Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pytania] Broń gazowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_nooki20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

[Pytania] Broń gazowa
Mam kilka pytań dotyczących broni gazowej, mam nadzieje ze mi odpowiecie bo widze wiele osób które znają sie na rzeczy.

1. Co to jest własciwie ta broń gazowa? czym to sie rózni od gazu który sprzedawany jest bez zezwolenia?

2. Dlaczego bron gazowa wymaga zezwolenia a gaz nie?

3. Czy łatwo jest dostać pozwolenie na broń gazową?

4. Jak to jest w innych krajach z pozwoleniem? Jak to bedzie po wejsciu do UE?

5. Gdzie w interecie mozna znaleźć informacje i zdjecia broni gazowej?

6. Jak to jest z naszym prawem zeby dostac broń gazową co trzeba zrobic?

7. Jelsi ktos ma takie pozwolenie i broń moze opowie co musiał zrobic zeby je zdobyć?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
hm...broń gazowa wyszła już z mody...;)...lepiej kup sobie dobry gaz w żelu...
  • 0

budo_nooki20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Ale ja chce broń dlatego czekam na odpowiedzi
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Broń do ochrony osobistej jest w Polsce tak trudno dostać, że jeżeli nie masz solidnych podstaw do jej wydania, tzn. nie uzasadnisz, że twoje bezpieczeństwo jest tak zagrożone, że niezbędna ci jest broń, lub nie masz odpowiednich dojść w policji to o takim pozwoleniu zapomnij.
Co do twoich pytań to nie będe się tu rozpisywał bo w internecie i czasopismach o broni jest mnustwo informacji na temat broni gazowej. Poszukaj przez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moja rada - odpuść sobie gazówke. Skuteczność tej broni jest rzadna i szkoda pieniędzy i czasu na załatwianie takich rzeczy.
Jeżeli szukasz jakiegoś środka do somoobrony, ale takiego, który nie wiązał by się z poważnym uszkodzeniem przeciwnika (broń ostra i nóż) to naucz się walki wręcz. Polecam BJJ, Combat i Muay Thai.
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

hm...broń gazowa wyszła już z mody......lepiej kup sobie dobry gaz w żelu...


Pewnie się zemną nie zgodzisz, ale moim zdaniem wszelkiego rodzaju gazy, paralizatory i inne tego typu wynalazki są gówno warte.
Uważam, że jest to robione po to żeby sprzedać i zarobić na ludziach, którzy szukając jakiegoś środka do samoobrony dają się nabrać na reklame. Widziałem kilka razy "w akcji" takie rzeczy, jedyne co tym osiągniesz to rozjuszysz przeciwnika, a to chyba ci nie pomoże.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

hm...broń gazowa wyszła już z mody......lepiej kup sobie dobry gaz w żelu...


Pewnie się zemną nie zgodzisz, ale moim zdaniem wszelkiego rodzaju gazy, paralizatory i inne tego typu wynalazki są gówno warte.
Uważam, że jest to robione po to żeby sprzedać i zarobić na ludziach, którzy szukając jakiegoś środka do samoobrony dają się nabrać na reklame. Widziałem kilka razy "w akcji" takie rzeczy, jedyne co tym osiągniesz to rozjuszysz przeciwnika, a to chyba ci nie pomoże.

hmm...a testowałes cos takiego na sobie ?
poza tym jesli chodzi o gaz to jest to znakomity srodek wspomagający pokonanie przeciwnika (oslepienie działa w prawie 100 na 100 jesli go odpowiednio uzyjesz).a paralizator...hehe spróbuj na sobie zobaczysz jak działa..ja juz próbowałem ale taki 300 000 mA nie słabszy..
uzycie broni czy noża to problemy jak bys na to nie spojrzał..gaz czy paralizator raczej przechodzi bez echa..
a co do gazówek to...miałem, mam i...nie używam.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

Mam kilka pytań dotyczących broni gazowej, mam nadzieje ze mi odpowiecie bo widze wiele osób które znają sie na rzeczy.

1. Co to jest własciwie ta broń gazowa? czym to sie rózni od gazu który sprzedawany jest bez zezwolenia?

2. Dlaczego bron gazowa wymaga zezwolenia a gaz nie?

3. Czy łatwo jest dostać pozwolenie na broń gazową?

4. Jak to jest w innych krajach z pozwoleniem? Jak to bedzie po wejsciu do UE?

5. Gdzie w interecie mozna znaleźć informacje i zdjecia broni gazowej?

6. Jak to jest z naszym prawem zeby dostac broń gazową co trzeba zrobic?

7. Jelsi ktos ma takie pozwolenie i broń moze opowie co musiał zrobic zeby je zdobyć?

1. broń gazowa jest traktowana w prawie polskim jak broń palna.gaz miotany jest poprzez cisnuienie powstałe wskutek spalania sie ładunku prochowego i dlatego palna..widzisz róznice miedzy poujemnikiem z gazem a pistoletem.poza tym to jest jednak broń,ma wygląd broni a więc wiążą sie z tym rózne sprawy..to nie jest pojemnik>widzisz róznice.?

