Skocz do zawartości


Zdjęcie

Thai Boxing w Szczecinie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Prosba: mozecie dodawac kluby, w ktorych trenujecie w temacie reklama ?
Nazwy klubow, adres, ew. ceny.
Thanx.
  • 0

budo_ishido
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
wesley, a jak tam było ze sparingami jeszcze jak chodziłeś. Często je mieliście? I czy nieorientujesz sie czy treningi już sie zaczeły po wakacjach?
Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

wesley, a jak tam było ze sparingami jeszcze jak chodziłeś. Często je mieliście? I czy nieorientujesz sie czy treningi już sie zaczeły po wakacjach?
Pozdrawiam

Mniej wiecej co dwa tygodnie byly sparingi. Trener sedziuje, 3x2 min, w kaskach i nastepna para :wink: Pod koniec jak chodzilem sparingow bylo coraz mniej. (mowie tu o thaiu, na boksie sparingi byly co trzy zajecia).

Pozdrawiam
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
:oops: :oops: Zapomniałem napisać, że chodzi mi o tę nową sekcję na ul. Powstańców Wielkopolskich. A prowadzący nazywa sie Kamil bober - wie ktos coś o nim??
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

:oops: :oops: Zapomniałem napisać, że chodzi mi o tę nową sekcję na ul. Powstańców Wielkopolskich. A prowadzący nazywa sie Kamil bober - wie ktos coś o nim??


Bober to nazwisko trenera karate ze Szczecina... wiec moze jego syn... albo tylko zbieznosc nazwisk. Od 15 rusza sekcja wiec trzeba sie wybrac chociaz zobaczyc co jest grane.

Pozdrawiam
  • 0

budo_lookash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Witam.
Kolega chodzil do Alexa na treningi i powiedzial ze jak się wcześniej niecwiczylo zadnej sztuki walki to będzie u niego trudno, wycisk da niesamowity i w ogole niedasz sobie rady. Ja narazie wybralem kick`a w Sztormie. Sekcja rusza od 15go września, zobaczymy jak to będzie :)
  • 0

budo_ishido
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

. Ja narazie wybralem kick`a w Sztormie. Sekcja rusza od 15go września, zobaczymy jak to będzie :)


witam.
To może zobaczymy sie na treningu, też tam sie wybieram :) , w poniedziałek wybieram sie na Powstańców na tajski zobaczyć co i jak a w środe na kicka do Sztormu. Następnie sie zobaczy co lepiej mi pasuje :) . A jak jeszcze bede miał dylemat to sie w piotek do Spartakusa wpadnie :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_lookash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
OKi to moze sie zobaczymy na treningu chodz niewiem jak sie poznamy ,no ale niewazne :) . Widzę że też jesteś niezdecydowany gdzie chcesz iść , to dosłownie tak jak ja :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Panowie Lookash i Ishido, czekamy na sprawozdanie na lamach vortalu :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_ishido
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

Panowie Lookash i Ishido, czekamy na sprawozdanie na lamach vortalu :-)



