Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy coś co cwiczymy sami....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

czy coś co cwiczymy sami....
łącząc różne style walki ...nie jest combatem???ja ćwicze taekwondo,aikido,krawkę..przejmując z niej techniki dostosowane do mojej budowy ciała...a trenuję jako całasztuke walki jj...stworzyłem i nadal tworze mój własny system,choć wiem że do brusa jeszce mi dalko..już go nazwalem kombat
k-83 ..masakra..nazwa przynajmnije..ale każdy z nas ma swój własny kombat kt.órego jest mistrzem..choć ich skutecznośc czesto się sprawdza ale tylko w snach..lub przed telewizorem... :) :) :evil:
co uważacie natemat mojego rozważania??? :?: :!: 8O
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
Kazdy, kto cwiczy jakas sztuke walki, czy system, nawet jeden, ma swoje ulubione techniki i w zwiazku z tym wypracowuje swoj wlasny styl. Nie ma dwoch zawodnikow walczacych identycznie.

A gdy w gre wchodzi kilka stylow to juz naturalne jest, ze cwiczacy wybiera z nich to, co najbardziej mu pasuje. Sam tez tak robie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
Genosha - styl to nie system.

Zeby coś nazwać systemem - to od stylu bardzo daleka droga...
Poza tym system musi zawierać kompletne elementy (uderzanie, chwytanie, dźwignie, rzuty, parter itp.)

A obecnie nie ma sensu tworzyć nowych combatów - chyba że z położeniem nacisku na nóż, pałkę, teleskop, tonfę i oczywiście elementy wojskowe... Tak czy inaczej - dla wojska to raczej dla rozrywki...
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
Combat - wiem o tym, a twoja odpowiedz nijak sie ma do tego, co napisalem. Sorry, Winnetou.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....

Combat - wiem o tym, a twoja odpowiedz nijak sie ma do tego, co napisalem. Sorry, Winnetou.


???

Kazdy, kto cwiczy jakas sztuke walki, czy system, nawet jeden, ma swoje ulubione techniki i w zwiazku z tym wypracowuje swoj wlasny styl. Nie ma dwoch zawodnikow walczacych identycznie.

A gdy w gre wchodzi kilka stylow to juz naturalne jest, ze cwiczacy wybiera z nich to, co najbardziej mu pasuje. Sam tez tak robie.


Czyli cały czas mówisz o STYLU, nie systemie. System to nie "to, co mi najbardziej pasuje" - tylko dużo więcej... To co jest najlepsze, najprostsze - niekoniecznie właśnie musi to pasować danej osobie... 8O
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
A jednak nawet majac do dyspozycji 2 najprostsze techniki ktoras z nich bedzie ci bardziej pasowala.

A to co powiedzialem tyczy sie zarowno systemu, jak i stylu. Sam cwicze to drugie, ale tez brat dosc dlugo cwiczy Krav Mage wiec tez wiem jak to jest. I on tez nie wykorzystal by wszystkich technik jakie cwicza. Bo nawet z malego wachlarza moze wskazac techniki, ktore najbardziej mu leza.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
A piszac 'kazdy wypracowuje swoj wlasny styl' mialem na mysli 'kazdy wypracowuje swoj wlasny sposob walki'... myslalem, ze to oczywiste.
  • 0

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
wszystko zależy właśnie od naszych predyspozycji..jesli ktoś lubi walke w parterze nie bedzie ustawiał się w pozycjach typowych dla shotokanu,np.zenkutsu dachi :roll: nasz system zależy jednak jak już ktoś kliknał wyżej od stylu w jakim walczymy ..od naszych cech psychicznych..czy jesteśmy zazwyczaj aktywni...czy stramy się przejąć inicjatywę..czy bedziemy bierni-ale to chyba już samobójstwo :)
poruszyłem ten temat,ponieważ ćwicząc ju-jitsu tradycyjne czesto słyszę jakiś maniaków,którzy mówią coś o vczystości stylu i innych pierdołach....a chyba nie chodzi o to by walczyć archaicznymi metodami, tylko iśc do przodu..poznawać nowe rzeczy..wszystko sie rozwija nawet papier toaletowy-hmhm choc porównanie moż ejest trochę niesmaczne... :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy coś co cwiczymy sami....
To, że współcześnie nie porozumiewamy się w języku łacińskim, nie jest jeszcze powodem by się go nie uczyć, jeśli mamy na to ochotę. Czystość stylu nie jest po to, by był on praktyczniejszy, ale by był tym czym jest, czyli sztuką. Pozwólmy ludziom zachwycać się pięknem, nawet nie dokońca praktycznym. Osobiście nic ciekawego nie widzę w zbieraniu znaczków, a nie mam nic przeciw filatelistom. Idąc waszym torem myślenia należałoby znieść w przepisach futbolu spalonego, bo to było bardziej skuteczne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024