Skocz do zawartości


Zdjęcie

Keisatsu-Jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Keisatsu-Jitsu
Szanowni forumowicze, czy jestescie w stanie wskazac gdzie w sieci szukac materialow na temat technik z Keisatsu-Jitsu (Policyjno przydatnej samoobronie i walce wręcz)?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Soke ..... K. Kondratowicz
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
To wiem, ale jakies materialy el......
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

Szanowni forumowicze, czy jestescie w stanie wskazac gdzie w sieci szukac materialow na temat technik z Keisatsu-Jitsu (Policyjno przydatnej samoobronie i walce wręcz)?


Jak już to keisatsu jutsu no waza - metoda policyjna (jitsu ma całkowicie inne znaczenie)

sam jestem ciekaw, kto rzeczywiście w Polsce zna ten system ?
Bo że stopni sie namnożyło, to fakt..! Tak jak w bujutsu stopni...!

Ale jak towar chodliwy....no cóż, komercja jest ważnym czynnikiem !!

Może się mylę ?

A co do materiałów... hmm... domyslam się kto może mieć...

pozdrówka 8)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Yawara ....nie piernicz (bardzo przepraszam za okreslenie)

materialy chyba "znalazl" , bo Kastorowi mozna wlasnie pogratulowac zdanego w niedziele 1 Dana Keisatsu-Jitsu :)

Nie chcial sie pewno chwalic :-) , no coz na internecie wszystko sie wyda ;-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

Yawara ....nie piernicz (bardzo przepraszam za okreslenie)

materialy chyba "znalazl" , bo Kastorowi mozna wlasnie pogratulowac zdanego w niedziele 1 Dana Keisatsu-Jitsu :)

Nie chcial sie pewno chwalic :-) , no coz na internecie wszystko sie wyda ;-)

No to brawa za szybkość! W 4 dni znalazł materiały, nauczył się i zdał. Zupełnie jak na studiach!
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

Yawara ....nie piernicz (bardzo przepraszam za okreslenie)
materialy chyba "znalazl" , bo Kastorowi mozna wlasnie pogratulowac zdanego w niedziele 1 Dana Keisatsu-Jitsu :)
Nie chcial sie pewno chwalic :-) , no coz na internecie wszystko sie wyda ;-)


Sorry, że pier...ę... niemniej mogę mieć wątpliwości i będę je miał !
Nie bezpodstawnie zresztą.
Tak jednak lekko zaciekawiony, ale bardziej z troski chciałbym wiedzieć u kogóż to zdał Kastor egzamin na ten stopień (gratulacje) i co on obejmował ?
Chyba, że jest to tajemnica...?
A zapewniam, że matoda ta ma wiele działów i wiekszość jest niestosowana w naszym kraju.
Jeżeli się mylę, bardzo chętnie zweryfikuję moje wiadomości.

Co do faktu, że w internecie można zdobyć wiele (chłamu w większości) informacji, to zdaję sobie sprawę z tego.

Natomiast nie jestem łatwowiernym uczestnikiem tego forum, aby wierzyć we wszystko, co wielu podaje. Bardzo łatwo można zweryfikować te informacje.

życzę miłego... raczej miłej nocy...
pozdrawiam :-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Yawara - doktor i towarzyszaca mu ekipa znowu sie stopniami obdarowywala ostatnio w krakowie.
Zastanawiam sie tylko nad jednym jak mozna szukac najpierw informacji a potem zdawac od razu na 1 Dana ?
Przeciez osoba powinna duzo wczesniej znac zakres technik i wymagania oraz je cwiczyc aby na dany stopien zdawac.
Druga sprawa keisatsu-jitsu wymyslone przez goshin-ryu nie ma nic wspolnego z keisatsu jutsu no waza ani nawet kolo tego nie lezalo ale to juz inna sprawa.
Smutne jest tylko to ze niektorzy wymyslaja sobie po piec styli w organizacjach i w kazdym sobie nadaja wysokie stopnie a potem niestety bije to w pozostale srodowisko jujitsu
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

No to brawa za szybkość! W 4 dni znalazł materiały, nauczył się i zdał. Zupełnie jak na studiach!


No wlasnie slasz niektore organizacje traktuja cwiczenie jak studia :) :)
tylko takie nowoczesne co po dwoch latach zostaje sie inzynierem :)

Porownujac z 5 letnia Polibuda roznice wyksztalcenia od razu widac :)
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
To taka piosenka z dobranocki....

Martius..Ty jeszcze nie śpisz ?
Zresztą nie dziwię się.... marzysz o tych studiach...wiem...w 1,5 roku

Hmmm... 8O może w pejcz jitsu ?

