Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ a uderzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BJJ a uderzenia
Pytanie troche glupie, ale...
Czy w BJJ sa uderzenia, walka w stojce ? Pytam bo naogol do treningow bjj doklada sie boks czy kicka - a mi chodzi o to czy w czasie treningu "czystego" BJJ sa elementy uderzen, kopniec, walki w dystansie

dzieki za odpowiedz
pozd
WiRAHA
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
W sportowym BJJ niema uderzeń, walka w stójce jest ale same chwyty.

Czyste bjj to obalenia, dzwignie, duszenia, co innego w vale tudo.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
no wlasnie - bo na stronie BJJ Poznan jest taki tekst:

"Głównym elementem ćwiczonym w Brazylijskim jiu-jitsu jest walka w parterze, oraz sposoby wejścia w klincz i ściągnięcia do parteru (...) Oprócz tego Brazylijskie jiu-jitsu zawiera w sobie techniki bokserskie i thai boxerskie."

troche mnie to zdziwilo
dzieki za odpowiedz

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia

"Oprócz tego Brazylijskie jiu-jitsu zawiera w sobie techniki bokserskie i thai boxerskie."


chyba raczej chodzi o vale-tudo :?
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Witam,

no, to ja tez sobie pozwole zacytowac Roya Harrisa z innego polskiego forum :-)

You also asked, "Are strikes an integral part of BJJ? Are tought during regular BJJ classes?" Yes and no. For the sportive (gi) aspect of BJJ, they are not taught. For self-defense and vale tudo, simple strikes are taught. Do all BJJ instructors teach every aspect of BJJ? No. So, the real answer is, "It depends on who is teaching BJJ and their emphasis."


jak to bylo z ta prawda posrodku :wink:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Z tego co sie ostatnio dowiedzialem to opinia roya srednio jest dla mnie wazna. Odnosnie uderzen w bjj to zdaje sie wypowiedzialy takie osoby jak Rickson Gracie, Royce Gracie czy Rose Gracie. Kto inny moze sie znac na Bjj jak nie osoby ktore wspol tworza obecne Bjj ?
Jest jedno Bjj. Bjj sportowe. Jak ktos robi samoobrone i opiera to na bjj to niech to tak nazywa a nie okresla to jako Bjj bo myli, byc moze swiadomie, pojecia.
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
A ja jestem wojujacym fanatykiem pogladu ze w BJJ historycznie sa uderzenia, poniewaz:

-Prawie w kazdej histroii BJJ jaka jest w sieci jest napisane, ze Gracie wzieli elementy JJ, Judo, Zapasow i BOKSU i stworzyli BJJ.

-Po drugie w ksiazce BJJ: Theory & Technique (autorstwa Renzo i Roylera chyba) sa jakies tam uderzenie.

-Sportowe BJJ to jedno, a BJJ na ulice to drugie, jak sie Gracie lali na poczatku wieku to uderzali, a mowili ze robia BJJ. Wiec jesli zalozyciele stylu mowia, to chyba wiedza lepiej.

-Hast: Negowanie wypowiedzi Roya nie jest zbyt kulturalne, wiem, ze walczysz ze wszystkim co jest powiazane z BJJ-Polska i panem KM, ale wyluzuj.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Nie neguje calkowicie wypowiedzi Roya. Po prostu popytalem kilku osob o osobe Roya i dostalem takie a nie inne odpowiedzi stad tez moj sceptycyzm. Szanuje goscia wiec nie powiem publicznie czego sie dowiedzialem. Nie mam klapek na oczach jak nie ktorzy i po prostu zawsze biore opinie osob trzecich a najlepiej kompetentnych.
Zgodnie z wiekszoscia opracowan o poczatkach bjj to Mitsuo Maeda nauczyl Gracie swojej sztuki i stad wziela sztuka walki Bjj. Przypomne ze Mitsuo trenowal i nauczal kodokan judo.
Zalozyciele mowia ze nie ma uderzen. Wywiad z Rose czytales. Wypowiedzi Ricksona i Royce'a czytales zapewne. Zaraz na poczatku tego watku jest obszerna rozmowa na temat uderzen. Tam sa podane nazwiska i wypowiedzi odnoszace sie do Bjj i uderzen w nim. Looknij prosze na Ultimate Royce Gracie. Jest to material traktujacy o Roycu i jego walkach w UFC. Zaraz na poczatku materialu ladnie zdefiniowal on czym jest Bjj. Znajde czas to zgram stosowny kawalek.
Bardzo chetnie dowiem sie jaki Mistrz Bjj uczy bjj pod ulice. Wszystie materialy szkoleniowe jakie widzialem traktuja o bjj jako o sporcie.
Zreszta cala dyskusja to jak wojowanie z wiatrakami. Od razu mi sie to kojarzy z jednym takim co twierdzil ze w bjj zawarte sa techniki bokserskie ze szkoly pana Stamma.
Niech no podsumuje kto potwierdza ze Bjj to brak uderzen:
Rose Gracie (wywiad z Nia)
Rickson Gracie (temat o boksie w bjj)
Royce Gracie (w/w temat plus material Ultimate Royce Gracie)
Jak chcesz to moge podac jeszcze opinie kilku modow z zagranicznych for ktore potwierdza moja opinie ( jedno z glownych roznic japonskiego jj od bjj to wlasnie brak uderzen w ostatnim).
Jak widze nazwisko Gracie to mam skojarzenie z czystym bjj. Widac tylko dla mnie.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Ja myslalem ze za takie pytanie przejedziecie sie po mnie jak po burej suce, a tu sie dyskusja rozpoczela :) .
Przegladajac fora odnosze wrazenie (i obym sie mylil), ze BJJ w krotkim czasie odkad jest w Polsce stalo sie tak sklocone, jak inne SW po wielu, wielu latach... :(