2.własnie dla tego co napisałem powyżej wymagane jest na ten sprzęt zezwolenie.

3.łatwiej niż na broń ostrą jednak wcale nie dużo łatwiej.no mysle, że w 100 przypadkach na ostra dostanie 2 a na gazówke 22...

4. nie wiem jak to bedzie po wejściu każde państwo ma swoje prawo więc pewnie nic sie nie zmieni.

5.przeglądarki internetowe ci cos znajda.

6. to samo co na palną zobacz sobie temat w walce bronią -Unia Europejska- prawo.

7.nie jestem cywilem więc nie odpowiem....
  • 0

budo_nooki20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
No to dzieki wielekie za odpowiedzi...szczegulnie ostatnią "Nie Cywila" ale jeszcze jedno pytanko.
Czy broń gazowa jest mocniejsza w działaniu od gazu? i czy np nie musze sie obawiac podmuchu wiatru?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Podmuchu wiatru nie musisz się obawiać przy gazie w żelu lub piance.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
romek , chodz sie gdzies spotkamy, psikne ci w oczy gazem z 20 centymetrow i potem powtorzysz ze to nieskuteczne :P
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

hmm...a testowałes cos takiego na sobie ?
poza tym jesli chodzi o gaz to jest to znakomity srodek wspomagający pokonanie przeciwnika (oslepienie działa w prawie 100 na 100 jesli go odpowiednio uzyjesz).a paralizator...hehe spróbuj na sobie zobaczysz jak działa..ja juz próbowałem ale taki 300 000 mA nie słabszy..


romek , chodz sie gdzies spotkamy, psikne ci w oczy gazem z 20 centymetrow i potem powtorzysz ze to nieskuteczne


Nie mam wątpliwości, że użycie takich środków nie będzie przyjemne dla przeciwnika, jednak w prawdziwej, "ostrej" walce gdzie gaście idą "na całego" jest nieskuteczne. Pisze to bo sam widziałem 3 razy na ulicy i 1 w czasie bójki w knajpie - dwóch facetów zaczeło się napieprzać, w pewnym momencie jeden wyciągnął gaz i z odległości kilkunastu centymetrów "psiknął" drugiego po twarzy, efekt był taki, że gdyby ich nie rozdzielono to ten "oślepiony" zatłukł by tego z gazem.
Jeżeli chcesz położyć zdecydowanego i sprawnego fizycznie napastnika to musisz go uszkodzić : postrzelić, zranić nożem, złamać noge czy znokałtować silnym ciosem. Im mniej tym lepiej, bo z tego są konsekwencje, ale musisz go uszkodzić. Bajery typu przeciwnik padający jak kłoda po użyciu paralizatora czy innego takiego sprzątu są tylko na filmach. Poza tym człowiek w czasie walki napakowany adrenaliną ma zupełnie inną tolerancje na ból. Może wytrzymać znacznie więcej.
Natomiast jeżeli chodzi o wspomaganie się gazem, to w czasie walki liczył bym na siebie a nie na różnego rodzaju "wspomagacze".
  • 0

budo_nooki20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Romek tak jak wiekszośc ludzi na forum nie zgodze sie z tobą, co prawda o broni gazowej nie mam pojecia dlatego pytam ale o gazie mam. Moze nie dokładne ale widziane na własne oczy. A wiec widziałem jak szedłem nocą przez miasto dwuch kolesi co napdało na jednego... ten wyciagnoł gaz [wieksza butla] i go użył... obydwu padło na kolana i zaczeli wycierac oczy to oczywiscie wystarczyło tamtemu zeby spokojnie uciec. A własnie po to jest ten gaz zeby uciec a nie psiknąc i dlaej bić sie z kolesiem.

Druga sytuacja była w klubie jeden koles troche pochmielony zaczoł sie rzucac i posdskakiwac do barmana ten nie myslac wyciagnoł gaz spod lady [co prawda w żelu] i psiknoł kolesiowi tamten zaczoł wycierac a wiadomo ze wyciarając zel poprostu jest jeszcze gorzej bo rozmazywał go... koles lezał na ziemi i krzyczał zeby z niego to zdjeli... podeszłu dwuch jakis kolesi i wyrzucili pacjeta.

