Skocz do zawartości


Zdjęcie

pałki teleskopowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
340 odpowiedzi w tym temacie

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Po ile kontur sprzedaje 21" batony ESP (hartowane), bo u mnie na osiedlu w sklepie z bronią są po 150 zł. Czy to dobra cena?

Czy baton ma prawo się wysunąć, jeżeli trzymamy rękojeść do góry nogami i lekko nią potrząsamy? Pytam, ponieważ sprzedawca otworzył go właśnie w taki sposób zanim podał mi go do ręki. I czy można schować batona wsuwając go po prostu dłonią do środka, bo udało mi się tak go schować w sklepie?
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak widac u kontura ceny poszly w gore, poza aukcja moze byloby z dyche taniej

co do skladania:
lekkosc z jaka baton sie otwiera i zamyka zalezy od ustawienia dwoch sprerzystych blaszek w rekojesci (odkreca sie cos w rodzaju korka na koncu rekojesci), prawdopodobnie sprzedawca mial ustawiony na latwe rozkladanie ze wzgledow demonstracyjnych, trudno zeby przy kazdym ciekawskim kliencie musial otwierac dynamicznym ruchem i pozniej zamykac napieprzajac o podloge.
Sam kiedys mialem ustawionego zeby w miare ciezko chodzil (jak juz otworzylem, to wiedzialem, ze nie zamknie sie w niespodziewanej chwili) ale pozniej doszedlem do wniosku, ze w razie szybkiej akcji moze mi sie nie otworzyc wiec teraz oporu starczy akurat, zeby mi sie za paskiem nie otwieral od chodzenia.
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Nosferatu, cena wydaje się być dobra, tylko czy możesz mieć pewność że to prawdziwy ESP i naprawdę hart? bo osiedlowe sklepy z bronią mogą w ramach oszczędności co innego do pudełka wrzucić (dla nich to czysty zysk); a Kontur to pewniak... poza tym wspierasz prawie że rodzinny interes kupując u niego :D wszyscy go znają :wink:

Fazi, dodam jeszcze że jeszcze druga jest zależność, poza tą którą się reguluje tymi blaszkami, chociaż wyniki pośrednio z nich; zależy jeszcze od tego jak mocno machniesz batonem przy rozkładaniu i jak mocno pręty najdą się na siebie, więc przy ustawieniu kiedy łatwo wysunąć batona (ale i ryzyko że wypadywuje), można tak mocno nim machnąć że ponaparzać będzie trzeba trochę w ziemię zanim się zamknie :)

a i oprócz paska to dobry sposób noszenia batona (i o dziwno bardzo wygodny!) to tzw. "jak żur jabola ze sklepu wynosi" :)
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

co do skladania:
lekkosc z jaka baton sie otwiera i zamyka zalezy od ustawienia dwoch sprerzystych blaszek w rekojesci (odkreca sie cos w rodzaju korka na koncu rekojesci), prawdopodobnie sprzedawca mial ustawiony na latwe rozkladanie ze wzgledow demonstracyjnych, trudno zeby przy kazdym ciekawskim kliencie musial otwierac dynamicznym ruchem i pozniej zamykac napieprzajac o podloge.

Aha, niezła koncepcja. Już myślałem, że koleś handluje jakimś rozklekotanym gównem, albo że może od tych ciągłych demonstracji pałka się już kompletnie wyrobiła. :lol: Na wszelki wypadek poproszę o nówkę w pudłku.

