Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reality


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Reality
Spotyka się dwóch bjj-jowców:

-Cześć, co u Ciebie?
-Kolano i prawy bark? A u Ciebie?
-Po staremu - torebka Arthrylu i galaretka na dzień.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Smiac sie czy plakac ?
Nie znam zadnego czlowieka trenujacego a mogacego powiedziec ze jest z nim OK. Kazdy ma kontuzje.
he he .. za pare lat na uczelniach medycznych bedzie specjalizacja : choroby zawodnikow BJJ :wink: :lol:
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Ja juz płakałem - teraz się śmieję :)

Pozdrawiam - "sprawny inaczej" Aviator
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Sport to zdrowie! :evil:

A trenerzy na kursy i AWF-y (ci, co nie byli)!
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
sport to zdrowie
aż przyjedzie pogotowie
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Ok. wczoraj poszedlem na pierwszy trening po dwoch miesiacach przerwy....po dwoch miesiacach brania Zinaxinu.... i moge sie pochwalic takimi samymi "wrazeniami bolowymi" jak 2 miechy temu. Wszystko chuj strzelil - czyzby dla mnie juz koniec kariery? Cale szczescie jeszcze lyzke moge utrzymac :(

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality

Ok. wczoraj poszedlem na pierwszy trening po dwoch miesiacach przerwy....po dwoch miesiacach brania Zinaxinu.... i moge sie pochwalic takimi samymi "wrazeniami bolowymi" jak 2 miechy temu. Wszystko chuj strzelil - czyzby dla mnie juz koniec kariery? Cale szczescie jeszcze lyzke moge utrzymac :(

Pozdrawiam, Aviator


Nie zalamuj rak. Brak poprawy ? Zmien lek i chyba lekaza.
Odnosnie kontuzji to moj znajomy ostatnio pochwalil sie tym ze omalo co a nie polamal by sobie kosci dloni. W dodatku uroczo wygladal z taka myszka pod okiem :wink: . Z krojeniem chleba mial problemy przez kilka dni. Z kolei moj drugi kolega ma takie klopoty iz chleb jest dla niego wyzwaniem :wink: .
Sport to zdrowie :cry: .
Trenuj a bedziesz sprawny i zdrowy :cry: .
Kurna kto opowiada takie bzdurne bajki ? :cry:
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Tylko lekarzom gdy mowisz o problemach stawowych placza sie jezyki. Lek zmienic? No chyba zostal mi juz tylko Hialgan i ten drgui Scyzczxcasf ble ble... nei pamietam co. W kazdym razie ten na S koszsztuje ponad 1000 zl. No gdyby taki zastrzyk zaspokajal glod na 2 miesiace i oplacal rachunki za mieszkanie.....hmm - musze popytac :)
  • 0

budo_wm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
spróbuj naświetlanie laserem, mi pomogło jak miałem skręcony staw skokowy. Poza tym dobra jest kolagenowa odżywka Olimpu
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
no nie mowcie, ze bjj jest takie kontuzyjne... jak onegdaj pytalem na forum o styl dla siebie, padl taki argument (za bjj):

2. Jest to sport malo urazowy. Nie jak naprzyklad Aikido

jest to tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
sam bjj (narazie) nie ćwiczę, ale święcie wierzyłem, ze nie jest AŻ TAK kontuzyjne...

ot, człek stary ze mnie... a taaaaki naiwny... :oops:
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Proponuje popatrzyc na judokow, Ci dopiero maja kontuzje. Moj kumpel w wieku 17 lat mial kolana i kregoslup do remontu i musial kariere przerwac. A w BJJ rzadko dzieje sie cos powaznego, mnie boli tu i tam, ale ogolnie jest ok
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality

Proponuje popatrzyc na judokow, Ci dopiero maja kontuzje. Moj kumpel w wieku 17 lat mial kolana i kregoslup do remontu i musial kariere przerwac. A w BJJ rzadko dzieje sie cos powaznego, mnie boli tu i tam, ale ogolnie jest ok

No tak, ale ile on miał lat, gdy zaczynał ćwiczyć? Młodego organizmu nie wolno przeciążać. Poza tym co innego, jak ktoś ćwiczy 5-6 razy w tygodniu po 2 godz., a co innego jak 2-3 razy po godzinie...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality

Proponuje popatrzyc na judokow, Ci dopiero maja kontuzje. Moj kumpel w wieku 17 lat mial kolana i kregoslup do remontu i musial kariere przerwac. A w BJJ rzadko dzieje sie cos powaznego, mnie boli tu i tam, ale ogolnie jest ok


Byles zapewne na ostatnich zawodach BJJ - Polska - zobacz ile tam bylo kontuzji i porownaj z zawodami judo. Zreszta zasada jest taka ze im wyzszy poziom zawodow to tym mniej kontuzji. Zobacz ilu zapasnikow zostaje inwalidami ledwo przechodzac do seniorow czy tez ile jest judokow konczacych tak samo.

Ale trzeba jeszcze zauwazyc poziom ich i poziom osob cwiczacych 3 razy w tygodniu rekreacyjnie.

