Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pytania] Broń gazowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
kilka razy uzywalem gazu w samoobronie, zawsze skutecznie. z tym ze zgodnie z kravmagowym duchem to ja atakowalem pierwszy. atak mial schemat z grubsza taki : gazem dluuuuugo i namietnie jak z najmniejszej odleglosci w twarz, po czym szybka wycinka, koles lezy, albo prosi o laske, albo ida trepy.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
sciagnalem wszystkie filmy z taserami i musze powiedziec ze budzi zaufanie wynalazek...
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

A wiec widziałem jak szedłem nocą przez miasto dwuch kolesi co napdało na jednego... ten wyciagnoł gaz [wieksza butla] i go użył... obydwu padło na kolana i zaczeli wycierac oczy to oczywiscie wystarczyło tamtemu zeby spokojnie uciec.

Druga sytuacja była w klubie jeden koles troche pochmielony zaczoł sie rzucac i posdskakiwac do barmana ten nie myslac wyciagnoł gaz spod lady [co prawda w żelu] i psiknoł kolesiowi tamten zaczoł wycierac a wiadomo ze wyciarając zel poprostu jest jeszcze gorzej bo rozmazywał go... koles lezał na ziemi i krzyczał zeby z niego to zdjeli...


Jedną z wad gazu jest to, że na różnych ludzi różnie działa. Jeden będzie krzyczał z bólu, a drugi dostanie motywacje żeby rozpierdolić ci głowe o ściane.

dlatego wg. mnie gaz jest tylko dobry gdy atakuje Cie np. podchmielony wielkolud ktorego 3 x sikniesz zanim ten sie zorientuje ze wyciagnoles gaz ale jak ktos naprawde chce Ci wpierdolic i wie jak to sie robi to gaz jest nic niewart. . .


Dokładnie.
Pijany menel, który chce wyciągnąc od ciebie pare złotych na wino, pewnie wyłoży się po użyciu gazu - tylko czy w takiej sytuacji używanie siły jest w ogóle potrzebne ?
Natomiast jeżeli walczysz ze zdecydowanym przeciwnikiem to gazem nic mu nie zrobisz. No i jak napisał liamk musisz trafić w oczy, a w czasie walki każdy instynktownie chroni głowe.

napakowany czy nie każdy pada jesli jego mieśnie ulegną skurczowi pod wpływem prądu...wypróbuj..polecam..szczególnie jesli zadziałasz na okolice brzucha..lub w okolicy pachwiny lub obojczyka..z adrenaliną czy bez gośc pada jak na filmie po 2 sekundach......w więzieniech nieraz funkcjonariusze maja pałki elektryczne.no troche mocniejsze niż te do zakupu bez zezwolenia....hm..miooodzio...działaja na kazdego nawet po narkotykach.


Uwierze jak zobacze. Co polecasz do wypróbowania ? Jaki jest najmocniejszy paralizator dostępny bez zezwolenia ?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
zezwolenia nie wymaga sie w przypadku posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA i energii nieprzekraczającej 300 mJ.
na każdy inny paralizator musisz miec pozwolenie.
ja mam taki dozwolony i jest całkiem si...
wypróbowałem go raz na koledze piknąłem go w reke przez o.5 sek i zbił reką szybke w regale..tak mu odskoczyła..;)..jak obezwładnia nie miałem okazji wypróbowac...
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

zezwolenia nie wymaga sie w przypadku posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA i energii nieprzekraczającej 300 mJ.


A jaki konkretny model polecasz ?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
romek nie jestem specjalistą od szokerów......proponuje poradzić się kogos kompetentniejszego w tej kwestii...hm...ale nawet sprzedawcy tych gadgetów bym nie polecał słuchac..może jakiegos fizjoterapeute ? fizjologa ? fizyka ? praktyka ?
jesli jestes z trójmiasta to chetnie pozycze ci swojego paralizatora na testy na TWOICH!!! kolegach...;))
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

ja mam taki dozwolony i jest całkiem si...
wypróbowałem go raz na koledze piknąłem go w reke przez o.5 sek i zbił reką szybke w regale..tak mu odskoczyła..;)..jak obezwładnia nie miałem okazji wypróbowac...


