Skocz do zawartości


Zdjęcie

udusiłem bjjowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

udusiłem bjjowca
cześć bjjowcy!

chciałem się wam pochwalić, że mimo, że nie trenuję bjj udało mi się w ciągu 20 sekund pokonać bjjowca z 1,5 rocznym stażem uczestnika tegorocznych mistrzostw śląska z bjj Polska. I to za pomocą chwytów.

zaczęliśmy ze zwarcia po czym on sięgnął swoją ręką w kierunku mojej nogi pochylając się jednocześnie. wtedy założyłem mu gilotynę i usiadłem. następnie go udusiłem.
Co wy na to ?
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
gratuluje
a skoro jestes taki dobry to przyjedz na lige
11 maj - Lublin
  • 0

budo_ramirezzz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
Zyje ?
:)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
Mort,
To bedziesz na zawodach mowisz ? 8)
Nie boj sie. Skoro porobisz kazdego w 20 sekund to wielka sie krzywda Tobie nie stanie. W jakiej kategori planujesz startowac ? Pamietaj to ze juz 11'go czyli za kilka dni. :)
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
kurcze wy się naśmiewacie a tu mamy świetny przykład że walczy człowiek a nia styl (wiem zaraz mi powiecie że mort zastosował technike bjj ;) )
poza tym widać że chłopaka z bjj zgubiła zbytnia pewność siebie- w końcu nadział się na najprostrzą i najbardziej instynktowną kontre 8)

pozdr.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
hehe

sądzę, że mimo wszystko w zawodach przegrałbym przez dyskwalifikację za zastosowanie jakichś niezgodnych z przepisami chwytów.

oczywiście wcale nie sądze, że jestem taki świetny, inne pojedynki z tym samym zawodnikiem przegrywam straszliwie.

jestem poza tym pod wrażeniem bjj i chciałbym mieć możliwość je cwiczyć.

ale mój przykład pokazuje, że nie można niedoceniać nawet totalnego laika jakim z pewnością jestem.

poza tym mam się chyba czym cieszyć - efektywne, szybkie (choć przypadkowe) zwycięstwo nad silniejszym bardziej doświadczonym przeciwnikiem jego własną bronią.

no cóż a Lublin może odwiedzę ale raczej w charakterze publiki - jeszcze mi moje kończyny miłe
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca

no cóż a Lublin może odwiedzę ale raczej w charakterze publiki - jeszcze mi moje kończyny miłe


Nie ma strachu - Liga to NAJBEZPIECZNIEJSZE zawody grapplerskie w Polsce :D Na pierwszym turnieju w Krakowie nie bylo ani jednej powazniejszej kontuzji. Lekarz nie mial co robic :wink:
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca

Nie ma strachu - Liga to NAJBEZPIECZNIEJSZE zawody grapplerskie w Polsce Na pierwszym turnieju w Krakowie nie bylo ani jednej powazniejszej kontuzji. Lekarz nie mial co robic



Ciekawe czy tym razem rowniez tak bedzie :) .....
  • 0

budo_siewca-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca

oczywiście wcale nie sądze, że jestem taki świetny, inne pojedynki z tym samym zawodnikiem przegrywam straszliwie.


Widze ze bjj-owcy urastają juz do miana "niepokonywalnych legend" :wink:

niedługo pewnie ktoś założy topic a la:
ankieta - któremu z największych fajterów pośród was udało się kiedykolwiek wygrać sparing z bjjowcem? :D
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
zdarza sie gdy BJJ walczy z innymi stylami niechwytanymi

wytlumaczenie jest proste - gilotyna jest instynktowana i ucza jej chyba wszedzie czy to w stojce na karate czy to w piaskownicy podczas zapasow

mnie podczas walki z innym stylem tez sie zdarza bardzo czesto nawet ze wlasnie gilotyne wszyscy chca na sile robic, jeszcze nie udalo zeby mnie ktos skonczyl przez gilotyne bo akurat z niej jest dosc latwo wyjsc
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
mort... Po prostu raz sie przegrywa, a innym wygrywa i tyle. Nie ma niepokonanych. Wsrod bjj - takze. Zwlaszcza takich, ktorzy w ogole przygode ze sportem zaczeli 1,5 roku temu. (Rzeczywiscie przez 1,5 roku mozna przyswoic wiele technik, ale... nie mozna powiedziec, ze uksztaltowalo sie atlete. M.in. dlatego u nas najlepsi w bjj sa ludzie, ktorzy swoja przygode zaczeli od... judo, sportu w wielu aspektach pokrewnego, zwlaszcza co do rozwoju atletycznego, czucia przeciwnika etc.
Czasami zdarza sie, ze atleta sportowiec w pelni uksztaltowany (aczkolwiek w innej dyscyplinie), walczy np. z poczatkujacym bjj, umiejacym juz wiele techniki, ale generalnie nie majacym jeszcze power'a. Atleta moze wygrac, badz dzielnie sie bronic. A ktos z boku moze popatrzec i powiedziec - a jednak walczy czlowiek, a nie styl! Albo to bjj nie jest jednak takie cudowne! A to nie prawda. Juz teraz widze, ze perfekcyjne opanowanie wielu technik, plynne przejscia miedzy nimi, to jakies 5 lat profesjonalnego treningu!
Jesli zas chodzi o gilotyne... No coz... Kiedy nie mialem za duzo pojecia o chwytaniu (teraz tez nie mam), tez pierwsze za co lapalem, to byl leb oponenta, takze robilem gilotyne, co biorac pod uwage, ze troche zwlaszcza w tej plaszczyznie sily mam, przynosilo mi czasami niespodziewane zwyciestwa, z duzo lepszymi technicznie ode mnie.
Innymi slowy - majac w glowie jedno tylko rozwiazanie - zdarzalo sie, ze blokowalem (jest duzo latwiejsze niz kreowanie), bylem pasywny i... czailem sie na te gilotyne i czasami potrafilem bezwzglednie to wykorzystac.
Teraz znam troche wiecej technik (choc wciaz mam szereg pytan zwiazanych z ich wykonaniem) i gilotyna mnie juz tak nie bawi. Wiecej satysfakcji sprawia mi walka z moim udzialem - dobra technicznie, zmienna, plynna, bogata w techniki i pomysly, w ktorej sie duzo ryzykuje, czesto przegrywa, ale ktora takze uczy obydwie strony.
K_P
PS. Wg mnie nie jest tez tak latwo wyjsc z gilotyny jakby sie to na pierwszy rzut oka wydawalo.
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca

PS. Wg mnie nie jest tez tak latwo wyjsc z gilotyny jakby sie to na pierwszy rzut oka wydawalo.



w sumie racja za bardzo sie zapedzilem :oops:
jezlei nie jest dobrze zalozona to mozna wyjsc, co innego gdy ktos juz sie wpial dobrze i cala swoja sile pcha w nia zeby tylko utrzymac - to juz co innego
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca

mnie podczas walki z innym stylem


Hi, hi... :D Śmiesznie zabrzmiało.
  • 0

budo_honor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
to byl napewno fart cwaniaczku :evil:
  • 0

budo_bartjeden
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GDYNIA

Napisano Ponad rok temu

Re: udusiłem bjjowca
JA zadusiłem niedawno muchę i komara - też ćwiczyli jiu jitsu!!!! limo
Uuuu..., ale długo nie mogłem sobie z nimi poradzić. Dopiero kiedy założyłem gilotynę w chwili nieuwagi...

POZDRO!!! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024