przeciwnik moze cie elegancko rzucic na glowke :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
No z tym obciąganiem to totalna głupota - moze na gimnastyce to by sie sprawdzilo... Ludzie chyba wymyslaja i dodaja cokolwiek, zeby ich technika moze jednak okazala sie skuteczniejsza, heh, mimo ze sa sprawdzone metody. No akurat obciaganie palcow to jak kulą w płot...
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Albo komus sie pomylila armada z meia lua de frente :)
  • 0

budo_rzul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
o co mi chodzi:

1) Armada w wykonaniu Artes das Gerais:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2) Armada w wykonaniu innych grup:

a) grupo Magia - pewien (losowo ;) ) wybrany capoeirista:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

B) Abada Capoeira:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

c) Companhia Pernas Pro Ar:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

d) UBC Capoeira:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przyznasz, ze pierwszy sposob nieco rozni sie od pozostalych - ta roznice mialem na mysli; w grupie ADG armada zbytnio (IMHO) przypomina meia lua solta (czyli rabo de arraia bez podpierania sie reka - w mojej nomenklaturze ;) ).
I kompletnie nie twierdze, ze ktory(a)kolwiek sposob/metoda jest lepszy(a) - jedynie zauwazam roznice.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Moim zdaniem jakakolwiek roznica to jest w sposobie konczenia kopniec(to czy stopa ma byc bokiem czy nie bokiem(prosto)). Reszta zalezy juz od samego capuerzysty(:)) - to czy juz mial ten pierwszy raz, ze trafil w cos taka armada to juz jego problem 8)

P.S A gdzie Beribazu? :X :twisted:
  • 0

budo_rzul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
nie mam zadnych waszych roda na kompie, sam zarzuc jakiegos linka :) :)

A co do trafienia - zapewniam cie, ze odpowiednio kopnieta armada, niezaleznie od "metody" jesli dojdzie celu, spelni swoje zadanie :twisted:

Zdarzalo mi sie trafiac, a zwyklem kopac sposobem drugim i jakos zyje, specjalnych obrazen nie odnotowalem.
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
podstawa jest nie zrobienie krzywdy przede wszystkim sobie... a w powietrze nie ma co kopac... lepiej w worek albo posparowac. wtedy dopiero mozna sprawdzic skutecznosc techniki. a co do poprawnosci... dla mnie jezeli wchodzi z duza sila, jest skuteczna a ja nie robie sobie krzywdy to znaczy ze jest ok. ale kazdy ma swoj punkt widzenia.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?

nie mam zadnych waszych roda na kompie, sam zarzuc jakiegos linka

To Wy macie filmik pt. "Nasz Mestre i Wasz Mestre" :)

A co do trafienia - zapewniam cie, ze odpowiednio kopnieta armada, niezaleznie od "metody" jesli dojdzie celu, spelni swoje zadanie

No to zapewniam cie, ze nawet jezeli mnie trafisz to na 100% bedziesz lezal na ziemi :P Albo sam sie odbijesz, ale ja cie wywroce hahahaaa
:D

Codziennie pare minut kopie na treningu w manekina i wiem co to oznacza, jezeli cos zablokuje kopniecie. Noga wraca, a przeciwnik moze spokojnie zajsc za plecy. Chyba, ze ma sie noge z kamienia i walczy ze strachem na wrooble to wtedy fucktycznie cos to moze dac :lol:
  • 0

budo_rzul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?

nie mam zadnych waszych roda na kompie, sam zarzuc jakiegos linka

To Wy macie filmik pt. "Nasz Mestre i Wasz Mestre" :)


nie mamy mestre ;) .

A co do trafienia - zapewniam cie, ze odpowiednio kopnieta armada, niezaleznie od "metody" jesli dojdzie celu, spelni swoje zadanie

No to zapewniam cie, ze nawet jezeli mnie trafisz to na 100% bedziesz lezal na ziemi :P Albo sam sie odbijesz, ale ja cie wywroce hahahaaa


A ja Cie moge zapewnic, ze po otrzymaniu na glowe niespowolnionej i niezablokowanej armada jedyne co bedziesz w stanie zrobic, to w miare bezpiecznie i bardzo szybko ulozyc sie na podlozu :twisted:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?

