Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fascynacja Nozami i ich urzywanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Czesc Chlopcy i Dziewczeta,

Czytam wasze posty w tej kolumnie (NOZE - magia stali) juz przez kilka tygodni i musze przyznac ze bardzo mi sie podobaja wszystkie zdjecia nozy i jestem zaszokowany jak duzo wiecie o nich.
Ale zastanawialem sie skad sie u Was bierze ta fascynacja nozami???
Przeciez to bardzo grozna bron, i bylo by trudne w sadzie wytlumaczyc sytuacje w ktorej byscie kogos zarzneli na smierc, nawet w wypadku samoobrony.
Takze zastanawiam sie skad sie u Was bierze ta fascynacja nozami i przede wszystkim jak juz wydajecie to $50 - $200 na dobry noz, to na co go uzywacie? Czy ta inwestycja jest dobra? Czy go nosicie przy sobie? Jak tak to po co? Jak nie to doczego on wam sluzy? Do krojenia chleba??? To moge zrobic zwyklym nozem do chleba...
Przepraszam jesli to glupie pytania, ale ja nie wiem skad sie ta fascynacja bierze, jezeli to bron bardzo grozna, to jest prawie wykluczone zeby ja uzyc w samoobronie bo bardzo latwa ja zabic (w przeciwienstwie do palki, nunchaku, pepper-spray, etc.).
:?: :?: :?:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie

Czesc Chlopcy i Dziewczeta,

Czytam wasze posty w tej kolumnie (NOZE - magia stali) juz przez kilka tygodni i musze przyznac ze bardzo mi sie podobaja wszystkie zdjecia nozy i jestem zaszokowany jak duzo wiecie o nich.
Ale zastanawialem sie skad sie u Was bierze ta fascynacja nozami???
Przeciez to bardzo grozna bron, i bylo by trudne w sadzie wytlumaczyc sytuacje w ktorej byscie kogos zarzneli na smierc, nawet w wypadku samoobrony.
Takze zastanawiam sie skad sie u Was bierze ta fascynacja nozami i przede wszystkim jak juz wydajecie to $50 - $200 na dobry noz, to na co go uzywacie? Czy ta inwestycja jest dobra? Czy go nosicie przy sobie? Jak tak to po co? Jak nie to doczego on wam sluzy? Do krojenia chleba??? To moge zrobic zwyklym nozem do chleba...
Przepraszam jesli to glupie pytania, ale ja nie wiem skad sie ta fascynacja bierze, jezeli to bron bardzo grozna, to jest prawie wykluczone zeby ja uzyc w samoobronie bo bardzo latwa ja zabic (w przeciwienstwie do palki, nunchaku, pepper-spray, etc.).
:?: :?: :?:

ja nosze nóz bo lubię jak mi robi CLICK!!
a drugi nosze bo jest bardzo sliczny i zawsze pomaga mi rozplątac sznurowadła w adidasach...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie

jezeli to bron bardzo grozna, to jest prawie wykluczone zeby ja uzyc w samoobronie bo bardzo latwa ja zabic (w przeciwienstwie do palki, nunchaku, pepper-spray, etc.).
:?: :?: :?:

