Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Chcialem ten temat umiescic w Bazarze, ale nie moge tam pisac.

Chce kupic noz. Wybralem CRKT z powodu ceny. Podobaja mi sie dwa modele: Crawford/Casper Pro i Hawk D.O.G., ten drugi bardziej.

Moje pytania:
a) noz ma byc noszony na co dzien, a sluzyc ma do wszystkiego - prosze o porownanie tych dwoch modeli: wygoda noszenia, wygoda otwierania, trwalosc, jakosc blokady itd. I ogolnie, czy pochwalacie moj wybor.

B) jak sie spisuje blokada ostrza w tych nozach? Czy nie sprawia problemow po 3 - 4 latach uzywania? Nie brudzi sie, nie zacina, nie psuje? Cos sie mojemu nozowi moze stac na deszczu czy w innych trudnych warunkach? Jakies srubki im nie odpadaja? Jak ogolnie wyglada wygoda ich uzywania?

c) gdzie je mozna kupic najtaniej? (WAR'a i Piter'a bym prosil o zacytowanie cen :-) ) Wiem, ze w Stanach sa do kupienia za jakies 300 zl (od 65 do 75 USD), ale dochodzi problem z przesylka (czas, cena i ryzyko). Tam gdzie jest najtanszy noz, przesylka kosztuje 150 USD. Moge prosic o pomoc znajomych, ale szczerze mowiac nie chce nikomu zawracac glowy by zaoszczedzic 50 PLN. W sklepie dzis ogladalem Crawforda/Kaspera za 263 zl, ale wersja z gorszej stali, nie pro. Sprzedawca sie odgrazal, ze noz ktory mnie interesuje bedzie mial pod koniec miesiaca, cena ok. 400 PLN (ale jeszcze sie zobaczy, mam nadzieje ze bedzie blizsza 350). Nie ma Hawk D.O.G.'a ani na polce, ani w katalogu. Wiec tego modelu nie bedzie mial. Poza tym noz ktory sprowadzi, bedzie z zabkami na ostrzu, a ja bym chcial bez zabkow.

d) Jakby ktos mial ktorys z tych nozy uzywany, ale zadbany, a chcial go sprzedac, to prosze o kontakt

e) czym mam go ostrzyc, gdzie to kupic i ile mnie to bedzie kosztowalo.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Ogłoszeń w tym dziale nie umieszczamy. A jak ktoś chce napisać o tych nożach jakieś porównanie, to poproszę.
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Lordzie - kilka dniu temu sam zostalem upomniany przez Pitera za podobne wykroczenie. Z tym ze chcialbym prosic w imieniu kolegi ale mysle ze kilku innych osob,. Wnioski o czlonkowsto Portalu Budo niech bede rozpatrywane ciut szybciej. Ja na swoj czekam jakos 10 dni.. A zycie sie toczy. Wiec prosimy o Master !! - lagodny wyrok w zawieszeniu :)
  • 0

budo_stary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Witam,
Miesiąc temu odebrałem z poczty przesyłkę z CRKT Crawford/Kasper Folder Pro w cenie USD 59,99, wysyłka kosztowała USD 10,85 za dwa noże - policz sam koszt zakupu. We Wrocławiu ten sam nóż kosztuje prawie 400,- pln (jako stałemu klientowi obiecano upust do 380,- ;-) )
Ten sam nóż w wersji nieprofesjonalnej mam od prawie 2 lat i jest jednym z moich ulubionych.
Pozdrowienia
stary
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Ja także jestem posiadaczem C/K KFF, jak na tej klasy noż to jestem calkiem zadowolony, ale są jednak pewne ale :) : troche miekka stal, trzeba uważać na czubek(o tym bylo już dużo Adam D mial chyba ten sam problem w Point Guard), klips sie rusza od nowości , a po kilku dniach śrubki od niego można palcami wykręcić, wieć od razu radze użyć lakieru albo "kropelki" . Jestem ciekaw czy w wersji Pro klips trzyma się lepiej.
Ogolnie rzecz biorąc to design tych noży(C/K) jest bardzo sympatyczny.
PS. pytanie do stary, w jakim sklepie zamawialeś, i czym placileś, karta, money order??
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Pytanie do Starego popieram i przyklepuję ;)
Może strzelisz taki step-by-step opis korzystania ze sklepu ;)
Oraz, oczywiście, tips and tricks :D

Pozdrówka,
AdamD

PS: Owszem, ta stal AUS6M to ekhm... tnie. Nad innymi zaletami muszę się pozastanawiać dłużej 8)

8)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Troche o Crawfordzie/Kasperze:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hawk'a nie mialem, wiec ciezko sie wypowiadac. Uwaga co do wersji Pro, stal AUS 8 to zaleta, natomiast okladziny z aluminium to pomysl taki sobie. Pewnosc chwytu na tym cierpi, a poza tym doskonale odbijaja sie na tym slady paluchow, przez co noz wyglada ... malo estetycznie.
Wojtek
  • 0

budo_stary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford/Kasper vs. Hawk D.O.G.
Witam,
na wyraźne życzenie

....Pytanie do Starego popieram i przyklepuję ;)
Może strzelisz taki step-by-step opis korzystania ze sklepu ;)
Oraz, oczywiście, tips and tricks :D ....

odpowiadam :
sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
płatne kartą VISA Classic (virtualna karta PKO została niestety odrzucona w tym i paru innych amerykańskich sklepach)
ograniczenie : zakup > USD 100,-
Resztę proponuję przenieść na priv by nie naruszać zasad portalu.
BTW od jakiegoś czasu staram się o możliwość publikowania na Bazarze, gdzie tego typu rozmowa byłaby bardziej na miejscu, lecz brak reakcji admina nie pozwala mi na wybrnięcie z tej sytuacji bardziej elegancko.
Pozdrowienia dla wszystkich
Stary
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024