A ja Cie moge zapewnic, ze po otrzymaniu na glowe niespowolnionej i niezablokowanej armada jedyne co bedziesz w stanie zrobic, to w miare bezpiecznie i bardzo szybko ulozyc sie na podlozu :twisted:

ta? no powiedz ile razy kogos tak fantastycznie trafiles? czy kiedykolwiek w cos trafiles??? :oops:
  • 0

budo_rzul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
nie chodzi mi o to, ze ja fantastycznie i supermocno trafiam (nie uzylem slowa "mojej" w zdaniu) - raczej o to, ze w przecietnej armada ped nogi kopiacej jest na tyle duzy, ze trafiona poprawnie w glowe powoduje co najmniej ciezkie zamroczenie.
Moj styl/sila kopniecia nie jest przedmiotem dyskusji ;)
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Jak w K1 jeden koles dostal z czegos w rodzaju armady w czobek glowy ( patrzac na to myslalem ze go tylko otarlo po wlosach ) to zatoczyl i lezal ;]
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Niee to chyba niemozliwe. :lol:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Sou mowisz o czyms kompletnie innym... K1 ogladam od regularnie i nigdy tam niczego 'na ksztalt' armady nie widzialem. A ty zapewne wspominasz Bojansky'ego czy Pele Reids'a. Ten pierwszy jest znakomitym thai boxerem i faktycznie potrafi przylutowac z obrotu [co innego jednak obrotowka rodem z thaia, a co innego armada - dwie tak rozne techniki, ze wszelkie porownania sa bezcelowe].

Reids natomiast wykonuje bardzo ladnie wszelkie wysokie kopniecia, jednak dziwnym trafem zbiera baty od kazdego przecietnego kick czy thai boxera, ktorzy gdy tylko Pele podniesie noge nad swoja glowe [np do axe kick'a], scinaja go pieknym low kickiem czy wyhaczeniem o kostke.

Z ciekawych technik to w K1 najbardziej 'dziwny' jest backfist. Zeby bylo smieszniej, w wykonaniu jednego zawodnika [Niemca Stefana Lecko] jest naprawde swietny.

Wybaczcie maly off topic.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Podtrzymam jeszcze przez chwile ten OT :P

Genshoa: Nie wyobrazam sobie, aby jakis koks byl w stanie szybko obrocic biodra, aby wykonac jakies kopniecie obrotowe w stylu armady 8O
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
A co ma za przeproszeniem piernik do wiatraka? W K1 wygrywaja atleci, swietni technicznie i o naturalnych predyspozycjach [przecietny wzrost powyzej 190, waga powyzej 100kg]. Poza Bobem Sappem [ktory dostal wpiernicz od duuuuuzo mniejszego Mirko Filipovica] nie ma chyba zadnego typowego koksa [ktory odegralby jakas wieksza role].

To raz. Dwa - a po cholere mieliby takie kopniecia wykonywac? Jesli przeciwnik trzyma garde, a w K1 startuja dobrzy zawodnicy ktorzy o tak podstawowa rzecz bardzo dbaja, to kopniecie w stylu armada i tak 'zeslizgnie' sie po bloku i spowoduje jedynie utrate rownowagi kopiacego.

Trzy - zdziwilbys sie, jak cholernie szybcy sa bardzo ciezcy zawodnicy. Przyklad - R. Schifu - ledwie 180cm wzrostu, ponad 100kg wagi. Kick boxer z Nowej Zelandii. Kopie tak szybko ze nieliczni sa w stanie obronic sie przed jego low kickami. Przy ogladaniu walki takie kopniecie trwa niewiele dluzej niz mrugniecie okiem. I nie, wcale nie przesadzam.

I powtarzam jeszcze raz, w K1 nikt armady nie kopie, bo nie ma to zadnego sensu. Jest jeden zawodnik, ktory lubi pajacowac - Pele Reid. Przegral wszystkie walki z zawodnikami z czolowki, na ogol przez bolesne KO. Troche obrotowek probuja tez karatecy - z raczej mizernym skutkiem.

Zreszta wystarczy spojrzec na absolutna czolowke - Stefan Holm, Mark Hunt, Schifu, Hoost, Aerts, Lecko, Filipovic, le Banner. Wiekszosc z nich jesli juz kopie powyzej pasa, to zwykla mawaszke. Na glowe kopia niezmiernie rzadko - bo uwazaja na wlasny tylek i wiedza jak to sie moze skonczyc.

