Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

novocaine mylisz sie. Kazdy jest w stanie bez utwardzania, zlamac takie deski. Jest to bardziej kwestia wlasciwego ulozenia reki, wykonania ruchu od punktu "A" do punktu "B", czyli szybkosci, przylozenia masy ciala etc. i w koncu... odwagi, wynikajacej z wielu dokonanych prob. A poza tym... widzialem na wielu zawodach jak ludzie przy testach uszkadzali sobie rece. Niektorzy na trwale. A poza tym liczba zalamanych desek nie przesklada sie na skutecznosc w walce.
K_P

Dokładnie tak, a poza tym kiedyś na zawodach w karate byłem świadkiem rozmowy organizatora pokazów z jakimś innym kolesiem i wygladało to tak:
- czemu dzisiaj udaje wam się łamać tylko po jednej desce ?
- wiesz za póxno wyjąłem je z garazu i nie zdarzyłem odpowiednio wysuszyć

A tak co do pompek to są rewelacyjne zwłaszcza polecam pompki z pięściami pionowo na szerokośc barków lub trochę szerzej lub coś co niektórzy nazywają pompkami japońskimi dość popularne na aerobicu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
co to utwardzania to poczytalem troche [niestety w necie] i posluchalem pare osob [ na szczescie nie tylko w necie] i czekam jeszcze na lekcje biologii :wink: ale zaczynam powoli zmieniac zdanie i przychylac sie do opini, ze utwardzania nie polega na "zwiekszaniu gestosic kosci" jak wczesniej myslalem, tylko na "obiciu" sie, przyzwyczajeniu do bolu w pewnym sensie. poczekam na ta biologie.
tak wiec i lamanie desek nabiera innego sensu.

co do pompek
czyli seiken.
japonskie: dlonie otwarte, palce skierowane w ta strone co glowa. opuszczamy przedramiona na ziemie, majac kaltke blisko ziemi a posladki w gorze. potem podnosimy przedraiona, klatka i posladki nisko. na koniec powracamy do pozycji startowej. nogi na szerokosci barkow, rece tez przez caly czas.
nie wiem, czy dobrze to opisalem ale to rozumiem jako pompki japonskie [jest tez wersja do tylu]
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
hmm... japonskie :-) u nas na Capo zostalo to bardzo lopatologicznie nazwane kotek pije mleczko :D i to troche obrazuje wyglad tych pompek chyba ze mi sie cos potentegesowalo , ale raczej nie :-)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

co to utwardzania to poczytalem troche [niestety w necie] i posluchalem pare osob [ na szczescie nie tylko w necie] i czekam jeszcze na lekcje biologii :wink: ale zaczynam powoli zmieniac zdanie i przychylac sie do opini, ze utwardzania nie polega na "zwiekszaniu gestosic kosci" jak wczesniej myslalem, tylko na "obiciu" sie, przyzwyczajeniu do bolu w pewnym sensie.


W takim razie, to teraz połamię tyle samo desek co za 5 lat jak będę sobie codziennie ćwiczył, a jedyną różnicą w tych łamaniach będzie ból jaki będę odczuwał? Coś mi się to nie wydaje do końca prawdopodobne... :?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Dzis masz wieksza szanse, ze wzgledu np. na brak umiejetnosci ulozenia dloni, nadgarstaka etc. na jej uszkodzenie.
K_P
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
czy robiac pompki z klasnieciem trzeba sie "odbijac" od podlogi samymi rekoma, czy mozna pomoc troche nogami ?? wydaje mi sie ze lepiej rekoma samymi , ale druga metoda jest latwiej,ale wole skuteczniej wiec jak robic ??
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
NavySteal --- > [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

umiesc i daj linka
  • 0

budo_as
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Ja najbardziej lubię pompki na stojąco.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
a c osadzicie o urzadzeniach wspomagajacych wykonywanie pompek?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Olej to, a co do wzmocnienia siły ramion to oczywscie pompki na jednej rece
  • 0

budo_proszek997
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Kosci nie da sie utwardzic. Utwardzac mozna mięśnie. Przy kosciach mozna jedynie podniesc prog bolu.
  • 0

budo_proszek997
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Za to trzeba powiedziec , ze wzmacniaja nadgarstki :)
  • 0

budo_mlodysw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
JEFF- a ile robisz pompek w jednej seryjce na maxa ??