Mam jeszcze jedno pytanie, ktore mnie intryguje - w PL nie ma czarnego pasa BJJ - wiec gdzie sie ucza ci, ktorzy ucza innych, czyli trenerzy ? (od razu zaznaczam ze nie chce nikogo obrazic, pomniejszyc umiejetnosci itd, itp) :oops:

dzieki za odowiedzi
pozd
WiRAHA
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Czym różni się sytuacja, kiedy uderzenia nie stanowią części Bjj, ale wszyscy ćwiczący zapoznają się z ich podstawami, od włączenia uderzeń do bjj? To pytanie jest trochę podobne do kwestii, czy Bjj zawiera dźwignie na nogi (bo przecież dźwignie na nogi przyszły z sambo)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Jeżdżą na staże za granicę, oraz zapraszają zawodników/trenerów światowej sławy na staże do Polski. Nie musimy się niczego wstydzić - w Polsce gościli już np. Joe "Macaco" Patino, Alexandre Soca, czy Roy Harris. Niektórzy już zresztą nie pierwszy raz. Nasi trenerzy robią wszystko, żeby nauczane przez nich bjj było na najwyższym poziomie.
Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
No to jeszcze Was troche pomecze ...

Pytania sa 2

1) Czy w BJJ sa rzuty i czy stanowia one tak wazna czesc jak w Judo

2) Jak wyglada sprawa sprowadzania do parteru - z tego co mowili mi znajomi i co sam raz widzialem techniki uczone byly z kolan lub juz z ziemi - nie chce mi sie wierzyc, zeby nie bylo sprowadzen, ale tak to wygladalo ... W poscie o BJJ a Sambo ktos napisal ze w Wawie sprowadzenia sa z zapasow

Dzieki za pomoc
Pozd
WiRAHA
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Temat rzucen i obalen byl walkowany i jest tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jezeli chodzi o rozne sprowadzenia na ziemie to nie ma co ukrywac ze albo sa to zaporzyczenia z zapasow lub z judo(jj). O tyle zmienione do specyfiki stylu. I tutaj to juz jest chyba sprawa indywidualna trenera i ejgo doswiadczen. Ci z przeszloscia Judo czy JJ beda bardziej robic rzuty, reszta raczej bedzie sie bawic w zapozyczenia typowo zapasnicze.

Rzuty w judo sa wazne. De faco o to w Judo chodzi. Przewrocic przeciwnika a najlepiej tak aby juz nie wstal. W Bjj gra sie toczy o podobny cel ale inna droga. Poprzez dzwignie czy duszenie zmusic przeciwnika aby uznal nasza wyzszosc nad nim.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Czyli "czyste" BJJ ma techniki sprowadzania do partetu, a dodatkowy dzien np zapasow ma je tylko poprawic/uzupelnic

Poprostu te treningi ktore ja widzialem odbywaly sie od razu na kolanach czy w gardzie - to mnie zmylilo

Dzieki za pomoc

Pozd
WiRAHA
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia

Jest jedno Bjj. Bjj sportowe


A co powiesz na uderzenia z dosiadu?Powiesz że to nie jest częścią Bjj? Jak bjj z założenia jest systemem walki realnej.To że się na zadowach sportowych czegość nie robi to nieznaczy że tego nie ma.Np na zawodach nie musisz być naszykowany że cie ktoś walnie ale Bjj uczy jak sprowadzić kogoś kto uderza itp.I co powiesz że to nie Bjj bo na zawodach tego nie robią?To odwrucisz już zupełnie kota ogonem bo sam dobrze wiesz że Bjj jest nastawione na walke realną czego juz od same początku dowodzą walki rodziny gracie z innymi stylami.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Mobo - czarne pasy bjj mowia, ze w bjj NIE MA UDERZEN. To, ze w wiekszosci klubow sie ich uczy, to zupelnie inna sprawa. Ale nie sa one integralna czescia bjj.

Nie zgadzasz sie? Kloc sie z rodzina Gracie, przeciez wiesz lepiej... :roll:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Wiecie co ? Zmeczony jestem ciaglym pisaniem do kolejnych osobistosci swita bjj z takim samym fundamentalnym pytaniem.
Co jak co ale ludzie zaczynaja sie zastanawiac kto takich rzeczy naopowiadal polakom ze maja tak mylne wyobrazenie o bjj. Coz .. teraz przychodzi placic za taka a nie inna propagande bjj w polsce.

Bjj system walki realnej ? To juz chyba krav maga czy cos.
Bjj obecnie to w 95% sport i na tym sie skupia. Nie ma dualizmu jak w Sambo. Bjj coraz bardziej odstaje od przyblizenia walki realnej ktora jest Vale Tudo. Starczy poobserwowac kto zaczyna sie liczyc w tym sporcie.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Zawody sportowe zadowami ale w klubach Bjj uczą jak postępować w sytuacja gdy ktoś uderza itp.A rickson to nie uderzał jak walczył w vale tudo?Może zaraz powiesz że Rickson to Bjj nie ćwiczy?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia

Zawody sportowe zadowami ale w klubach Bjj uczą jak postępować w sytuacja gdy ktoś uderza itp.A rickson to nie uderzał jak walczył w vale tudo?Może zaraz powiesz że Rickson to Bjj nie ćwiczy?

A nie przyszło ci do głowy, że w klubach ćwiczy się po prostu bjj + boks, bjj + kickboxing itp.? Rickson walczył w VT, a nie w zawodach bjj, czyż nie? To przecież jest różnica...[/list]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024