8O
mi się wydaje, że łatwiej zabic jednak pałką czy nunchaku...gazem raczej nie;)
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
:) trudno na twoje pytanie odpowiedz racjonalnie. spora czesc osob na tym forum traktuj noz jak swego rodzaju hobby. wiesz jedni etykiety od piwa drudzy noze. i nie pytaj sie co w tym racjonalnego. to trzeba zlapac bzika i juz. jakas grupa posiada i uzywa noze ze wzgledu na sposb spedzania czasu (np. survival), prace (np. TE sluzby) czy w ramach poczucia bezpieczenstwa osobistego. oczywiscie sa tez "mutancji" laczacy mile z pozytecznym :) a cena ? oj powiem ci ze jest tu pare osob ktore by pozbawily wlasnuch dziatek jadla zeby kupic jakis kultowy knife nie za 400 USD tylko 4.000 USD :lol: pewnie nie wiesz nawet jak ciezko gdy na ciebie zona i dzieci z wyrzutem patrza .....
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Hmmm....
To dalej wiem tylo co wczesniej.
Noz jest dobry jako hobby, do rozplontywania sznurowadel, robi fajny "click", ....., jeszcze moze ktos cos by dodal?
Maneva a masz moze jakies linki takich nozy za $4000.
Chcialbym bardzo je zobaczyc. Czy one sa wysadzane diamentami?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
ktos na blade forum powiedzial...zeby nalezec do "spolecznosci nozowej" (blade community) trzeba nosic co najmniej jeden noz ze soba i ...tak wogole kochac noze! :) Dlaczego ktos lubi kolekcjonowac znaczki? Dlaczego ktos wstawia nowy samochod do garazu mimo ze ma juz ich 20?

Nie spotkales sie nigdy z czyms takim?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
o tych tysiacach codziennych zastosowan noze nie ma pojecia ktos kto go nie nosi zawsze i wszedzie. powaznie, to sobie ciezko wyobrazic. cos przyciac, naostrzyc, zrobic kanapki, dokrecic srubke i wiele wiele innych. noz to narzedzie b. uniwersalne. no i nie ukrywajmy dodaje pewnosci siebie w trudnej sytuacji.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
TOmmy pamietam jak na poczatku Vortalu , wiekszosc ludzi myslala , noz - to bandyta.
Minelo kilka lat , ile ludzi mysli inaczej , ilu czuje noz...zapytaj.
Dla mnie noz to jak moj "Personal Jesus" , on we mnie wierzy i ja musze wierzyc mu.
Majac 18 -20 fascynowaly mnie dziewczyny , blond , rude ..aby byly ostre .....teraz mam to samo z nozami , aby byly ostre ( tylko gust juz mi sie wyrobil na starosc , wole te noze od designerow).
Majac noz nie musisz zabijac , mozesz tez sie po prostu obronic.

A tak oglonie , jak masz wiecej niz 20 lat ,to bardzo chetnie zapraszam na piwo i wings i wytlumacze szczegoly
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Rozumiem o czym mowicie. Mnie na przyklad fascynuja auta. Lubie szybkosc, handling, duze kola, dobre opony i takie bajery...
Oczywiscie moge sobie wyobrazic fascynacje nozami i tak sobie wszedlem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] no i tak pokilkalem na roznego rodzaju firmy i fajnie to wszystko wyglada. Moze bym sobie jakis nozyk sprawil... Ale co ja pozniej nim bede robil. Bede chcial nim wymachiwac i moze komus machne na ulicy i co bedzie :)
A tak apropo to dla takiego zielonego goscia jak ja to jaki nozyk na poczatek... Podoba mi sie to na przyklad [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale gdzie ja taki bagnet wloze, gumiakow nie nosze :cry:
Seiken, jak mieszkasz blisko mnie to na piwko by sie wyszlo, ja mam 26 lat...

Nara.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Noszę nóż, gdyż po prostu przydaje się na codzień. Do wszystkiego. Rano w kuchni, w ciągu dnia w robocie, wieczorem w domu także. Tnie, przecina, odpakowuje, rozwarstwia, sieka, struga, podważa itp. Ostatnio dzięki mojemu nowemu Spyderco udało się otworzyć pudło z materiałami na konferencji. W drukarni zakleili je szeroką taśmą introligatorską z podkładem z płótna. Prowadzący najpierw męczył się kilka minut kluczem i długopisem... a potem sam zpytał, czy ktoś ma może scyzoryk... (jak ja lubię te chwile). Po prostu zacznj nosić jakiś mały EDC w kieszeni i sam zobaczysz jak się przydaje. Teraz nawet nie zauważasz, jak ułatwiłby ci on drobne codzienne zadanie.