Ja ok. 60, dziennie srednio to tak z 200, i szczerze Ci powiem ze klate wyrabiaja bo zaczynam chodzic na silke a juz mam klate jak kumple co chodza po pol roku i wiecej (odzywki i te sprawy). i pamietaj rob je tak z 6 dni w tygodniu albo nawet caly tydzien, boli ?? ma kurwa bolec.


Pozdro!
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
fuck ja robilem 200 dziennie od pon do czwartku (800) ale sie rozchorwalem :X ale wyzdrwoiej to dalej bede cwiczyc a klate rzeczywiscie wyrabiaja
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Stary dobry temat.Obecnie po sesji i ostrym przeziębieniu wracam do treningu wytrzymałościowego.Wczoraj zrobiłem koło 40,ale o malo nie zmarłem.Dziś czuje cały ponadgodzinny trening.Myśle,że liczba 60-70 przed treningiem z ciężarkami(na rozgrzewkę)będzie przyzwoita.Ciekawe,czy dotrę do tej liczby i kiedy...
J.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
To ile wam czasu zajmuje zrobienie tych 200 pompek ??? 10 minut ?
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
mi 200 pompek zajmuje...

zalezy jakie to pompki.
np jak robie na ilosc to jest 4x5 - jakies 20 minut.. po okolo 5min przerwy miedzy seriami..

ale juz ilosc mnie nie kreci - robie na jakosc
50 zwykleych - rece na szerokosc barkow (jak mi ciezko to poszerzam rozstaw dloni)
5x20 - rece waska, palce do przodu (na triceps) - czasem nawet 20 nie moge zrobic!!
50 zwyklych - ale jest juz ciezko, wiec rece raczej szeroko
to juz jakies 30-35min.

wiem ze przerwy troche dlugie, ale tak robie.. jesli robilbys 3 serie do upadlego z 1min przerwa, to zajeloby ci to kilka minut, ale tak to zrobilbym mniej.. moze 100 (a i w to watpie)

a klate faktycznie wyrabiaja.. codziennie nie pompuje - tak co 2 dni (3 razy w tygodniu)

przydaloby sie dorzucic cos na grzbiet i brzuch.. i biceps (na triceps pracujesz pompujac, na przedramiona to jakis sciskacz/pileczka w wolnych chwilach), przysiady (tego nie lubie)wspiecia i juz masz chyba niezly plan treningowy.. tylko cwiczyc.. ten drogocenny czas trzeba miec..

zastanawiam sie nad treningiem stacyjnym:
- pompki
- brzuszki/V-ups
- przysiady
- wznosy tulowia w lezeniu przodem (nie pamietam nazwy) na podlodze/krzesle
(- podciaganie na drazku jak ktos ma mozliwosc..)

albo wszystko po kolei, albo na zmiane:
dzis - pompki, przysiady, pompki, przysiay, itd...
jutro - brzuszki i grzbiet..
itd.
ale to off topic.. moze jakis nowy temacik ktos zalozy.. w koncu jest duzo ciekawych cwiczen z wykorzystainem wlasnego ciezaru..
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kto z was zrobi tyle pompeczek? :D

Pozdro

Ps. rekordy autentyczne, sprawdzalem w ksiedze guinessa ;p
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
1. Acha... miesni nie da sie utwardzic. Mozna zwiekszac tylko ich mase i gestosc. I trzeba je rozciagac zeby nie byly "sztywne". najlepiej na osobnej sesji treningowej.
2. Codziennie po 200 pompek? ciekawe.... A gdzie czas na regeneracje tej grupy miesniowej?
K_P
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
ojojoj...not good :( pompki na kostkach wcale ich nie utwardzają? nie chcę sobie zrobić krzywdy, odstawiam to! Chociaż wydaje mi się że pięści mam trochę twardsze...no ale wolę nie mieć problemów.

PS.: no dobra, ale ja słyszałem na National Gographic (był dokument o mnichach z Szałolin :wink: )o takiej metodzie treningowej: bierze się plik gazet, wiesza na ścianie i napieprza się w to z 2 godziny dziennie.Wiecie coś o tym, bo podobno to extremalnie wzmacnia kostki

PS2.: my, europejczycy mało wiemy o tym, jak trenowaćżeby sobie nie zaszkodzić :(

PS3.: pompowałem na kostkach przez jakieś 2-3 miechy - chyba nie wyrządziłem sobie zbyt dużej szkody? (robiłem 80)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024