Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Mialem nie kupowac kolejnego noza... ale jak go widzialem na polce to nie moglem sie powstrzymac.

Pierwsze wrazenie wrecz na goraco - pozytywne. Ostrze przechodzi w garde, ktora zdecydowanie dobrze oslania palec przed przypadkowym slizgiem reki. Rekojesc jest moze lekko za cienka ale jak na moja dlon wrecz idealnie sie trzyma (chociaz pierwsze chwyty daja dziwne wrazenie) i chwyt jest pewny... chociaz nie widze go w innym uchwycie niz szermierczy lub mlotkowy (moja opinia spowodowana niespecjalnie pewnym trzymaniem czy to w ice-pick czy reverse grip). Nareszcie tez mam dobre ostrze, ktorego wyglad pokazuje, ze nadaje sie zarowno do pchniec i ciec.
Do zestawy dorzucony jest klips - mozna mocowac pochwe z Zytelu (dwie sztuki - dla lewo i prawo recznych) w kazdej pozycji, spory kawalek paracordu i lancuszek (do necka). Zdecydowanie najbardziej odpowiada mi mocowanie pochwy w poziomie z tylu ale milo ze strony CRKT za mozliwosci za taka cene.

Co do uzytkowania - noz przechodzi i ladnie wycina gume, przecina z nylonowa linke zlozona na dwie ... reszte testow pokaze zycie.

Wg mnie nazwa Companion jest zupelnie zasluzona. Prawdziwy towarzysz zarowno do uzytku codziennego jak i na nieco kiepsko oswietlone ulice.
  • 0

budo_krasnal!!!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
MOZESZ NAPISAC GDZIE GO KUPILES I ZA ILE?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
krasnal - masz na dlugiej w hunterze
  • 0

budo_krasnal!!!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Dzieki!co do reszty to odpisze na prywatnego maila:>
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Tez mialem juz na razie nie kupowac nozy.
I tez mi po glowie chodzi Companion.

Dzikki, nie wydaje Ci sie on nieco zbyt maly?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
I za wąska rękojeść? Grubsza by sie przydała z boków?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Jak dla mnie jest to typowy noz do stalego noszenia - dlatego Lo-Han nie wydaje mi sie za maly (tak wogole ostrze ma 9 cm wiec takie male nie jest). Normalnie mozna go sobie wlozyc np do srodka spodni za pasek albo z tylu poziomo i jest niewidzialny (pod podkoszulka pozostaje lekki slad czasami z tylu). Chociaz jako neck jest dla mnie za duzy (hehe a juz na pewno nie na lancuszku).

Lordzie masz racje .. ale odczucie co do okladek znika po pewnym czasie dlatego iz b.dobrze lezy w dloni - moze sprawiac wrazenie cienkiej ale trzymajac go w reku tego sie nie czuje (noz tkwi pewnie, nie obraca sie, nie przesuwa).
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Zapomnialbym... mala skaza na tafli... wkrety jakie zrobiono do klamry mocujacej. Jeden z nich mial przygotowany krzywy gwint i troche sie nameczylem zanim dopasowalem srube.
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Musze przyznac ze mnie on tez doskonale lezy w reku. Taka naprawde zdrowo wypasiona finka z 2ma pochewkami za rozsadna cene [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (CRKT w WAWie - Kaliber na Chalubinskiego - nigdzie nie ma na te noze lepszych cen). Jesli dobrze pamietam to zaplacilem za niego 150 -170 PLN.
Faktycznie dobrze lezy w reku, nie ma obaw ze dlon zeslizgnie sie na ostrze. Niestety cos za cos - stal tylko AUS 6. nie mniej jednak jesli nie chcesz sie nim ratowac z tytanowej lodzi podwodnej, a np wziac na ryby czy na ognisko to jest to w zupelnosci wystarczajacy, wygodny nie za duzy nozyk. A jesli w jakims straszym zbiegu okolicznosci zdarzy sie go zzgubic (np podczas powrotu zzzzooohnissska :drinking: ) to nie ma rozpaczy 170PLN mozna uzbierac jeszcze raz.

