Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ki aikido a aikido O-sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei

Opowiadaja, ze nawet majac ponad 70 lat, Dziadek byl silniejszy niz mlode charty, choc schudl znacznie, tak ze skora mu zwisala nawet na plecach.....


Ee tam, żadna sztuka, charty są bardzo słabe fizycznie, co innego gdyby był silniejszy niż bernardyny... :wink:
Poza tym widać, że to kit bo w Japonii nie chodowano żadnych chartów. :D
:)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei

Poza tym widać, że to kit bo w Japonii nie chodowano żadnych chartów. :D
:)


O! Qrcze, zlapales mnie :? :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei

Jego charakter to inna sprawa, wydaje sie ze z latami zgorzknial, zaczal mocno robic kase(np. sprzedawal kamienie nad korymi medytowal i ktore sam wypelnial energia Ki po 500 us$ sztuka)

Kierunek rozwoju jaki nadal wlasnej organizacji jeszcze przed wycofaniem sie z czynnego prowadzenia organizacji jest co najmniej dziwny - praktycznie znikoma ilosc technik aikido, duzo gadania, na rzecz roznych cwiczen majacych niby rozwijac owe tajemnicze i mistyczne Ki.


Szczepanku, patrząc na Twoje wypowiedzi i na Twoje aktualne zdjęcie przypomina mi się polskie powiedzenie: "Tyle wiesz, ile zjesz!"
Gdybyś zadał sobie trud i przeczytał chociaż jeden z wywiadów z Tohejem (są np. na mojej stronie) to byś wiedział, że właśnie Tohej, jako jeden z nielicznych nauczycieli zaprzecza jakoby Ki to było coś "tajemniczego i mistycznego". Taki pogląd wylągł się w głowach nauczycieli, którzy niewiele umieli i próbowali mydlić oczy swoim uczniom.
Fakt, że Ty nader często używasz takich przymiotników daje dużo do myślenia. Czyżbyś też musiał ludziom mydlić oczy?
Historyjki że Tohej sprzedawał kamienie po 500 baksów są dla mnie niewiarygodne choćby z tego powodu, że właśnie Tohej powiedział: "Ki nie jest energią", czyli nie można jej zgromadzić. Z tego co mówią Japończycy wynika, że Ki ciągle płynie, jest w ruchu. Jak można więc zgromadzić ją w kamieniu?
Kiedy opowiem o tym chłopakom w dojo, pękną ze śmiechu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei
dla mnie cool! :-)))))))))))
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei

Historyjki że Tohej sprzedawał kamienie po 500 baksów są dla mnie niewiarygodne choćby z tego powodu, że właśnie Tohej powiedział: "Ki nie jest energią", czyli nie można jej zgromadzić. Z tego co mówią Japończycy wynika, że Ki ciągle płynie, jest w ruchu. Jak można więc zgromadzić ją w kamieniu?
Kiedy opowiem o tym chłopakom w dojo, pękną ze śmiechu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Silvio

Fakt ze ja tez ryczalem ze smiechu jak ludzie mogli wydawac na to kase. To jest niezwykle latwe do sprawdzenia nie ruszajac sie od kompa. Wystarczy napisac na jedna ze siwatowyh list dyskusyjnych(aikiweb lub aikijournal) tam siedza ludzie z Ki society i chetnie udziela szczegolowych informacji :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei
Silvio napisał:

Gdybyś zadał sobie trud i przeczytał chociaż jeden z wywiadów z Tohejem (są np. na mojej stronie) ...


A ja sobie zadałem trud zajrzenia i mym zdumionym oczkom ukazała się stronka która z dużym luzem wykorzystuje rysunki bodajże jesli mnie oko nie myli z książki Miłkowskiego nt aikido. Zaś pod spodem mozna znależć wdzięczna formułkę Informuję, że żaden z tekstów, animków ani zdjęć publikowanych na tej stronie nie może być rozpowszechniony bez mojej zgody. Rozumiem że kolega tantiemiki autorowi rysunków i wydawnictwu uiścił :?: :) Bo jeśłi nie to może ciszej nad tą trumną :!: No chyba ze to ciag dalszy sprzedawania kamieni po 500 baksów :) :) :)

Kiedy opowiem o tym chłopakom w dojo, pękną ze śmiechu!
Silvio

Taak, jeśli ja sie nie mylę to moi kumple też wejda pod matę z radości :) :)
PS A w sumie to szkoda bo stronka ma ciekawe/ nietuzinkowe materiały :cry: :?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei

A ja sobie zadałem trud zajrzenia i mym zdumionym oczkom ukazała się stronka która z dużym luzem wykorzystuje rysunki bodajże jesli mnie oko nie myli z książki Miłkowskiego nt aikido. Zaś pod spodem mozna znależć


Na stronie są rysunki jedynie inspirowane ilustracjami z książki pana Miłkowskiego. Łatwo można porównać, że nie są to ordynarne kopie, ale znacznie wzbogacono je artystycznie. Ponieważ istnieje tu tzw. wartość dodana dzieła, jest ono samodzielnym tworem artystycznym.
Przy okazji: te ilustracje wykonał grafik, którego dzieła artystyczne robią na mnie duże wrażenie. Uważam że zrobił dobrą robotę.
Silvio
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ki aikido a aikido O-sensei
Prawnik specjalista od praw autorskich pewnie nie do końca byłby przekonany, ale dobra niech ci będzie - nie zamierzam toczyć akademickich sporów. Choć skoro laikowi ta kreska wydała się dziwnie znajoma to moje pytanie czy mamy do czynienia z ordynarna zrzynką czy z tfurczym artystycznym zapożyczeniem i inspiracją cudzym utworem było mniemam zasadne :wink: :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024