Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Tak nawet widzialem film z wlasnie pokazem jak to cwiczyli i po ilus tam latach za gazetami byla normalnie dziura w scienie :)

Ale ani kosci ani miesni sie nie da utwardzic. W przypadku kostek nic sie nie utwardza tylko czlowiek sie przyzywyczaja do bolu i po jakims czasie potrzebuje wyzszy jego poziom aby bol byl nieprzyjemny. Wynika to tez poczesci z faktu ze na kostach postaja mikrouszkodzenia ktore potem obrastaja tkanka chrzestna(chyba) - tzw zwapninie. Ale nie jest to kosc! w brew powszechynm uwazaniom. Ta narosl nie ma budowy ani funkcji kosci. Jest to poprostu zwyrodnienie, z ktorym po latach mozna miec naprawde sporo problemow a nawet i nie na stare lata jak sie ostro przegnie. Np: A. Drewniak chyba ostatnio przechodzi(albo ma przechodzic) operacje piszczeli wlasnie wzwiazku z wieloletnim 'utwardzaniem' ich.
Caly paradoks tej metody polega na tym ze zmiejsza sie prog bolu ale w raz z nim wytrzymalosc kosci wcale nie rosnie, wrecz przeciwnie maleje bo kosci zbieraja coraz to wieksza ilosc mikrouszkodzen ktorych przy czestym 'utwardzaniu' nie sa wstanie zregenerowac. A wapienna narosl nie jest koscia i jej wplyw na wytrzymalosc kosci jest znikoma. I trzeba pamietac ze bol nie jest przeciwnikiem czlowieka a pomocnikiem. Bez niego bysmy sobie co chwila robili krzywde. To jest sygnal ze cos jest nie tak. Gdy sie go zagluszy mozna sie samemu uszkodzic.

Kolejna smieszna sprawa polega na tym ze ludzie utwardzaja sobie kosci przez lata tracac zdrowie i no nie jest to najprzyjemniejsze - i po co? Zeby raz na rok kumus dac w zeby? Szczerze jak czesto sie bijecie na ulicy aby wieksza wytrzymalosc kostek sie nam przydala?
Ze juz nie wspomne ze w starciu na ulicy podskakuje adrenalina i i tak sie nie czuje bolu.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

2. Codziennie po 200 pompek? ciekawe.... A gdzie czas na regeneracje tej grupy miesniowej?
K_P

też sie zastanawiam nad tym :-)

PS. podajcie definicje "wyrabiania" sie klaty od pąpek?
pzdr :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

PS. podajcie definicje "wyrabiania" sie klaty od pąpek?

No od pompek w duzych ilosciach mozna sobie poprawic rzezbe - chyba o to biega ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
no ale żeby rzeźbić trzeba mieć co, a jak pisze 15-latek że robi 200 pompek bo wyrabia klate to ja sie zastanawiam czy starsi mnie tak słabo karmili bo ja jak miałem te 15 lat to "suchy" byłem i to to nienadawało sie do rzeźbienia bo niby co miałem rzeźbić :lol: :wink:
pzdr :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Tez sie czasami zastanwiam - wiesz po czarnobylu to roznie bywa ;)
  • 0

budo_ehrgeiz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Pompki rzeczywiście "wyrabiają" klatę. Sam mam klatę wyrobioną tylko na pompkach. Jak miałem 15 lat to miałem zrobiona na pompkach całkiem ładną klatę (a od dziecka byłem chudy). Oczywiście trening na siłowni przynosi znacznie lepsze rezultaty, na pompkach nie da się zrobić dużej masy.

Tu macie opisy do różnych wersji pompek:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Polecam na emulu wpisać "Matt Furey Combat Conditoning"... naprawdę mnóstwo dobrze opisanych rodzajów pompek, ćwiczeń na mięśnie nóg itd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024