Nosferatu, cena wydaje się być dobra, tylko czy możesz mieć pewność że to prawdziwy ESP i naprawdę hart? bo osiedlowe sklepy z bronią mogą w ramach oszczędności co innego do pudełka wrzucić (dla nich to czysty zysk);

Zapewniał, że hartowany, ale na oko nie jestem w stanie tego stwierdzić, bo sprzedawca nie wyjmował go z pudełka, tylko sięgnął z półki, no ale skoro prowadzi sklep z bronią, to chyba raczej orientuje się czym handluje, no nie? Baton był czarny, natomiast na pytanie czy są jeszcze chromowane odpowiedział, że hartowane są tylko czarne (co akurat jest bzdurą, bo w Shargu można kupić hartowane w obu kolorach --> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Zresztą jeżeli zdecyduję się na kupno, to poznam po kolorze pudełka, ponieważ hartowane są w żółtych, natomiast niehartowane - w czerwonych (nie mówiąc już o samym napisie na pudełku "HARDENED"). Natomiast to na bank był ESP, ponieważ miał ten niebieski znaczek z orłem na spodniej części rękojęści. :wink:

Zastanawiam się jeszcze czy przypadkiem nie wziąść 16", bo ta 21" trochę ciężkawa była i lekko wystawała mi z kieszeni jeansów. :? Z drugiej jednak strony 40 cm po rozłożeniu to trochę mało, no i bardziej to zabawka aniżeli pałka. :roll: Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
sam kiedys to rozkminialem- zdecydowalem sie na 21' w koncu jedna z glownych zalet palki jest dystans. Sadzilem, ze za duze to to bedzie ale po jakims czasie noszenia uznalem, ze w sytuacjach kiedy nie mam miejsca to poprostu batona nie biore i byloby tak samo pewnie przy mniejszym. Ja traktuje teleskopa raczej jako "rescue"- jak jade na wieksze zakupy w nieznany teren, odprowadzam kogos, jade samochodem wieczorem, ew. gdyby np. zadzwonil jakis znajomy i prosil o pomoc, bo zadyma jest :) Trzeba sie pogodzic (i przyzwyczaic), ze palka teleskopowa najwygodniejsza nie jest.

A co do oryginalu badz nie- hartowane ESP maja 2letnia gwarancje, jak Ci koles niebedzie chcial gwarancji wystawic to niech spie*****.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
nie mam swojego batona przy sobie zeby sprawdzic ale z tego co pamietam to hartowane maja napis "hardened" wybity na palce..

co do rozkladania za pomoca potrzasania - tak, to zupelnie normalne i jesli chcesz komus pokazac batona, a jednoczesnie nie szukac potem kawalka betonu, zeby go zlozyc, to rozkladasz go delikatnie potrzasaniem, dzieki czemu nie zblokuje sie na maxa, ale tylko delikatnie i bedziesz mogl go zlozyc dlonia..
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

jak widac u kontura ceny poszly w gore, poza aukcja moze byloby z dyche taniej


Wliczając do tego koszty przesyłki, to generalnie na jedno wyjdzie jak kupię w sklepie.

sam kiedys to rozkminialem- zdecydowalem sie na 21' w koncu jedna z glownych zalet palki jest dystans. Sadzilem, ze za duze to to bedzie ale po jakims czasie noszenia uznalem, ze w sytuacjach kiedy nie mam miejsca to poprostu batona nie biore i byloby tak samo pewnie przy mniejszym.
Rozmiar teleskopa rozkminiam od kiedy tylko postanowiłem że go sobie kupię i wciąż nie mogę się zdecydować. :D Chciałem wziąść 18", ale koleś akurat takich nie ma. Może lepiej rozejrzę się jeszcze po innych sklepach w swoim mieście.

Ja traktuje teleskopa raczej jako "rescue"- jak jade na wieksze zakupy w nieznany teren, odprowadzam kogos, jade samochodem wieczorem, ew. gdyby np. zadzwonil jakis znajomy i prosil o pomoc, bo zadyma jest :) Trzeba sie pogodzic (i przyzwyczaic), ze palka teleskopowa najwygodniejsza nie jest.

No ja raczej też tak będę robił, że teleskopa będę ze sobą brał jedynie w nagłych wypadkach, natomiast do codziennego użytku będę nosił ze sobą gaz, który jest znacznie poręczniejszy.