Judoka zeby dotarl do czolowki swiatowej musi cwiczyc z 6 razy w tygodniu to samo zapasnik. Jesli nasze BJJ bedzie chcialo dotrzec do swojej czolowki swiatowej tez bedzie musialo tyle cwiczyc a wtedy to dopiero bedzie kontuzji w szczegolnosci ze jak na razie nie ma zaplecza w postaci wykwalifikowanej kadry sportowej, masazystow, lekarzy itp

Nie mozna porownywac treningu wyczynowego z amatorskim - druga sprawa jak patrzac na ilosc kontuzji na tamtych zawodach to juz nawet cos wiecej niz wyczym ;)
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Witam,

Byles zapewne na ostatnich zawodach BJJ - Polska - zobacz ile tam bylo kontuzji (...)- druga sprawa jak patrzac na ilosc kontuzji na tamtych zawodach to juz nawet cos wiecej niz wyczym ;)


z calym szacunkiem, ale mysle, ze baaardzo mocno przesadzasz. W naszej ekipie (P-n) nie bylo ani jednej (nie licze dupereli typu przetracany kciuk, ja sam mam po dawnym judo kciuki tak wytrzepane, ze potrafie je sobie przestawic odkrecajac wode :? ) A to, ze chrupnely dwie nogi, to naprawde wina "nieklepiacych". Dzwignie nie byly wcale jakos gwaltownie wyciagane, ale nic dziwnego, ze przetrzymuje sie, jak gosc nie klepie. Nie ma co kozaczyc przy leglockach...

A inna rzecz, ze sa to zawody dla poczatkujacych...

(...)A w BJJ rzadko dzieje sie cos powaznego, mnie boli tu i tam, ale ogolnie jest ok


Otoz to! :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality

A to, ze chrupnely dwie nogi, to naprawde wina "nieklepiacych".


Uwazasz ze 2 nogi to malo ? (nie liczac kilku pomniejszych przeciagniec lokci czy barkow i innych dupereli ). W czasie jednych zawodow zostal wyczerpany limit kilku zawodow judo. Wiec nie mowmy o niskiej kontuzyjnosci BJJ.

Wina nie lezy tylko po stronie nieklepiacego ktory nie zawsze ma mozliwosc w danej chwili szybkiego odklepania a w polowie i po stronie wykonujacego.
Osoba wykonujaca jesli robi technicznie a nie silowo moze szybko doprowadzic do odklepania bez przeciagania dzwigni.

Oczywiscie kontuzje zdazaja sie i na olipiadzie w judo rece tez leca i sa polamane ale to jest rzadkosc. Zreszta tam jest inna dynamika i szybkosc nie mowiac o sile.

Wiele kontuzji czy tez innych rzeczy wychodzi po kilku-kilkunastu latach treningu a BJJ jeszcze tylu nie ma wiec rozmawiac bedziemy za kilka lat jesli dojdzie BJJ do swiatowego poziomu tak jak doszlo judo. Wtedy zobaczymy czy jest tak malo kontuzyjne ;)

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
O ile pamietam to tylko na zawodach bjj - polska potrzeba byla interwencja karetki. Jak sobie przypomne rekacje trenerow i reakcje lekarza ktorego nie bylo :idea: to wole sie trzymac z dala od takich imprez. A ze "ilosc kontuzji" na zawodach bjj-polska jest duza to wie kazdy kto startuje.
Odnosnie kontuzji i "zdrowego" treningu. 1 z moich kolegow juz nigdy nie wejdzie na mate. Jak juz mowilem nie znam zadnego zawodnika ktory cwiczyl by bez jakichkolwiek kontuzji a trenujacy z bjj-polska. Praktycznie co tydzien dowiaduje sie o kolejnych kontuzjach lub odnowionych. Cos takiego jak kontuzja na zawodach wylaczajaca czlowieka na dluuugo z treningu to norma. Wybitni instruktorzy bjj-polska doprowadzili ich zdrowie do ruiny. Dzieki wam za to wielkie :/ .
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Witam,

zapomnialem, ze jestem z "niepolitycznej" ekipy na tym forum i normaleni sie tu nie udzielam... :oops:

Martius - nie twierdze, ze to malo i tego nie napisalem. Mowie, ze w tym przypadku wina byla w 90% po stronie nieklepiacych.

Poza tym ten najpowazniej kontuzjowany (chrupnelo, naprawde!) wraca za 2 tyg na mate. Taki dramat? (oczywiscie, nie mowie, ze to sukces)Przy leglockach, ktorych boje sie, jak ognia, nigdy nie kozacze, klepie szybko, wyraznie, tak zeby nie bylo watpliwosci :lol: .

Hast... Jezeli te setki Twoich znajomych maja tak beznadziejny poziom w bjj-polska, to maja wybor szeroki. Zwlaszcza w P-niu. A lekarz tym razem byl :-)

Oki, EOT dla mnie, bo znikam z pracy, ide wojowac :twisted:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality

zapomnialem, ze jestem z "niepolitycznej" ekipy na tym forum i normaleni sie tu nie udzielam... :oops:


Nie no nefilim, :-)
Mogę mówić za siebie, ale mam nadzieje, że inni użytkownicy forum Budo mnie poprą.

Tu nie ma "niepolitycznych ekip", tutaj byli tylko "niepolityczni" ludzie,
wywaleni za konkretne nieetyczne zachowania.

A
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Zaczne cytatem.
"my knees are really fucked up"
Mario Stapel, Warszawa 2001/2002 :-)

Poruszanie sie na kolanach i przyjmowanie w tej pozycji obciazen
absolutnie nie jest dla naszego koscca naturalne i ja juz to czuje od
dawna. Szczegolnie oczywiscie czuja to osoby szczuplejsze.

Poza tym nie ma chyba formuly walki w ktorej kontakt fizyczny walczacych ze soba i z podlozem jest tak pelny. Po prostu wiekszych
naprezen i naciskow na cialo niz w bjj juz sie fizycznie nie da zrobic.
Dlatego ilosc kontuzji przy parterze zawsze bedzie ogromna. Szczegolnie dotyczy to osob poczatkujacych w MA. Zabiegi instruktorow tak naprawde niewiele tu pomoga.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reality
Witam,

iii tam nienaturalne, bylo wszak powiedziane: "z czterech łap wstales, na cztery lapy wrocisz" :) :)

just kidding oczywiscie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024