Co do noza to trzeba umiec sie niem posługiwac, jakies chwyty itd... bo jak np ja bym se kupił nuz to bardziej prawdopodobne ze znalazł by sie on w moich plecach. :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

[Nie mam wątpliwości, że użycie takich środków nie będzie przyjemne dla przeciwnika, jednak w prawdziwej, "ostrej" walce gdzie gaście idą "na całego" jest nieskuteczne. Pisze to bo sam widziałem 3 razy na ulicy i 1 w czasie bójki w knajpie - dwóch facetów zaczeło się napieprzać, w pewnym momencie jeden wyciągnął gaz i z odległości kilkunastu centymetrów "psiknął" drugiego po twarzy, efekt był taki, że gdyby ich nie rozdzielono to ten "oślepiony" zatłukł by tego z gazem.".

ale jednak bez gazu zatłukłby go od razu a tak ich jednak rodzielili czyli efekt uzycia gazu był..;)

[
Bajery typu przeciwnik padający jak kłoda po użyciu paralizatora czy innego takiego sprzątu są tylko na filmach. Poza tym człowiek w czasie walki napakowany adrenaliną ma zupełnie inną tolerancje na ból. Może wytrzymać znacznie więcej.
Natomiast jeżeli chodzi o wspomaganie się gazem, to w czasie walki liczył bym na siebie a nie na różnego rodzaju "wspomagacze".

bajery typu paralizator nie działają "bolesnie".napakowany czy nie każdy pada jesli jego mieśnie ulegną skurczowi pod wpływem prądu...wypróbuj..polecam..szczególnie jesli zadziałasz na okolice brzucha..lub w okolicy pachwiny lub obojczyka..z adrenaliną czy bez gośc pada jak na filmie po 2 sekundach...;)...w więzieniech nieraz funkcjonariusze maja pałki elektryczne.no troche mocniejsze niż te do zakupu bez zezwolenia....hm..miooodzio...działaja na kazdego nawet po narkotykach.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
cougar: "a paralizator...hehe spróbuj na sobie zobaczysz jak działa..ja juz próbowałem ale taki 300 000 mA nie słabszy.. "

Wiesz ile to jest 300 000 mA ? To jest 300 A. Chyba pomylilo Ci sie z V. A to, ze paralizator ma ile
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
(ciąg dalszy) A to, że paralizator ma ileś tam set tysięcy woltów, nie oznacza, że jest skuteczny, bo liczą się także pewnie natężenie, częstotliwość, i kształt impulsów.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
cougar: "bajery typu paralizator nie działają "bolesnie".napakowany czy nie każdy pada jesli jego mieśnie ulegną skurczowi pod wpływem prądu...wypróbuj..polecam..szczególnie jesli zadziałasz na okolice brzucha..lub w okolicy pachwiny lub obojczyka..z adrenaliną czy bez gośc pada jak na filmie po 2 sekundach..."

To zależy od tego jaki jest ten paralizator, czasami nawet 5 sekund nie wystarczy.

Na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są filmiki pokazujące użycie "Tasera", ale nie wszystkie paralizatory są tak skuteczne.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Tu są jeszcze dwa filmiki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

romek , chodz sie gdzies spotkamy, psikne ci w oczy gazem z 20 centymetrow i potem powtorzysz ze to nieskuteczne :P


dokladnie :)

problem polega na tym tylko ze trzeba tym gazem trafic . . . tak naprawde nie jest to latwe, bardzo prosto przed gazem obronic sie za pomoca np. kurtki czy bluzki a nawet zwyklej siatki foliowej na zakupy :)

dlatego wg. mnie gaz jest tylko dobry gdy atakuje Cie np. podchmielony wielkolud ktorego 3 x sikniesz zanim ten sie zorientuje ze wyciagnoles gaz ale jak ktos naprawde chce Ci wpierdolic i wie jak to sie robi to gaz jest nic niewart. . . w takiej sytuacji bardziej Ci pomoze replika broni palnej bo masz jakas szanse ze chociaz se wystraszy i ucieknie . . . gozej jak wtedy wyciagnie swoja, niekoniecznie replike :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Romek TM wszystko co napisałes jest prawdą ale nie wynika z tego, że paralizator jest zły...mi w nim przeszkadza tylko to , że trzeba dotknąc napastnika tzn.podejść blisko co stwarza zagrożenie.w moich założeniach obrony czy ataku taka sytuacja to ostateczność (tu pomoże nóz który i tak przydaje sie na codzień).
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
acha..u nas wystrzeliwane elektrody są dla cywili zabronione...to a propos tych filmików..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

6 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024