Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Polski w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Szczepcio, nie wypowiesz się w tym temacie :) :?:

ciekaw jestem Twojej opinii
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
A ja uważam że takie zawody to podjar dla dzieciuchów (i ich rodziców) kompletnie nie leżący w charakterze aikido. Jak pźniej wytłumaczyć takim łepkom szczególny charakter aikido polegający na braku współzawodnictwa :?: :roll: Przecież dostają sprzeczne sygnały :!:
Dla mnie to taki przejaw mcdonaldyzacji aikido w rodzaju tego o jakim kiedyś opowiadał Bogdan Rumas jak był w USA i tam aby dzieciaki czuły się na topie wytęp przed publiką szedł do muzyki z Terminatora (własnie wchodził na ekrany) Żenadka :oops: :oops: :oops:

Polecam w tej kwestii artykuł [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Mam takie same zdanie jak Labedz - zenada, marnota i dyndas. Nawet nie warto nic pisac na ten temat.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
A ja mysle ze to fajna sprawa dla dzieci i bede sie tego trzymal.

ale zdanie pozwalam wam miec swoje wlasne
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Szczepan, miło usłyszeć, że nie we wszystkim się różnimy :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido

A ja mysle ze to fajna sprawa dla dzieci i bede sie tego trzymal.

ale zdanie pozwalam wam miec swoje wlasne

dzięki panie S stokrotne dzięki poklon poklon poklon

Ale mam pytanko? Zasady aikido dla dzieci, czy dziecięce podejście dla aikido :?: Co kolega preferuje :wink: 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
bez roznicy :)

chodzi o to aby dzieci dobrze sie bawily
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Wydawało mi się, że ucząc dzieciaki przekazujemy im pewne zasady. Natomiast zawody.... to lekkie przegięcie. :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Dlatego pytałem czy tabakiera jest do nosa czy nos do tabakiery? Kto powinien sie do kogo dostosować?; dorosłe aikido do dzieci czy dzieci do zasad aikido (na swoim poziomie of course) ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido

bez roznicy :)

chodzi o to aby dzieci dobrze sie bawily


Tylko po co nazywasz to aikido? :twisted: Nazwij to po imieniu: babysitting :rofl: . .............hmh........ale z drugiej strony to by nie byl ten sam prestiz dla opiekunow papieros
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Ano dlatego ze robia aikido jako forme
A ze zawody koncza sie jak dzieciaki maja 15 lat to nie obawiam sie o zgubny wplyw tych zawodow na szczytne cele i zasady aikido jakie nalezy wpoic adeptom aikido
Na kolonie tez w wieku 15 lat dzieci przestaja jezdzic, a udzial w koloniach nie wplywa znaczoaco na pozniejszy rozwoj dziecka, tak jak i nie jezdzenie na kolonie...

z szacuneczkiem
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Pewnie juz pisalam,ze moj 9-letni syn trenuje aikido(juz 2 lata) na poczatku uzywalam wszystkich pedagogicznych i niepedagogicznych srodkow by chcial cwiczyc,od roku sam pilnuje treningow,widac,ze mu sie spodobalo i ze jemu zaczelo zalezec .
Nie zalezalo mi szczegolnie na jego uczestnictwie w tym pucharze,ale on sam chcial koniecznie pojechac na te zawody ,bardzo pracowal nad swoimi padami (mial problem przez lewa strone) .
Moj syn ducha rywalizacji poprostu nie ma.Potraktowal caly ten wyjazd jak przygode,tremy u niego za grosz,chcial sie dobrze zaprezentowac,zrobil w ukladzie poprawne yoko przez lewe ramie,byl szczesliwy ,ze wywolal usmiech na twarzy swojego nauczyciela.
Chce w przyszlym roku tez pojechac,wypasc lepiej. Moj syn nie zazdrosci innym zdobytych nagrod,nagroda dla niego jest moja radosc i pochwala Smaila.
On nie rozumie i wogole sie nie interesuje tym o czym tu piszecie.
I jakos nie widze, aby te zawody w jakis negatywny sposob odbily sie na jego aikido,jego psychice.
Mysle,ze przesadzacie w krytykowaniu takich zawodow. Fakt ,byloby fajnie,gdyby organizatorzy potraktowali takie spotkanie jak konfrontacje,festiwal i zeby glowny prowadzacy - zapowiadajacy byl sympatyczniejszy, to juz moje spojrzenie na takie zawody.
Jestem za spotkaniami ,integracja,powinno byc przy tym duzo zyczliwosci i sympatii ( w takiej atmosferze nawet rywalizacja ma inny wymiar :wink: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Paskuda, moze twoj syn jest wyjatkiem, ale aikido ma uczyc wspolpracy i harmonii, a nie rywalizacji, kto jest najlepszy a kto jest looser, czyli zero...
Dlatego takie zawody to jest nonsens.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Ta dyskusja doroslych o zawodzach dla dzieci przypomina mi dyskusje ksziezy na temat antykoncepcji...

pozdrawiam
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido

Paskuda, moze twoj syn jest wyjatkiem, ale aikido ma uczyc wspolpracy i harmonii, a nie rywalizacji, kto jest najlepszy a kto jest looser, czyli zero...
Dlatego takie zawody to jest nonsens.


