Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ a uderzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Yh mobo czy nie zauważyłeś, że nie wszyscy startujący w Vale Tudo trenują Bjj? Tak jak Slaszysz mowi w szkolach Bjj poprostu uczy sie bjj+kickboxing lub bjj+thaibox pod katem vale tudo, ale w czystym bjj niema uderzania ani kopania.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia

A nie przyszło ci do głowy, że w klubach ćwiczy się po prostu bjj + boks, bjj + kickboxing itp.?



Ja wiem że trenują ale nie o to biega bo na treningach Bjj masz jak wchodzić w klincz na ciosy itp a kick to są odzielne zajęcie.Wogule najprościej to zobacz do histori jak były początki Bjj to gracie wyzywali mistrzów innych styli a tam leciały uderzenia itp więc Bjj było tak obmyślane żeby do tego przygotować.Sport, sportem ale Bjj jest kompleksowym systemem walki.Nie mówie że jak ćwiczą Bjj + kick to jest to nadal Bjj ale mi chodzi o to że Bjj przygotowuje ciebie jak sobie poradzić z uderzjącym przeciwnikiem.A uderzenia z dosiadu to jak najbardziej część Bjj.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia

Nie ma dualizmu jak w Sambo. Bjj coraz bardziej odstaje od przyblizenia walki realnej ktora jest Vale Tudo.


Hast, a co z tymi roznorakimi kasetami typu samoobrona wydawanymi przez Graciech czy Joe Moreira? Jak to sie ma do calosci ruchu bjj? Pytam, bo nie wiem. Jest to ulamek procenta, czy jakas poczesna liczba ludzi zajmujacych sie tematem? Jak to sie ma w stosunku do sportowego bjj? Wie ktos?

K.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia
Bjj in Self Defence. Co w tym dziwnego ?
Urzytecznosc Bjj w samoobronie jest niepodwazalna. Te materialy to wyraz tego stanu. Jak by nie patrzec kazda znana osoba z swiata sztuk walki stara sie takie materialy sprzedawac.
Ja wiem ? Porownac mozna taki trend to tego jaki jest obecnie w Judo. Judo to obecnie sport. Sekcji z nastawieniem na samoobrone nie ma za wiele.
Aktualnie trend w Bjj utrzymuje sie w kierunku rozwoju tej dyscypliny jako sportu. Dobrym przykladem jest nowa koncepcja przepisow zawodow sportowych promowana przez Gracie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a uderzenia

Bjj in Self Defence. Co w tym dziwnego ?
Urzytecznosc Bjj w samoobronie jest niepodwazalna. Te materialy to wyraz tego stanu. Jak by nie patrzec kazda znana osoba z swiata sztuk walki stara sie takie materialy sprzedawac.

Widziałem tę samą kasetę, co KrzyśT.
J. Moreira pokazywał obronę przed nożem, uwierz, to antyreklama bjj jest. Coś takiego to i w książkach Kondratowicza znajdziesz. Pewnie, że jak już J.M. zakłada dźwignie, to klasa. Ale blok krzyżowy na tak nożem z dołu :)
Robił coś, spoza swojego poletka i źle robił. Dla kasy, sławy, rozgłosu ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024