Dobranoc... miłych snów... :roll:

czekam z niecierpliwością na odpowiedź od Kastora albo jego adwokata...

Bardzo czekam.... :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Yawara ...domyslam sie ze do mnie pijesz z tym "adwokatem"
jesli o mnie chodzi to nie jestem _niczyim_ adwokatem
(tymbardziej ze sie z Kastorem sie nie znamy, jedynie wiem kto to jest)
mimo to denerwuje mnie co poniektorych podejscie...
Chyba normalne ze ktos przed egzaminem chce poszerzyc swoje horyzonty, a nie wydaje mi sie zeby (KTOKOLWIEK) poszedl na TAK WAZNY egzamin nie przygotowany...
Prowadzacym Kastora byl Jacek Checinski. Co obejmowal egzamin i jak wygladal to powinienes o to zapytac juz Kastora. Ja nie orientuje sie kompletnie w tematyce Keisatsu Jitsu.
Tak wogole to jednak zaluje ze zabralem glos wczesniej , teraz sie zastanawialem,ale skoro wywolales mnie do tablicy ...to odpowiedzialem.
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Witam,
No coz, nie o taki rozwoj watku chodzilo mi gdy rzucalem temat na Forum, ale widze ze i taka dyskusja ma sens (pytanie tylko czy w tym miejscu).

Po pierwsze: jezeli chodzi o materialy, to poszukiwanie ich, przynajmniej dla mnie, nie ma znaczenia kiedy i jak to robie, sam moment zdania egzaminu nie jest powodem aby dalej nie poszerzac swoich informacji w danej dziedzinie, wrecz przeciwnie... wtedy ma sie chyba jeszcze wieksza potrzebe zweryfikowania tego co sie wie.
I tutaj w pelni zgodze sie Dr. Kondratowiczem, ktory zwrocil na to szczegolna uwage na zakonczenie Seminarium w Krakowie, ze w stylach walki nigdy nie ma momentu w ktorym moge powiedziec "juz wiem wszystko". Zatem, jezeli pozwolicie bede sobie szukal wszelkich informacji na temat keisatsu i nie tylko :) ... przed egzaminem, w jego trakcie, po nim itp.

Po drugie: Zgadzam sie z Yawara, keisatsu to tak szeroki zakres technik i biorac pod uwage ich ilosc jaka jest wymagana na 1 DAN mozna powiedziec, ze jest sie na poczatku drogi... patrz wyzej slowa SOKE.

Po trzecie: Yawara pyta kto zna keisatsu, zatem zapewniam ze jest w Polsce co najmniej jedna taka znana mi osoba (nie bede podawal tutaj nazwiska bo nie otrzymalem takiego zezwolenia), ktora styl ten ma mozliwosc wprowadzac w zycie na codzien. Przy tej okazji pozdrawiam Mistrza!

Po czwarte: Widze, po tym poscie (innych nie czytalem wiec jezeli nie do konca to jest prawda to przepraszam), ze Martius lubi wyrazac szybkie, nie poparte faktyczana wiedza opinie na temat (w tym wypadku) osob zdajacych egzaminy. Wiekszosc osob jakie zdaja w PC JJ GR znam osobiscie i wiem ile pracy wkladaja w to, aby (nie chodzi mi o kolejny pasek) doskonalic swoje umiejetnosci. Chyle czolo nawet przed osoba, ktora przychodzi do sekcji i jest w stanie "przetrwac" pierwsze pol roku treningow, gdy w okresie tym czesto przychodza momenty rezygnacji. Oczywiscie jak wszedzie sa przypadki osob nad ktorymi mozna dyskutowac, czy poziom wyszkolenia jest adekwatny do stopnia na jaki sie zdaja, ale to jest w gestii komisji powolanej do tego celu (a nie zasiadaja tam przypadkowi ludzie) i nie mnie wnikac w jej kompetencje.

Po piate: postu slaszysz'a nie bede komentowal, pozostan lepiej na studiach, wchodzimy do Unii wiec ludzie madrzy beda mogli sie wykazac, zycze Ci abys byl dobry w tym co robisz.

Reasumujac: kolejny raz Forum jakby zawodzilo, wchodzisz, widzisz temat, oczekujesz konkretow.... a tu? akademicka dyskusja... szkoda[/b]
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
I jeszcze tylko jedno:

"Druga sprawa keisatsu-jitsu wymyslone przez goshin-ryu nie ma nic wspolnego z keisatsu jutsu no waza ani nawet kolo tego nie lezalo ale to juz inna sprawa."