Pozdawiam.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Na ryby????? 8O
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Nie no generalnie napewno lepsza jest wedka, rozumiem Twoje zdziwienie. Na ryby - na wyprawe na ryby, otworzyc browar, przyciac badyla na podporke do w., COS PRZECIAC, czy na lodce dac w dynie wiekszej rybce jak sie trafi i jest nerwowa - podreczny nozyk.

:) :) :)
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
A taaa.. Wedka jest pewnie lepsza na ryby.

Chodzilo mi raczej o przeznaczenie tego noza.
Jest jakby stworzony do samoobrony i to nie przed atakujacymi rybami.
Pochewka jakby to potwierdza.

Jasne, za ta cene nie trzeba sie o niego dbac, tyle tylko ze zabieranie Companiona na ryby zabrzmialo w moich nozoholickich uszach jak swietokradztwo... :wink:
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
A to juz zalezy co kto w nozu widzi :wink: .

Ja go kupowalem z mysla o jakichs wypadach turystycznych, moze wbrew temu co poeta (w tym przypadku poeci) mial na mysli. Fakt jesli przyszlo by co do czego to napewno chcialbym go miec pod reka, ale jako typ industrialny, poruszajacy sie na codzien w garniaku, lub w jeanach w gesto zaludnionym terenie wybieram folder. Na poczatku jak go kupilem (w zimie) mialem go pare razy i nosi sie niezle, nosilem go poziomie na pasku. Raz jakas sytuacja rozwinela sie tak ze poszedlem ze znajomymi do kina. Wstaje po seansie sweterek zawinal sie o nozyk i paraduje radosnie z kosa na plecach na pasku... :? srednio.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
:lol:

Pewnie nikt do Ciebie od tylu nie podchodzil z tekstem "kopsnij szluga"?
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Raz podeszli ale dawno - srednia szkola, z tym ze nie o nic nie prosili - dali w lampe, wycieli na glebe, zaj...li buty i poszli. :(

A tak to faktycznie nie. (wlasnie odpukuje w niemalowane). Mieszkam w centrum i tu w brew pozorom nie jest tragicznie stare menele raczej rozpoznaja sasiadow. Gorzej bylo jak mieszkalem na blokowisku.
Fighterem nie jestem, wiec wole zaplacic dyche za taryfe niz 600 za jedynki. Jak sie zdarzy szarpanina w knajpie trudno, czasami trzeba, ale takie incydenty zdarzaja mi sie rzadko.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Hmm.... ciekawe przemyslenia F'Yoda ale jak dla mnie Companion nie za bardzo pasuje do wersji "wypad w teren" - moze to przez raczej miekka stal AUS 6M. Chyba jednak wybralbym cos mniej agresywnego ale bardziej wytrzymalego... oprocz siekierki oczywizda.
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Tak jest! siekierka foreverKiedys byl taki rysunek na ktorym stary goral pochylajac sie na cialem goscia mowil "karate karatem a siekierka siekierkom"...

A wracajac do noza to nie sposob nie zgodzic sie z wasza opinia - nie jest to noz projektowany np do zadan survivalowych (co zaznaczylem wczesniej :D ).

Rozumiem ze raczej klasyfikowalibyscie go uzytkowo blizej CQB2 czy BM Nimravusa CUB? Oczywiscie przy zalozeniu ze na chwile zapominamy o roznicy klas (polke)dzielace te noze...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Witam,
Nie wiem czy Was dobrze rozumiem, ale czy ten nozyk ma naprawde dwie pochwy w komplecie? Nie znam sie za bardzo na tym co jest standardem przy zakupie noz tego typu, wiec pytam. Jak dla mnie to calkiem niezla sprawa. Oczywiscie pomijajac sam noz, ktory tez jest extra.
  • 0

budo_krasnal!!!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
Ogladalem go dzis w sklepie .tak ma dwie pochwy,łancuszek i lnke.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski-Kasper Companion - pierwsze testy i wrazenie
A mozecie mi jeszcze powiedziec jedno. Czy maja tam w tym sklepie np. M18 lub M16.... Albo w ogole jaki maja tam generalnie sprzet, jakich firm.

Sorry ze troche off-topic.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024