A co do oryginalu badz nie- hartowane ESP maja 2letnia gwarancje, jak Ci koles niebedzie chcial gwarancji wystawic to niech spie*****.

Myślałem, że tylko kontur daje gwarancję na swoje pały (na aukcjach ma zawsze napisane, że robi to jako jedyny w Polsce). :?
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Kontur pewny sprzedawca, najlepszy w polsce sam kilka batonów zakupiłem. Debata nad długością 18/21 była omawiana setki razy i wszystko zostało powiedziane.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, jeśli sprzedawca nie da ci gwarancji 2 letniej to mu podziękuj, i bierz od kontura.
Ja zawsze miałem 21'ki i są najpraktyczniejsze.
Gaz + baton wyśmienicie się ze sobą zgrają.
Tylko pamiętaj że to nie jest zabawka do straszenia, i wyciągaj jak jesteś zdecydowany użyć.
Ja również noszę na "pólce biodrowej" ponieważ w kabra jest zbyt widoczna.
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
długość batona należy dobrać indywidualnie do swoich potrzeb, nie ma który najlepszy, każdym się inaczej walczy inaczej broni, małym jak dodatkiem do pięści, średnim jak typową pałką, a długim już jak mieczem prawie, ale i tak każdy robi to na swój sposób
baton nie jest rzeczą aż tak niewygodną jakoś, może na początku go czuć, ale szybko się do niego przyzwyczaja i później w ogóle nie czuć że się go ma
byleby służył w dobrej wierze :wink:
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Szkoda, że nie robią 16 cm pałek, które po rozłożeniu mają 53 cm. :)
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Szkoda, że nie robią 16 cm pałek, które po rozłożeniu mają 53 cm. :)

fajnie zabrzmialo :)

ja w dalszym ciagu optowalbym za 21'- najbardziej uniwersalny. gdybym chcial czegos na blizszy dystans to bym sie zaopatrzyl w kastet (oczywiscie sie nie zaopatrze bo jest nielegalny :wink: )

na "stopce" czy jak wczesniej mowilem "korku" na ktorym masz niebieski znaczek ESP, nad orzelkiem jest napis "HARDENED" (przed chwila sprawdzalem).
Osobiscie zastanowilbym sie czy nie lepiej brac od kontura (wobec tego, ze tylko on daje gwarancje), aczkolwiek sprzet jest pierwsza klasa i znam tylko jeden (ekstramalny) przypadek w ktorym ESP lekko sie zgiela i nie dalo sie pozniej jej zlozyc, ale wtedy i gwarancja podobno nie pomogla.
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Szkoda, że nie robią 16 cm pałek, które po rozłożeniu mają 53 cm. :)

kup ruskie radyjko na ryneczku i już masz taką :) tylko nie ręczę za przydatność w walce chyba że Jackie Chan jesteś :) jak widzisz kwestia konstrukcyjna :wink:

jak komuś za ciężko z batonem to są i dostępne w wersji Carbon, z włókien węglowych, lekkie i bardzo wytrzymałe, ale pamiętajmy że F = m * a, więc zmniejszając znacznie m zmniejszamy znacznie F jebnięcia.. poza tym jakoś dziwnie mi z nim w ręce było:/ słaby chwyt i chyba tylko te wychodzące człony były z włókien węglowych..
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
co do dlugosci - 21" jest dobre na otwarte przestrzenie (ulica, przystanek autobusowy itd) - natomiast krotszy (16" a nie 18" jak ktos tu pisal..) jest idealny do zamknietych pomieszczen (klatka schodowa, autobus itd)
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

co do dlugosci - 21" jest dobre na otwarte przestrzenie (ulica, przystanek autobusowy itd) - natomiast krotszy (16" a nie 18" jak ktos tu pisal..) jest idealny do zamknietych pomieszczen (klatka schodowa, autobus itd)