A co do noży za 4.000 USD... zacznij może tu (i nie mają diamentów):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
dokladnie tak. noz jest b. potrzebny na codzien i nie musisz byc milosnikiem survivingu. w biurze tez sie przydaje. zaczniesz nosic to za jakis czas nie bedziesz mogl uwierzyc ze dawales sobie rady bez niego. hehe ile razy byles w grupie pytajacych "czy ktos ma jakis scyzoryk? :)
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie

Przepraszam jesli to glupie pytania, ale ja nie wiem skad sie ta fascynacja bierze, jezeli to bron bardzo grozna, to jest prawie wykluczone zeby ja uzyc w samoobronie bo bardzo latwa ja zabic (w przeciwienstwie do palki, nunchaku, pepper-spray, etc.).
:?: :?: :?:


No niezupelnie .. mniejszy opor mam przed przylozeniem komus teleskopem, nunczaku itp ... wiem (po wlasnych dloniach) jak niebezpieczny jest noz i ze mozna nim zrobic INSTANT KILL wiec nie uzyje jej pochopnie ... a nunczaku czy teleskopem tez mozna uczynic duze szkody a nawet zabic
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Teleskopem i nunczaku obronisz się i to jak tylko w naszym pięknym kraju na te przedmioty potrzeba zezwolenia a jak go niemasz to łamiesz prawo i może się tak zdarzyć że przed napastnikiem sie obronisz ale nie koniecznie przed prokuratorem. Trzeba o tym pamiętać i niebyć zdziwionym 8O . Choć osobiście uważam że lepiej żeby mnie dwunastu sądziło niż czterech niosło jak to u Cougara.
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
CZESC GRINGOS
PODOBNIE JAK TY KIEDYŚ MYŚLAŁEM ALE WTEDY MIAŁEM 6 LAT:)
TERAZ MAM HOPLA NA PUNKCIE SURVIWAL-U I WSZYSTKIEGO CO Z TYM TEMATEM RZEKA ZWIAZANE.TO JEST TAK:Z NOZAMI ZACZĘŁO SIĘ ODKĄD MAM INTERNET,A POTEM WLAZŁEM NA STRONKĘ pITERA,NO I SIĘ ZACZĘŁA JAZDA.dZIĘKI JEGO HOBBI,ZAPATRYWANIOM NA TE TEMATY,ŚLICZNE FOTKI,SZCZEGÓŁOWE OPISY,ŻYCIOWE OPISY,ZARAZIŁEM SIE CHORÓBSTWEM.Z JEDNA RÓŻNICĄ,KOCHAM TĘ CHOROBĘ I NIE MOGĘ BEZ NIEJ ŻYĆ,I JAK OD CZASU DO CZASU NIE KUPIE JAKIEGOŚ NOŻA,NIE SMARUJE ICH OLIWKĄ,NIE POTNE CZEGO KOLWIEK,TO DOPIERO JESTEM CHOLERNIE CHORY!!!!TAKZE SKORO JUZ TU JESTEŚ TO JUZ WPADŁEŚ NA CACY:)MAM TKĄ NADZIEJE,BO MY TU WSZYSCY NALEŻYMY DO BARDZO WĄSKIEJ GRUPY LUDZI,BARDZO WĄSKIEJ,KTÓREJ INNI NIE ROZUMIEJA,ZRESZTĄ MY ICH TEŻ:).
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Co do noży kuchennych, to są one faktycznie najlepszym rozwiązaniem do zadań kuchennych. Ale tylko przy założeniu, że kupiłeś noże marekowe, dopracowane pod względem konstrukcji i z dobrych materiałów. Złego noża nawet dobrze nie naostrzysz i nawet nie rnie ale szarpie wtedy nerwy zamiast jedzenia ;) .
Kupić tu bubel o użyteczności dochodzącej w porywach do 20% tego co masz w porządnych nożach, to żaden problem.
Noże kuchenne to jednak można ze sobą zabrać w teren jak gdzieś na kilka miesięcy wyjeżdżasz i lubisz sam gotować a nie kilka dni lub tygodni.
Na krótkie wypady bierze się składany nożyk i nóż z jednego kawałka stali. Zyskujesz na wytzrymałości swoich tnących narzędzi kosztem możliwości tnących w pracach typowo kuchennych (wiadomo: grubiść głowni itp.) A taki komplet na wyjazdach przydaje się przy wszelkiego rodzaju pracach biwakowych (struganie, naprawianie, cięcie: drewno, linki, materiały i cotam jeszcze bedzie potrzebne). Na codzień, na miasto też nieporęcznie i niebezpiecznie biegać nawet z małym nożem kuchennym.
Składany, markowy nożyk jest dużo wygodniejszy i solidniejszy. Zastosowań może mieć masę (cięcie kartonów, podważanie zszywek, otwieranie i pakowanie paczek, cięcie sznurków, taśm i masa innych).
W przypadku modeli z klipszem masz do nożyka niemal natychmiastowy dostęp. Zanim do pracy kupiłem kiedyś sobie noże kucenne, składak był bardzo często używany. Potem zastosowania kuchenne odeszły na dalszy plan.
Sytuacje, gdzie musiałby służyć do samoobrony mi się jeszcze nie zdażyły i niech tak zostanie. Ale lata już biegam z nożem składanym po mieście i używam wielokrotnie w ciągu dnia.
Ja tam do samoobrony szukam sobie teraz kawałka prętu z włókna szklanego fi 1cm i długości 50 cm. Jak ktoś by z nożem wyskoczył, to mu palce poprzetracam a sabie krzywdy nie zrobię (bo nożem walczyć nie potafię). Szybkie to, mocne i zwinne :) a jak boli jak się przeciągnie ... .