A jaki to jest konkretnie model ?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
nie wiem...ma zdrapane wszystkie nalepki (ma 4 lata)...4 elktrody.300 000 V...bezppiecznik w uchwycie....bat.9 V......
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Ja widzialem w dzialaniu paralizator "Power 300". Ma go moj znajomy. Probowal go na sobie, i wypadl bardzo cienko (paralizator). Po przylozeniu do reki czy nogi potrzeba by bylo chyba z 5 s aby kogos obezwladnic. Jest to moze dobre dla jakichs ochroniarzy, ktorym ktos sie wyrywa, i chca go "uspokoic",ale nie do samoobrony.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
hehehe..indolencja jest wielka>>paralizator przykłada sie w odpowiednim miejscu a nie do reki : pachwiny.okolice karku,obojczyka,brzuch...tam działa najlepiej.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

hehehe..indolencja jest wielka


Tu sie z toba zgodze - twoja "indolencja jest wielka". Jak cie ktos napadnie to powiesz: " Poczekaj musze przylozyc paraliztor w odpowiednie miejsce, prosze sie nie wiercic - ja potrzebuje przynajmniej 2 sekund aby ten paralizator zadzialal !" A napastnik na to: "Bardzo przepraszam, myslalem, ze te urzadzenia dzialaja natychmiastowo, juz stoje spokojnie". To, ze twojemu koledze odskoczyla reka po 0.5 s nie znaczy, ze bedzie skuteczny w obronie. Jesli gosc bedzie mial przewage fizyczna i nie bedzie unieruchomiony to moze ci ten paralizator probowac wyrwac, a moze cie tez po prostu zatluc recznie bo sie wkurzy.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

hehehe..indolencja jest wielka


Tu sie z toba zgodze - twoja "indolencja jest wielka". Jak cie ktos napadnie to powiesz: " Poczekaj musze przylozyc paraliztor w odpowiednie miejsce, prosze sie nie wiercic - ja potrzebuje przynajmniej 2 sekund aby ten paralizator zadzialal !" A napastnik na to: "Bardzo przepraszam, myslalem, ze te urzadzenia dzialaja natychmiastowo, juz stoje spokojnie". To, ze twojemu koledze odskoczyla reka po 0.5 s nie znaczy, ze bedzie skuteczny w obronie. Jesli gosc bedzie mial przewage fizyczna i nie bedzie unieruchomiony to moze ci ten paralizator probowac wyrwac, a moze cie tez po prostu zatluc recznie bo sie wkurzy.


romuś...jesli chcesz DZIAŁAJĄCEGO paralizatora to przykładaj go tam gdzie ci powiedziałem...to jest wiedza:gdzie przykładac aby działało a tej wiedzy tobie brakuje.jak nie potrafisz gościa dotknąc w okolice brzucha lub obojczyka to sobie kup pistolet a nie paralizator bo ten i tak nie zadziała.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
jeszcze taka uniewersalna uwaga:
NIC nie będzie działało jeśli bedziesz ignorantem w kwestii jak tego używac...
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
romek; jak on sie pograza :roll:
  • 0

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

Natomiast jeżeli walczysz ze zdecydowanym przeciwnikiem to gazem nic mu nie zrobisz. No i jak napisał liamk musisz trafić w oczy, a w czasie walki każdy instynktownie chroni głowe.


nie pisalem ze musisz trafic w oczy bo NIE musisz. poczytaj troszke o gazach to sie dowiesz dlaczego. . . czywiscie gazem pieprzowym idealnie bylo by trafic w oczy ale nawet nim nie ma takiej potrzeby.