Wlasnie m.in. dlatego przed laty zaczalem cwiczyc Jiu-Jitsu, ze pozwala mi to czerpac z roznych zrodel i nie interesuje mnie czy cos kolo czegos lezalo czy nie, pracy magisterskiej nie bede z tego pisal, jezeli technika podstawowa jest juz wymyslona, jest kanonem, na egzaminie prezentujemy kanon, calkiem inna rzecz to praktyka i realna sytuacja w ktorej technike ta przyjdzie nam zastosowac. Specyfika osoby, budowa ciala, okolicznosci i wiele, wiele innych aspektow BARDZO weryfikuja kanon, nalezy o tym pamietac. Dlatego osobiscie wychodze z zalozenia i tak staram sie cwiczyc, aby wyraznie rozgraniczyc techniki podstawowe (treningowe) od tego co moze byc podczas realnej sytuacji. Ktos kiedys powiedzial "Cwicz tak jakbys walczyl, walcz tak jabyc cwiczyl" mysle ze jest w tym duzo prawdy.

Moze to tez juz ktos powiedzial, ale ja mysle tak: znasz 1000 technik? Zastosuj jedna, dwie ale skutecznie!!!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

Po czwarte: Widze, po tym poscie (innych nie czytalem wiec jezeli nie do konca to jest prawda to przepraszam), ze Martius lubi wyrazac szybkie, nie poparte faktyczana wiedza opinie na temat (w tym wypadku) osob zdajacych egzaminy. Wiekszosc osob jakie zdaja w PC JJ GR znam osobiscie i wiem ile pracy wkladaja w to, aby (nie chodzi mi o kolejny pasek) doskonalic swoje umiejetnosci. [/b]


Kastor - ja wiekszosc tych osob znam jeszcze od czasow kiedy nie wiedzieli co to ju-jitsu. Ze starszym bratem Waszego Wiceprezydenta robilem kurs instruktorski. Potem obserwowalem jego szybka kariere ;) nawet bardzo szybka.

W miedzy czasie organizacja goshin-ryu probowala mi podkupic instruktorow a i mnie namawiac do wstapienia w jej szeregi
ale piosenka jaka zapodal Yawara: dziadku..drogi dziadku....!! mi akurat nie odpowiada do spiewania.

Nie przecze ze czesc ludzi tam ostro pracuje i posiada duza wiedze ale wiedza powinna czesto byc poparta jeszcze odpowiednia etyka a niestety z tym juz znacznie gorzej. Po prostu rzucaja mnie zagrania niektorych osob jak nie znajac sie z innymi wymieniaja sie wysokimi stopniami. I jeszcze uzurpuja sobie prawo do uzywania niektorych nazw przypisujac im nazwy czesto historyczne do wlasnych wytworow.

Wbrew pozorom moje opinie sa szybkie ale poparte dowodami inaczej nie staram sie wyrazac opinii.
Nizsze stopnie i mlodsi instruktorzy sa w kazdej organizacji najczesciej bardziej etyczni niz wysoka kadra - a wydaje mi sie ze powinno byc odwrotnie ??? Ale podlug gory wystawia sie niestety opinie i innym.

Pozdrawiam
Martius - Marcin Dawidowicz
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
I jeszcze jedno chyba do Kastora ;)

Nie to zebym byl przeciwnikiem i nie docenial tego co robi Twoja organizacja. Cenie wklad pracy wlozony w powstanie trzeba przyznac dosc duzej organizacji szkoda tylko ze nikt z uczniow Doktora przy nim nie pozostal. Chwali sie to ze maja stabilny program od lat i jego przestrzegaja przy nauczaniu. Doktora bardzo cenie za wlozony wklad pracy i publikacje. Ale myslisz ze to wszystko przetrwa w takim stanie jak zabraknie juz tego autorytetu ? Widzisz kandydata w organizacji na jego miejsce ktorego wszyscy cenia ? Ja mysle ze wtedy zacznie se walka o wladze absolutna i powstana nastepne 10 dany 8)
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Kandydat juz jest, a czy organizacja przetrwa? To temat na odrebna dyskusje (moglaby byc ciekawa), osobiscie mysle ze tak, przetrwa gdyz caly czas sie rozwija.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

Kandydat juz jest,


Ja aukarat na tym miejscu widze jedynie KR z Krakowa no ale zycie pokaze.
Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Pocwiczymy :) zobaczymy :)

Rowniez pozdrawiam
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu

... z Kastorem sie nie znamy, jedynie wiem kto to jest...


Mafox_ uchylisz rabka tajemnicy? Skad mnie znasz? Gdzie trenujesz itp?
Wybierasz sie moze do Sczecina 10-11 2003 ?
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Keisatsu-Jitsu
Po prostu widzialem Cie na Seminarium , trenuje u KR.
Co do wyjazdow to na razie mysle o blizszych terminach (czerwiec - Warszawa TKD).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024