Dla mnie noże, to narzędzia. Muszą być solidne i ostre. Jest też element satysfakcji i fascynacji ale tego trzeba doświadczyć ... trudno to opisać. To się zaczyna czuć mając porównanie dobrego noża i takiego z rynku za 20 pln.
Wziąłem kiedyś popołudniu na lekcję angielskiego paczkę, która do mnie przyjechała w pracy. Daję do przetłumaczenia napisy z pudełka swojej nauczycielce ... a właściwie to razem sobie tłumaczymy a potem pokazuję jej zawartość ....
5 minut ciszy i wzdychania ... i obmacywania (Pani profesor, i jeszcze jedna koleżanka-uczennica (dwójka nas się uczyła)).
A potem zapytała, czy mogę go nie chować i czy może tak przed Nią poleżeć na biurku do końca zajęć.
No i mój nowy Cold Steel Mini Gurkha Kukri Light leżał do końca zajęć na biurku i był od czasu do czsu szacunkiem brany do ręki i podziwiany :) :) :) .
( ;) widzicie ..... ech .... niektóre kobiety jednak potrafią zrozumieć :) )
To by było na tyle ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
jakie noże nadaja sie najlepiej do rzucania?!chciałbym sie tego nauczyć ,hobbystycznie :) ale nie wiem jaki sobie sprawić pod choinke by sienadał,prosze o rade.... :twisted:
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
Ja rzucam Osą i podoba mi się.
  • 0

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie
a cóż to za cudo?! 8O
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie

jakie noże nadaja sie najlepiej do rzucania?!chciałbym sie tego nauczyć ,hobbystycznie ale nie wiem jaki sobie sprawić pod choinke by sienadał,prosze o rade....


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Siara... i wszystko jasne"

:)
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fascynacja Nozami i ich urzywanie

a cóż to za cudo?! 8O


Nieduze, tanie...

Zzajrzyj tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

znajdziesz więcej opinii.

Używam go właściwie tylko do treningu rzutow, z rzadka coś przetne, utne, czasem otworze piwo. I jestem z niego zadowolony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024