No już jestem :)
Trening był na 18.30 na Powstańców Wlkp. Pierwsze wrażenie? malutka salka :) następne wrażenie bardzo małe szatnie :) . Dobra ale wkońcu nieliczy sie miejsce tyko trnening. Wszyscy byli dużo przed czasem wiec trenini zaczoł się ok. 18.21 . ludzi było sporo, szczeże mówiąc niebyło w tym żadnych dzieciaków. Dobra zaczyna sie rozgrzewka biegamy w koło sali następnie dalej biegamy wkoło sali a na komende robimy pompki i znowu biegamy , później biegamy i brzuszki, następnie trochę sie rozciągamy, jakieś wymachy rękami. i koniec rozgrzewki. Ustawiamy się w rzędach i trener pokazuje nam techniki jakie mamy wykonywać udeżamy w przód z kolana. długo udeżamy w przód z kolana :) . nastepnie ćwiczymy udeżenia łokciem. Następnie ćwiczymy jakąś pozycje(poruszanie się w niej) jakąś główną w muay thai po trójkącie . następni przejście w tej pozycji ze zmiań gardy. ćwiczymy blok przed udeżeniem z kolana(taki blok w stylu garda i tak jakoś nią zasłaniamy pochylając się) teraz idziemy do partnera i ćwiczymy z nim udeżenie z kolana a on robi ten blok później zmiana stron. a następnie zmiana partnera. Następni znów wracamy do szeregów . Teraz ćwiczymy udeżenie proste w pozcji tej trójkąciastej :) . dobra następnie ćwiczymy blok przed udeżeniem prostym. skręcamy tółów w bok a twarz zasłaniamy łokciem( blokujemy łokciem , a raczej troche schodzimy z lini udzeżenia zasłaniając się łokciem). Idziemy teraz to partnera i ćwiczymy to z nim jeden udeża drugi blokuje następnie zmiana.to chyba tyle jeśli niczego nie pominełem, narazie na treningu same podstawy i jeszcze długo zapewne bedo same podstawy :) gdyż to dopiero początek tej sekcji w szczecinie i narazie w klubie sami amatorzy :) . Więc treningi narazie niesą zbyt imponujące. Ale to tylko moje zdanie i w końcu to był pierwszy trening wiec coż można sie spowdziewać na wstępie. Treningi miały być jedne na 18.30 i nn 19.30 drugie. Jedne dla niezaawansowanych a drugie dla zaawansowanych . Lecz narazie niem zaawansowanych :) .Więc prawdopodobnie ma być tak że przychodzisz na godzinę która tobie lepiej odpowiada.To tyle.
A w środe ide zobaczyć na kicka na SDS'ie :) .
I wkońcu muszę coś wybrać
A w piotek pewnie bedzie Spartakus jeśli będem jeszcze w niepewności: Co i gdzie?

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Brawo! :)
Niezla relacja :)

Ale napisz cos o trenerze... kto to???????

Pozdrawiam
  • 0

budo_ishido
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Teraz sobie tak patrze te sprawozdanie i troche szczegółów mogłęm pominąć ale miejwiecej wszystko w niej jest.

Co do trenera to: kim on jest?
Niewiem :D
Nazywa sie Kamil Bober
Klub ten to część jakiejś fili RONIN Street Fighting.
A trener podobno jeździ trenować do Krakowa więc pewnie trenuje(ował) u Piotra Ochniowskiego (ale to tylko domysły).
Skąd jest i jakie ma doświadczenie w muay thai ? tego niewiem .
Choć można było mu zadać pytanie na początku treningu, to jednak się niewyrywałem :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Ja byłem w roli obserwatora. I wiem nieco więcej o trenerze.

A więc Kamil bober to rzeczywiście syn instruktora karate. Kamil trenował pod bokiem ojca od maleńkości, ale bardziej spodobał mu się thai. Szkolił się w Krakowie.

A tak w ogóle to salkę prowadzą razem z ojcem - ojciec ma tam też zajęcia tyle że wcześniej.

No i w końcu skojarzyłem nazwisko z osobą. Otóż Kamil to mój (kiedyś) kolega z podwórka, ale od dłuższego czasu nie miałem z nim kontaktu. Wiedziałem, że trenował karate. No a teraz jest thai. Postaram sie jeszcze przejść i pogadac z Kamilem. Jak coś to dam więcej informacji.

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

Treningi miały być jedne na 18.30 i nn 19.30 drugie. Jedne dla niezaawansowanych a drugie dla zaawansowanych . Lecz narazie niem zaawansowanych .Więc prawdopodobnie ma być tak że przychodzisz na godzinę która tobie lepiej odpowiada.To tyle.


A jak jest z grupą zaawansowaną?? Wie ktoś? Bo do początkującej to nawet nie mam co zaglądać... Interesowałby mnie tylko treningi zaawansowane technicznie i skomplikowane kombinacje np.

Czy jak będzie kilka osób (tzw. zaawansowana) to będzie prowadzony trening??

