Skocz do zawartości


Zdjęcie

wywrotka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

wywrotka
otoz mam problem: stosowalem ostatnio na typie kravmagowa wywrotke (jak ktos nie wie to takie wejscie reka i barkiem w typa, cala masa pcha, gosciu leci na plecy) i problem polega na tym ze kolejny raz sie upewnilem ze gosciu ktory leci na plecy ma bezwarunkowy odruch panicznego lapania sie za cokolwiek. no i najlatwiej mu zlapac z reguly za moje chabety. poniewaz ja jestem rozpedzony wiec nie ma bata i lece z nim. niby fakt ze lece na niego ale tak czy siek mi sie to nie podoba. macie jakies patenty na to?
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Spróbuj modyfikacji- jak przy unikaniu sierpowego: przedramieniem wchodzisz na klatkę nie szyję, dłon drugiej ręki uderza w nery trochę od dołu, bo i tu najważniejsze jesteś niżej na nogach niż normalnie.Powinno to dać efekty, choć przyznam się nigdy nie lubiłem tego obalenie, wolę to drugie ( z kopem w dół podkolanowy), lub wycinki
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
szczerze mowiac to opisales to co robilem, nie dodalem o tej drugiej rece z lenistwa :) obalenie z kopem w kolano od tylu niby znam (tzn to jest przeciez w sumie wycinka chyba?) ale to z boku a nie z frontu. a co do samych wycinek to nigdy mi nie wychodzily, jakos nie umiem; kopie w noge i dupa. ale zeby nie zbaczac z tematu chodzi mi o to wywrocenie.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
zejdz nisko na nogach, uderzasz wtedy niżej, ale przeciwnik nie ma za bardzo jak się złapać, oczywiście chronisz twarz!Wejście jest dynamiczne , wiec możesz być trochę bardziej wychylony do przodu
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Ja bym się tak nie przejmował.... przecież to ty jesteś na kolesiu i raczej miękko lądujesz, a to on ma bliskie spotkanie z ziemią.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
nie do końca wchodzisz dynamicznie, więc glebowanie jest niezdrowe, sam dośiaidczyłem tego nie raz.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Z opisi wnioskuję że chodzi o klasyczne Osotogari, całkiem niezła technika z judo, istnieje spore prawdopodobieństwo że facet podcinany bedzie łapał nas za bety w momenicie upadku.
To tylko prawdopodobienstwo, bo judocy robia to tak dobrze że faceta tak wycina że nie ma szansy złapania.
Ale jeśli złapie to cóż, ktoś tu dobrze radził: upaść na gościa całym ciężarem ciała, wystawić przy tym łokcie w kierunku napastnika a wyjdzie na to że facet sam sobie zgotuje niezłe lanie ( i całkiem spore obrażenia)

Pozdro.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
martwie sie lekko tym, co bedzie jak wywrocony bedzie z kolega/ami...a z ta dynamika to chodzi wam zeby wejsc NA MAXA ostro? to gdzie ja mam to cwiczyc, jak ja zabic moge :)
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Na treningu nie wchodz na full, na full zrób tylko wejście przedramieniem na klatę, na nery lekko, dynamicznie , czyli całym ciałem zrób wecie przedramieniem i nogami.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Z opisi wnioskuję że chodzi o klasyczne Osotogari, całkiem niezła technika z judo, istnieje spore prawdopodobieństwo że facet podcinany bedzie łapał nas za bety w momenicie upadku.
To tylko prawdopodobienstwo, bo judocy robia to tak dobrze że faceta tak wycina że nie ma szansy złapania.

Jemu nie chodzi o osoto gari, bo jest to podcięcie (technika nożna), a co do reszty co było napisane, to się zgadzam.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
pomyłka... to co napisałem odnosi się do tekstu obrońcy, przepraszam za niejasności.......
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Hem, założyłem po prostu że yak pisząc post czy to zapomniał czy nie dodał o końcowym podcięciu przy opisywanej przaz siebie technice.
Niemniej sama nazwa "wywrotka" skłania do twierdzenia że jest to Osotogari, pamiętać trzeba że użycie barków, ramion do ataku na szyję, klatkę piersiową przeciwnika ma jeden podstawowy cel: wytrącić go z równowagi, tak że podcięcie to w zasadzie powinna być formalność.

Yak, powiedział A, logicznie wnioskując ja dodałem B, ale dalej myślę że chodzi mu o Osotogari, możliwe że chodziło mu o sam atak przedramionami na szyję trochę jak w amerykańskim futboolu, ale czy nazwał by to wywrotką?

Eeee, to tyle dywagacji.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
podciecie? to nie to...to ta technika z waleniem druga reka (najlepiej reka+kubotan) w nery. opisz to z podcieciem ok? moze po prostu rozawiazaniem jest inna technika? a na przyklad bjj; mistrzowie parteru maja sposob na wywrocenie przeciwnika i pozostanie samemu w stojce?
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Osotogari opisałem we wcześniejszych postach, twój instruktor Krav Maga, powinien wiedzieć o co chodzi nawet jak samej nazwy nie zna.

"mistrzowie parteru mają sposób na wywrócenie przeciwnika i pozostanie samemu w stójce"

mistrzowie parteru, raczej będą wchodzć w parter niż starać się stać w stójce. Pozatym to nie jest domena bjj, sto lat przed nimi powstało judo, które zajmóje się dokładnie tym co opisałeś. Wywrócenie przeciwnika to przedewszystkim wszelkiego typu rzuty, wykonywane z półdystansu.

Jeśli jesteś w stowarzyszeniu KM masz spore szanse na dobre wypraktykowanie rzutów w walce, bo jeden z liderów Stowarzyszenia kpt. Włodek Kopeć to stary zawodnik judo, więc zna się na tym i orjentuje jak umiejętnie wpleść elementy judo w KM. Jeśli jesteś w Instytucie, szanse na rzuty masz małe, bo Tomasz Adamczyk pojęcie o rzutach ma małe.

To tyla. pa.
  • 0

budo_old dwarf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olkusz

Napisano Ponad rok temu

Re: wywrotka
Sprubuj przy wykonywaniu wywrotki przedramie na szyi kierowć lekko w góre oczywiśnie z jednoczesnym walnięciem w nery.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024