Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak często bywać na strzelnicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak często bywać na strzelnicy?
Jak często trzeba ćwiczyć na strzelnicy, żeby w miarę skutecznie posługiwać się pisoletem? A jak często, żeby strzelać bardzo celnie? Znajomy mówił mi, że minimum to raz w mięsiącu, czy miał rację?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
Tak sobie myślę, że przy okazji może zapytam jeszcze o pałkę teleskopową. Jak często nią machać?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
raz w miesiącu ?...hm..ja jestem raz na tydzień-dwa a nieraz i dwa razy w tygodniu..jak bóg da.. i strzelam tak ok.50-100 strzałów..a jak mam więcej amunicji to i więcej...i wcale nie uważam że dobrze strzelam...ważne jest też jak strzelasz a nie ile tzn. w jaki sposób strzelasz...najlepiej sprawdzają sie te strzelnice które nie maja ograniczeń w poruszaniu się : w terenie lub obiektowe z dojściem do tarcz.w gdańsku mamy takie strzelnice..
kolejnym ograniczeniem jest instruktor ;) ..hehe..ci niechetnie patrza na dziwne strzelania wykonywane na "ich" strzelnicach...szczególnie ci policyjni jacys uczuleni i nieraz wolą sobie wyjśc ze strzelnicy niż sie użerać z dwoma czy trzema gliniarzami na obiekcie..
strzelanie na komende do nieruchomej tarczy i to w postawie narzuconej przez instruktora....to nuuuda...trzeba wymyslac sobie rózne strzelania i wtedy to jest dobry trening...
szkoda , że strzelanie IPSC tak mało zaczyna przypominac strzelanie sytuacyjne i zamienia sie w sport z podrasowanym sprzętem,punktami,rywalizacją....taki trening nie jest zły jesli chcesz sie nauczyc strzelać...mi jednak nie pasuje mentalnie..;)
eh..żeby jeszcze ta amunicja nie była taka droga>>0,80 zł jeden nabój..najtańszy 9 para.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
minimum 2 razy w tygodniu
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
Według mnie najlepiej /także pod względem finansowym/ jest "bywać" na strzelnicy 2 razy w tygodniu. Można wtedy wystrzelać /jednorazowo/ 20-30 nabojów - więcej nie ma sensu bo człowiek się męczy i celność spada.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
Do 100 sztuk na raz, nie więcej...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
Na dluzszy czas , zadowiam sie na strzelnicy raz na 2 tygodnie , "przerabiam wtedy kilka pistoletow ,shoogun itd.
Trzymam jeden pistolet zawsze na strzelnicy i na 2-3 magazynki , zjawiam sie prawie codziennie ( mam po drodze ) , a czasami 2 razy dziennie.
Przed praca po pracy , po sexie i przed sexem , po trenigu czy po rowerze.
ROzne nastawienie psychiczne i rozny stan fizyczny , nprawde strzela sie inaczej , a calosc zajmuje mi 15 min.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?

Według mnie najlepiej /także pod względem finansowym/ jest "bywać" na strzelnicy 2 razy w tygodniu. Można wtedy wystrzelać /jednorazowo/ 20-30 nabojów - więcej nie ma sensu bo człowiek się męczy i celność spada.
Pozdrawiam.

mhm..na celnośc szczerze mówiąc prawie nie strzelam..wiem że trafię z tych 20 m w głowe i to mi wystarczy..strzelanie musi być ciekawe..jesli mam czas to tarcza na 12-15m,sylwetka i strzały: ładowanie 1 szt lub 2 lub 4 i..pistolet do kabury..wyjecie..przeładowanie..strzał/y..wchodza prawie wszystkie..bedę zadowolony jak wejdzie mi 100/100.za każdym razem..;)..oczywiście czas>ok.1-2 sek. na wykonanie cwiczenia..
faktycznie lepiej jest chodzic na strzelnice częsciej i mniej amunicji wystrzeliwac niż raz ale walic 200 szt jedną po drugiej do pierscieni...
poza tym przyznaje sie do trenowania "na sucho" > wyciagasz broń i mierzysz bez celowania np w wazonik..potem patrzysz przez szczerbinke o ile sie pomyliłes..;)..
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
A ile wydajecie na strzelnicę w ciągu jednego miesiąca?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
JA TYLE CO NA AMUNICJE...ale pół godziny na strzelnicy (wystarczy) to cena ok.15 zł...ponadto zapłacisz za amortyzacje broni czyli jeden strzał kosztuje mnie 80 gr..(nie licząc strzelań słuzbowa amunicją;))..a ciebie jakieś 1.-1.50...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
uhumm. no fajnie . tylko ,ze strzelanie na strzelnicy troche sie rozni od tego hmm.." w życiu "
  • 0