Znalazłem stronę o MT z namiarami tej sekcji na Al.Powstańców
Wielkopolskich 29 (sala treningowa Karate)

KIEDY:

pn. śr. pt.:
18.30 - 19.30;
19.30 - 20.30

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co mnie rozśmieszyło:

1) RONIN Street Fighting

2)
Dołączona grafika

Gość zgina nadgarstki... No comments. Błąd podobny jaki był na WWW vingtsun.pl :lol: Tylko niech nikt nie twierdzi że tak się uderza w thaiu... 8O :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

Dobra zaczyna sie rozgrzewka biegamy w koło sali następnie dalej biegamy wkoło sali a na komende robimy pompki i znowu biegamy , później biegamy i brzuszki, następnie trochę sie rozciągamy, jakieś wymachy rękami. i koniec rozgrzewki.


Byłem dzisiaj... Do tego miejsca podobnie. Było trochę więcej rzeczy - m.in. wymachy kolanami na dwie strony w kierunku barków.

Z rozciągania było: motylek, siad prosty, szpagat wzdłużny poprzeczny etc.

Ustawiamy się w rzędach i trener pokazuje nam techniki jakie mamy wykonywać udeżamy w przód z kolana. długo udeżamy w przód z kolana . nastepnie ćwiczymy udeżenia łokciem. Następnie ćwiczymy jakąś pozycje(poruszanie się w niej) jakąś główną w muay thai po trójkącie . następni przejście w tej pozycji ze zmiań gardy. ćwiczymy blok przed udeżeniem z kolana(taki blok w stylu garda i tak jakoś nią zasłaniamy pochylając się) teraz idziemy do partnera i ćwiczymy z nim udeżenie z kolana a on robi ten blok później zmiana stron. a następnie zmiana partnera. Następni znów wracamy do szeregów . Teraz ćwiczymy udeżenie proste w pozcji tej trójkąciastej . dobra następnie ćwiczymy blok przed udeżeniem prostym. skręcamy tółów w bok a twarz zasłaniamy łokciem( blokujemy łokciem , a raczej troche schodzimy z lini udzeżenia zasłaniając się łokciem). Idziemy teraz to partnera i ćwiczymy to z nim jeden udeża drugi blokuje następnie zmiana.


Schemat podobny, były trochę inne ćwiczenia.


narazie w klubie sami amatorzy .


Już jest to nieprawda :) :wink:


Moja recenzja:

Minusy:

=> Brak (zawieszonego) worka, gruszki, piłki - początkujący - jasne mówi się trudno! Jednak osobiście chętnie trenowałbym z goścmi po 5- 6 latach thaia, w zaawansowanej (no nic - dotąd worek widziałem na boksie, mało TKD i tyle). Sam trenuję na worku, grusce piłce non-stop, 10 lat (efektywnie około 7 lat) - więc wiem co to daje... Polecam :)

A przecież thai-boxing z tego słynie...

=> Pierwszy raz w życiu widziałem puchary, nagrody na sali do ćwiczeń (a odwiedziłem ich wiele...). Skąd ten pomysł :roll: ?

=> Pierwszy raz w życiu widziałem takie klitki-szatnie - no spoko - to nie najważniejsze,

=> Brak pryszniców z gorącą wodą to podstawowy minus - prowizorka,

=> Sala zdecydowanie mogłaby mieć z 25 metrów więcej na długość i 10 na szerokość,

Plusy:

=> Technicznie trening prowadzony dobrze, proste rzeczy (no cóż grupa podstawowa)...

=> Solidna rozgrzewka, rozciąganie,

=> Tarcze,

=> Nacisk na gardę,

=> Intensywność (dla niektórych za duża - no mniejsza),

CENA: 80 zł / 3 treningi w tygodniu - a więc około 6.7 złotego / godzinę treningu. Cena srednia, 2x taniej niż krav-maga. I DOBRZE. Jakby podrożało - to straciłoby sens!!

POROWNANIE: Krav-maga 150 zł / miesiąc / 2 treningi po 1.5 h, a więc około 12.5 zł / godzinę treningu. DROZYZNA - i to cholerna.

TKD - początkująca ("Tornado")

3 x 1 h - 70 zł / miesiąc, a więc około 5.8 zł / godzinę treningu.


TKD - zaawansowana:

6.5 h tygodniowo, 26 godzin miesięcznie za 70 zł!!!

A więc około 2.7 zł / godzinę treningu (bardzo atrakcyjne warunki!!)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Combat!