hmm, ja to sobie nie bardzo wyobrazam zastosowanie palki w autobusie... tam jest multum rzeczy o ktore mozna zahaczyc przy zamachu, ze wspolpasarzerami na czele. Jeszcze klatka schodowa to ok, ale tu nawet 21' daje rade (przynajmnej na mojej 8) ). W zamknietym pomieszczeniu, to jesli w ogole bym wyjal batona to bym go nie otwieral. Ale w sumie nie mam doswiadczenia (ani 16tki)
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

co do dlugosci - 21" jest dobre na otwarte przestrzenie (ulica, przystanek autobusowy itd) - natomiast krotszy (16" a nie 18" jak ktos tu pisal..) jest idealny do zamknietych pomieszczen (klatka schodowa, autobus itd)

ale jest końcówka ta, która umożliwia dobre używanie batona nawet gdy jest zamknięty i wtedy idealnie się sprawdza właśnie w tramwajach, autobusach itp., wtedy to i na 21" styka :wink:
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
moim zdaniem nie ma sensu kupować 16tki ponieważ większe prawdopodobieństwo sytuacji nieprzyjemnych zawita na otwartej przestrzeni, widziałem na yt filmik jak policjanci pałowali batonem kolesia w klatce schodowej, to mieli te najdłuższe(26'? bodajze) miotali nimi od góry(nie w głowę) tzn tak jak kijem baseballowym trzymając go za głową - na łopatki a uderzając wzdłuż lini ciała -nad głową. Chyba wiecie o co mi chodzi, tak jak siekiera do rąbania drzewa. Nie wiem na ile taka technika jest skuteczna, ale dowodzi że można tak sobie radzić np 21ką, i niekoniecznie uderzając w poziomie. Ta dyskusja nie ma sensu, ale jako pierwszy baton to polecam ci 21ke, jest najbardziej odpowiednia, bo potem możesz żałować że brakuje pare cm w długości. przy tej 16.
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

ale jest końcówka ta, która umożliwia dobre używanie batona nawet gdy jest zamknięty i wtedy idealnie się sprawdza właśnie w tramwajach, autobusach itp., wtedy to i na 21" styka :wink:


Ta koncowka jest tez dobra, jako mlotek do wybijania szyb, np.w samochodzie czy autobusie( w ktorych czesto tych ratowniczych mlotkow nie ma)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Ci co cenią długość batona zapominają, że nie służy on do honorowego pojedynku
Zapominają także o okolicznościach ewentualnego użycia.

Chciałbym też nieśmiało wspomnieć o strefie osobistej, po naruszeniu której człowiek staje się agresorem. Jeżeli wcześniej wyciagniemy broń to my jesteśmy agresorami ...


edytka: 16 tka jest bardzo dobra - a te parę cm więcej Cie nie zbawi w sytuacji zagrozenia.
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

16 tka jest bardzo dobra - a te parę cm więcej Cie nie zbawi w sytuacji zagrozenia.

większe ramię działania siły = większa siła
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Tradycyjnie dyskusja popadła w zbyt teoretyczną stronę. Mim zdaniem najlepszy jest 16 bo:

40cm badyl jest zdecydowanie wystarczający, kto nie wierzy niech weźmie sobie kawałek rurki tej długości i wtedy powie czy to za mało.

Batona może nigdy nie użyjesz, może przyjdzie ci nosić całe życie taki balast i nie wyciągać. Daj boże, ale możecie mi wierzyć te 5cm to w kieszeni bardzo dużo.



Siła razy ramię, mniejsze ramię mniejsza siła. Darujcie ale większych bredni nie słyszałem. A co koniecznie musisz mu zrobić krzywdę? Weź do ręki 0,5litrową kolę i walnij się w kolano i zobacz czy to nie wystarczy. Jak już mówiłem 40cm badyl to zdecydowanie idealny rozmiar, a argumenty przytoczyłem, czekam na konkretne kontr argmenty.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024