Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
So from the begining, MTs' answer on my question... (maybe they thought so because of my english :P ) ;

Please, what is your interest? Do you manufacturer knives? Are you in China?
Why do you want this information? What will you do with it?

My reanswer;

I'm interested in MT knives. I already got one and I thought that MT info service suppose to give informations for they clients?
I'm asking You questions which I couldn't get answers on. That's all, I don't manufacturer knives and I'm not in China.
So could You tell me where can I get some informations in future if you're not obligated to give such as?
Does questions about your products are secret or something?

And so the story goes...

We provide what we can, but we have every right to ask who wants to know and why?
Hand ground means hand ground, not done by a machine, which gives a flat grind to the blade. Hand ground will give it a concave structure that can have a varying degree of bevel. The Microtech implementation varies with the model of knife.
Yes, some of our work is secret and not for public.

unhappy end.

So don't ask them questions because the answer will be the same. And remember Hand ground means hand ground :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)

"Please, what is your interest? Do you manufacturer knives? Are you in China?Why do you want this information? What will you do with it?"

Tak wiec zupelnie niechcacy rzucilismy na chinczykow podejrzenia o szpiegostwo przemyslowe...
Ciekawe co MT z tym zrobi.... Moze juz niedlugo w ulotkach bedzie mozna przeczytac, ze kazdy noz zostal przetestowany na setce zoltych? :)


:lol: :lol: :lol:

He he he he - ale się pracownicy MT zdziwili 8)
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
uważaj
jeśli masz stałe IP to spodziewaj się wizyty panów w kominiarkach :wink:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Co do ostatniego pytania to prawda jest taka ze jesli ktos wczesniej nie wytlumaczy co dokladnie znaczy "handground made"...to zadna znajomosc angielskiego ani nozy nie pomoze. Wlasciwie odpowiedzi B) i d) pasowaly rownie dobrze. Bo to 'handground made'....
  • 0

budo_asc
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Ja tez pisalem do MT:

What does "dagger logo" mean? I can't find the answer anywhere.

I dostalem odpowiedz:

This is Anthony Marfione's personal logo. If you look closely, it has the
initials A.M. in it.
jjs


A odpowiedz znalazlem na: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)

Wlasciwie odpowiedzi B) i d) pasowaly rownie dobrze.

No nie do końca... nóż z Dagger Logo nie musi być przecież polerowany. Wiele Daggerów to klingi satynowane a nie polerowane.
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Ja sie zasugerowalem wypowiedzia xrayzebry (4gwiazdkowego microholica) cyt:

I feel I should mention that, but you know, if you really want a CTII with a dagger logo on the handle and a polished blade, this might be as close as it gets? The dagger logo is supposedly an indication of hand finished blade, so you;d have to decide if you really consider this a "dagger knife?" I'm no expert myself, but it matches to some degree what you said you want.

Calosc tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zmylilo mnie "hand finished" zamiast "hand made". Zreszta post wyzej MicroFanatic rowniez sformulowal wypowiedz tak ze brzmi to jakby dagger jednak sybmolizowal wykanczanie, polerowanie a nie sam proces produkcji ostrza.
Spotkalem sie rowniez z wypowiedziami ze oznacza to hand grinding co wg mnie oznacza reczne wykonczenie obrobki (a wg slownika mlec, ucierac, miazdzyc, szlifowac, ostrzyc).

Nie mniej jednak nie klocilem sie sadzac ze wiekszosc z Was znalazla tak jasna interpretacje ze moje biedne "D" wyniklo z blednego tlumaczenia wypowiedzi w/w kolesi.

Zreszta z sedzia sie nie dyskutuje ;) Zabawa byla niezla, a poziom wiedzy o produktach MT i tak wzrosl w PL kilkukrotnie.

Pzdr
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Podejrzliwosc MT wzgledem polakow takze. Bo Polska lezy w Chinach i szpieguje Microtecha udajac zablakanych userow jakiego forum ;) :D
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)

No nie do końca... nóż z Dagger Logo nie musi być przecież polerowany. Wiele Daggerów to klingi satynowane a nie polerowane.


Owszem - wiadomo ze jesli sie zna odpowiedz to wszystko jest jasne. Ale bazujac na powszechnym w sieci tlumaczeniu "It's handground made!" - nie tak latwo bylo wybrac miedzy b i d. Zwykle jest tak ze ktos rzuci taki tekst i mysli ze wszystko jest jasne...ba, dla microholikow i Amerykanow. Zreszta jak widac nie tylko ja mam watpliowsci ;) Pisze bo wydaje mi sie jednak podchwytliwe to pytanie, nie zebym krytykowal cokolwiek ;) Wielkie dzieki za konkurs!
  • 0

budo_nerigal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Dark Lord napisał:

Ale bazujac na powszechnym w sieci tlumaczeniu "It's handground made!" - nie tak latwo bylo wybrac miedzy b i d


faktycznie mozna się było zastanawiać tym bardziej że w słownikach trudno znaleźć "handground". To pytanie sprawiło mi największe trudności właśnie ze względu na możliwe interpretacje. Swoją droga bardzo zdziwiłem się że nie było pełnej informacji na temat używanych logo na stronie Microtech-a i trzeba było tak głęboko szukać (tajemnica jakaś ? ).
Ale konkursik dał nam w kość :wink: . Gratulacje Piter.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Hej,

co do strony Microtecha to niestety, jest to aktualizowana raz na rok atrapa a nie strona.

Ale właśnie wpadł mi do głowy ciekawy pomysł... zakładam otóż na swojej stronie Microholic's Glossary, czyli wszystko o nożach Microtech w układzie leksykonu! :D
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
PiterM - ja wiem ,że prosić o zdjecie rozebranego MT to tak jak prosić o zdjęcie żony, ale może na takim glossary by się coś takiego znalazło - może rentgen :D MT? i jeszcze sylwetki kolaborujących z MT k.makerów to byłoby piękne.......
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Świetny pomysł!!!
Popieram całym sercem! I już się nie mogę doczekać...

Mithr

PS Dzięki za konkurs! Stałem się dzięki niemu członkiem :) Microtecholików...
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Dołączona grafika[/img]
A SS model with a HP blade, my guess by looking at the dagger logo it sold for around $1000 this year, very rare indeed, only two known and Tony wife has one of them for sure! LOL hehe
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
oczywiście microholic morerator :) hermes
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
nasz moderator posiada wersje bez logo - ale to chyba tylko dla sił specjalnych robili............
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)
Rozebrane MT'eki!

Na dobry poczatek proponuje nast. link:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie jest to dagger type... bo jak widac jest to amphibian, ale nozyk jest fajny i jak na MT'cha moze byc jednym z nielicznych lezacych w "zasiegu strzalu" (finansowego).

Pozdrawiam
  • 0

budo_afterclouder
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs na dzień Dzień Dziecka :)

Ja sie zasugerowalem wypowiedzia xrayzebry (4gwiazdkowego microholica) cyt:

The dagger logo is supposedly an indication of hand finished blade

Pzdr


Dokładnie to samo mnie zmyliło.Długo sie wachałem miedzy B i D i na nieszczescie wybralem B :(

Wielkie dzieki dla Pitera za konkurs a dla winnera gratulacje :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024