Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

Szczerze powiedziawszy zwlaszcza walki w Wiedzminie sa do dupy - zupelnie nieprawdziwe.


a widziales kiedys film z prawdziwymi walkami, tak jak one naprawde wygladaja?

wtedy bylby nie do ogladania na ekranie.


Widziałem. W Braevheart i Gladiatorze na przykład. W wiedźminie są żenujące. Poniżej poziomu jaki potrafią czasami pokazać zupełni amatorzy - fascynaci.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

Wszyscy, ktorzy nie widza nic bulwersujacego w tym co mowi w tym wywiadzie J W proponuje aby nazywali go O'Sensei bo jak sam mowi potrafi tyle samo co Ueshiba. To co rzeczywiscie osiagnal JW w rownym stopniu co Ueshiba to wzrost. Obaj maja cos kolo 1,60m.


uważaj z takimi textami, JW jest jaki jest ale potrafi sporo, zrobić kuku również, co do Ueshiby to nie wiem ile umiał ale na pewno dużo, Wysockiego widziałem nie raz, nie dwa, nie muszę się z nim zgadzać ale szanu8ję go bo robi swoje i nie zadajev się z gówniarzerią :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
Niestety zadaje się i to z nadmierną gorliwością.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

Niestety zadaje się i to z nadmierną gorliwością.

co chciales wlasciwie powiedziec o JW? moze troche jasniej,wyjasnij prosze co to znaczy "zadaje sie" i kim sa "gówniarzeria"?
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
O, Bujin, wielkie dzięki. Wywiad przeprowadziłem ja, a ukazał się na nieistniejącej już niestety pierwszej stronie internetowej PKA SOTO. Szkoda, bo było tam kilka fajnych materiałów (wywiad z sensei Kubusiem Puchatkiem), a nigdzie ich już nie mam :(

Początkowo też mi się niektóre wypowiedzi nie podobały, ale podczas przepisywania z taśmy miałem możliwość wczytania się i lepszego zrozumienia. JW jest jaki jest. I zrobił na mnie dobre wrażenie. Nie wielkiego mistrza zen, ale normalnego faceta, który wierzy w to, co robi. Mój ulubiony fragment to o skutecznosći i bombach. Bomba :)
  • 0

budo_berti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z góry

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
Bardzo mieszane. Na pewno nie zachęcaja do ćwiczenia aikido, spłycająca jego wartość duchową i podważa skuteczność, a swoją drogą chciałbym zobaczyć desant JW z petardami na sale karateków.

Takie sobie to wszystko z lekkim niesmaczkiem
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
ehm, nie wiem o co niektórym chodzi... walki w "Wiedźminie" były odjazdowe i zdecydowanie razem z samym Żebrowskim ratowały #####! to, że JW zwraca uwagę na sekciarstwo i jakieś wady Ueshiby chyba nie znaczy, że go nie uznaje i nie podziwia i myśli, że jest od niego lepszy :roll: czy coś w tym stylu! odniosłam wrażenie, że JW jest bardzo skromnym i niezwykle skupionym na tym, co robi człowiekiem... poklon
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

odniosłam wrażenie, że JW jest bardzo skromnym i niezwykle skupionym na tym, co robi człowiekiem...


:shocked!: :shocked!: :shocked!: :rofl: :rofl: :rofl: No po prostu zaniemówiłem :!: :!: :!:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
Czas leczy rany, Labedziu, wkrotce odzyszkasz mozliwosc mowienia, niestety!!! :wink:
Aczkolwiek pozwole sie z toba zgodzic. :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

Aczkolwiek pozwole sie z toba zgodzic. :)


Rzeczywiście, pozwalasz sobie, ze hej 8O :o :) :) :wink: 8)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

odniosłam wrażenie, że JW jest bardzo skromnym i niezwykle skupionym na tym, co robi człowiekiem... poklon

W psychologii to się nazywa atrybucja. Jeśli cenimy kogoś za np. doskonałość techniczną, urodę, hojność itp. pozytywne cechy, to przypisujemy mu też wszystkie inne atrybuty dobrego człowieka. A prawda jest taka, że nie ma ludzi idealnych. Mimo wielu zalet JW nie jest człowiekiem bardzo skromnym, czemu daje wyraz od lat we wszystkich swoich wypowiedziach publicznych.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
Co sie juz niejednokrotnie potwierdzilo i co moze powiedziec wiele ludzi trenujacych aikido to to ze Wysocki jest arogancki zgrywa cwaniaka i wkurza ludzi swoja bufonada. Jest wielu wiekszych mistrzow ktorzy sa wzorem nie tylko pod wzgledem technicznym ale i jako wartosciowi przyjazni ludzie. Wysocki do nich niestety nie nalezy. Moze to jest tylko moje wrazenie wiec nie chce aby inni brali to za pewnik.
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?

No po prostu zaniemówiłem

hm, chyba nie na długo widzę :?: :?: :?: no cóż, nie będę tu dyskutować, widać wiem o nim za mało, ale ewidentnie przez 2 dni minimalnego z nim kontaktu, dostałam kilka uwag pozbawianych totalnie bufoństwa, a wiem jak może ono wyglądać bo poczułam je ostatnio w wydaniu pewnego :2gunfire: 2 dana. :roll: Reasumując, jeśli jest inny, to przy mnie najnormalniej w świecie trzymał fason ;) Możo kogoś boli, ze nie przy nim :?: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
Esse=percipi
Czy facet jest taki, jak jest postrzegany? Nie mnie sadzic. Zdaje mi sie jednak, ze szybko bym sie zniechecil do aikido majac takiego nauczyciela. Schluss.

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: czy tylko ja mam mieszane uczucia po lekturze tego wywiadu?
co robil Ueshiba to widzialem tylko na starych filmach, w dodatku kazdy kto nie jest kaprawy na jedno oko (jak mawial Kargul przy pastowanym kabanie) widzi jak mu sie uke klada i skacza jak zaby

co robi Jacek W mam okazje poczuc na wlasnej grubej skadinad skorze.

Pewne nr ktore widzialem na kasetach z Dziadkiem, mialem okazje poczuc w wykonani shihana. Nie moge porownac, ale wykonanie JW odczolem, MU nie.

czy jest skromny?

moim zdanie jest bardzo daleki od falszywej skromnosci, doskonale go rozumiem bo jestem pod tym wzgledem taki sam. Tez nie pamietam kiedy ktos mowil mi ze jestem skromny :)
moze dlatego JW przypadl mi do gustu jako nauczyciel.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024