Ostatnia walka jaka pamietam, skonczona [fakt, pieknym] KO w wyniku kopniecia na glowe byla w wykonaniu Bialorusina Ignatchova [zapewne zrobilem blad w nazwisku, ale cos w ten desen]. Jednak to niestety tylko wyjatek od reguly, zreszta pare miesiecy pozniej Ignatchov dostal ostry lomot od ww. Lecko.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?

Ostatnia walka jaka pamietam, skonczona [fakt, pieknym] KO w wyniku kopniecia na glowe byla w wykonaniu Bialorusina Ignatchova [zapewne zrobilem blad w nazwisku, ale cos w ten desen]. Jednak to niestety tylko wyjatek od reguly, zreszta pare miesiecy pozniej Ignatchov dostal ostry lomot od ww. Lecko.

Bo regula jest taka, ze zadzieranie nogi do gory nie jest mocna strona wiekszosci zawodnikow w K1 :P
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Goliatus - ale przypieprzyles :rofl: . To sa najlepsi [wiem, wiem... ale na pewno scisla czolowka] kick boxerzy i thai boxerzy swiata. Myslisz ze maja JAKIKOLWIEK problem z wyprowadzeniem kopniecia na glowe ? :lol: Otoz nie. Ale wiedza, ze to sie nie oplaca. Za duze ryzyko.

Jesli nie przekonuje Cie przyklad zawodowcow - a to na nich powinnismy sie opierac jesli chodzi o walke - to ja sobie daruje dalsza dyskusje. Sorry, ale dwa tysiace postow naszej rozmowy znaczy mniej niz jeden realny przyklad z walki K1.

Juz nie mowiac o tym ze ledwie paru zawodnikow z K1 poradziloby sobie w UFC... i tu dochodzi do dyskusji 'uderzanie czy chwytanie', ktora juz byla prowadzona -> zainteresowani znajda w archiwum [wyszlo, ze jednak chwytanie].
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?

Goliatus - ale przypieprzyles :rofl: . To sa najlepsi [wiem, wiem... ale na pewno scisla czolowka] kick boxerzy i thai boxerzy swiata. Myslisz ze maja JAKIKOLWIEK problem z wyprowadzeniem kopniecia na glowe ? :lol: Otoz nie. Ale wiedza, ze to sie nie oplaca. Za duze ryzyko.

Spojz na ignatchowa i na reszte 8O Widzialem sporo jego walk w K1 i przy zadnej probie kopniecia bocznego zle sie dla niego to nie konczylo. Nie rozumiesz, ze on ma dluzsze nogi i jest mniej kwadratowaty niz reszta?? Reszta lepiej boksuje niz kopie - co wcale nie przeszkadza im byc najlepszymi (kick/thai)boxerami na swiecie :lol:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie techniki sprawiaja wam najwieksza trudnosc?
Kurcze, to dziwne, nie wiedzialem ze taki Ernesto 'mr Perfect' Hoost lepiej boksuje niz kopie i ze jest kwadratowy. A ja, glupi, myslalem ze te nokauty co ogladam to po low kickach sa - a tu prosze ! Okazuje sie, ze to jednak rece ! I ze oni nie do konca potrafia dobrze kopnac !

Moze my ogladamy dwa rozne turnieje ?

A taki Ignatchov to gruba beczka w porownaniu z Hoostem, Holmem, Aertsem, Lecko.

Kopniecia boczne na KORPUS czy GARDE a kopniecia na glowe to sa DWIE ROZNE RZECZY. Myslalem, ze to oczywiste, ale jednak widze ze trzeba wytlumaczyc. I o takich wlasnie kopnieciach pisalem kilka postow temu. O, tu wlasnie:

"Wiekszosc z nich jesli juz kopie powyzej pasa, to zwykla mawaszke"

Nie myslalem ze bedziemy dyskutowac o tak oczywistych rzeczach :roll:

I czemu odpowiedziales tylko na jeden moj akapit ?

A z tego co napisales, jedyne co mozna wywnioskowac, to fakt, ze bokser zmiata osobe, ktorej arsenal opiera sie o kopniecia. Co nie jest prawda, bo K1 udowodnilo, ze poki co jedyna sluszna kombinacja sa rece i low kicki, ktore stanowia 3/4 kopniec w tych walkach.

Walkach ludzi, o ktorych poziomie sportowym mozemy sobie pomarzyc. Wiec o czym my to k***a gadamy ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024