Byłem w poniedziałek na treningu, ale tylko patrzyłem i troche pogadałem z ojcem Kamila.

Co do worka - będzie wisiał w salce w niedługim czasie. I z tego co dobrze zrozumiałem jeden trening w tygodniu ma odbywac się w siłowni nieopodal, gdzie też jest worek (ale nie jestem pewien czy dobrze usłyszałem - może tylko chodzi o ćwiczenia siłowe czy wytrzymalościowe).

Co do pucharów - ojciec jest karateką, prowadził sekcje, no i stąd te puchary (za kata czy kumite itp). Jak dla mnie mogłoby ich nie byc, ale czy to jest najważniejsze.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??

Byłem w poniedziałek na treningu, ale tylko patrzyłem i troche pogadałem z ojcem Kamila..


WPADAJ W PIATEK. Będę :)

Ojca Kamila spotkałem także...


Co do worka - będzie wisiał w salce w niedługim czasie.


Tak słyszałem od Kamila. Worek sterczał w rogu salki - Shogun (identyczny rozwalam na jednej siłowni).

Ale na TYLE OSOB to zły pomysł - powinny być z 2-3 worki - no mniejsza - niepraktyczne - więc nie będzie. Jak będzie jeden to już będzie nieźle.

I z tego co dobrze zrozumiałem jeden trening w tygodniu ma odbywac się w siłowni nieopodal, gdzie też jest worek (ale nie jestem pewien czy dobrze usłyszałem - może tylko chodzi o ćwiczenia siłowe czy wytrzymalościowe).


To by mnie specjalnie nie interesowało - takie treningi robię na własną rękę (siłownia i ciężary na chacie). BTW: na worku też - ale miło zawsze pokopać.

Co do pucharów - ojciec jest karateką, prowadził sekcje, no i stąd te puchary (za kata czy kumite itp). Jak dla mnie mogłoby ich nie byc, ale czy to jest najważniejsze.


Wiem kim jest jego ojciec :)

A w ogóle ważna sprawa! Orientujesz się może, jak zostać prowadzącym sekcję? Ile lat / egzaminów jakie wymagania czy tak od ręki - jak kto chce - niezrzeszony etc. ? Jakie kwalifikacje ma Kamil? Jakiś dyplom czy co? Certyfikat?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Co do stopni dokopałem się ciekawostki:

Muay Thai's Grade Structure

Muay Thai has no forms like Karate or other arts so gradings are based around training techniques. Since a Thai boxer usually measures success by his or her fight record, the grade is relatively unimportant. Of course, to be an instructor you have to complete the course but it's not uncommon for top fighters to be completely ungraded.

Student Grades

1 White khan

2 Yellow

3 Yellow khan

4 Green

5 Green khan

6 Blue

7 Blue khan

8 Brown

9 Brown khan

10 Red

Instructor Grades

Kru (Instructor)

Arjarn (Senior Instructor)

Master

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Słyszałem że jest już grupa zaawansowana (byłem raz popatrzeć) chodze już dosyć długo na kicka wiec może mógłbym się tam wbić. Jak tam wyglądają treningi? Czy trener dobrze je prowadzi? Bo na początkującej widziałem same podstawy, a jak jest na zaawansowanej???
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai Boxing w Szczecinie ??
Jest OK. Ale ostrzegam tu występują:

- łokcie (w wielu odmianach),
- kolana,
- klincz,

a mogą to być dla Ciebie rzeczy nowe. Wpadnij i zobacz. Jutro trening 19:15.

Jak tam wyglądają treningi?

Standard. Jak rozgrzewka + kondycyjny to zajmuje to około 50-60 minut.

- Pompki około 100 + cały czas bieg (po 10),
- brzuszki około 100 - 140 w biegu (po 20),
- sam bieg,

Stacjonarnie:
- brzuszki około 120,
- brzuszki z obciążnikami (każdy 20 ruchów + trzymanie),
- pompki wytrzymałościowe (1, potem 2, 3,4, ... do 15, i potem 15,14,13 etc.)

A potem część techniczna różne rzeczy:

np. lowkick, middlekick, lowkick, middlekick;
wiele różnych łokci w kombinacjach,
klinczowanie etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024