Skocz do zawartości


Zdjęcie

Portret Dziadka - po co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Portret Dziadka - po co?

Co do kamiza czy ma być portret czy nie to ja się skłaniam do tego by to były jednak kanji z nazwą danej szkoły, najlepiej to wygląda i nie wywołuje różnych skojarzeń


czyżby???

skoro skojarzenia są zbędne, to może lepiej w takim razie bez kamizy?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Portret Dziadka - po co?

kimałem kiedyś na tej sali jak przyjeżdżałem do was na staże, całkiem sympatyczna.


byles na stazu iaido i cwiczyles na sali duzej a obok na mniejszej z mata spales - to jedno z moich dojo, to glówne :-)

prawda ze sliczna kamiza :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Portret Dziadka - po co?

Co do kamiza czy ma być portret czy nie to ja się skłaniam do tego by to były jednak kanji z nazwą danej szkoły, najlepiej to wygląda i nie wywołuje różnych skojarzeń


czyżby???

skoro skojarzenia są zbędne, to może lepiej w takim razie bez kamizy?


chodziło mi bardziej o różne durne skojarzenia, jak ewentualne watpliwości natury chrześcijańskiej, których całe szczęście ja nie mam. :D

prawda ze sliczna kamiza

wprost prześliczna, zrobisz dla mnie taką :)
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Portret Dziadka - po co?
Na sali judo AWF wiszą portrety Jigoro Kano; Funkanoshiego i Ueshiby. i wsumie nikomu nie przeszkadzają :) [/quote]

z tego co się orjętuje na awf w sali judo wisi tylko portret Ueshiby a obok w sali karate Funakanoshiego. Kano nie widziałem ale może teraz się pozmieniało???
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Portret Dziadka - po co?

Kamiza przypomina nam ,że to czym się zajmujemy przyszło z przeszłości, nauczyciel siedzący na środku symbolizuje ciagłość tego przekazu, a studenci jego przyszłość. Spotkałem sie z różnymi kamiza, oraz z ich brakiem. Spotkałem sie również z reklamami firm sposorujacymi dane staże, to burzyło pewną harmonię i skłaniało do zadumy nad tym wszystkim.
Wydaje mi się , że to co znajduje się na Kamiza zależy od smaku i wrażliwości nauczyciela w danym dojo, gdyż to on decyduje o atmoserze swoich lekcji.


Zgadzam się - i nie jest głupio kłaniać sie zdjęciu, tak naprawdę zależy od osoby, która ćwiczy czy widzi "zdjęcie" czy ciągłość nauki od założyciela do swojego nauczyciela oraz czy ukłonem okazuje szacunek, czy kłania się a mysli o przysłowiowej "dupie Maryny" :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Portret Dziadka - po co?

chodziło mi bardziej o różne durne skojarzenia, jak ewentualne watpliwości natury chrześcijańskiej, których całe szczęście ja nie mam.


Biorąc pod uwagę inspiracje Omoto kyo, miedzy innymi chrześcijaństwem, osobiście nie nazwałbym tego typu skojarzeń durnymi. Skoro ktoś je ma i uważa je za spójne z filozofią aikido to śmiem twierdzić, że to jedynie pomaga w zrozumieniu fenomenu aikido. Ale oczywiście aikido to droga, którą podążamy w samotności, zatem sam decyduj gdzie podążasz ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024