a bardzej niz glowe (faceci) instynktownie chronia jaja :) chociaz musashi pisal w gorin no sho ze wystarczy tylko myslec (sprawiac wrazenie) checi uderzenia w glowe i przeciwnik juz jest martwy . . . mi sie jednak zdaje ze bardziej uwazamy w walce na jajca, zrob prosty experyment na jakims kumplu: zamarkuj uderzenie w glowe a potem w jaja i porownaj reakcje . . . na 99% za drugim razem koles sie pochyli do przodu chroniac jaja a glowe wystawiajac na przod idealnie na wysokosc pedzacego (twojego) kolana ktore za chwile rozwali mu nos.
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

nie pisalem ze musisz trafic w oczy bo NIE musisz. poczytaj troszke o gazach to sie dowiesz dlaczego. . . czywiscie gazem pieprzowym idealnie bylo by trafic w oczy ale nawet nim nie ma takiej potrzeby.


Chodzi ci pewnie o to, że ten rozpylony gaz może dostać się do górnych dróg oddechowych lub płuc przeciwnika. Fakt może tak się stać, ale to liczenie na farta.

a bardzej niz glowe (faceci) instynktownie chronia jaja


Jeżeli ktoś bardziej chroni jaja niż głowe, to znaczy że ma pusto w tej głowie i rzeczywiście nie ma co chronić.

zrob prosty experyment na jakims kumplu: zamarkuj uderzenie w glowe a potem w jaja i porownaj reakcje . . . na 99% za drugim razem koles sie pochyli do przodu chroniac jaja a glowe wystawiajac na przod idealnie na wysokosc pedzacego (twojego) kolana ktore za chwile rozwali mu nos.


A co to ma wspólnego z prawdziwą walką ? Kumpel wie, że nie mam zamiaru go uszkodzić i może sobie na coś takiego pozwolić, bo zdaje sobie sprawe, że nie wykorzystam tego i nie rozwale mu nosa.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Gazy działają też drażniąco na skórę.
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Dzisiaj przeprowadziłem z kumplem "test" paralizatora Power 300. Cougar ma racje - po przyłożeniu w pachwiny, brzuch i okolice obojczyków działa i to całkiem niezle. Skurcz mięśni jest naprawde silny i po dłuższym przytrzymaniu zwala z nóg. Ze względów bezpieczeństwa nie próbowałem tego na szyi, ale myśle że tam byłby bardzo skuteczny. Problem w tym, że trzeba to troche przytrzymać (3-4 sekundy), a to w walce nie jest takie proste - samo szybkie dotkniącie nie wystarczy. Power 300 jest dostępny bez zezwolenioa i do silnych nie należy, jednak po tym co widziałem i sam poczułem jestem przekonany, że naprawde mocne paralizatory takie jakich używa np. policja czy służby więzięnne mogą być bardzo skuteczym środkiem do samoobrony.
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa
Mam w związku z tym pytanie do Cougara. Napisałeś o pałkach elektrycznych stosowanych przez funkcjonariuszy w więzieniach. Napisz na ten temat coś więcej - z tego co wiem to wymagają zezwolnenia - jakiego? Takiego samego jak nia broń do ochrony osobistej (o ile się nie myle kategoria A) ? Jaką energią dysponują te pałki ? Mają raomiary zwykłej pałki policyjnej cz są składene jak teleskop ?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytania] Broń gazowa

Mam w związku z tym pytanie do Cougara. Napisałeś o pałkach elektrycznych stosowanych przez funkcjonariuszy w więzieniach. Napisz na ten temat coś więcej - z tego co wiem to wymagają zezwolnenia - jakiego? Takiego samego jak nia broń do ochrony osobistej (o ile się nie myle kategoria A) ? Jaką energią dysponują te pałki ? Mają raomiary zwykłej pałki policyjnej cz są składene jak teleskop ?

ale ja nie jestem specjalista od takich sprzetów;(....więc romek musisz sam poszperac w sieci chyba, że ktos tu cos wie na ten temat...jak sie cos dowiem to napisze..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

6 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024