Skocz do zawartości


Zdjęcie

Typ ostrza dla fightera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Typ ostrza dla fightera?
Jak to jest, czy np typ ostrza tanto w fighterze to sprawa gustu i upodoban czy moze ma to jakies zalety? A moze wady?
Chodzi mi tutaj moze nie o czyste tanto tylko np cos posredniego jak jest np w fighterach mad doga.
Prosze o siarczyste :) wypowiedzi
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza dla fightera?
Uwazam ze praktycznie to juz tylko kwestia gustu.Mowiac a tak zwanych "american tanto" , czyli lekko zmutowanych klasykach , najwiekszymi "praktycznymi roznicami" jezeli mowimy o fighterach , jest praktycznie pozbawieni noza tano "belly" w wiec miejsz "plynnosc ciec i inne zachowabnie sie noza przy penetracji podczas pchniec , tanto lepiej daje sobie rade z roznego rodzaju materialami wloknistymi , gdzie przednia czesc noza pelni niejako role gilotyny , czybek noza jesy mozniejszy i nie narazony tka na zlamanie.
Jednak mysle ze roznice te sa naprawde nieznaczne i wychodza tylko w testach , w praktyce pchniecie kogos czy to tanto czy clip point , moze skonczyc sie tak samo tragicznie.
JA osbiscie , nie lubie tanto , a nawet bardzo nie lubie , mam obecnie juz tylko klasyke Cold Steela i nawet Emerson mnie nie przekonuje
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza dla fightera?
Z ciekawosci. Seiken jakiego CS'a posiadasz?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza dla fightera?
San Mai Magnum Tanto 7 " , on jest po prostu klasycznie piekny
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza dla fightera?
Hm...zdazylem zauwazyc ze wiekszosc sposobow zakonczenia ostrza na fighterach to clip i drop point, a ksztalt calego ostrza to recurve lub straight.

Na bladeforums jakis koles sie wypowiadal (nie pamietam szczegolow ani namiarow bo to dawno bylo) ze jesli chodzi o fightera to na penetracje najlepiej sie nadaje clip point. Uzasadnil to doswiadczeniem na zwierzetach, chyba byl rzeznikiem.
Z jego 'doswiadczenia' wyniklo ze standardowy clip point nie tyle latwiej wchodzi ile wychodzi z mieska.

To tyle plotek, jak to jest w praktyce to nie wiem. Jeszcze. :)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza dla fightera?
Moj faworyt: Polkowski Dingo Fighter
Dołączona grafika
Wojtek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza dla fightera?
Ładny nóż choć wyglada (sądząc po sposobie zamontowania okładzin) jak kuchenny kozik :) . No ale samego pięknego kształty nie można odebrać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024