oczywiscie , moj syn jest wyjatkowy :) ,szczegolnie dla mnie :wink: ,ale nie jest wyjatkiem.
Nie moge wypowiadac sie za wszystkich uczestnikow,ale obserwuje na codzien te dzieciaki co cwicza u nas.Alez one ze soba wspolpracuja,sa coraz bardziej zgrani,lubia sie,
jest pewien rodzaj rywalizacji miedzy nimi,ale zdrowej uwazam, kazdy z nich chce byc moze lepszy,dobrze wykonywac techniki,byc szybszym,bardziej sprawnym ,ale niekoniecznie od innych.
Zmagaja sie ze swoimi slabosciami,a nie po to by zademostrowac swoja wyzszosc nad innymi.
Pamietam jak moj syn na poczatku poplakal sie ,bo bal sie wejsc na zwykle drabinki,nikt sie z niego nie smial ,ktos chcial pomoc,potem go pocieszali.
Sadze,ze wszystko zalezy od kultury osobistej,ktora wynosi sie z domu i atmosfery srodowiska w jakim sie przebywa.
Nie wiem jaka jest gdzie indziej,u nas jest zdrowa.
I nawet najbardziej zle zorganizowane zawody nie sa w stanie ich zdemoralizowac,bo liczy sie to co jest na codzien.
Dalej uwazam,ze demonizujecie role zawodow,ktore odbywaja sie raz w roku,ktore w pewnym sensie i w pewnym zakresie moga byc motywacja do lepszej pracy nad soba.
Wiesz Szczepan ,w sumie wszystko zalezy od sensei i atmosfery dojo.

Jesli dla naszych chlopcow byla to przygoda,przyjemnosc i wyjechali bez pucharow ,ale z usmiechami na ustach,to moze postaraj sie o jakies przyklady tej demoralizacji takich zawodow,bo jakos mnie nie przekonales :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
Są też zawody dla dorosłych. Poniżej relacja z imprezy w Cento (Włochy) ze stron Lubelskiej Akademii Aikido.

3 miejsce dla LAA w pokazach!
Trzecie miejsce w Pucharze Europy par w formach pokazowych. W Cento (Włochy) 4.05.2002 odbył się siódmy puchar Europy par w formach pokazowych. Udział w tych zawodach brały pary z następujących państw: Belgia, Białoruś, Czechy, Francja, Irlandia, Polska, Węgry, Włochy. Reprezentowane były następujące style: aikido, ju-jitsu (różne odmiany), karate goyu ryu, kung fu. Polskę reprezentowały trzy pary Jadczak-Barański ze Szczecina, Kazimierczak-Ziółkowski z Warszawy oraz obrońcy Pucharu z poprzedniego roku Kołodziejak-Wojniak Kołodziejak z Lubelskiej Akademii Aikido. Niestety nie udało się obronić zdobytego w ubiegłym roku pucharu gdyż w jednym półfinale lubelska para przegrała jednym punktem z późniejszymi tryumfatorami - para z Włoch ju-jitsu zdobywcy Pucharu Interkontynentalnego z marca 2002 (Irlandia) a w drugim półfinale para z Warszawy przegrała z drugą parą włoską, w eliminacjach pokonali parę z karate z Włoch oraz parę z ju-jitsu (Francja), 1/8 parę z ju-jitsu z Włoch, 1 kolejną parę z ju-jitsu z Włoch. Para lubelska jako obrońcy pucharu rozpoczęła udział w zawodach od strefy 1/8 w której pokonała parę reprezentującą karate z Belgii, w 1 pokonała po dogrywce parę reprezentującą kung fu z Włoch. Dla osób które nie znają zasad rozgrywania w/w zawodów :
Każda para przygotowuje program( do 1 minuty) w którym stara się umieścić możliwie dużo technik wykonywanych w pełnym tempie, jak najbardziej efektownych, wykonanych poprawnie technicznie, jedna osoba z pary wykonuje swój układ(druga jest uke) a następnie komisja sędziowska ocenia go (5 sędziów reprezentujących różne style), następnie wykonuje układ pierwsza osoba z drugiej pary, potem druga z pierwszej, druga z drugiej i o wyniku decyduje suma punktów obu osób z pary. O kolejności wykonywania układów decyduje tzw. kierownik maty.

  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido

Są też zawody dla dorosłych. Poniżej relacja z imprezy w Cento (Włochy) ze stron Lubelskiej Akademii Aikido.


Eeeeeeeeeeeeeee.... trochę w innym kontekscie, ale juz było, o tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
tak to prawda, podawałeś już tą relację
prawdę mówiąc zauwazyłem to dopiero po umieszczeniu tej samej w moim poście, przepraszam

chodziło mi o zwrócenie uwagi na fakt, że są organizowane zawody w pokazach również dla dorosłych, gdzie sposób oceny może być bardziej kontrowersyjny ponieważ porównywane są różne MA

pozdrawiam
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
tam akurat liczy sie kto ladniej zatanczy uklad, a nie kto lepiej zrobi aikido, czy kung-fu.

zreszta takie zawody mnie tez nie przeszkadzaja - kto chce startowac nich startuje. Czlek dorosy ma wolna wole.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski w aikido
no to jest tak.. przepytalem kilkunaścioro rodzicow , co sadza na temat zawodów. I okazało sie ,ze uważają ,ze zawody są im potrzebne. Im i dzieciom.Nie ma w tym nic dziwnego. Dzieci maja glęboko zakorzeniony instynkt rywalizacji, a kalsyczne aikiod ich tego pozbawia. Raz na jakiś czas mają egzaminy i juz.. a tu w gre wchodzi zupełnie inny element.
Poza tym.. jak można dyskutowac o czym jezeli starruje 150 dzieciakoów. i bawia się świetnie a na trybunach jest 300 sztuk rodziców? I co ? zakazac? Bo sie świetnie bawią? Bo to niezgodne z duchem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024