budo_nurek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
Strzelam raz w tygodniu okolo 200 kulek (latem na otwartej strzelnicy)
lub ok 100 zima na zamknietej. Plus zawody. W sezonie ok 1000kulek miesiecznie.Strzelanie sportowe tzn. tarcza na 25m piecioma do serii ocenianej laduj, nie nauczy strzelania bardziej bojowego, ale da dobre podstawy.
Najlepiej podpiac sie do jakiejs grupy trenujacej IPSC lub IDPA.
IPSC faktycznie zaczyna byc troszke przewyczynowionym sportem, ale nie koniecznie trzeba startowac w klasie open. w fabrycznej (production)
bron jest jak najbardziej bojowa bez udziwniewn. Na pewno nauczysz sie szybko i celnie strzelac czasem z dziwnych pozycji, zmieniac magazynki, likwidowac zaciecia itp. Do nauki taktyki lepsze sa profesjonalne szkolenia,
np:www.sayeret.pl lub IDPA

pozdr.
nurek
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
8O Cholernie droga zabawa... :(
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
Oczywiscie ze strzelanie do tarczy czy IPCS , ma sie nijak do warunkow strzelania w szrej codziennosci , ale daje dobre podstawy.
Rygory bezpiecenstwa na strzelnicy nie pozwalajana rzadne udziwnienie i trzeba sie trzymac scisle przepisow.
Jak pisalem raz w tygodniu , jestem na strzelnicy na dluzej , jest wtedy zamknieta dla publiki.Cwiczymy wtedy triche innaczej , sprobujcie kiedys zrobic 50 pompek , wstac i zmiescic sie w tarczy.Strzelanie z roznych pozycji , polaczone z wyjmowanie m pistoletu z pochwy , roznych warunkach oswietlnie , z roznymi z wlaczonymi roznymi pierdolami , nie pozwalajacymi sie skocentrowac.
Osoba nawet dobrze strzelajaca sportowo , ma naprawde problemy z trafieniem do tarczy.
  • 0

budo_romek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?

Jak często trzeba ćwiczyć na strzelnicy, żeby w miarę skutecznie posługiwać się pisoletem?


Im częściej tym lepiej. Ważna jest jenak regularność treningu, a nie ilość wystrzelanej amunicji za jednym razem, tzn. wystrzelanie 600 nabojów na raz nie ma sensu, lepiej rozłożyć to na trzy treningi.
Aby stać się dobrym strzelcem trzeba lat regularnego treningu, "rekreacyjny" wypad na strzelnice raz czy dwa w miesiącu nie sprawi, że będziesz celnie strzelał. Ja trenuje dość intensywnie już ponad półtora roku, a porównując moje umiejętności do umiejętności kolegów z klubu, którzy wają po kilka i kilkanaście lat praktyki to można powiedzieć, że jestem ledwie początkujący.
Wszystko zależy od tego ile masz na to czasu i kasy. Staram się być na strzelnicy 3 razy w tygodniu, ale nie zwsze mam na to czas. Podczas jednego strzelania schodzi mi 100-200 nabojów, poniważ strzelam głównie z CZ 75 Kadet (.22LR) koszty amunicji nie są zbyt wysokie.
Strzelnice mam ok.15 km od domu. Jest to strzelnica myśliwska, ale jest stanowisko do broni krótkiej,25m otwarte z dojściem do tarcz. Za godzine płace 15 zł, nie ma żadnych instruktorów i innych pierdół, jest tylko dozorca - zajebisty gość, nie czepia się i można trenować jak tylko chcesz, oczywiście w granicach rozsądku.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?

Cholernie droga zabawa...

a znasdz jakies tanie hobby? ;-))

Btw topick.. swiettna sparw uzupelniajaca strzelnice jest polowanie.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
To tak, jakbyś zaproponował, żeby worek treningowy zastąpić młodszym bratem... :puppydogeyes:
  • 0

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
czytaj: "...uzupełniającą..."

:!:
  • 0

budo_nurek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?

, sprobujcie kiedys zrobic 50 pompek , wstac i zmiescic sie w tarczy.Strzelanie z roznych pozycji , polaczone z wyjmowanie m pistoletu z pochwy , roznych warunkach oswietlnie , z roznymi z wlaczonymi roznymi pierdolami , nie pozwalajacymi sie skocentrowac.
Osoba nawet dobrze strzelajaca sportowo , ma naprawde problemy z trafieniem do tarczy.


Właśnie! To jest jak w IPSC!! Może bez pompek, ale za to z dobiegiem
50m z taczką...

pozdr.
nurek
  • 0

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak często bywać na strzelnicy?
ale jeśli masz możliwości (w postaci młodzszego brata)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024